Dodaj do ulubionych

Goły Śfinster robi miejsce dla starego tramwaju

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.04, 16:43
TRAMWAJ CHYBA POSTAWIĄ
TA CZEŚĆ POWROTU PREZYDENTA Z ARESZTU
Obserwuj wątek
    • Gość: nicelus Goły Śfinster robi miejsce dla starego tramwaju IP: *.dip.t-dialin.net 15.12.04, 17:31
      rzeźba będzie jeszcze kilka razy przestawiana. nigdzie nie będze pasować i
      trafi na śmietnik historii. co wrażliwsi już to podświadomie już czują, choć
      może nie wiedzą dlaczego rzeźba nie będzie nigdzie pasować. pora więc
      wyjaśnić tą bardzą prostą przyczynę.

każda sztuka wywołuje w odbiorcy określone emocje. ta rzeźba działa śilnie
      przygnębiająco. nie wiem czy to było zamiarem autora, ale tak mu wyszło. taka
      rzeźba może stać gdześ w muzeum, ale w żadnym wypadku nie powinna stać w
      przestrzeni miejskiej. za to odpowiadają władze miasta. odpowiedzialność jest
      podwójna. za estetykę miasta i za zdrowie psychiczne mieszkańców.

do "przyozdabiania" gorzowa trzeba przystępować ostrożnie i z dużym czuciem,
      żeby nie zepsuć tego co ważne. jest poważna katedra z pasującym poważnym
      pomnikiem jakiegoś poważnego biskupa. jest dla oddechu rynek ze wspaniałą
      wesołą fontanną. tu już nie można nic poprawić.

tak na marginesie. pomnik szymona giętego. dobrze że ze względu na swoją małą
      skalę nie konkuruje z gorzowskimi gigantami i stanął w pewnym dystansie. ta
      mała rzeźba działa optymistycznie. jest fotogeniczny. w rzeczywistości
      faktura trochę kiczowato wygładzona. ja bym go postawił gdześ bliżej chodnika
      w kierunku ruchu przechodniów. ale być może tak jak jest, tj. trochę "w
      poprzek" wszystkim przechodniom, jest bardziej symbolicznie.

pozdrawiam gorzowian
      nicelus z wspak

• Gość: oris Re: Goły Śfinster robi miejsce dla starego tramwa IP: *.gorzow.mm.pl 15.12.04, 21:15
        Dziecię pana Finstera powinno wrócić do ojca.Pełna rodzina, to rodzina
        szczęśliwa,etap demostracji swiatopoglądowej minoł.Zrobił sobie jak na swojej
        działce kloake!Postaw sobie pan przed swoim oknem,znaczyć to będzie o gospodarzu
        domu.A tak miasto odetchnie z ulgą.Wmówił pan maluczkim jakie to wielkie dzieło
        sztuki-a niechce go na swoim podwórku?
        Proszę zawież tę kupę na złom.Wiele złego tym żeż pan ludzią uczynił.Mało
        brakowało a już pańscy fanatycy brali się za niszczenie krzyży.Krzyż jako symbol
        przetrwal tysiące lat ,a pana pomysł na demoralizacje i wrogość przeciw wierze
        kilka lat.Co zrobi pan po wyborach ?
        Mieszkancy panu nie zapomną!
    • Gość: Obserwator Re: Goły Śfinster robi miejsce dla starego tramwa IP: *.gorzow.mm.pl 16.12.04, 12:49
      ... zastanawiam się ciągle nad "Porajem", pomimo, że łapówkarz, nadal wykonuje
      zlecenia UM, wykonał za niezła kasę replike tramwaju... wykopał Śfinstera z
      miejsca... pewnie komuś dał w łapę... Śfinster sobie stał nikomu nie wadził...(
      był dziełem uznanego twórcy w świecie - stai sobie np w Japoni gdzie są bardzo
      silne wpływy innej religi) a jestem pewien, że ten cały ośrodek informacji
      turystycznej w tramwaju będzie tak działał jak w swoim poprzednim miejscu -
      niewidoczny, nikomu nie potrzebny... Czytając komentarze doszedlem do wniosku,
      że nie chodzi wcale o ośrodek informacji turystycznej lecz bardziej o to kto
      silniejszy w Gorzowie Wlkp. pseudokatolicy czy postkomunisci, kto silniejszy...
      kto w swoim komentarzu uzyje wiecej jadu... wlaściwie komentarze w sprawie
      Świnstera bardziej są polityczne niż merytoryczne... nawet rzeźba może byc
      powodem niezgody pomiędzy Polakami... mądry nic nie mowi na temat rzeźby a inny
      chciałby obstawić cały Gorzow symbolami wiary jakby chciał zgarnąc wszystkie
      mysli mieszkancow i uczynić je na swoją modłę... niektórym w Gorzowie
      przeszkadza inne myślenie, inne wartości... nadzchodzi czas wyborow więc ci
      ktorzy do tej pory, mysleli inaczej zaczynają kupować całe pudła wazeliny aby
      móc nowej nadchodzącej władzy wchodzić w dupę a zaczyna się od Świnstera...
      później przyjdzie czas na kolejne dokonania uprzedniej władzy.
      • Gość: Bart-Ol Re: Goły Śfinster robi miejsce dla starego tramwa IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 16.12.04, 13:39
        Słusznie obserwator!Temat firmy Poraj wraca jak bumerang.Jak to możliwe, że
        człowiek, który "wynagradzał" urzedników, by dostać lukratywne zlecenia oraz
        zdobyć przychylność przy odbiorze robót nadal cieszy się nieposzlakowanym
        zaufaniem zleceniodawcy czyli UM.Przecież nie ulega wątpliwości, że oparta na
        takich zasadach współpraca oznaczała, że w ogólnym rozrachunku ponoszone przez
        firmę "koszty pozyskania zlecenia" obciążały później zleceniodawcę w fakturze
        końcowej - czyli nas podatników!Pomijając więc, że wobec ujawnienia przez
        dającego łapówki uniknął on odpowiedzialności karnej to nie ma powodu, aby
        Urząd Miasta w odrębnym procesie pozwał tego pana o wyłudzenie nie należnych
        kwot.Gdzie są miejscy prawnicy (jest ich trochę!), gdzie radni stojący na
        straży przestrzegania prawa przez urzędników ? Czy ktoś z urzędowych instytucji
        kontrolnych w końcu wyjaśni dlaczego trwa nadal ten chory układ?
    • Gość: hallma Re: Goły Śfinster robi miejsce dla starego tramwa IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 16.12.04, 13:58
      Czy ktoś wie, za czyje w końcu pieniądze kupiono rzeźbę "Golasa"?Ciągle mówi
      się, że był taki pan fundator, co to, o tak sobie wydał prywatne pieniądze,bo
      miał taki kaprys. A jak sam twierdzi, było tego aż tyle, że starczyłoby na
      przyzwoite mieszkanko.Jakiś dziennikarzyna kupił taką plotkę i od nazwiska
      samozwańczego fundatora nazwał "Golasa" - "Swinsterem".Ale słyszałam głosy, że
      z tym fundatorem to lipa.Skoro, przez 10 lat wciskano taką prawdę, to najwyższy
      czas, by pan fundator pokazał umowę kupna-sprzedaży (fakturę)dot. tej rzeżby,
      nabytej od p. Frąckowiaka, będzie wszystko jasne i będzie miał prawo do
      nazywania się wspaniałym fundatorem i mecenasem sztuki!!! Za takie transakcje
      nie płaci się przecież tak po prostu z ręki do ręki, więc pan ten ma napewno
      umowę,czy fakturę.Udowodni w ten sposób niedowiarkom, że można być szlachetnym
      i bezinteresownym ofiarodawcą.A jeśli rzeżba jest nadal własnością p.fundatora,
      bo kupiono ją w ramach kosztów firmy i nie jest własnością miasta, to chyba nie
      powinna tak tułać się po mieście?Jak sądzicie...
      • Gość: nicelus Re: Goły Śfinster robi miejsce dla starego tramwa IP: *.dip.t-dialin.net 16.12.04, 14:52
        "Wracałem akurat z urlopu w Hiszpanii, gdy usłyszałem o awanturze wokół
        gorzowskiej wystawy rzeźb Zbigniewa Frączkiewicza, artysty ze Szklarskiej
        Poręby. Jestem prowokatorem, więc postanowiłem, że figura zostanie w Gorzowie –
        opowiada fundator. Wspomina, że kwota, za którą kupił posąg, wystarczyłaby na
        ładne mieszkanie." - tyle w dzisiejszej lubuskiej.

uważam ze prowokacja się znakomicie udała. wszyscy katolicy zobaczyli nagość
        materializmu kapitalistycznego fundatora i są przerażeni. teraz powinien ten
        złom już zabrać bo straszy w mieście.

a swoją drogą to może hallma ma racje? może powinien ktoś sprawdzić kwity? może
        w tym całym zamieszaniu nikt nie sprawdził, czy przy okazji nie wyprano jakichś
        pieniędzy? :))

• Gość: Ted ReCo ze świnsterem i Porajem IP: *.gorzow.mm.pl 16.12.04, 19:05
      Martwicie się o Poraj, ale w lokalnej prasie coś było, że właściciel doniósł do
      UM na Ogrodniczkę. Teraz ma problemy. Co do przeprowadzki świnstera czy,
      chcielibyście całe życie, mieć jedną perspektywę i widzieć jedno i to samo ???
      Chyba większość w życiu szuka sobie nowego kąta.
      • Gość: nicelus co z ogrodniczką, świnsterem i porajem? IP: *.dip.t-dialin.net 18.12.04, 09:10
        ted napisał:

> martwicie się o poraj, ale w lokalnej prasie coś było, że właściciel doniósł
        do um na ogrodniczkę. teraz ma problemy. co do przeprowadzki świnstera czy,
        chcielibyście całe życie, mieć jedną perspektywę i widzieć jedno i to samo ??? <

było trochę inaczej.

właściciel doniósł do organów ścigania, a nie um. teraz ma problemy
        ogrodniczka, a nie właściciel firmy poraj.

rzeczywiście gorzowianie mają jedną perspektywę, muszą widzieć jedno i to samo.
        jednak chodzi o firmę poraj, a nie o świnstera.

• Gość: nicelus gdzie rzym, gdzie krym? IP: *.dip.t-dialin.net 19.12.04, 00:02
            problem w tym, że jeżeli z tej podróży pamiętasz dawida michała anioła, to
            znaczy że to nie był rzym tylko florencja. zarówno kopia jak i orginał rzeźby
            znajdują się we florencji. ale to twój problem.

natomiast protesty nie są przeciwko stali tylko, jak już napisałem, przeciwko
            brzydocie.
            • Gość: Robert1 hmmmm IP: *.gorzow.mm.pl 19.12.04, 09:17
              de gustibus non disputandum est

rzezba miala legalna lokaliacje, firmowal ja UM, jesli ja cofnal - efekt
              widzimy. Jak na kazda decyzje wladzy mozna zlozyc zazalenie - ale jakos nikt
              tego nie robi. Szkoda!
              czy sie podobala czy nie - czy to czym zagracona jest Italia tez moze sie
              podobac, jest inna sprawa, wazna jest argumentacja, a jak ktos zauwazyl powyzej
              Katototalitaryzm podnosi glowe. Trop w trop za wahadlem odbijajacym w druga
              strone rodzinokatolizuje sie wszystko, nawet PO. Szkoda!
              • lebstrefa Re: hmmmm 19.12.04, 22:50
                Gość portalu: Robert1 napisał(a):

> de gustibus non disputandum est
                >
                > rzezba miala legalna lokaliacje, firmowal ja UM, jesli ja cofnal - efekt
                > widzimy. Jak na kazda decyzje wladzy mozna zlozyc zazalenie - ale jakos nikt
                > tego nie robi. Szkoda!
                > czy sie podobala czy nie - czy to czym zagracona jest Italia tez moze sie
                > podobac, jest inna sprawa, wazna jest argumentacja, a jak ktos zauwazyl
                powyzej
                >
                > Katototalitaryzm podnosi glowe. Trop w trop za wahadlem odbijajacym w druga
                > strone rodzinokatolizuje sie wszystko, nawet PO. Szkoda!

Co ty bredzisz. Sfinstera przesuneli dalecy od katolicyzmu czerwoni. To oni go
                nie lubia. ONI CI CZERWONI

• mike88 Gorzówek- zapyziała wiocha???? 24.12.04, 11:12
      Na samym początku chcę podkreślić, że jestem lokalnym patriotą lecz jak słyszę
      opinie typu "droga przez park nie, bo..." "świnster nie, bo...""cea nie,
      bo...",itd.itp.Dlaczego w tym mieście wszystko jest na "NIE"?W tym momencie
      powininem się rozpisać na temat drogi w parku Kopernika czy też napisać co
      sądze o budowie CEA- ogólnie jestem na TAK!!!!Wracając jednak do tematu,-
      chętnie przedstawie zainteresowanym zdjęcie z Wrocławia, konkretnie Starego
      Rynku, gdzie jest umieszczonych dziewięć!!! rzeźb Świnstera jedna za drugą!!!I
      proszę teraz, żeby przeciwnicy "obrzydliwej" golizny mi odpowiedzieli:
      DLACZEGO MIASTO WROCŁAW Z "OBRZYDLIWEJ" GOLIZNY POTRAFI ZROBIĆ ATRAKCJĘ
      TURYSTYCZNĄ (PRZY RZEŹBACH ROBIĄ SOBIE ZDJĘCIA LUDZIE Z CAŁEJ EUROPY),KIEDY W
      GORZOWIE TEN SAM I TO TYLKO JEDEN PENIS DOPROWADZA DO SZAŁU CZĘŚĆ MIESZKAŃCÓW ?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka