Dodaj do ulubionych

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o os...

IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 15.03.03, 09:10

To co ujawnia dziś "Gazeta", to wierzchołek góry lodowej. Nie
takie korupcyjne przekręty dzieją się w gorzowskim ZGM, dyr.
Korpowski jest w nie zamoczony po uszy. Radzę drążyć temat,
rozmawiać z ludźmi, zwłaszcza wykonawcami...

Obserwuj wątek
    • Gość: des Bagno w ZGM. IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 16.03.03, 11:25
      Może redakcja zainteresowała by się ile setek tysięcy złotych
      poszło na zamianę siedziby ZGM w pałac, w czasie kiedy lokatorom
      przez lata odmawia się moliwości sfinansowania najdrobniejszych
      remontów. A co do przetargów to wszystkie lukratywne wygrywają
      firmy swoich.
      • Gość: obserwator Re: Mocny dyrektor. IP: *.teleton.pl 18.03.03, 22:34
        To jeden wielki skandal. Korpowski wydaje setki tys. złotych na remont swojego
        biura, a lokatorzy latami nie mogą doczekać sie na wymianę rynny, dachówki,
        wypaczonego okna albo rozlatujacego sie pieca. Korpowski powinien być
        natychmiast odwołany. Inna sprawa to przetargi. Tutaj stosuje Korpowski różne
        miary dla różnych wykonawców: dla swoich i dla tych " obcych ". Uważam, że
        niezależna komisja powinna zbadać bardzo dokładnie działalność ZGM w zakresie
        organizowania przetargów. Wtedy okaże sie ile przetargów wygrała np. firma
        Sanitar.
    • Gość: obserwator Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.teleton.pl 20.03.03, 11:28
      Jesienią 2002 r.Wydz. Kontroli U.Miejskiego przeprowadził
      kontrolę w ZGM-e za lataubiegłe, zamiast sprawdzać żeczy istotne
      jak przetargi, sprawdzano mało istotne sprawy.
      Do tej pory Pan Korpowski pozbył się niewygodnych ludzi,
      zwalniając ich lub zmuszając do przejścia na wcześniejszą
      emeryturę... tłumacząc "przecież sam się nie zwolnię" - "afera"
      związana z podzielnikami ciepła.
      Organizacja wyjazdowych imprez dyrekcji ZGM i organizacja Dni
      Komunalnika jest pasją P.Korpowskiego, finansują ją sponsorzy
      tacy jak "Sanitar" i inni "stali wykonawcy". Czy to nie jest
      forma łapówkarstwa ?
      Sądzę że my w gorzowie mamy też swoich "Rywinów"
      Proszę porównać zwolnienie dyscyplinarne poprzedniego Dyrektora,
      któremu odmówiono świadczenia pracy z dnia na dzień (za sprawę
      która została wygrana przed Izbą Skarbową przez służby finansowe
      ZGM-u) a dzisiejsze i wcześniejsze zarzuty wobec P. Korpowskiego.
    • Gość: obserwator Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 26.03.03, 01:53
      mocny sie czuje pan dyrektor zgm, gdy zleca różne roboty bez
      przetargu. wtedy ma pełna swobode i nie musi zmieniac komisji,
      gdy pokazuje zabytkowe meble w swoim gabinecie w domu, które
      jakiś czas temu wywedrowały z zgm do "renowacji" i gdy rozlicza
      delegacje, na ktorych nie był. Bo przeciez co moze go spotkac?
      posada w urzedzie- jest fachowcem, licencjonowanym zarządca,
      wykształconym za publiczne pieniądze i nawet nie został skazany
      za jazde pod wpływem alkoholu, jak niedawno przyjęty do pracy w
      urzędzie inny fachowiec. albo zmiana stanowiska, na nieco inne,
      może w innym zakładzie, bo wkońcu nie doprowadził firmy do
      niemal bankructwa, jak byly dyrektor innego zakladu komunalnego.
    • Gość: pracownik Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 27.03.03, 19:46
      Jak to możliwe że władze miasta nie reagują na skandal w naszej firmie? Wraz z
      paroma innymi uczciwymi pracownikami widzimy jak dyr. Korpowski, wraz z dyr
      Jakubowskim i paroma swoimi współpracownikami, codziennie zaciera ślady swoich
      przekrętów i czyści dokumentację przetargową. Ostatnio doszło do tego że
      firma " sanitar" wystąpiła z pismem o korektę własnych faktur za 2002 rok.
      Świadczy to o tym że już zmieniono kosztorysy robót aby ukryć oszustwa. Teraz
      próbuje sie dostosować do nich faktury. Czy w końcu ktoś przerwie ten obłęd? I
      jeszcze jedno. Ktoś wcześniej napisał że to co do tej pory odkryto to czubek
      góry lodowej. Świeta prawda. Przekręty i korupcja idą tu w setki tysięcy
      złotych!
      • Gość: robol Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.teleton.pl 29.03.03, 11:14
        Nie znam P.Korpowskiego, natomiast znam Pana Barnę - właściciela Barnexu, znam
        go nawet dosyć długo i wiem że jak coś nie jest po jego myśli to zrobi
        wszystko żeby dojść "do swego".Okna (drewniane) których nie zaakceptował
        dyrektor ZGM są bez wymaganych atestów i takiej jakości że osobiście bym ich
        nie wstawił do zwykłej szopy. A pan Barna dowiadując się że będzie stratny
        postanowił na koniec zrobić komus koło tyłka.(znam to z autopsji)
          • Gość: Roman S. Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 30.03.03, 22:41
            No i w końcu z opóźnieniem, nożyce się odezwały. Brygada dyr.K przeszła do
            ataku. Wykonawca z "Barneksu" nie potrafi okien produkować, ba nie potrafi
            załatwić sobie atestu. Biegają gdzieś po rzeczoznawcach, oddają okna do badań,
            wydają pieniądze na ekspertyzy prawne, chuchają i dmuchaja na ten swój wyrób
            żeby spełniał każde nawet najbardziej absurdalne wymaganie, a przecież i tak
            wiadomo że dowiedzą się ze to bubel niewarty zamontowania nawet w szopie. Dyr.
            K. tak to ocenił, telepatycznie, nie fatygując się nawet aby wyjść ze swojego
            gabinetu i rzucić okiem na przywiezione mu do oceny okno. A to przecież takie
            proste. Inni, jak chociażby firmy "S" i "R" potrafią. Jakaś sponsorowana
            imprezka, jakiś prezencik, jakiś remoncik w domu dyr. K. jakaś koperta i już
            atest nie jest potrzebny. Wszyscy sa zadowoleni. Dyrektorzy K. i J. nie
            wychodząc z gabinetu wiedzą że wyroby tych firm i ich robota godne są każdego
            pałacu, więc po co im jakieś atesty. jest pięknie. I tylko ten "Barnex" miesza.
            Zamiast dać kopertę, daje niskie ceny na przetargach, dołancza jakieś tam
            opinie rzeczoznawców, zamiast jak każdy normalny, dać normalnie wysoką cenę i
            kopertę jako załącznik...
          • Gość: obserwator Re: robol jak robol, głupi i prymitywny IP: *.teleton.pl 30.03.03, 21:00
            Odezwał się robol. Wyglądało to tak. Wezwał dyrektor K. robola i mówi "wiecie,
            robol, tam, na tym forum źle o mnie mówią. Weźmiecie i napiszecie, macie tu
            kartkę. No!!, robol, do roboty". I poszedł robol i napisał. Jak to robol, nie
            miał wyjścia. Z dyrektorem K. nie ma żartów. Tylu już z roboty wyrzucił. A on,
            robol, ma ambitne plany - chce zostać....inspektorm nadzoru, i tak jak ten z
            ADM nr 4, łyżeczką od herbaty sprawdzać jakość wykonanych robót. Przygotowanie
            teoretyczne robol już ma. Wie, że okna nie mają atestu. To nic, że
            inżynierowie, eksperci i biegli sądowi, również prawnicy, twierdzą coś zupełnie
            innego. On, robol, wie swoje. Jakże może być inaczej, skoro dyrektor K. tak
            twierdzi. A słowa dyrektora K. to dla robola świętość. Robol ma jeszcze jeden
            argument. Scyzoryk. Mam prośbę do scyzoryka i do robola.Skoczcie do ratusza,
            podpytajcie, kiedy w końcu zapadną jakieś decyzje w sprawie dyrektora K. Robol,
            kombinuj chłopie. Etat być może się zwolni. A ty ze swoim scyzorykiem do
            gabinetu. I to nie byle jakiego, najpiękniejszego w całej zachodniej Polsce.
            A ile tam wspaniałych zdjęć oprawionych w złote ramki. Na jednym z nich,
            zrobionym w Dniu Komunalnika,/ sic. !!!!!??/, robol w ostatnim szeregu dumnie
            pręży cherlawą pierś. Robol, już czas przesunąć sie do pierwszego szeregu.
            zialj, robol, działaj. Bierz sprawy w swoje spracowane dłonie. I nie zapominaj
            o scyzoryku.
            • Gość: miki Re: robol jak robol, głupi i prymitywny IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 01.04.03, 21:17
              No i cóż obserwatorze? Minęły tygodnie i sprawa przysycha. Nikogo w ratuszu nie
              interesuja malwersacje i korupcja w ZGM. Prasa równiez ma tę sprawę w głębokim
              poważaniu. Nikt, nawet prokurator nie wysłał żadnej kontroli. Dyr. K. miał czas
              wszystko ładnie wyczyścić. Czuje się jeszcze mocniejszy, bo pewnie już wie że
              na przekręty ma ciche przyzwolenie mocodawców z ratusza. Nawet opozycja nabrała
              wody w usta. Czyżby tak właśnie kończyła się ta afera?...
              • Gość: obserwator Re: miki-mam nadzieję, że się mylisz IP: *.teleton.pl 01.04.03, 22:34
                Niestety, powoli zaczynam podzielać Twoje obawy. Dzieją się w tym mieście
                dziwne, coraz mniej zrozumiałe dla mieszkańców, rzeczy. Zastanawiam się, co
                jeszcze musi się stać, żeby pan Prezydent Jędrzejczak, lub bezpośredni
                przełożony Korpowskiego, pan Guzenda, zareagowali. Co jeszcze. Toczy sie
                śledztwo, skandaliczne fakty mające miejsce w ZGM przestają być tajemnicą. I
                nic. Myślę, że zainteresowani wyjaśnieniem tego skandalu powinnie podjąć
                bardziej zdecydowane działania. Może skierować do wszytkich radnych materiał o
                aktualnej sytuacji, o toczącym się śledztwie, w ZGM. Może zorganizować
                konferencje prasową, zaprosić przedstawicieli mediów i publicznie o tym
                wszystkim powiedzieć? Wiem, że nie może być tak, żeby było społeczne
                przyzwolenie na zwykłe draństwo. A tak postępuje Korpowski. Działa na szkodę
                miasta. Jest mściwy, pamiętliwy, pełny pychy, zarozumiały i niekompetentny. Już
                niedługo będzie miał okazję spotykać sie w sądzie z przedstawicielami jednej z
                firm. Ciekawe, czy wtedy będzie taki buńczuczny i pewny siebie. na koniec,
                miki. ja wierzę jednak w sprawiedliwość. Wiem, że młyny sprawiedliwości mielą
                może powoli, może nie tak szybko, jak byśmy chcieli, ale mielą. I czas takich
                ludzi jak Korpowski mija. To tylko kwestia czasu. jeszcze w to wierzę.
            • Gość: robol Re: robol jak robol, głupi i prymitywny IP: *.teleton.pl 03.04.03, 23:45
              "obserwator" - właśnie o to chodzi, lepiej obserwój i nie udzielaj się na
              tematy na których temat masz małe lub żadne pojęcie.Swoje zaś sugestie możesz
              sobie włożyć w swoje szanowne cztery litery. Wiesz jaki jest problem takich
              jak ty(gołodupców i obszarpańców), taki że zawsze dążycie do wieszania psów na
              ludziach któży w życiu do czegoś doszli - może to zazdrość, pewnie tak.
              Jestem szczerze przekonany, iż gdyby wszyscy myśleli tak jak ty to nie wyszli
              byśmy jeszcze z epoki kamienia łupanego.A co do mojego zacofania i
              prymitywizmu to radzę ci popatrz najpierw na siebie, bo komuś z takim poziomem
              inteligencji jak ty nie wiem czy powieżył bym umycie mojego samochodu, albo
              zamiatanie przed moim domem.

P.S. W sumie to mogę sie
              zastanowić i jak chcesz parę złotych zarobić zgłoś sie do mnie możesz
              pozamiatać mi przed domem i umyć moje auto.

• Gość: obserwtor Re: robol jak robol, głupi i prymitywny IP: *.teleton.pl 05.04.03, 10:57
                robol, powierzył pisze się przez " rz " / odmienia sie od słowa wiara /. Nie
                używa się rownież w jednym zdaniu 2 razy tego samego wyrazu albo zwrotu,
                np. " na temat " oraz " w temacie ". Ale czego tu wymagać od głupiego,
                prymitywnego robola trzymanego w dodatku na pasku, który potrafi tylko ujadać.
                Skocz, robol do dyrektora K. po słownik ortograficzny i do nauki, chłopie, do
                nauki. Zawsze to lepiej później, niż wcale. W całej rozciągłości w twojej
                osobie, robol , potwierdza się stare, mądre porzekadło / może słyszałeś,
                chociaż nie sądzę /: "jaki pan, taki kram ". Teraz, robol, wytłumaczę ci: kram
                to twój dyrektor / jeszcze !!!??? / K, a kram to ty, część jego stada,
                wypełnijąca ślepo jego polecenia.
                A teraz, robol, szybciutko do dyrektora / jeszcze!!!???/ K. po następną
                karteczkę. Powiedz mu tylko, żeby tym razem postarał napisać bez błędów.
                Tobie, robol, to można jeszcze wybaczyć. Wiadomo, głupi, prymitywny robol. Ale
                żeby dyrektor????/ jeszcze!!!???/.
                  • Gość: obserwator Re: robol jak robol, głupi i prymitywny IP: *.teleton.pl 07.04.03, 08:58
                    no zobacz, robol, znowu nic ci nie wyszło. Niby chciałeś coś napisać, ale
                    powstał taki bałagan, że nie wiadomo, o co chodzo. Robol, napisz sobie tekst na
                    kartce, i daj do sprawdzenia jakiemuś sześciolatkowi. On ci poprawi. Po co
                    kolejny raz się kompromitować. Co ty z tymi imprezami. Uważasz, że mycie
                    samochodu to impreza? Nie, robol. To zupełnie coś innego. Impreza to jest
                    wtedy, jak dyrektor / jeszcze!!!??? / K., za pieniądze właściciela firmy, np.
                    Pana Kordacza z Sanitaru, urządza popijawę. Robol, to jest impreza. Rozumiesz
                    już. A mycie samochodu, robol, naprawdę trudno nazwać imprezą. Ale w dalszym
                    ciągu czekam na ten adres. Trochę odwagi, robol. Jeżeli chodzi o tego dziada,
                    to rozumiem, że to najbardziej delikatny sposób, w jaki zwracasz sie do innych
                    osób. Mogłeś mnie nazwać ścierwem, szmatą... Dzięki robol za wyrozumiałość.
                    Jestem ci dozgonnie wdzięczny.
                    Bierz teraz scyzoryk i do Urzędu Miejskiego. Podpytaj, jak długo jeszcze twój
                    dyrektor / jeszcze!!!??? / K. będzie pracował w ZGM. Tylko porządnie oczyść
                    gumofilce, żebyś nie nabrudził.
              • Gość: kaja Re: robol jak robol, głupi i prymitywny IP: *.teleton.pl 05.04.03, 11:06
                Boże Święty!!!! Jakich matołów zatrudnia Korpowski. Żeby w jednym, krótkim
                tekście popełnić tyle kardynalnych, podstawowych błędów. Jeżeli ludzie
                Korpowskiego nie potrafią napisać poprawnie kilku słów, to cały ten bałagan,
                pachnącvy na kilometr wielkim skandalem, trzeba szybko rozgonić. Niech
                wcześniej dyrektor Korpowski nauczy swój personel poprawnie pisać. Bo jeżeli
                pracują tak jak piszą, to rzeczywiście jest żle. Dziwi mnie tylko spokój, jaki
                panuje na ratuszu. Jak długo jeszcze, Panie Prezydencie Guzenda, jak długo?
              • Gość: obserwato Re: robol jak robol, głupi i prymitywny IP: *.teleton.pl 05.04.03, 11:13
                Dobrze, robol, podaj miejsce i czas - datę i godzinę, to zgłoszę się do ciebie
                i umyję twój samochód oraz pozamiatam ci podwórko. Wiesz przecież, robol, że
                żadna praca nie hańbi. No, robol, czekam. A ile, robol, płacisz?
                Tylko musisz mi zapłacić z góry. Jestem ciekaw, co teraz zrobisz. Goń, robol,
                do dyrektora K. / jeszcze!!!??? / po wytyczne. Macie problem.
                • Gość: robol Re: robol jak robol, głupi i prymitywny IP: *.teleton.pl 06.04.03, 23:12
                  W odpowiedzi na twoje pytanie chcę zwrócic uwagę na to, iż nigdy nie
                  pracowałem w ZGM i nie znam dyrektora i niewiem o jego przekrętach nic a jak
                  bym wiedział to i tak by mnie to nie interesowało. Przeglądając tą stronę
                  zobaczyłem wypowiedzi na temat jednej strony, postanowiłem wypowiedziec się
                  na temat drugiej strony, którą znam i od razu zostałem napiętnowany.A co do
                  sugesti, że jestem przydupasem jakiegoś tam dyrektora są niepoważne ponieważ
                  nigdy nie pracowałem dla kogoś ani tym bardziej u kogoś.A dorobiłem się w
                  sposób, który nie powinien nikogo interesować.A więkrzość z was umie tylko
                  zobaczyć wady i błędy u tych bogatych i mających władzę, zamiast czasem
                  popatrzeć i poszukać winy u strony potęcjalnie "pokrzywdzonej" bo chyba
                  logiczne jest to że osoba bogata i mająca władzę musi bardziej uważać na to co
                  robi(jak np.korpowski) bo zaraz całe miasto będzie wiedziało jak sie to wyda.
                  A nie uważacie, że ktoś taki jak np.barna też mógł zawinić i nie wywiązaćsię z
                  umowy.Zawsze są dwie strony medalu i ja ukazałem drugą stronę na której temat
                  nic nikt nie napisał bo może nie zna jej osobiście, albo w jej interesie jest
                  odwołanie korpowskiego. Ja nie mam tu żadnego interesu i traktuję tę sprawę
                  tak jak ja to widzę.
                  • Gość: lola Re: robol jak robol, głupi i prymitywny IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 07.04.03, 09:53
                    Oczywiście robol, oczywiście. Nie znasz swojego mocodawcy Korpowskiego i nigdy
                    go nie widziałeś. Nie znasz sprawy i tylko tak z czystego poczucia
                    sprawiedliwości, bez znajomości języka polskiego, ortografii i stylistyki
                    pałętasz się na forum. Ale to dobrze. Dzięki tobie mamy okazję trochę się
                    pośmiać, a to w dzisiejszych czasach jest wartością samą w sobie. Przy twojej
                    intelgencji, wolę się nie domyślać w jaki sposób się dorobiłeś, ale że było to
                    nielegalne, to jestem pewna.
                  • Gość: oserwator Re: robol jak robol, głupi i prymitywny IP: *.teleton.pl 08.04.03, 15:50
                    No, proszę. Sumienie ruszyło pana robola. Napisał prawie jak dorosły, opanowany
                    człowiek, który chce poznać prawdę. Tylko, na Boga, robol, co to jest ta
                    twoja " więkrzość "???. Może tobie chodzi o zwykłą wiekszość? I po co ci były
                    potrzebne te wszystkie ścierwa, szmaty, gołodupce, obszarpańcy, dziady itp. Sam
                    sobie wystawiłeś opinię. Wiszisz, wyglądasz mi na takiego człowieka, który
                    zawdzięcza dużo dyrektorowi Korpowskiemu. Jakie zleconka po uważaniu, jakieś
                    ułożone pod ciebie przetargi, jakieś ciche roboty. Może i się dorobiłeś. Ale
                    ten twój dom i samochód, którymi sie tak szczycisz, to nie wszystko. Jest
                    jeszcze coś takiego, jak poczucie przyzwoitości. A tego, robol, nie da się "
                    dorobić ". I kupić. Za żadne pieniądze tego, robol, nie kupisz. Wydajesz wyrok
                    na Pana Barnę. Na jakiej podstawie? Znasz dokładnie całą sytuację? Myśle, że
                    nie. A może jest tak, że ta firma jest szykanowana, bo nie płaci? Pomyśl o tym
                    wszystkim. I nie obrzucaj błotem innych, bo sam zawsze się ubrudzisz. A plamy
                    trudno sprać.
                      • Gość: obserwator Re: robol jak robol, głupi i prymitywny IP: *.teleton.pl 12.04.03, 16:08
                        robol, jakiś ty wspaniałomyślny. Dzięki za troskę, ale radzę sobie sam. Ale,
                        ale! Wbrew temu, co pisaleś wcześniej/ nieładnie, kłamczuszku, nieładnie /,
                        doskonale znasz stosunki panujące w ZGM. A więc, robol, ty i twój scyzoryk
                        musicie znać również samego dyrektora / jeszcze!!!??? /K. Wiesz, kogo zwolni,
                        kto jest młodym pracownikiem. Niezłe rozeznania. Ale co do mnie, to, robol, ty
                        i twój scyzoryk sie mylicie. Ostatnia rzecz, jaka miałaby mnie spotkać, to
                        pracować pod światłym kierunkiem dyrektora / jeszcze!!!??? /K. Tobie i twojemu
                        scyzorykowi to może pasuje, mi nie. Dowiedziałeś sie już, kiedy Pan Prezyden
                        Tadeusz Jędrzejczak podejmie decyzje o odwołaniu Korpowskiego?
              • Gość: Andrzej Re: robol jak robol, głupi i prymitywny IP: *.teleton.pl 05.04.03, 12:13
                Jakiś robol pałęta się na forum. Jeszcze w życiu nie widziałem takiego kretyna.
                Żeby obrażać język polski w tak nikczemny sposób. To jakiś analfabeta.
                Korpowski mógłby dobierać sobie " papugi " w bardziej wyszukany sposób. Żeby
                tak się ośmieszać. A może to sam pan Korpowski " obserwóje " i " reagóje ".....?
                A swoją drogą - na co czekaja nasi dzielni Prezydenci?
              • Gość: lokator Re: niech ten robol sie zlituje IP: *.teleton.pl 05.04.03, 18:15
                Czegoś podobnego jeszcze nie czytałem: " obserwój ", " w temacie tematów ", "
                któży ", " powieżył ". O stylistyce i interpunkcji nie wspomnę. Sprawdza się
                informacja, że 50% dorosłej populacji Polaków to wtórni analfabeci.
                Przysłowiowy robol z naszego forum to typowy objaw tej tezy. Okazuje się, że
                prawdziwej. Przy tym rzeczywiście jest arogancki, chamski i prostacki. I ma
                samochód, i dom. Tylko jak analfabeta zdał kurs na prawo jazdy? Panie robol-
                analfabeta? Była łapóweczka? A dom? Za co analfabeta wybudował dom? Albo brał,
                co jest mało prawdopodobne / nie potrafi przecież liczyć /, albo dawał, żeby
                dostać lepsze zlecenie. na koniec 2 pytania.
                1. Czy w ZGM muszą pracować wtórni analfabeci - obrońcy dyrektora K.?
                2. Kiedy w końcu Prezydent Tadeusz Jędrzejczak zrobi porządek w komunalnej
                spółce?
                Ps. oczywiście nie są to pytania do naszego robola-analfabety. Biedaczek i tak
                nic z tego nie zrozumie. On tylko - dać czy wziąść?

• Gość: łapówka Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.genetrix.arx.pl 30.03.03, 10:13
      No cóż ten pan ma począć ja całe życie układał polbruk w DDerze i żadnej szkoły
      nie skończył. Dorwał się do rządzenia w ZGMe to rządzi a że np. firma Sanitar
      zafundowała panu dyrektorowi FORDA (zielony) no to, co jeździ sobie, nie
      wspomnę, że tak świetnie zarabia, że dom odnowił.
      O imprezach sponsorowanych nie będę wspominał, bo to normalka.
      Ale panie Karpowski kiedyś się to skończy i jak się skończy to mam nadzieje, że
      zobaczymy się w Urzędzie Pracy i postoimy sobie w kolejce po zasiłek, chodź
      wolałbym odwiedzać pana w Wawrowie, może i to dobrze by panu zrobiło. Wyleczył
      by się pan z tej miażdżycy (brzuszek jajka miażdży).
      Pozdrawiam
    • Gość: xyz Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 03.04.03, 22:02
      Skąd na świecie biorą się ludzie tak podli, tak zakłamani i tak dwulicowi, jak
      Kazimierz Korpowski. Szmal i łapówki to wszystko czym żyją. Dla nich nie cofną
      sie przed żadną podłością, potrafią zniszczyć każdego, tylko z tego powodu że
      chce być uczciwy i nie poddał się korupcyjnym naciskom. Wczoraj dyr. Korpowski
      odniósł sukces. Na skutek jego matactw, uczciwy, solidny rzemieślnik, znalazł
      się na oddziale intensywnej opieki medycznej w gorzowskim szpitalu. Panie
      Korpowski obiecujemy panu że nie dopuścimy do zatuszowania tej korupcyjnej
      afery i liczymy że również w ratuszu w końcu przestanie pan być chroniony. Pana
      miejsce jest w celi a nie w najokazalszym w Gorzowie gabinecie.
      • Gość: Życzliwy Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.teleton.pl 04.04.03, 18:29

Przyczyną znalezienia się owego rzemieślnika w szpitalu jest nadmiar łykania
        alkoholu co potwierdza wykaz w kolegium orzekającym, wyroki w latach
        2001,2002,2003 - zakazujące prowadzenie pojazdu oraz ograniczenie wolności w
        zawieszeniu. Inną możliwą przyczyną jest patologiczna rodzina i porywczy syn
        który niejednokrotnie pobił własnego ojca przy udziale świadków.

• Gość: czytelnik Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 04.04.03, 19:58
          Ja już nic nie rozumiem!!! czytam od trzech tygodni opinie internautów i na
          początku zdawało mi się, że chodzi o nieprawidlowości w zgm-ie, nadużycia
          dyrektora, przekrety firm, które cudownie wygrywają przetargi publiczne. I jak
          inni liczyłem na to, że sprawiedliwości stanie się zadość, winni nadużyć
          poniosą konsekwencje, a " czwarta władza ", czyli prasa, okaze się
          najsilniejsza. Ale teraz to juz nie mam pewności, czy od początku nie chodziło
          jednak o reformę służby zdrowia!
        • Gość: Gorzowianin Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 05.04.03, 20:03
          Oj nerwy puszczają dyr. K. Ktoś śmiał wykryć i co więcej udokumentować jego
          łapówki, ktoś burzy mu ten wspaniały układ, łapówka za zlecenie. Ktoś się nie
          daje zgnoić. Więc dyr. K. jako "życzliwy" lub inspirator "życzliwego", sięga do
          swojej ulubionej metody: błota, kłamstw, plotek i pomówień. W tym jest dobry.
          Tylko w jednym się przeliczy, te pomówienia na pewno nie odwrócą uwagi
          Gorzowian od meritum sprawy. A jest nią KORUPCJA W ZGM!!!!!
          • Gość: Łukasz Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.teleton.pl 06.04.03, 09:24
            Przecież Korpowski nic innego nie potrafi. Jego osoba na tym stanowisku to
            największa kompromitacja lewicowych władz miasta. Jakie mechanizmy zadziałały,
            że facet od polbruku, bez żadnego doświadczenia, były aparatczyk z Górzycy i
            gorzowskiego ZSMP nagle, z dnia na dzień objął to stanowisko niszcząc przy
            okazji byłego Dyrektora Andrzeja Mojsiewicza, ucznia i wychowanka Dyrektora
            Stanisława Kałasza. Może Pan Prezydent Guzenda publicznie wyzna, jak to się
            stało? Kto za tą decyzją stoi i kto za nią powinien ponieść konsekwencje?
            Uważam, że mieszkańcy Gorzowa mają prawo poznać odpowiedzi na te pytanią. Oraz
            na pytanie, dlaczego władze miasta, z Prezydentem Mariuszem Guzendą, w dalszym
            ciągu roztaczają ochronny parasol nad Korpowskim? Jakie Pan Guzenda ma interesy
            w tym, by ochraniać skompromitowanego urzędnika?
            Dziwne rzeczy dzieją się w Gorzowie, dziwne rzeczy dzieją się w tym mieście.
            Sejm, Senat RP wydają zdecydowaną wojnę korupcji niszczącej młodą polską
            demokracje, media prowadzą prawdziwą kampanię antykorupcyjną, a w Gorzowie ...
            cisz, spokój. Błogi spokój. Prezydent nie widzi skandlu autorstwa Korpowskiego.
            Korpowski za przyzwoleniem Panów Guzendy i Jędrzejczaka dalej niszczy ludzi,
            doprowadza do eskalacji konfliktów.
            Pytam więc Panów Jędrzejczaka i Guzendę - jak długo jeszcze?
            • Gość: pracownik Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 06.04.03, 22:25
              Chcę wszystkich forumowiczów poinformować że od czasu kiedy policja zabrała
              podejrzane [sfałszowane] dokumenty, nikt w naszej firmie [ZGM]nie przeprowadził
              kontroli, prokuratura nie przesłuchała ani jednej osoby. Nie zabezpieczono
              żadnej dokumentacji przetargowej, w której od fałszerstw aż się roi. Tymczasem
              praca w gronie zaufanych [zauszników] dyrektora, polegająca na czyszczeniu
              dokumentacji, aż pali im się w rękach. Jeszcze trochę a nie będzie czego
              sprawdzać. Wydaje mi się że komuś wysoko postawionemu zależy aby sprawie
              ukręcić łeb. Ale my, uczciwi pracownicy, tej skorumpowanej firmy, na to nie
              pozwolimy, w stosownym czasie ujawnimy gdzie i czego należy szukać.
        • Gość: Kazik Re:Życzliwy??? IP: *.teleton.pl 06.04.03, 09:46
          Jakim trzeba być bydlakiem, jak nisko trzeba upaść, żeby zachowywać się tak,
          jak przysłowiowy życzliwy. Różne robole, życzliwi to wytwór Korpowskiego. Oni
          najlepiej pokazują stosunki i mechanizmy panujące w ZGM. Oni właśnie są
          najlepszym przykładem metod i stylu postępowania Korpowskiego. On otacza się
          takimi ludźmi, takiego pokroju, wypranymi z wszystkiego, co cechuje normalnych
          ludzi. Ich świat to świat przekrętów, łapówek, chamstwa i siana wystającego z
          gumiaków. To świat podejrzanych interesów. Ale już widać panikę na Tytanicu.
          Teksty życzliwego oraz robola / patrz- Korpowskiego / o tym świadczą. Już
          nidługo, panowie, już niedługo. Nic nie pomogą faktury korygujące wędrujące do
          ADM-ów z firmy SANITAR, nie pomoże nerwowe przeglądanie dokumentacji
          przetargowej, nie pomogą zwoływane narady u Korpowskiego. Tego, co się stalo
          kuż Korpowski, Jakubowski, życzliwy czy robol już nie zatrzymają. Mleko zostalo
          rozlane.
          Rodzi się pytanie / a właście ono się już dawno narodziło /- dlaczego władze
          miasta nie zrobią porządku w ZGM, czemu nie wyrzucą skompromitowanego, pożal
          się Boże, dyrektora Korpowskiego? jak długo mieszkańcy Gorzowa jeszcze mają
          czekać? Co jeszcze musi się stać?
          • Gość: zaciekawiona Re:Życzliwy??? IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 06.04.03, 21:07
            Powoli, powoli. Od jakiegoś czasu śledzę tę dyskusję i oprócz tego że się parę
            razy obśmiałam jak norka, to przestaję już nadążać za jej przebiegiem. Czy w
            końcu ktoś mi wyjaśni o co w tym wszystkim chodzi? Na razie zrozumiałam że była
            policja w ZGM-ie, zabrała jakieś dokumenty. Zostało wszczęte śledztwo. W całej
            tej sprawie pojawiły się też jakieś okna których dyrekcja ZGM, nie pozwoliła
            wstawić. W związku z tym, Chciałabym zapytać czy jest jakaś kontrola w firmie,
            czy ktoś przesłuchiwał jej pracowników? Czy znane są wyniki śledztwa? Co z tym
            wszystkim ma wspólnego ma jakiś człowiek w szpitalu? Z dwoma tylko sprawami się
            zgadzam. W ZGM-ie faktycznie panuja niezdrowe stosunki a "robol" to głupek i
            prymityw. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
              • Gość: obserwator robol erudyta IP: *.teleton.pl 07.04.03, 08:40
                Zobaczcie sami!!!! robolowi, facecikowi w walonkach, wytartej kufajce, z
                nierozłączym, dopalającym się papierosem w popękanych od wódy wargach, w
                beretce z antenką udało się napisać dwa zdania bez błędów. No, robol,
                poporacowaliście, ty i dyrektor / jeszcze !!!??? /K. Fakt, że twoje teksty to
                zwykle wiadro pomyj, wylewane na jakiegoś uczestnika duskusji, ale wy tam, w
                tym ZGM, inaczej nie potraficie. To wasz świat, wasz język, wasze obowiązujące
                normy. Ścierwa, szmaty, gołodupcy, obszarpańcy itp. to, twoje, robol powszechne
                określenia. Ciekawe, jak się zwracasz do dyrektora / jeszcze!!!??? /K?
                robol, czego się boisz!!!! Miałeś podać adres, nie pamiętasz? mam ci umyć
                twojego Trabanta rocznik 72. Bądź konsekwentny / wiesz, co to znaczy ? /i wyduś
                to wreszcie z siebie.
                Pytanie do Panów Jedrzejczaka i Guzendy?? Jak długo Dyrektor Korpowski ze swoją
                świtą będą marnotrawili nasze pieniądze. Przecież już najwyższy czas posłać ich
                wszystkich na zieloną trawkę.
                • Gość: robol Re: robol erudyta IP: *.teleton.pl 07.04.03, 19:52
                  Z tego co piszesz palancie to chyba jestes spokrewniny z p.Barną, albo jesteś
                  jego przydupasem tak jak to piszesz na mój temat co do dyrektora zgm.Sugeruję
                  ci chłopcze poprosić o podwyżkę za twoje internetowe starania.I poszukaj w
                  historii swojego pana jego przekrętów.A propos mojego "trabanta", takiego auta
                  jakim ja jeżdżę to do konca swojego zakichanego życia sie nie dorobisz
                  skręcając lipne okna w Barnexie.Radził bym ci jeszcze doradzić swojemu panu
                  zasugerować żeby mniej w gardło lał, bo jak tak dalej pójdzie to biedaczysko z
                  marskościa wątroby skończy.
                  • Gość: obserwtor Re: robol jak robol, głupi i prymitywny IP: *.teleton.pl 08.04.03, 14:18
                    robol, biedaku, nie wszędzie jest tak, jak w ZGM, gdzie każdy ma swojego pana.
                    Ty już nie potrafisz inaczej myśleć, żyć - tylko w kategoriach - ja i mój pan.
                    Uwierz mi, że w normalnym świecie jest inaczej. Ludzie mogą robić to, na co
                    mają ochotę. Ale ty tego nie jesteś w stanie zrozumieć, analfabeta, do tego
                    głupi i prymitywny. Kto ci sprawdza teksty- czyżby sam dyrektor /
                    jeszcze!!!???/ K. Popełniasz mniej błędów. Chyba wiesz jaką masz opinię wśród
                    uczestników dyskusji na forum G.W. - takiego kretyna, prymitywa i chama jeszcze
                    tutaj nie było. Każdy twój tekst to przykład na twoją głupotę, prymitywizm,
                    arogancję i bezprzykładną, ślepą służalczość wobec swojego pana, dyrektora /
                    jeszcze!!!???/K. Ale z tego co mi wiadomo, już niedługo, robol, już niedługo.
                    Szykuj się na zmianę pana. Takie typy jak ty, niczym pies, zawsze muszą mieć
                    nad sobą kogoś, kto czasami rzuci kawałek kości, a czasami da w pysk. Myślę, że
                    to drugie bardziej ci się należy. I tradycyjnie, robol. prośba do ciebie i do
                    twojego scyzoryka - kopnijcie się na ratusz dowiedzieć sie, kiedy dyrektor /
                    jeszcze !!!???/ K. powędruje na zielona trawkę.
          • Gość: p. młodszy Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.teleton.pl 08.04.03, 14:24
            panie starszy!!! przecież pan, panie starszy, wie, że tą niby wiedzą trzeba się
            podzielić z odpowiedznimi służbami, np. z prokuraturą. Ale chyba jest tak, że
            to pan jesteś stary esbek zaprawiony w różnych intrygach. Albo jesteś pan
            kolegą słynnego robola, największego głupka, który pisał na tym forum. Pan
            Barna ma na tyle odwagi, że o swoich zarzutach wobec kierownictwa ZGM powidomił
            kogo trzeba. A tacy ludzie jak pan, potrafia tylko pod przybranym nickiem pisać
            glupoty. I tym sie pan, i różni robole roznicie od pana Barny. Jak pan ma tyle
            wiedzy, to może dowie się pan, kiedy pogonią Korpowskiego razem z jedo świtą.
        • Gość: życzliwa lokatorka Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 12.04.03, 17:38
          O ile wiadomo, to kolegium d/s wykroczeń na przełomie 2000/2001 roku zajmowało
          się sprawą prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu przez "najbardziej
          praworządnego" obywatela czyt. Korpowskiego, czego konsekwencją były prawie
          codzienne wycieczki piesze przez most na Warcie następnie ul. Wawrzyniaka
          wprost do siedziby firmy Sanitar.Ciekawe w jakim celu dyrektor ZGM codziennie
          przesiadywał do póżnych godzin wieczornych w firmie podejrzanej dzisiaj o
          oszustwo w przetargach?
    • Gość: czytelnik Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 07.04.03, 08:18
      z powodu problemów emocjonalnych i kompleksów robola (trudne dzieciństwo?)
      ginie główny wątek tej dyskusji - skandal w zgm!!! A poziom jego "pisarstwa"
      świadczy o absolutnym braku kultury i wychowania, lecz niestety obniża także
      poziom całej dyskusji. proponuję zignorować dalsze wypowiedzi robola w myśl
      zasady, że poniżej pewnego poziomu nie warto i nie wypada sie schylać!
      • Gość: miki Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 07.04.03, 20:30
        We wcześniejszych wy[powiedziach na forum, przewijał się temat sponsorowanych
        przez wykonawców, głównie "Sanitar", imprez, w tym tzw. "dnia komunalnika".
        Chyba nie jest wielkim problemem, sprawdzić na jakim i do kogo należącym
        terenie odbywały się te imprezy, oraz kto na nich fundował piwo, wódę czy
        zagrychę. Sprawdzenie tego przeciętnie rozgarniętej osobie, nie powinno zająć
        więcej niż jeden dzień. W razie potwierdzenia tych informacji, już tylko to
        samo w każdym cywilizowanym i praworządnym kraju skończyłoby się odwołaniem z
        hukiem, szefa jednostki, w której taki fakt miał miejsce. Tak tez powinno
        uczynić się w Gorzowie. Sprawa śledztwa prokuratorskiego, dotyczącego oszustw i
        korupcji, to sprawa odrębna, która powinna się toczyć własnym trybem i skończyć
        się przytulną celą w więzieniu lub uniewinnieniem.
        • Gość: Patryk Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 07.04.03, 21:34
          Bezczynność władz w tej sprawie, mnie przeraża. W czasie kiedy w Polsce zwrot o
          walce z korupcją odmienia się przez wszystkie przypadki, w naszym mieście, przy
          tak jawnych dowodach tej choroby, wszyscy nabrali wody w usta. Rozumiem ratusz.
          Ich człowiek i z zasady go bronią. Może koprowski ich szantażuje? Ale nikt z
          wielkich obrońców zasad z radnym Surmaczem na czele również nie próbował drążyć
          tej sprawy, po 1000-kroć większej, niż złote karty taksówkowe radnej
          Wojciechowskiej. Dziwnym jest też milczenie prasy z "Gazetą" na czele. Czyżby
          Gorzówek był aż tak malutki, a wzajemne interesiki tak ścisłe?
        • Gość: lapówka Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.genetrix.arx.pl 07.04.03, 21:48
          I oto doczekaliśmy się kolejnej imprezy sponsorowanej.
          I kogo to panie dyrektorze(mam nadzieje że już nie długo) Karpowski będziemy
          mogli spotkać na piątkowej (czytaj 11-kwietna-2003roku) w Lubniewicach w
          osierodku TpS.A.
          Może będziemy mieli okazje spotkać tam prezydenta Gorzowa lub jego zastępcę.
          Mam wrażenie że to będzie huczna impreza i dużo toastów będzie wzniesionych na
          cześć zwycięstwa pana Karpowicza nad sprawiedliwością.
          Nóż mi się otwiera na to wszystko.
          Pozdrawiam
          • Gość: pracownik Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 08.04.03, 10:32
            Czy ktoś zbada może wątek, dlaczego tak sie dzieje że cały szereg prac
            zlecanych przez ZGM, wykonuje się ostatnio bez przetargu, na zasadzie tzw.
            częściówek? Polega to na tym że całe zlecenie dzieli się na części, ktorych
            wartość nigdy nie przekracza dozwolonej kwoty 3000euro. Poszczególne etapy
            robót są odbierane i fakturowane oddzielnie, tak jakby to były osobne zadania.
            Oczywiście zlecenia te otrzymują swoi, głównie Medbud i Sanitar. Tak to w
            naszej firmie rządzi nasz wspaniały dyrektor.
            • Gość: Monika Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 08.04.03, 22:37
              Do tego wszystkiego co tutaj wcześniej napisano, chciałabym dodać jedno. Pan
              dyrektor z ZGM traktuje ludzi jak śmieci. Moja matka, kobieta 60-letnia była
              kilka miesięcy temu u niego prosząc o rozłożenie na raty zaległości czynszowych
              za lokal użytkowy. Została potraktowana wyniośle i obraźliwie. Wróciła do domu
              zapłakana mówiąc że równie chamsko nie potraktował jej nikt dotychczas. Może
              przyjdzie czas że pana Korpowskiego, już byłego dyrektora, jakiś urzędas
              potraktuje podobnie.
          • Gość: obserwator Re: Imprezka w Lubniwicach IP: *.teleton.pl 08.04.03, 14:43
            Kolejna impreza w Lubniwicach. Z tego co wiem, Korpowski uwielbia wszelkiego
            rodzaju uroczystości, imprezy. Im bardziej huczna i doniosła, tym lepiej się
            czuje. Każdy szczegół musi być dograny. Pasjami lubi przy okazji sporządzać
            dokumentację fotograficzną. Ma tylko jedna wadę; nie lubi za nic płacić. Koszty
            to już sprawa sponsorow, różnych SANITARÓw i innych zaprzyjaźnionych firm. A
            mieszkańcy, lokatorzy rozpadających się ruin czekający latami na najdrobniejszy
            remont. Nie, oni Korpowskiego nie interesują. Budynek nad Kłodawką się wali, a
            rzecznik prasowy ZGM / nie wierzycie, sprawdźcie w GL z dnia 08.04.03 /
            oglasza, że to nieprawda. Korpowski zawsze wszystko wie lepiej.
            Dziwię się, że Prezydent Tadeusz Jędrzejczak zezwala na takie skandale. Może
            wreszcie podejmie jakąś decyzje.
            • Gość: pracownik Re: Imprezka w Lubniwicach IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 08.04.03, 16:48
              Czytajcie. Ale jaja. Nasz najwspanialszy dyrektor, korpowski a jakże, Wszedł na
              forum i wydrukował a następnie skserował, opinie które wcześniej sam za pomocą
              podstawionego "robola i "życzliwego", napisał. Opinie te obrzucające błotem
              właścicieli firmy Barnex, skądinąd bardzo sympatycznych ludzi, mają stanowić
              dowód jego niewinności i przedstawić w fatalnym świetle tych którzy odważyli
              się zgłosić do prokuratury jego przekręty. Skserowane pomyje, zostały następnie
              rozdane pracownikom ZGM i ADM-ów chyba też. Właśnie mam jedną taką przed sobą
              na biurku. Ciekawsze byłoby jednak gdyby nasz najwspanialszy przełożony,
              zdecydoeałby się rozdać nam również opinie o sobie które pojawiły się na tymże
              forum. Zawsze uważałem że to miernota i łapówkarz, teraz tylko dodam jeszcze że
              to pajac.
              • Gość: demaskator Re: Kolejna łapówka. IP: *.kam.pl 09.04.03, 15:04
                Pozwolę sobie ujawnić, kolejny wiadomy mi wątek matactw Pana Korpowskiego. Dwa
                lata temu w przetargach na wymianę stolarki okiennej w zasobach mieszkaniowych
                podległych ZGM, w podejrzanych okolicznościach, wygrała firma "Romus" z
                Baczyny. Wiem że wtedy dyr. Korpowski otrzymał dowód wdzięczności w wysokości
                25.000 zł. od tej firmy. Oczywiście nikt wtedy żadnych atestów od Romusa nie
                żądał. To tyle dziś. Wkrótce napiszę więcej o tej sprawie.
                • Gość: czytelnik Re: Kolejna łapówka. IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 10.04.03, 14:36
                  szanowny demaskatorze!
                  niestety ujawnianie czegokolwiek na tym forum nie daje spodziewanego skutku.
                  Władze miasta nie zajmują stanowiska, a pan dyrektor k. jedzie, jak czytam,
                  jutro do Lubniewic na kolejną imprezkę "sponsorowaną".
                  można więc wnioskować, że takie postępowanie p. dyrektora komunalnej firmy jest
                  tolerowane, bo może mieści się w lewicowych standartach sprawowania władzy.
                  Może należałoby zawiadomić odpowiednie organy, ale trzeba mieć bardzo mocne
                  dowody i mocny charakter, aby zmierzyć się z wymiarem sprawiedliwości.
    • Gość: marpio Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 10.04.03, 16:49
      czytając Wasze wszystkie dotychczasowe wypowiedzi, zastanawia mnie, czym Wy
      się kierujecie - troską o firmę, czy też może troską o stan przestrzegania
      prawa w naszym kraju ? Moim zdaniem większość z Was kieruje się zwykłą zawiścią
      jakże typową dla naszych rodaków, próbując przy tym załatwić swoje małe, niecne,
      prywatne interesy. Ci, którzy już osądzili tego Korpowskiego, zarzucając mu
      wszelkie zło, jakie ma miejsce w tej firmie, zapominają, że w demokratycznym
      państwie, a za takie uważa się nasz kraj, obowiązuje zasada domniemania
      niewinności i dopóki nie udowodni się komuś przestępstwa jest on niewinny.
      Ale przecież Wy wiecie swoje.
      Nie jest przecież żadnym odkryciem stwierdzenie, że władza deprawuje, jednakże
      ciekaw jestem, czy każdy z Was, postawiony na tym stanowisku, zachowałby się
      lepiej - śmiem watpić.
      Nawiasem mówiąc, dlaczego ci wszyscy, tak zatroskani o dobro firmy, mając wiedzę
      o popełnianych "przestępstwach", nie zgłoszali tego wcześniej w prokuraturze -
      czy zdają sobie sprawę z tego, że są współwinni?. Prawda jest taka, że do tego
      potrzeba cywilnej odwagi, której niestety Wam brak.
      • Gość: Roman S. Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 10.04.03, 21:15
        Mylisz się, sprawa oszustw została zgłoszona w prokuraturze. Prokuratura po
        analizie dokumentów, stwierdziła że w przetargach są poważne uchybienia i
        wszczęła śledztwo w tej sprawie. Niepokoi nas jedno. Oszustwo zostało wykryte w
        dwóch, pierwszych z brzegu przetargach. Ci którzy je wykryli sugerowali policji
        aby zechciała zabeapieczyć inne dokumenty. Zrobiono to po długim czasie i
        kolejnych interwencjach, zabezpieczając jedynie kilka kompletów dokumentów na
        kilkaset. Nikt nie przeprowadził dokładnej kontroli całej dokumentacji.
        Tymczasem od pierwszego dnia po zgłoszeniu podejrzenia przestępstwa, w ZGM trwa
        intwnsywna akcja czyszczenia dokumentacji i zacierania śladów. Dochodzi nawet
        do tego że firma S. zgłasza pisemne wnioski o korygowanie swych zawyżonych
        faktur za lata wcześniejsze. Czy w świetle tego, wnioskiem zbyt daleko idącym
        jest wniosek o zawieszenie Dyr. Korpowskiego do czasu wyjaśnienia zarzutów i
        uniemożliwienie jemu i osobom związanym z podejrzanymi przetargami, zacierania
        śladów? Czy to można nazwać nagonką? Musimy też zdawać sobie sprawę że tu nie
        chodzi o drobne. ZGM operuje milionowymi kwotami na prace remontowe a różnice w
        ofertach przetargowych sięgają dziesiątek, a często i setek tysięcy zł. Juz
        wcześniej dochodziło do eliminowania najtańszych firm z przetargów, za pomocą
        kruczków prawnych. A dzieje się to w sytuacji kiedy w mieście brakuje pieniędzy
        na wszystko, na wymianę przyslowiowej dachówki również. Do tego dochodzi sprawa
        remontu siedziby ZGM i zamiany jej w pałac. Radzę przejść się niektórym do tego
        budynku, a zwłaszcza do gabinetu dyrektora i przeliczyć to wszystko na
        złotówki, które my, mieszkańcy Gorzowa, musieliśmy wcześniej wpłacić do
        miejskiej kasy. Chodzi nam o dogłębne, sprawiedliwe zbadanie tych
        nieprawidłowości i ewentualne ukaranie winnych. Nie pozwolimy tej sprawy
        zatuszować.
      • Gość: obserwator Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.teleton.pl 11.04.03, 08:35
        W tym cały problem. Właśnie w tym zatęchłym miasteczku, w którym tacy Korpowscy
        czują się bezkarni, znalazł się wreszcie człowiek, który powiadomił policję i
        prokuraturę o swoich podejrzeniach. I już pierwsze analizy dokumentów
        potwierdziły słuszność tych podejrzeń. Tak więc Twoja teza jest niuprawniona.
        Odpowiednie organa zostały powiadomione. Nie wiem, czy do końca orientujesz się
        w możliwościach organizowania przetargów, na grube setki tysięcy złotych, pod
        uzgodnionego wykonawcę. Podam Ci przykład: jakiś czas temu ZGM organizował duży
        przetarg na prace zwiazane z wymianą stolarki budowlanej. Wygrała ten przetarg
        firma nie ta, która powinna. I Pan Korpowski zadziałał. Oświadczył,że w
        dokumentach brak jest potwierdzenia opłaty podatku gruntowego. W specyfikacji o
        tym nie było mowy. Firma, która wygrała ten przetarg, złożyła komplet
        dokumentów, który wielokrotnie wcześniej nie budził żadnych zastrzeżeń komisji
        przetargowej. Nigdy wcześniej nie było mowy o jakimś podatku gruntowym. Niby
        wszystko zgodnie z przepisami, prawda? Teraz na wszelki wypadek firmy do
        spesyfikacji dodają zaświadczenie o opłacie podatku gruntowego, opłacie podatku
        za psa, kartę rowerową i abonamentu rtv. Czy uważasz za słuszne organizowanie
        przez firmy biorące udział w przetargach imprez alkoholowych dla kierownictwa
        ZGM? Różnych imprezek? Czy mamy na to się godzić. May dawać przyzwolenie na
        niszczenie gorzowskich firm, dających miejsca pracy mieszkańcom Gorzowa. Ty tak
        możesz robić. Ja i wielu innych mówimy stanowczo: NIE !!!! NIE !!! Ta sprawa
        musi być do końca wyjaśniona. Nie może urzędnik państwowy traktować firm
        różnie: " BARNEX " inaczej i np. " SANITAR " inaczej. Tworzyć różne prawa, inne
        dla Barneźu i inne dla Sanitaru albo dla firmy Romus. Pytanie tylko, z jakich
        pieniędzy zostanie wypłacone odszkodowanie dla pokrzywdzonych firm w przypadku,
        kiedy sąd podzieli ich stanowisko. Z prywatnych pieniędzy pana Korpowskiego?
        I drugie pytanie: jak długo Pan Prezydent Jędrzejczak będzie jeszcze tolerował
        ten skandal.
      • Gość: Monika Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 11.04.03, 21:23
        O czym ty "marpio" piszesz? To ujawnianie łapownictwa jest dyktowane zawiścią?
        Małymi brudnymi interesikami? Czy to znaczy że w swoim sumieniu dajesz
        przyzwolenie na dorabianie się na korupcji? Że to nieważne jak ktoś doszedł do
        majątku, bo skoro go juz posiada, to wszystkim od niego wara? Czy to znaczy że
        jeśli prawdą jest że szef ZGM-u, pod pozorem renowacji przywłaszczeł sobie
        zabytkowe meble z firmy należącej do miasta, to piętnowanie faktu że teraz
        stoją w jego prywatnym mieszkaniu czy domu, jest objawem zwykłej zazdrości o
        sukces materialny? Coś mi się zdaje "marpio", że z moralnością to u Ciebie na
        bakier...
      • Gość: pracownik ZGM Re: Marpio - błądzisz!!! IP: *.teleton.pl 12.04.03, 08:45
        Uwaga!!! W/g wiarygodnych informacji z naszego działu ekonomicznego, wpłyneło
        od początku afery uwaga - ok. 60 faktur korygujących wcześniej wystawione
        faktury za wykonane roboty. Jak łatwo się domyślić - większość z prześwietnej
        firmy S. Pan dyrektor K. nie traci czasu, pracowicie zaciera ślady.
        • Gość: pracownik Re: Marpio - błądzisz!!! IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 13.04.03, 11:00
          Potwierdzam fakt że "Sanitar" przesłał już 60 faktur korygujących za lata
          ubiegłe. Jest to część wielkiego czyszczenia dokumentacji i zacierania śladów
          przestępstw jakie tu się dokonały za dyrektorowania korpowskiego, [piszę małą
          literą, bo na pisanie jego nazwiska z dużej, nasz szef nie zasłużył].
          Potwierdzam też, że na wszystkich ADM-ach trwa akcja czyszczenia dokumentacji,
          czsto jak na "piątce" w takich pomieszczeniach jak piwnica. Nie
          potwierdzę "robolowi" że jestem młodym pracownikiem, nie powiem mu nawet czy
          jestem mężczyzną czy kobietą, po prostu mam prawo bać się o swoją pracę.
          korpowski węszy wszędzie szukając tych którzy tajemnice ZGM ujawniają w
          jakiejkolwiek formie. Moja obawa wynika też stąd, że przestałem już wierzyć w
          sprawiedliwe jej zakończenie. korpowski widocznie ma tak wielkie plecy że
          sięgają one również prokuratury. Na wszystkie działania związane z zacieraniem
          śladów, nikt nie reaguje, prokuratura nie przesłuchała w tej sprawie nikogo!!!
          z ZGM, nie zabezpieczyła żadnych nowych kompletów dokumentacji. Powiem wprost
          sprawie chce się ukręcić łeb. Wierzyłem początkowo że zareaguje magistrat i
          nasz bezpośredni przełożony wiceprezydent Guzenda. Dzisiaj wiem że to on jest
          tym, który chroni korpowskiego. Dlaczego?!!! Tym niemniej pozdrawiam drugiego
          odważnego z naszej firmy który ośmielił się wypowiedzieć na tym forum.
    • Gość: Przypadek Re: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podejrzany o IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 03.05.03, 12:35
      To że ci panowie jeszcze tkwią na swoich stołkach potwierdza fakt,że mamy w
      Gorzowie mocne powiązania korupcyjne nie tylko w tym gronie.Ci "potężni"
      Bosowie już świętują swuj tryumw,nie dlanich prawo,ich obłódna wiara że uda się
      wyczyścić wszystko i udowodnić swoją niewinność świadczy o ich pożiomie
      intelektualnym,a może już sami w to uwierzyli.