Dodaj do ulubionych

Lewackie bojówki z Niemiec na Marszu Równości

22.08.19, 11:42
Rzecznik Praw Obywatelskich Robert Bodnar interweniował w sprawie zakazu organizacji Marszu Równości. O 24. innych happeningach zgłoszonych na ten dzień, które również nie uzyskały zgody, nawet się nie upomniał. Złamano konstytucyjną zasadę równości wobec prawa. Sąd Okręgowy w Gorzowie Wlkp. uchylił odmowną decyzję prezydenta miasta dotyczącą Marszu Równości. W sobotę 24 sierpnia zamierza przejść po raz pierwszy w historii grodu nad Wartą. Zaproszono lewackie bojówki z Niemiec.

Dokładnie tydzień później przypadnie 37. rocznica dramatycznych wydarzeń, które mają charakter uroczystości państwowych. 31 sierpnia 1982r. do późnych godzin nocnych ponad 5 tys. mieszkańców toczyło nierówną walkę z ZOMO, MO i SB, komunistyczne władze użyły wozów opancerzonych, a wcześniej czołgów i moździerzy. Zomowcy wybijali zabytkowe witraże w katedrze i race z gazem łzawiącym wrzucali na ołtarz. Wskutek zatrucia zmarła jedna kobieta. Aresztowano 220 osób. Przez kolejne dni esbecy jeździli po szkołach i zakładach pracy oglądać dłonie. Jeśli znaleźli ślady oparzeń, co mogło być efektem odrzucanych petard, przyłapany wędrował do więzienia.

W tych mrocznych czasach stanu wojennego ukrywający się we Wrocławiu, zajadle ścigany Kornel Morawiecki oznajmił: „Tej Solidarności nie można wyprosić, ba, nawet wymodlić, trzeba ją wywalczyć!” i te przypomniane słowa od legendarnego założyciela organizacji usłyszałem w Sali Kolumnowej Sejmu na ćwierćwieczu Solidarności Walczącej.

Ostatnie wydarzenia w Białymstoku wykazały dobitnie, że w obecnych realiach walka z obłąkańczą ideologią nie zda egzaminu. 24 sierpnia otoczymy ich korowodem modlitewnym. Upomnimy się o zwalnianych pracowników zachodnich koncernów, wyrzucanych ze szkół nauczycieli i pedagogów, wyszydzanych sportowców oraz aktorów, z którymi wytwórnie zerwały kontrakty za krytykę LGBT. I proszę Was, zwykłych ludzi, o wsparcie. Może tylko wyznaczamy kolejne kamienie milowe polskiej historii? Wszak to chłop Bartosz Głowacki swą czapką ugasił lont rosyjskiej armaty, szewc Jan Kiliński poprowadził warszawiaków na barykady, górale wywiedli ze szwedzkiej obławy króla Jana Kazimierza, zaś z czasów nam współczesnych to suwnicowa Anna Walentynowicz porwała za sobą załogę Stoczni Gdańskiej,a następnie innych zakładów Trójmiasta. Swój przyjazd z instrumentami zapowiedziała Małgorzata Bratek, uczestniczka legendarnego Festiwalu Piosenki Prawdziwej w Gdańsku w 1981r. oraz poeta Antoni Wysocki. Hymn, Rota, Pieśń Konfederatów Barskich, Czekamy ciebie tęczowa zarazo.

Weterani Armii Krajowej, Sybiracy, Wołyniacy, wolnościowcy, internowani w stanie wojennym, literaci, kibice, narodowcy, harcerze już za kilka dni na zachodnich rubieżach Rzeczypospolitej zgodnie staną w obronie zagrożonej cywilizacji. Ksiądz proboszcz Dariusz Chwist w moim parafialnym kościele w Różankach w tym dniu wystawia Najświętszy Sakrament.
„Ja i moi przyjaciele kreśliliśmy plany” - z ostatniego płomiennego radiowego przemówienia Stefana Starzyńskiego do mieszkańców walczącej stolicy we wrześniu 1939r. Tak jak ongiś prezydent Warszawy swoje płonące miasto, 24 sierpnia pragnę ujrzeć wielki, dumny, piękny i wzniosły Gorzów Wlkp.

Sławomir – wnuk Władysława i Janiny, z domu Piniewskiej, Wieczorków, robotników przymusowych w III Rzeszy, członek Stowarzyszenia Solidarność Walcząca.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka