Dodaj do ulubionych

Mieszkańcy Kłodawy znów pójdą do urn

25.11.10, 10:19
Jeśli z tym lotniskiem są problemy już na etapie jego planowania, to co będzie się działo potem??? Tzw. "władza" myśli pewnie, że jak przełamie pierwszy opór, to później "już jakoś pójdzie". A ja się dziwię, że oni w to dalej brną, bo kłopotów na każdym etapie będzie coraz więcej, zwłaszcza w trakcie uzyskiwania kolejnych pozwoleń (np. środowiskowych). Skończy się to jak w Krzesinach, że miasto będzie płacić potężne pieniądze właścicielom budynków w strefie hałasu. Czy to się na pewno będzie opłacało przy ruchu w liczbie jednego (jeśli w ogóle) samolotu na tydzień?
Obserwuj wątek
    • Gość: takisobie Re: Mieszkańcy Kłodawy znów pójdą do urn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.10, 12:08
      Problem jest w tym, ze wladze gminy nie wyciagaja zadnych wnioskow z lokalizacji innych lotnisk (Bialystok, Krzesiny), nie patrza perspektywicznie, sa bez wyobrazni, dzialaja na szkode gminy. Z lotniskiem bedzie podobnie jak bylo z budowa szkoly w Klodawie. Zachlannie sprzedano dzialki wokol szkoly, teraz kilkanascie lat pozniej wywlaszcza sie ludzi ktorzy nawet nie skonczyli budowac domow bo szkole trzeba powiekszyc i rozbudowac i robi sie to bez zadnych skruplow przy poklasku gawiedzi klodawskiej. Wielki planista gminny wpieprzyl baze budowy drog w osiedle Jablonna -zabudowy mieszkaniowej jakby na taka baze nie bylo zadnego innego miejsca w okolicach Klodawy. Niekompetencja z arogancja wlodarzy tej gminy jest wprost niewyobrazalna.
    • romdz Mieszkańcy Kłodawy znów pójdą do urn 25.11.10, 12:15
      Oglądałem bilbordy przeciwników lotniska ... "Lotnisko zabija", "100 m nad osiedlem marzeń", "namalowany Jumbo-Jet". Wszystko to oceniam jak propagandę w stylu pis adresowaną do ludzi z małym rozumkiem. Pospolita demagogia. Wyprowadzą się ludzie z miasta na wieś i myślą, że jak wyjdą z kawą na taras, to im samolocik wpadnie do filiżanki. Polecam wycieczkę na najbliższe lotnisko Ławica w Poznaniu. Idąc obok ulicą widzi się startujace, duże samoloty, lecz ja słyszę tylko przejeżdżające obok samoloty. Po drugiej stronie ulicy jest osiedle domów jednorodzinnych. Nie słyszę o protestach. Z lotniska oddalonego o ładnych kilka kilometrów od Osiedla marzeń samolocik może polecieć we wszystkie strony świata. Wg przeciwników wszystkie będą leciały nad Osiedlem marzeń i to jeszcze na wysokości 100 m. Wysokość 100 m to samolot osiąga zaraz za końcem pasa startowego. Mieszkam w Gorzowie znacznie bliżej ewentualnego lotniska, niż osiedle marzeń w Kłodawie i jakoś mi to nie przeszkadza. Jakoś nie czuję tego, że ja tu na tej Ziemi na zawsze i po wsze czasy zostałem zainstalowany i moim obowiązkiem w związku z tym jest w egoistyczny sposób wszystko ułożyć wokół siebie pod siebie. Drodzy przeciwnicy, my tu kometami tylko. Na koniec wyrazy współczucia, bo takie ciągłe zmagania ze światem muszą stresować i skracać życie.
          • Gość: Bernard Klodawiacy! (?) Glosujcie masowo!!! IP: 199.19.221.* 25.11.10, 20:54
            Hey Kolodawiacy, Klodawianie, Klodawowiszczanie czy jak tam was zwal... he he he
            Tylko wasza opinia, wasza wola sie liczy..
            Glosujcie masowo..
            Wszyscy do urn i wszyscy jasno powiedziec "tak" czy nie"
            Nie mozecie pozolic na "rozne interpretacje"...
            Nie pozwolic na powstaie sytuacji w ktorej ktos moglby zakwestionowac wyniki referendum na zasadzie "tylko 35% mieszkancow glosowalo wiec skoro 65% nie powiedzialo "nie"..znaczy sie tak... Albo odwrotniue...
            Polityka to "kur--wa" z ktora trzeba ostroznie...
            Chcecie lotniska? Fajnie..
            Nie chcecie lotniska...Fajnie..
            Ale to musi byc wasza a nie jakichs mnaniakow z Gorzowa decyzja...
            Powodzenia!!!
            PS. A Wojcieszyce co???
            Polozyli sie i leza???
            Wspomagac Klodawe...!!!
            :):):):)

Marek, Ponial???
              • Gość: Bernard Re: Klodawiacy! i Wojcieszynianie.. he he he IP: 199.19.221.* 25.11.10, 22:39
                Hey surma...bojowa zreszta,
                Brawo Wojcieszyce!
                Jesli u was demokracja nie rzadzi to w Polsce nie rzadzi!!!
                Wszyscy do urn!
                Zadnych wyjatkow!!!
                Wy musicie zdecydowac, nikt iny...
                Jesli wy nie zdecydujecie to zrobi to marek (gorzowiak od psculek) i jemu podobni...
                Powodzenia..
                PS. Pozdrowienia dla domu nr 7 w Wojcieszycach......
                he he he he h
                (Kiedys moze wytlumacze)
                • marek_p Re: Klodawiacy! i Wojcieszynianie.. he he he 26.11.10, 11:41
                  Gość portalu: Bernard napisał(a):

> Wy musicie zdecydowac, nikt iny...
                  > Jesli wy nie zdecydujecie to zrobi to marek (gorzowiak od psculek) i jemu podobni...

Berni, ja jestem mieszkańcem gminy Kłodawa. Poniał ?
                  Mam prawo się wypowiadać i mam prawo uczestniczyć w referendum. To nie znaczy, że mi się jeszcze chce.

Na zebraniu w Chwalęcicach Kazimierz Sokołowski i kandydat na wójta Roman Jabłoński dostali solidny wycisk od mieszkańców (dysponuję nagraniem).
                  Nie odzywałem się dość długo i hamowałem znajomego przedsiębiorcę z Gorzowa (prawdopodobnie już niedługo również będzie mieszkańcem gminy Kłodawa), któremu brak lotniska odbiera szanse na rozwój działalności.

Starzy mieszkańcy wdeptali przeciwników lotniska w błoto.

Kazimierzowi udało się za to wystraszyć mieszkańców innych wsi, zainwestował w to sporo kasy i energii, którą mógłby przeznaczyć dla dobra Gorzowa i najbliższych okolic - DOBRA WSPÓLNEGO.

Problem polega na tym, że prowadzonej przez Kazimierza Sokołowskiego kampanii straszenia mieszkańców żadna organizacja (samorząd, stowarzyszenie, władze Gorzowa) się nie przeciwstawia.
                  Władze gminy też są dość bierne.
                  Pani wójt (zwolenniczka lotniska) zebrała 70% głosów w wyborach przed kilkoma dniami.
                  Mając taki mandat zaufania powinna oficjalnie się odezwać, tylko, że Sokołowski bardzo lubi biegać po sądach. Na mnie nie doniesie, bo nic mu po tym, ale na władze gminy ? Każdy hak jest dobry.

Zrobiłem ulotkę przedstawiającą argumenty za lotniskiem, rozdałem uczestnikom spotkania.
                  Pan Sokołowski korzystając z siły jaką dał mu mikrofon i stół na środku sali wygłosił długą opinię o ulotce i jej autorze. Składała się ona z kłamstw i bezczelnych oszczerstw, na które nie mogłem odpowiedzieć, bo mój przeciwnik korzystał z solidnego nagłośnienia.

W całym cywilizowanym świecie jaki znam oskarżony (czyli Marek Pogorzelec autor nie pasującej Sokołowskiemu ulotki) miałby możliwość odpowiedzenia na zarzuty.
                  Mi tej szansy nie dano. Odebrałem to bardzo osobiście - jestem tylko człowiekiem.

Na koniec spotkania powiedziałem Kazimierzowi Sokołowskiemu, że zabił demokrację.
                  Zabił też we mnie chęć angażowania się w sprawy słuszne, aczkolwiek przegrane przez lenistwo władz Gorzowa (m.i. Prezydenta, udzielającego wywiadu bardzo zmęczonym głosem - macie Gorzowianie to na co sobie zasłużyliście).

Do DB: Darku, jesteś wyjątkowo leniwym dziennikarzem.

Marek Pogorzelec
                  www.lubuskie24.pl (słaby portal, ale dobra domena - za uczciwe pieniądze - sprzedam - korzystajcie, bo mogę się rozmyślić)
                  • Gość: czytelnik Re: Marku_p!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.10, 19:38
                    Od dawna wydawalo mnie sie, ze jestes wazeliniarzem ktory by ( wlazl wiesz gdzie) temu wrakowi na obcasach. Zanim zaczniesz piac peany i mowic "o mandacie zaufania" odnosnie sukcesow wyborczych wojta gminy, wroc pamiecia 4-lata wstecz ile bylo zarzutow falszerstwa wyborow ktore znalazly sie w Sadach i to nie z inicjatywy Pana z Rozanek. Pamietajac o szachrajstwach 4 lata temu nie sposob zapomniec o tym i pamietac, ze ostatnie wybory to nie jest taka czysta wola wyborcow. Porozmawiaj z ludzmi ktorzy pracuja w firmach gminy Klodawa-kto i w jaki sposob wywieral naciski aby oddali glosy na te osobe. Wielki biznesmen ktory "bedzie mieszkancem gminy Klodawa" jezeli chce lotniska niech sie wybuduje tam gdzie jest lotnisko i niech tam rozwija swoja dzialalnosc.

Problem polega na tym, że prowadzonej przez Kazimierza Sokołowskiego kampanii s
                    > traszenia mieszkańców żadna organizacja (samorząd, stowarzyszenie, władze Gorzo
                    > wa) się nie przeciwstawia.
                    > Władze gminy też są dość bierne.
                    Jasne, nalezalo Pana z Rozanek zamknac na 3-miesiace pod jakims pretekstem. Takie jest twoje rozumowanie. Nie przedstwila sie dzialaniom ludzi, bo nie ma zadnych argumentow, bo dzialalnia wojta to dzialalnie na szkode mieszkancow. Planuje sie wybudowac LOtnisko Gorzow Wlkp. z uciazliwosciami dla mieszkancow Rozanek, Klodawy i Wojcieszyc.Jakby wladze gminy mialy czyste sumienie to nie obawialy by sie "hakow Sokolowskiego" czy innych. Ta wladza to wyjatkowo podla gdzie nepotyzm, niekompetencja i arogancja ma sie wyjatkowo dobrze. Az dziw, ze nie wywieziono wladzy na taczkach.

• marek_p Re: Marku_p!!!!!! 26.11.10, 23:09
                      Gość portalu: czytelnik napisał(a):

> Od dawna wydawalo mnie sie, ze jestes wazeliniarzem ktory by ( wlazl wiesz gdzie) temu wrakowi
                      > na obcasach.

W pierwszym zdaniu już skazałeś się na porażkę. Tylko kompletne zero może takie rzeczy pisać.

> Jasne, nalezalo Pana z Rozanek zamknac na 3-miesiace pod jakims pretekstem.
                      > Takie jest twoje rozumowanie.

Umiesz czytać ze zrozumieniem ?
                      Pisałem, że Kazimierz Sokołowski korzystając z władzy w postaci nagłośnienia zakrzyczał mnie kłamliwymi oskarżeniami nie dając możliwości odparcia tych zarzutów.
                      Tak postępuje kompletne zero, jak się domyślam Twój idol.
                      Pierwotnie miałem zamiar opublikować sprawozdanie z tego zebrania, ale nie chce mi się. Szkoda mojego czasu dla takich indywidualności. Zmarnowałem go za dużo rozmawiając z nim 4 godziny przy okazji wywiadu.

> Nie przedstwila sie dzialaniom ludzi, bo nie ma zadnych argumentow, bo dzialalnia wojta to
                      > dzialalnie na szkode mieszkancow.
                      > Planuje sie wybudowac LOtnisko Gorzow Wlkp. z uciazliwosciami dla mieszkancow Rozanek
                      > , Klodawy i Wojcieszyc.Jakby wladze gminy mialy czyste sumienie to nie obawialy
                      > by sie "hakow Sokolowskiego" czy innych. Ta wladza to wyjatkowo podla gdzie ne
                      > potyzm, niekompetencja i arogancja ma sie wyjatkowo dobrze.

Prawdopodobnie myśli kategoriami dobra wspólnego. Gorzów się rozwija, to i gmina się rozwija.

> Az dziw, ze nie wywieziono wladzy na taczkach.

Ta epoka już minęła. Teraz Wy jesteście tymi, którzy zabijają demokrację, próbując swoim przeciwnikom zatkać usta. Byłem, widziałem, doświadczyłem.

Mógłbym podać setki argumentów, na które odpowiedź by była w postaci epitetów, podobnych do tych użytych na wstępie Twojej wypowiedzi.

• marek_p Kilka cytatów z ulotki, która bardzo zdenerwowała 26.11.10, 23:19
                        przeciwników lotniska

Drodzy mieszkańcy Gminy Kłodawa!
                        Jeśli mieszkacie tu od niedawna, to prawie na pewno przenieśliście się z Gorzowa. To w Gorzowie zarobiliście pieniądze na zakup lub budowę domu. Być może nadal tam zarabiacie.
                        Jeśli mieszkacie w gminie od pokoleń, to z pewnością w pobliskim Gorzowie mieszka Wasza rodzina lub bliscy znajomi, a Wasze dzieci uczą się lub uczyły w gorzowskich szkołach średnich lub wyższych.
                        To w Waszych rękach jest przyszłość Gorzowa, 28 listopada 2010 roku zdecydujecie z referendum o losie lotniska, potrzebnemu zarówno miastu, jak i jego okolicy.
                        Trudno znaleźć w zachodniej części kraju miasto 100 tysięczne bez lotniska, trudno też sobie wyobrazić, że takie miasto może się normalnie rozwijać w Europie XXI
                        wieku."

„-Wszyscy przedsiębiorcy, którzy oceniają z zewnątrz atrakcyjność inwestycyjną, patrzą na kwestie komunikacyjne." – marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński - 28.05.2010.

"Co z bazą helikoptera ratownictwa medycznego w Gorzowie.. ?
                        - Helikopter nie może być przy szpitalu nie dlatego, że nie ma wydzielonej działki, tylko dlatego, że w ogóle nie może być przy szpitalu. Potrzebne jest do tego lokalne lotnisko, a przy dyskusjach o planie zagospodarowania przestrzennego, mieszkańcy tej części województwa,/../ zgłosili 3 tys. uwag i dlatego nie ma miejsca na helikopter. Trzeba wspierać tych, co chcą wpisać lotnisko do planu zagospodarowania, wtedy będzie helikopter. " – wywiad marszałka Marcina Jabłońskiego, który ukazał się 28.05.2010 na portalu www.lubuskie24.pl

Położona przy trasie Poznań – Bydgoszcz Kobylnica, to doskonały teren inwestycyjny.
                        Poznaniacy znani z gospodarności mogliby zabudować ten teren wydzielając działki na cele mieszkaniowe, usługowe i inwestycje, czerpać zyski ze sprzedaży gruntów i przyszłych podatków. Zlokalizowane tu lotnisko służy mieszkańcom (studentom i seniorom) do uprawiania sportów, rozwijaniu ich pasji, zainteresowań. Buduje markę miasta.

Wszędzie byle nie między Różankami, a Wojcieszycami.
                        Kandydat na wójta Roman Jabłoński chciałby lotniska na poligonie, gdzieś między Baczyną, Małyszynem, Santockiem, a Chwalęciami. Kazimierz Sokołowski kibicuje prywatnemu lądowisku w Ulimiu, ale o lądowisku pana Mularskiego nie wspomina. Samolotu prawie nie słychać jak ląduje, bądź startuje, więc jest szansa, że się nie wyda, że „inne miejsce do wykonywania startów i lądowań” jest położone tuż przy planowanym lotnisku, którym straszy się na bilbordach mieszkańców całej gminy.

Przyroda nie lubi próżni.
                        Są potrzeby społeczne, nie ma miejsca, żeby je realizować. W gminach przylegających do Gorzowa na terenach prywatnych powstały dwa lądowiska, jedno w Ulimiu, drugie koło szklarni w Różankach. Oba mają status „inne tereny do wykonywania startów i lądowań”.
                        Czy jest się z czego cieszyć ? To tak, jakby policja nie dawała sobie rady z przestępczością i bogatsza część społeczeństwa ufundowała dwa prywatne oddziały patrolujące okolice.

Co panie Kazimierzu, trzeba by na mnie jakiegoś haka znaleźć. Tak to leciało.
                        Ciszy przed referendum nie zakłóciłem, cytaty gospodarza województwa są nie do podważenia (Sokołowski powiedział publicznie, że kłamałem, a marszałek nic takiego nie powiedział).
                        • marek_p Re: Kilka cytatów z ulotki, która bardzo zdenerwo 26.11.10, 23:38
                          Na ulotce była też mapka z lotniskami aeroklubów wielkopolskiego i lubuskiego.
                          Koło Poznania było gęsto, u nas zero.
                          Zarzut był, że sfabrykowałem tę mapkę, bo kartofliska na Ulimiu nie było i pasu betonowego w Lipkach (czynnego 2-3 miesiące w czasie upałów).

Mapka pochodziła z google map, ale Kazimierz Sokołowski nie dał mi tego wyjaśnić, bo nie po to przecież było to spotkanie.
                          • Gość: Bernard Marek, on nie chca lotniska!!! Zrozum to!!! IP: 199.19.221.* 27.11.10, 06:53
                            Hey marek,
                            Biadolisz jak jakis przez psculki pokasany...
                            Oni nie chca lotniska.
                            Koniec. Kropka...
                            Zadna akcja w tym ulotkowa tego nie zmieni...
                            Ponial?
                            Polska to wolna jeszcze ojczyzna- nie pisowszczyzna...
                            Daj sobie cos na uspokojenia a temu biznesmenowi co to "cierpi" z powodu braku lotniska powiedz: Musisz wybudowac sobie sam i za swoje wlasne pieniadze... I oczywiscie za zgoda sasiadow..
                            Nie ma pieniazkow i zgody sasiadow? Sie odwali - nie ma lotniska...
                            Demokracja to cholerstwo...
                            Ale dziala...
                            Koniec. Kropka...
                            :):):)
                            Hey Wojcieszyczanie, Klodawiacy i Rozankowinowce...
                            Szable w dlon!!!
                            A jak nie ma.... to widly!!!
                            Pamietajcie: Jesli wasza opinia sie nie liczy..to nikogo w Polsce sie nie liczy!!!
                            Dmokracja jest albo jej nie ma...
                        • Gość: takisobie Re: No to wiem, kim jestes!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.10, 11:08
                          jestes indywiduum ktory jakajac sie czytal te durna ulotke na spotkaniach przeciwnikow budowy lotniska z mieszkancami Klodawy, Wojcieszyc, Chwalecic i Rozanek. Twoim argumentem w sporze bylo: [i]„-Wszyscy przedsiębiorcy, którzy oceniają z zewnątrz atrakcyjność inwe
                          > stycyjną, patrzą na kwestie komunikacyjne." – marszałek województwa lubus
                          > kiego Marcin Jabłoński - 28.05.2010.
                          i wiele takich dyrdymalow wybelkotanych przez "dostojnych wlascicieli ziemi lubuskiej". Jestes tym facetem ktory liczy na laskawosc pani wojciny.

Ponadto, panie Marku, zwolenniku lotniska cytaty z wypowiedzi marszalka wojewodztwa nie sa zadnymi argumentami, bo Pan Marszalek tez belkocze jak wielu innych politykow. Niech sie zajmie rentownoscia lotniska w Babimoscie i Przylepie to wyjdzie na korzysc dla Ziemi Lubuskiej.
                            • Gość: Bernard Re: No to wiem, kim jestes!!!! IP: 199.19.221.* 27.11.10, 17:22
                              Hey blic,
                              Nie szkodzi...To tylko emocje...
                              Jednak trzeba przyznac, e argumetu uzywane przez zwolennikow powstani9a lotniska nie sa wlasciwie niczym poparte..
                              Sam na forum sugerowalem markowi dokonania "rozpoznania" wsrod gorzowskich biznesow...
                              pod kontem potrzeby powstania lotniska...
                              Nie zrobiono tego bowiem nie zaprezntowano zadnych konkretnych przykladow - oswiadczen"...
                              A moze i zrobiono rozeznanie i dowiedzieli sie o...braku zainteresowania...
                              Sama propozycja budowy ladowiska dla medycznych smiglowcow oddalonego kilometry od szpitala, jako alternatywy dla lokalizacji tuz przy szpitalu wydaje sie co najmnie smieszna i nielogiczna...
                              Ladowisko dla "pozarniczych" helikopterow to tez pomysl z palca wyslany gdyz mowi o "dowozeniu wody" do pozarow lasow..
                              Ja sie pytam gdzie jest to zrodlo wody w miejscu lokalizacji lotniska?????
                              Beczkowozami beda tam dowozic??? W pale sie nie miesci...
                              A juz zarzut iz ladowisko przy szpitalu nie spelni "europejskich standardow" trudno nawet zrozumiec im komentowac...
                              To jednak co mnie najbardziej dziwi jednak to fakt iz samego pomyslu na lotnisko nikt z inicjatorow nie probowal "sprzedac" Kloldawie i Wojcieszycom...
                              Pisze "sprzedac" bo zaklada to dokonania swego rodzaju "transakcji" - cos za cos..
                              Klodawa i Wojcieszyce nie widza zadnych korzysci z lokalizacji lotniska na ich terenie, natomiast dostrzegaja same ujemne efekty...
                              Marek w swojej arogancji nawet nie pomyslal jak oferte "upieknic" bowiem z jego punktu widzenia byla i jest to oferta "nie do odrzucenia".
                              Czyli wkopiemy im ja w gardla - nic nie maja do gadania...
                              Pisowskie metody nie dzialaja marku...
                              Postawiles sie ze swoim "lotniskiem" w roli Jareczka i jak Jareczek zostales potraktowany...
                              Nie dziw sie..
                              Niedzielne referendum zdecyduje "za" czy "przeciw" i wola mieszkancow bedzie musiala byc honorowana.
                              :):):):)
                              PS
                              I bardzo dobrze ze Prezydent nie dal sie wciagnac w ta "lotniskowa afere" i uznaje prawa mieszkancow Klodawy i Wojcieszyc... I nie powinien ani on ani Rada pozwolic by jeden grosz z kasy miasta zostal wydany gdyby do budowy doszlo...
                              Marek tak chce...Niech marek placi...
                              Demokracja, mareczku, demokracja i kapitalizm sie klaniaja
                              :):):):):):)
                          • marek_p Gorzów ćwierćstolicą (jeszcze, czy już nie) ? 30.11.10, 19:13
                            Gość portalu: takisobie napisał(a):

> Niech sie zajmie rentownoscia lotniska w Babimoscie i Przylepie to wyjdzie na korzysc dla Ziemi
                            > Lubuskiej.

Takisobie, jest miłośnikiem Ziemi Lubuskiej. Zupełnie inaczej niż ja (Jak widać różni nas nie tylko stosunek do lotniska).
                            Ja czuję się jej mieszkańcem Ziemi Gorzowskiej tu jest moja ojczyzna, o którą starałem się dbać. Kiepsko mi poszło za co przepraszam i zostawiam pole do popisu innym, mniej wypalonym.

Kiedyś wrzucę sprawozdanie z incydentu jaki miał miejsce na świetlicy w Chwalęcicach. Moje cytaty z przygwożdżonego marszałka zostały odparowane cytatem z tegoż marszałka, kiedy mleko się wylało, tzn jak się okazało, że medikoptera nie będzie i wojewoda zganiała na marszałka, a marszałek na wojewodę.
                            Polityka to podła rzecz.

Zawinił oczywiście Gorzów ze swoim "zmęczonym" prezydentem. Tak Beniu, to prezydent powinien zabiegać o kawałek miejsca na bazę dla helikoptera. Skoro Jędrzejczak wiedział, że Sokołowski jest za mocny dla jego zmęczonej prezydenckości, to powinien wcześniej poddać się i poszukać miejsca na bazę w granicach administracyjnych miasta.

Wracając do Sokołowskiego, jak już wrzucę tę relację, to sobie będzie wisiało z 20 lat wyszukiwarki będą pokazywały, może do wikipedii wrzucę link tam pewnie jakiś czas będzie jeszcze planowane lotnisko Gorzów- Różanki.
                            Potomnym należy się odrobina prawdy, o tym komu Gorzów zawdzięcza gorszą pozycję od Leszna, czy Piły.

Kupiłem ziemię, kiedy inni się z ziemi śmiali, byłem jednym z pierwszych na giełdzie papierów wartościowych, przy pierwszym konflikcie na linii ZG- GW (jeszcze przed powstaniem województwa) napisałem, że Zielona Góra zlikwiduje w Gorzowie któryś ze szpitali - zostałem obśmiany, dziś z 4 wtedy funkcjonujących został 1.

Mówię Wam, Gorzów bez lotniska przestanie być ćwierćstolicą województwa, Wojewoda zostanie przeniesiony do Zielonej Górze, chyba, że politycy przestaną być leniami i pieniaczami i jakimś niewyobrażalnym cudem zaczną ze sobą współpracować dla dobra Gorzowa i regionu.

Oczywiście upadek Gorzowa uderzy też w gorzowskich urzędników, którzy się pobudowali w gminie Kłodawa. Nie tylko w nich. Już dziś nasze dzieci muszą szukać szansy w miastach, którym mieszkańcom samoloty rujnują ciszę.

Więcej do tej dyskusji wnieść nie zdołam. Tym forumowiczom, którzy są oburzeni, że trwamy w XIX wieku, przypominam, że informowałem o spotkaniu w Kłodawie.
                            Byliśmy tylko we dwóch, Wy nie mieliście wtedy czasu.

Teraz macie, ale mleko się rozlało.

Ten drugi przyjechał rozrywany przez kontrahentów i pragnienia wyszarpnięcia z innych miast jeszcze kilku miejsc pracy dla Gorzowa.

Pewnie, że powinniśmy zrobić więcej, ulotki powinny być wrzucone do skrzynek itp, tylko od czego macie tych, których utrzymujecie ze swoich podatków - radnych, posłów, udzielającego zmęczonym głosem wywiadu prezydenta, zapracowaną panią wojewodę itp itd

Szczerze ? Oni wszyscy Was olali. Jeden z nich kilka dni temu dopierdzielił się do senatora Woźniaka na forum. To jest ich świat, nie chodzi w nim o dobro miasta i mieszkańców, chodzi o to, że tego nie lubię, chodzi o obsadę swoimi ludźmi.

Po kilku szczerych zdaniach jeden z moich kolegów, którzy niewiele robili, ale czasem coś podpowiedzieli w tematach gorzowskich, powiedział, że powinienem zająć się swoimi prywatnymi sprawami, bo na zbudowanie społeczeństwa obywatelskiego dziś szans nie ma.
                            Bierność i zaskakująco małe wymagania wobec sprawujących władzę.

Trzeba walczyć o ulicę obok domu, nic więcej. Już raz zwyciężyłem w temacie ulica (błoto z Błotnej wygoniłem, ale wtedy w ludziach było więcej wiary i nadziei). Mój kolega też niedawno odniósł sukces - droga przy jego posesji jest utwardzona.

Sukces wyborczy Tadeusza Jędrzejczaka udowodnił dobitnie, że gorzowianom naprawdę niewiele potrzeba. Szkoda.

Tyle tytułem pożegnania.
                            • Gość: Bernard marek, marek, marek... IP: 199.19.221.* 30.11.10, 20:50
                              Hey marek,
                              Dlaczego swoje niepowodzenia chcesz w niepowodenia innych przemieniac?
                              Jesli nie jest tak jak ty chcesz to znaczy ze jest bardzo zle...
                              Ludzie sa glupi bowiem swiatlosci twego geniuszu nie dostrzegaja..
                              Wiekszosc ludzi wokolo ciebie sa "mniej wiecej" zadowoleni..
                              Wiekszosc wyborcow kocha demokracje wiec ciesza sie ze moga glosowac i wybierac...
                              Wiekszosc tych demokracje kochajacych Gorzowiakow ma prezydenta ktorego chcieli..
                              Wiekszosc ludzi wybrala Rade i ja ma
                              Wiekszosc ludzi nie chciala lotniska wiec go nie ma...
                              Powiedz mi...gdzie ty powod do niezadowolenia znajdujesz?
                              Moze byc tylko jeden: Swiat sie nie kreci nie tylko wokolo ciebie alle nawet w zla strone...
                              Marek, przyzwyczaj sie..
                              Albo cierp...
                              :):):)
                              PS.
                              Kiedys czytalem cos o byciu w "prozni" zawieszonym...
                              Ten ktos w tej prozni zawieszony widzial caly swiat wokolo , wszystko co w nim dobre i wszystko co w nim zle..
                              I tak bardzo chcial miec wplyw.....
                              Pomagac, poprawiac i naprawiac...
                              Ale nie mogl..
                              Machal rekoma, kopal nogami....z miejsca sie nie ruszajac...
                              W prozni zawieszony...
                              Wiec cierpial..
                              Czy klnal i przeklinal wszystkich?
                              Nikt nie wie - wiadomo w prozni dzwiek sie nie rozchodzi..

• Gość: Bernard Obsesje marka p... IP: 199.19.221.* 27.11.10, 07:02
          Hey klodawa,
          Marek cierpi na te "lotniskowa" obsesje juz od jakiegos czsu...
          Kazdego ocenia wlasnie pod tym i jedynie pod tym katem: Chcesz lotniska...,jestes swoj chlopak..Nie chcesz lotniska jestes smiertelny wrog...
          Mysle, ze marek p zaszedl z tym lotniskowym problemem za daleko..
          Nie liczy sie z nikim i niczym a zwlaszcza z opinia tych na ktorych terenie to sowje lotnisko chce wubudowac..
          Marek..Kup sobie jakis powiat i zasyp siebie ulotkami na temat lotniska..I daj sie przekonac ze to calkowicie i niezbednie konieczne... bo wszyscy maja...a ty nie...
          he he he he
          PS. Moja coreczka dostawala "opiernicz" gdy probowala mnie przekonac ze ona "cos tam ce...bo wsysy maja a ona nie..."
          Marek potrzebuje dobrego klapsa..
          I do pokoju zamknac na pol dnia by swoje zachowanie przemyslal...
          Marek zly chlopcyk!! Do pokoju marsz i zamknij za soba drzwi!!!
          • marek_p Re: Obsesje marka p... (lista) 29.11.10, 09:06
            1. Pobudzenie aktywności obywatelskiej - udało się to tylko byłym gorzowianom w Różankach, przeciwnikiem ich aktywności było dobro publiczne (rozwój Gorzowa i regionu)

2. Stworzenie mechanizmów obronnych wobec degradacji znaczenia Gorzowa jako stolicy województwa, w razie bezskuteczności tych działań - przy każdej okazji wnioskować o likwidację województwa - z Jędrzejczakiem nic się nie zmieni - bez szans

3. Szpital Wojewódzki - wyjście z trybu awaryjnego - tryb awaryjny na razie został wyłączony

4. Ratownictwo Medyczne - baza dla helikoptera, który leci do Gorzowa już 3 kadencję Sejmu - nie doleci

5. Wydział Gospodarczy Sądu Okręgowego - obrona tej bardzo ważnej dla życia miasta instytucji za wszelką cenę - leniwi dziennikarze i słabi politycy nawet nie zapytali ministra sprawiedliwości, który przyjechał żebrać o poparcie dla kandydatki PO na prezydenta.

6. Krajowy Rejestr Sądowy - jak wyżej

7. Renowacja Nowego Miasta - mizerne efekty gospodarza o zmęczonym głosie w tym temacie

8. Akademia Gorzowska - gospodarz o zmęczonym głosie będzie Wam budował technikum elektryczne i mechaniczne, PWSZ ma na indeksie wpis PIS

9. Rozbudowa trakcji tramwajowej w kierunku Górczyn - zmęczonym głosek tego się nie zrobi

10. Połączenie kolejowe z Berlinem

11. Budowa lotniska Wojcieszyce-Różanki - przegrana 48:52 przy braku zaangażowania prezydenta ze zmęczonym głosem i praktycznie wszystkich sił politycznych i społecznych i wielkich bilbordach straszących mieszkańców

12. Budowa siedziby Gorzowskiego Oddziału TVP S.A. - nic w tym temacie.

Berni, będziemy gadać o kojotach, roślinkach, ewentualnie o kuchni.

Po lekturze listy widać jak ogromne są rozmiary porażki. Nic na siłę, czas się zamknąć ze swoimi nadziejami na lepsze czasy w granicach swojej działki, lotniska robił nie będę, bo już dwa prywatne są. Oddziału policji też nie ufunduję, bo od obu tych spraw jest państwo ze wszystkimi swoimi instytucjami, pani wojewoda, samorząd, posłowie z pracownikami swoich biur itp.

No to, żegnam (mało optymistycznie).
              • marek_p Re: Obsesje marka p... (lista) 29.11.10, 09:35
                Gość portalu: login_t napisał(a):

> Mareczku, nie desperuj.

Login to była chłodna kalkulacja. 12 punktów, w zasadzie wszystkie w plecy, bez szans na zmianę w najbliższych 4 latach.
                Jest wielu zdolnych i mądrych ludzi, niech działają jak chcą żyć w normalnym mieście. Jako stary i przegrany ramol mogę się przyłączyć jak ktoś poprosi, ale nie sądzę, żeby to nastąpiło.
                Na lokomotywę się nie nadaję, nie znam też innej dobrej lokomotywy.

Może szansą był Dołganow na stanowisku wiceprezydenta, ale to już mamy za sobą.
                  • marek_p Re: Obsesje marka p... (lista) 29.11.10, 09:54
                    Gość portalu: login_t napisał(a):

> To mnie nie przeraża tak bardzo, jak fakt, że i tak wszyscy zadowoleni (sądząc
                    > po wynikach wyborów).
                    > Gdyby był ferment - byłaby nadzieja na przyszłość.

Kandydatki pogratulowały Jędrzejczakowi.
                    Radziński powiedział w TV ODRA, że przegrał Gorzów.
                    Poróżniliśmy się trochę wcześniej (nie dał mi szans się nie wkurzyć), ale w tym wywiadzie - miał rację, wyrażał nadzieję, że radni (do sejmiku i do rady miasta) będą działać zgodnie na rzecz Gorzowa i regionu.

Ta nadzieja jest niestety bezpodstawna, chociaż jest pokusa, żeby w nią wierzyć.
                      • marek_p Re: Obsesje marka p... (lista) 30.11.10, 19:21
                        e_werty napisał:

> Wszyscy glosujacy mieli meldunki w gminie?

W gminie porażka była minimalna 48:52. Wystarczyło, żeby jeszcze 20 zwolenników lotniska nie poszło do urn, a referendum nie byłoby ważne.
                        W mieście porażka była kompromitująca.

Miasto i otaczające je gminy to jeden organizm.
                        Ustawodawca zrobił tak, że kandydaci na radnych muszą mataczyć i meldować się u teściowych, ale to nie jedyny defekt naszego prawa.
                        • Gość: Bernard Re: Obsesje marka p... (lista) IP: 199.19.221.* 30.11.10, 19:30
                          Hey marek,
                          Prtzegrana o 1 cm czy o 100 metrow to ciagle ta sama przegrana..
                          Radze sie pogodzic ....
                          Mozesz sie teraz "na smierc" zagdybac i niczego to nie zmieni...
                          Poza tym szukasz przyczyn tam gdzie ich nie ma....
                          Powodem przegranej byliscie sami - wy lotniskowi zapalency...
                          Chcieliscie "sprzedac" gminie Klodawa to czego oni nie chcieli...
                          A przeciez kazda "babcia z wiadrem tulipanow" wie, ze ludzie kupuja tylko to co im sie podoba...
                          Tulipany sie podobaja...
                          Dlatego je sprzedaja, a nie chwasty...
                          Ponial, mareczek????
                          :):):):):):):):)
                          :):):):):):):)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka