Dodaj do ulubionych

Wszystko, co chcesz wiedzieć o Ameryce

16.05.12, 18:44

Cieszy, że mamy w Gorzowie parę rzeczy i parę instytucji z których możemy naprawdę - bez wątpienia - wszyscy być dumni.
:-)
Obserwuj wątek
   • danny_boy Re: Wszystko, co chcesz wiedzieć o Ameryce 17.05.12, 09:07
    Tych baz danych nie znajdziemy przez zwykłe przeglądarki, a wyłącznie poprzez biblioteki, które mają na nie subskrypcję.
    Tu chodzi także o ciągłe uzasadnianie, dlaczego w XXI wieku, w dobie Internetu wywalona została kasa na gigantyczny, niewspółmierny do potrzeb mieszkańców budynek. Jak dobrze pamiętamy już na samym początku brakło pieniędzy na wyposażenie (m.in. regały) i jak wcześniej napisałem, jest chroniczny brak nowości.
    Mamy klasyczny przerost formy nad treścią.
    • Gość: jj Re: Wszystko, co chcesz wiedzieć o Ameryce IP: *.gorzow.mm.pl 17.05.12, 10:38
     Co to znaczy 'niewspółmierny do potrzeb budynek'? Budynek jest zwyczajny, estetyczny, taki dokladnie tutaj pasuje. Chcesz by biblioteka była w jakiejś szopie?
     Co to za irracjonalność: biblioteka robi coś poszerzajacego ofertę zasobów by uzasadnić swoje istnienie? Jak chcesz byc ironiczny, udowodnij, że biblioteka stwarza jakieś pozory by uzasadnić swoje istnienie.
    • alt.er.ego Re: Wszystko, co chcesz wiedzieć o Ameryce 17.05.12, 13:41

     Miejsca gdzie ludzie będą mogli przyjść i się spotkać, porozmawiać ze sobą bezpośrednio, obejrzeć wystawę, posłuchać wykładu a potem o nim podyskutować itp. zawsze będą potrzebne. Inaczej, za pewien czas komunikowalibyśmy się ze światem wyłącznie za pośrednictwem sieci. Można telepracować, można wirtualnie rozliczać się z fiskusem, prędzej czy później wszystkie sprawy w urzędzie będzie można załatwić przez internet, mamy już pierwszy sąd elektroniczny i postępowanie elektroniczne, zakupy też możemy robić elektronicznie i pizzę i wszystko inne zamówić i załatwić przez internet, nie ruszając się z domu.

     Jednego tylko nie kupimy w wirtualnym świecie - bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. A człowiek jest istotą społeczną i nic nigdy obecności drugiego człowieka mu nie zastąpi. Dlatego budynki publiczne, miejsca spotkań, różnych wydarzeń, miejsca "wspólnego przeżywania", integrowania miejscowych społeczności itp zawsze - przypuszczam - będą potrzebne.

     A nowości i w ogóle większy wybór książek z różnych dziedzin, rzeczywiście by się przydał. Ja ze swojej dziedziny kompletnie nic tam nie mogłem znaleźć, poza pewnymi szczątkami i to jeszcze mocno zdezaktualizowanymi.
     • danny_boy Re: Wszystko, co chcesz wiedzieć o Ameryce 17.05.12, 22:30
      alt.er.ego napisał:
      > A nowości i w ogóle większy wybór książek z różnych dziedzin, rzeczywiście by s
      > ię przydał. Ja ze swojej dziedziny kompletnie nic tam nie mogłem znaleźć
      Ale za to Budynek jest zwyczajny, estetyczny - czyż nie o to chodzi?
      • alt.er.ego Re: Wszystko, co chcesz wiedzieć o Ameryce 18.05.12, 11:46

       danny_boy napisał:

       > Ale za to Budynek jest zwyczajny, estetyczny - czyż nie o to chodzi?

       O to również chodzi, bo, po pierwsze piękno też jest ważne w życiu człowieka i w życiu społeczeństw, a po drugie jest to budowla publiczna, budowana na dziesiątki jeśli nie setki lat, ( na których przestrzeni różnie może być wykorzystywana ), powinna więc być wybudowana solidnie, porządnie i pięknie ( by przez wieki nie raniła oczu Gorzowian ).
       • pan_hrabia Re: Wszystko, co chcesz wiedzieć o Ameryce 18.05.12, 13:09
        Jak na mój gust w bibliotece dzieje sie sporo, tylko trzeba chcieć korzystać: wyklady, wystawy, imprezy plus gościnnie uzycza różnym innym podmiotom swoje progi.
        Najważniejsze że jest to bezpretensjonalne. trzeba mieć świadomość, ze bib,lioteka to taki trochę podstawowy szczebel kultury. Tam nie mabyć cudów świata, ale ciekawe kawalki, takie trochę kulturalne antipasty dla każdego. Moim zdaniem robi to od paru lat w nowym budynku i wychodzi super. A te spotkania hsitoryczno-regionalne o Nowej marchii, oczywiście w różnym poziomie ciekawosci tematu - są czymś rzeczywiście wyjątkowym dla zainteresowanych.
        Niewiem skąd taki glos, że biblioteka musi udowadniać sens swojego istnienia.
        A co do budynku: projekt był nieco inny. Pierwotnie moze nawet bardziej atrakcyjny archit. ale tyo jest pewien użytkowy kompromis jak zwykle.
        Moim zdaniem jest tam super. Przecież nie chodzi o to, żeby się przeciskać miedzy regałami ciasno ustawionymi,jak w jakim zakurzonym atykwariacie. jest jasno, przestronnie, czysto.
        Nowosci są na miarę finansów. Można było nie budować biblioteki, ale wtedy nowości leżałyby w piwnicy.
        Sorry, ale nie ma sensu nad takimi oczywistościami dyskutować. Biblioteka jest OK. W Norwidzie odpacykowali jakis satry szkielet i to juz nie to. Gula im pewnie wychodzi na wierzch z zazdrości, ale nic nie mówią. Za to gorzowianie, jak zwykle marudzą... :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka