Dodaj do ulubionych

Czerwony śledź - znacie przepis?

IP: *.* 16.12.02, 09:32
Czy znacie konkretny przepis na korzennego czerwonego śledzia w zalewie słodko-kwaśnej, winno octowej chyba, z goździkami i cynamonem?Jadłam go kilka razy w Danii, smakował przepysznie, będę się starała odtworzyć smak na Wigilię (próba generalna w tym tygodniu :D), ale może ktoś to robi i wie dokładnie jak :)
Obserwuj wątek
    • Gość edziecko: Behemot Re: Czerwony śledź - znacie przepis? IP: *.* 16.12.02, 12:07
      Prawda Aluc, że duński śledź na słodko to rewelacja? Ja też starałam się odtworzyć tego śledzia i wreszcie znalazłam przepis bliski ideałowi. Oni jednak już same śledzie mają lepszego gatunku i u nas chyba nigdy nie wyjdzie tak świetny. Podawałam przepis już w wątku "Śledzie po kaszubsku" wraz ze śledziami na słodko po norwesku, ale dla Ciebie napiszę go jeszcze raz, abyś nie musiała szukać:Matiesy w czerwonym winie50 dag filetów ]2-3 białe lub czerwone cebule (ja daję czerwone) 1 litr mlekazalewa:szkl czerwonego wytrawnego wina4 łyżki octu winnego20 dag cukru 4-6 ziarenek czarnego pieprzu1 laska cynamonu3 goździkiZalewę zagotować i gotować na małym ogniu jeszcze 5 min, ostudzićCebulę pokroić w cienkie talarkiFilety moczyć w mleku 3-4 godz następnie odsączyć i opłukać, przekroić w poprzek i pokroić w ukośne paski. Ułożyć warstwami w słoiku przełożyć cebulą, zalać zimną zalewą i jeść po 3 dniach. Przechowywać oczywiście w lodówce można 2 tygodnie. Możesz dać mniej lub więcej cukru, ja zawsze robię te śledzie na święta w tamtym roku dałam więcej cukru to moja rodzina była zachwycona, a ja trochę mniej. Trzeba poeksperymentować. Może więcej przypraw? Jeśli znajdziesz coś bliższego ideałowi zdradzisz tajemnicę? Pozdrawiam. :hello: Gina
      • Gość edziecko: Aluc Re: Czerwony śledź - znacie przepis? IP: *.* 22.12.02, 21:53
        dzięki :jap: śledź zrobił furorę na firmowym opłatku :D pudło na Wigilię już siedzi w lodówcewzbogaciłam rodzynkami i mielonym cynamonem - oprócz tego w kawałku
    • Gość edziecko: Ewunia Re: Czerwony śledź - hihihhi IP: *.* 16.12.02, 12:08
      Aluc,Po angielsku red herring oznacza zmylke, albo cos co nie istnieje :crazy: Np jak sie robi test i da sie jakies podchwytliwe pytanie, to sie mowi: ales mi dal red herring :lol:Zagadnelam kolezanke Szwedke, ktora siedzi kolo mnie w pracy (Szwecja wiadomo, kraj sledziem plynacy :lol: ), ale ona w zyciu nie widziala takiego sledzia. A wiec wyglada na to, ze tylko w Danii...Ten Twoj czerwony sledz to rzeczywiscie red herring! :D
      • Gość edziecko: Behemot Re: Czerwony śledź - hihihhi IP: *.* 16.12.02, 12:26
        W Polsce można kupić śledzie po szwedzku (np. w Ikea) wyglądem przypominające te duńskie, ale nie tak dobre. Może zaszło nieporozumienie co do koloru, bo ja np. bym określiła ten kolor bardziej jako tzw. biskupi. W każdym razie red herring Aluc istnieje! Jadłam go wiele razy i jest przepyszny!!!!! Żałujcie ze swoją koleżanką Szwedką...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka