Dodaj do ulubionych

Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pracę

13.03.07, 21:18
Ciekawe czyj teraz ruch?
Obserwuj wątek
    • alejaja33 Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pracę 13.03.07, 22:43
      bez jaj. facet próbuje wmówić, że to zemsta za coś co zrobił, a raczej czego
      nie zrobił prawie trzy latat temu. gdyby rektor chciał za to zwolnic to pewnie
      przez ten czas znalałby wiele innych pretekstów.
      • alterpars prawda natomiast jest ze profesorowie i wykladowcy 13.03.07, 23:01
        nie podlegaja na uniwersytetach zadnej kontroli co do tresci wykladow.....
        • Gość: Ppppiotr Re: prawda natomiast jest ze profesorowie i wykla IP: *.toya.net.pl 14.03.07, 00:47
          No własnie, jak to jest, ze nikt ich nie kontroluje? Ze moga sobie mowic, co
          chca? Przeciez to jakis skandal! Jak tak dalej pojdzie, to dojdzie do tego, ze
          kazdy bedzie sobie mogl mowic, co chce!!!
          Kontrolowac wykladowcow!!!
          • Gość: toto Jesli koles, to zostanie. A jesli nie, to wyleja g IP: *.fbx.proxad.net 14.03.07, 00:58
            Jesli koles, to zostanie. A jesli nie, to wyleja go
            • Gość: ok My, Polacy nie jesteśmy ministrantciątkami IP: *.generacja.pl 14.03.07, 01:21

Wojaczek Rafał, Mit rodzinny

To jest kiełbasa
              to jest moja matka jadalna

Ona wisi na niklowym haku
              i pachnie kominem

Ona jest tania zresztą nigdy się nie drożyła
              była wyrozumiała i znała możliwości

Ja jestem synem mojej matki
              i pewnego młodzieńca
              który nie był ostrożny
              a pewnie był złośliwy
              a może tylko nie wiedział
              Matka wtedy była zamroczona
              a potem było jej żal

Teraz ja jestem głodny
              a moja matka wisi

Więc wpatruję się w wystawę
              i czuję
              jak mi cieknie
              ślina i sperma

Wiem za chwilę nie będę się wahał
              wejdę i poproszę
              tę właśnie

To jest kiełbasa
              To jest moja matka jadalna
              A to jest mój głód dziecinny
              • Gość: Pragmatyk Re: My, Polacy nie jesteśmy ministrantciątkami IP: *.proxy.aol.com 14.03.07, 02:29
                ok, zgadzam sie. Niestety, idiotow jak ty mozna produkowac bez licencji...a oni
                produkuja idiotyzmy...niestety, tez bez licencji.
                • orcheystra Re: My, Polacy nie jesteśmy ministrantciątkami 14.03.07, 02:38
                  doskonały argument! Jaki celnie udeża, niczym smagnięcie batem. A jaki
                  błyskotliwy; skrzy się jak diament, koleś.
                  Precz z bigoterią, przepędźmy świętoszków z kraju.
                  • fnoll licentia poetica? 14.03.07, 02:48
                    przystrzyc ekscentryka!

od takich jak on zaczynają się ruchawki
                    • znajomy_jennifer_lopez No można można, ale chyba nie na zajęciach 14.03.07, 09:03
                      "Wziąłem za rękę tę 8 latkę i poszlismy do lasu na polanę... itd itd."
                      Pan dr może mieć i takie wizje, jednak wolność słowa nie uprawnia go do głoszenia takowyż na zajęciach. W czasie wolnym może chodzić i myśleć co chce.
                      Niech nie myli wolności słowa z wolnością prezentacji swoich skądinąd dziwacznych skojarzeń. Co innego wolność słowa a co innego nauczanie, jak np na ekonomii któremuś profesorowi sie 'pomyli' i zacznie indoktrynować jaki to wspaniały jest komunizm opowiadać o genialnych pomysłach Lenina i Marksa.
                • Gość: dfhakk Re: My, Polacy nie jesteśmy ministrantciątkami IP: 213.199.197.* 14.03.07, 13:54
                  awruK, to ma być wiersz? to kupa gówna jest. Nie ośmieszajmy Mickiewicza. Sztuka
                  dla sztuki, gó.. warte wszystko. Niedouczeni pseudoartyści.
          • Gość: Kaczoland Atakuje Re: prawda natomiast jest ze profesorowie i... IP: *.dhcp.embarqhsd.net 14.03.07, 01:47
            Cenzura, stara dobra cenzura sie klania!
          • Gość: nie poprawny Re: prawda natomiast jest ze profesorowie i wykla IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.07, 08:32
            KONTROLOWAC WYKLADOWCOW I WPROWADZIC CENZURE !!!
            To już bylo kochani za komuny, a ten tekst to wiersz znanego poety. Ludzie nie
            dajcie się zwariować. Nie chonorowanie zwolnień to tak ale treść wiersza
            polskiego pisarza? Nie wlaściwie co się dziwić w Polsce wolnomyśliciele i Ci co
            myslą nie poprawnie są napiętnowani.
            • Gość: wiceminister niepoprawnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.07, 17:22
              Gość portalu: nie poprawny napisał(a)niepoprawnie:

> KONTROLOWAC WYKLADOWCOW I WPROWADZIC CENZUR(E!) !!!
              > To już bylo kochani za komuny, a ten tekst to wiersz znanego poety. Ludzie nie
              > dajcie się zwariować. (Nie(-!)(ch!)onorowanie) zwolnień to tak(,) ale treść
              wiersza
              > polskiego pisarza? Nie(,) wlaściwie co się dziwić(:) w Polsce wolnomyśliciele
              i Ci(?)(,) co myslą (nie(-!)poprawnie)(,) są napiętnowani.

tekst graficznie niepoprawny - popraw i daj opiekunom do podpisu
            • Gość: gost Re: prawda natomiast jest ze profesorowie i wykla IP: *.tomaszow.mm.pl 14.03.07, 19:07
              ale ortografia! No,i jaki rozum, taka mowa
          • Gość: kjflka Re: prawda natomiast jest ze profesorowie i wykla IP: *.aster.pl 14.03.07, 09:04
            Mogą sobie mówić co chcą żeby im żaden LPRowiec czy inny Lepperowiec gęby nie
            kneblował, to elementarna zasada obrony wolności słowa, nie wyobrażam sobie
            demokracji w której państwo dyktuje naukowcom co mają twierdzić tak jak nie
            wyobrażam sobie uczelni wyższych jako zakładów doskonalenia zawodowego.

Inna sprawa że z tym wierszem facet grubo przesadził nawet jeśli byłby o
            Buddzie, Mahomecie, czy Jahwe. Nie wyobrażam sobie również uczelni bez jakiejś
            podstawowej kultury osobistej i taktu. A to było obraźliwe i niesmaczne.
          • Gość: Marek Re: prawda natomiast jest ze profesorowie i wykla IP: *.amg.gda.pl 14.03.07, 10:41
            A kto ma kontrolować? I pytanie podstawowe: dlaczego?
            Jaki pogląd jest słuszny? Jakie treści należy głosić? Jaką mają mieć formę
            zajęcia? Może zrobić ogólnoministerialny program nauczania? A może wydać
            jedyny, słuszny i obowiązujący wszystkich podręcznik? A może zwołać sejmową
            spec-komisję d.s. treści wykładanych na każdych zajęciach?

A może Uniwersytet jest dla dorosłych (czyt. dojrzałych) ludzi?
          • Gość: :O) Raczej obsceniczne... IP: 81.144.219.* 14.03.07, 13:12
            Nie znam goscia, ale uwazam ze troche przesadzil z tym tekstem. Jest wiele
            innych materialow, ktore moglby byc uzyte w tym samym kontekscie, niekoniecznie
            obscenicznych az to tego stopnia... Czy profesorowie powinni byc kontrolowani?
            Powinni. W Polcse skonczylem jeden uniwerek, teraz koncze drugi za granica i
            musze przyznac ze organizacja pracy tutaj totalnie rozni sie od tego
            lekiego 'balaganu' na uniwerkach krajowych (tutaj opeiram sie na wlasnym
            doswiadczeniu i licznych rozmowach ze studentami i absolwentami uniwerkow
            polsckich). Wszystko jest tutaj podporzadkowane procesom - a szczegolnie
            material i system oceniania na egzaminach. Dokladnie wiadomo jest czego wymaga
            sie od studenta (jakiego podzialu wiedzy itd itd... Kreatywnosc? Tak
            oczywiscie - bardzo mile widziana!!!). Tak wiec nie dochodzi to momentow kiedy
            to profesor X, wlasnie 'uwalil' 70% studentow, tylko dlatego, ze jego zonie
            zaczal sie okres i byla w chacie tego ranka jazda. Nie ma tez niespodzianek
            typu tego wierszyka...
            Jezeli podrzucilby mi cos takiego na studiach to uwazalbym to raczej za
            ekscentryzm niz merytoryczne podejscie do sprawy (mniejsza o to w jakim stopniu
            ten tekst jest logicznie usparwiedliwiony w kontekscie zajec). Nie uwazam sie
            za zadnego, pruderyjnego konserwatyste, ot... dobry smak bylby tutaj lepiej
            widziany.
            Moge wyjezdac ze slowami typu 'ku..' albo 'ruchac' (tego akurat nie uzylbym
            wogole), przy butelce z kumplami... w teatrze juz bym tego nie uczynil.
            Podobnie z uniwerkiem...
            Facet powinien poniesc za to konsekwencje.

=======================
            "Mowili ze bedzie demokracja, a tutaj kazdy gada co mu sie podoba..."
            - L. Walesa.
      • arius5 Oj, juz dochodzi do represji religijnych ? 13.03.07, 23:25
        Wlasnie rozliczamy komunistow i UBekow za represje w ubieglym wieku, a tu
        prosze, zaczynaja sie represje religijne.
        Za 10 lat rozliczymy za to kartofle i czarnych.

A nawiasem mowiac, to Bog nie jest najwazniejsza ikona w zyciu czlowieka,
        rektorze. To tylko kosciol probuje nam to wmowic a glupi wierza we wszystko.
        • Gość: toksol Arius uważa sie za mądrego. Sokrates o sobie tak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.07, 10:05
          nie myślał.
          Nie tylko głupi wierzą. Znam wiecej głupich co nie wierzą.
        • Gość: wiceminister Re: Oj, juz dochodzi do represji religijnych ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.07, 17:37
          > 1. A nawiasem mowiac, to Bog nie jest najwazniejsza ikona w zyciu czlowieka,
          > rektorze. 2. To tylko kosciol probuje nam to wmowic a glupi wierza we
          wszystko.

Takiś mądry?
          1.Bog nie jest najwazniejsza ikona w zyciu czlowieka -? Możliwe, więc odpowiedz
          rektorowi co jest?
          2.Kosciol -nie- próbuje wmówić, że Bóg jest najważniwjszą ikoną... Kościół
          propaguje pogląd, że -Bóg jest najważniejszy- w życiu człowieka :-) Czy o to ci
          chodziło?
          I na koniec znów cytacik:
          a glupi wierza we wszystko...
      • Gość: pragmatyk Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr IP: *.proxy.aol.com 14.03.07, 02:09
        Ja uwazam ze takiego "profesora" nalezy powiesis za ....no wiecie za co...za
        wolnosc slowa ktorego jego intelektualnie zdegenerowany leb nie jest w stanie
        pojac.
        • Gość: wiceminister Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.07, 18:06
          właśnie, bo tak nauczał Pan Jezus: zabijaj każdego, kto powie coś złego na Pana
          Jezusa; jeżeli kto cię uderzy w lewy policzek, oddaj mu w lewy i prawy, wybij
          mu wszystkie zęby i całą rodzinę; w grzesznika ty pierwszy rzuć kamieniem, a
          gdy zauważysz źdźbło w oku brata swego, wbij mu w nie belkę (albowiem lepiej
          będzie ślepcowi niż grzesznikowi, gdyby stracił królestwo niebieskie); jeśli ci
          ktoś zabiera płaszcz, ty zabierz mu koszulę; zaprawdę, zaprawdę powiadam wam:
          agenta, setnika, celnika, nierządnicę, pedofila, liberała - zabij i
          zbeszczeszczaj im grób, albowiem jest siedliskiem plugastwa...
          Jeśli się gdzieś pomyliłem, poprawcie, bo śpieszę się i cytuję z pamięci:-)
          Może ktoś z was czytuje Biblię (oczywiście nieregularnie...), skoro ciągle
          słyszę, że znowu obrażano czyjeś uczucia religijne...
      • gabrielafrancuz Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr 14.03.07, 06:35
        Moja pani profesor łaciny czesto uzywa slowa "dupa" i i nikt sie nie oburza i
        nie bulwersuje.
      • Gość: kisio Giertych Rydzyk Wierzejski wielokrtnie IP: *.zgora.dialog.net.pl 14.03.07, 23:58
        obrażali uczucia religijne milionów polaków i nic. Rydzyk dalej nawołuje do
        nienawiści podobnie jak pozostali
    • Gość: grześ Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pracę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.07, 23:03
      "Rektor Czesław Osękowski: - Ten wiersz jest po prostu chamski. Dotknął dwóch
      najważniejszych dla człowieka ikon. Boga i matki. Zestawienie tych dwóch rzeczy
      jest moim zdaniem nie do przyjęcia - tłumaczy rektor."

tu się zgadzam... też uważam, że takie zestawienie, np. w wyrażeniu "matka
      boska" jest nie do przyjęcia:]

reszta bez zbędnego komentarza... ciemnogród i tyle:(
      • Gość: ookoo Grześ, ty też piszesz o ru..iu matki? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.07, 23:42
        Daj poczytać ciemnogrodowi.
        • Gość: grześ Re: Grześ, ty też piszesz o ru..iu matki? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.07, 23:54
          nawet gdybym cokolwiek pisał, to dawanie tego do czytania ciemnogrodowi mija
          się z celem... ciemnogród nie musi czytać, wystarczy, że się modli i daje na
          tacę... więc spokojnie możesz się do tych czynności ograniczyć
          • fnoll ej, a oddychanie? 14.03.07, 02:50
            życie nie ogranicza się do ru..ia, modlitwy i płacenia podatków

trzeba jeszcze oddychać

równomiernie i głęboko

:)
          • Gość: lancet "Sunt certi denique fines" IP: *.telia.com 14.03.07, 05:21
            Autor: Gość: grześ IP: *.internetdsl.tpnet.pl
            Data: 13.03.07, 23:54

nawet gdybym cokolwiek pisał, to dawanie tego do czytania ciemnogrodowi mija
            się z celem... ciemnogród nie musi czytać, wystarczy, że się modli i daje na
            tacę... więc spokojnie możesz się do tych czynności ograniczyć
            ------------------------------------------------------------------

Ale jako niedouczony - choc nie ciemnogrodzki kundel, nie wiesz iz w jezyku
            polskim KAZDE zdanie rozpoczyna sie WIELKA LITERA.. A nie wiesz.. bos kundel..
            I jeszcze na dodatek zwacy siebie "postempowym" kundlem :)))

O czym tez ty niedouczony synu MOGLBYS dyskutowac ze mna.. przedstawicielem
            "Ciemnogrodu"..
            Ani wiedza, ani wyksztalceniem, ani tez inteligencja nie jestes w stanie mi
            dorownac..
            - Ale to tylko ulamek calosci.. Podobnie jest z mozliwosciami percepcyjnymi, z
            kindersztuba, z kultura.. - Z samym systemem wartosci, normami zachowan i
            postepowan.. - zasadami etyczno-moralnymi i z odczuciami i wartosciami wyzszego
            rzedu typu: - honor.. uczciwosc.. bezinteresownosc.. prawosc.. patriotyzm..
            etc..itd..

W wiekszosci sa to obce takim jak ty (lub conajmniej abstrakcyjne) pojecia, a
            jesli nawet do niektorych z wymienionych pojec bedziesz sie przyznawal, to i
            tak pod to samo haslo(pojecie) bedziemy podkladali ty i ja inna tresc, i co
            innego bedzie to samo slowo dla nas znaczyc..

Twoja plebejska "kultura" synu, nie jest tozsama z moja kultura, ani tez
            twoj "honor" nie bedzie tozsamy z moim honorem.. Tak jak "honor" kundla, bedzie
            sie roznil od honoru dobrze ulozonego rasowego psa - tak i twoj skundlony
            swiat "postempowego" nieduka, bedzie sie roznil od mego swiata "ciemnogrodu".
            - Swiata "ciemnogrodu" na ktory pracowaly moje rody i pokolenia w ciagu
            kilkuset lat, a co ja przekazuje swoim dzieciom i swoim wnukom..

Odnosnie zas takich "postempowych" szambonurkow jak ty i "dochtor" Trojanowski,
            warto przytoczyc slowa Horacego(to nie pilkarz brazylijski ani piosenkarz
            pedal..):

"Sunt certi denique fines"

Amen - lancet
            • Gość: zajdator kapusty To tak teraz rasowe kundelki szczekają? IP: *.crowley.pl 14.03.07, 06:46
              Dałeś popis swojej mocy Baloniku nadęty.
            • Gość: Irek Re: "Sunt certi denique fines" IP: *.chello.pl 14.03.07, 06:46
              Panie Lancet!
              Grześ wykonał skrót i poszedł za daleko.
              Ale Pan też nie lepszy. Też Pana poniosło.
              Poza przedmiot.
              • Gość: toksol Re: "Sunt certi denique fines" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.07, 10:11
                Czy Grzes umie wykonac jeszcze cos poza skrótami?
              • Gość: lancet Re: "Sunt certi denique fines" IP: *.telia.com 14.03.07, 16:08
                Gość: Irek IP: *.chello.pl
                Data: 14.03.07, 06:46

Panie Lancet!
                Grześ wykonał skrót i poszedł za daleko.
                Ale Pan też nie lepszy. Też Pana poniosło.
                Poza przedmiot.
                -----------------------------------------------

"lanceta" nigdzie nie ponioslo...
                - "lancet" powiedzial(napisal) dokladnie to co chcial napisac, z pelna
                swiadomoscia tego, jakie moga byc pozniejsze ewentualne reakcje - szczegolnie
                ze strony tej sfory kundli, ktora(ta skundlona sfora) zycie bierze w sposob
                zsymplifikowany, uproszczony(sami dokladnie tacy sa..), a ktory
                zwa "postempowym"( nie mylic z autentycznym postepem).

Mianowicie: - "pelna micha".. "pelna kicha" i nieustajace "igrzyska" - zas w
                tych "igrzyskach".. - seks.. seks.. seks... - koniecznie wynaturzony i
                zboczony.. pelen dewiacji, gdyz to najbrdziej oddzialywuje na wyobraznie i
                hormony tych prymitywnych i skundlonych "postempowcow"..

Z drugiej strony.. istnieje swiat, gdzie jeszcze obowiazuja normy, zasady.. i
                REGULY postepowan i zachowan.. Swiat gdzie jest wyrazne rozgraniczenie dobra i
                zla - i gdzie dobro i zlo jest pojmowane w normalny.. tradycyjny sposob..
                Swiat, w ktorym uczy sie (m.innymi) POSZANOWANIA wlasnych rodzicow,. uczy sie
                szacunku dla wiedzy.. wyksztalcenia.. dobrych manier.. uczciwosci.. kultury we
                wspolzyciu z innymi i kultury osobistej - etc.etc.etc..
                Istnieje jeszcze swiat w ktorym sentencja Horacego: "SUNT CERTI DENIQUE FINES" -
                czyli: "SA GRANICE KTORYCH PRZEKRACZAC NIE WOLNO" jest stosowana "na codzien"
                i jest rzeczą oczywistą..

To o tym pisal "lancet" - ze istnieja jeszcze dwa swiaty, i ze sa to ABSOLUTNIE
                nieprzystawalne swiaty i sobie obce.. Z jednej strony jest swiat budowany
                przez "Trojanowskich".. "Grzesiow" e tutti quanti..
                A z drugiej strony, istnieje swiat, do ktorego "Trojanowscy" i "Grzesie" nie
                maja dostepu i jest to dla nich zamkniety i wrogi swiat "lancetow" i jemu
                podobnych - gdzie obowiazuja inne wartosci i zycie toczy sie w/g innych calkiem
                regul niz w skundlonym swiecie dewiantow "Trojanowskich" i "Grzesiow" - w
                ktorym to swiecie "Trojanowskich" i "Grzesiow" regula jet raczej NIE MIEC
                regul..

To wszystko napisal "lancet" w poprzednim poscie i teraz POTWIERDZIL - i to z
                pelna swiadomoscia i absolutnie "na chlodno" i z rozmyslem..

lancet

• Gość: Irek Re: "Sunt certi denique fines" IP: *.chello.pl 15.03.07, 06:40
                  Chciałem zapytać p. Lanceta, gdzie to taki idealny świat się znajduje, lecz się
                  rozmyśliłem. Nie dlatego, by mnie coś głębokiego łączyło z Grzesiem czy jakimś
                  innym Krzysiem, ale dlatego, że świat ten jest poza zasięgiem mojego widzenia.
                  Mnie też się marzy, tylko że go nie dostrzegam ani w okolicy, ani w tym, co
                  widzę w tv (także TRWAM).
                  Być może jestem ślepy, lecz wzrok ćwiczę ponad pół wieku. Po Krakowie chodzą
                  tysiące ludzi, którzy się szczycą tym, że byli kiedyś moimi uczniami. Ja zaś
                  jestem dumny, że miałem szczęście pokierować w jakiejś mierze ich "wzrokiem".
                  Nie zaliczaj mnie więc - proszę - do kundelków.
                  Nie jestem miłośnikiem obcowania na codzień ze zwierzętami, ale wiem, że
                  porównania niekiedy bywają bardziej obraźliwe dla zwierząt, niż dla ludzi.
                  Reprezentujemy jednak różne gatunki.
                  Znaj proporcję...
                  A po łacinie to by było "vim verborum tene".
                  P. s. Zrazu zwróciłem tylko uwagę, ale mogę więcej (choć jakoby kundel).
                  Jeszcze jedno: o świecie w budowie słyszę od prawie 60 lat. A jak czytam, to się
                  okazuje, że ta przebudowa - ku świetlanej przyszłości - trwa już 2 tys. lat. No
                  to faktycznie jest trudność i najprościej powiedzieć, że już jest, tylko nie
                  wszyscy to widzą. Krety jedne...
            • Gość: karol_7 Re: "Sunt certi denique fines" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.07, 22:05
              Lancet, ale pie...
              dupek jesteś straszny
              • Gość: lancet Re: "Sunt certi denique fines" IP: *.telia.com 15.03.07, 01:26
                karol_7 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
                Data: 14.03.07, 22:05

Lancet, ale pie...
                dupek jesteś straszny
                -------------------------

Amen - prosze kundla...

• dokansan Re: "Sunt certi denique fines" 15.03.07, 08:52
                  Wiesz co by Cię kundelek nie? Jak nie wiesz - zajrzyj do "pewnego endeka co na mnie szczeka". A wiesz czemu żaden kundelek by Cię nie? "Bo to mezalians byłby dla psa."

I niech Ci ziemia lekką będzie.
          • Gość: onan Re: Grześ, ty też piszesz o ru..iu matki? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.07, 10:34
            Bo Grześ lubi ru.. swoją matkę i ten wierszyk mu się podoba.
      • zigzaur "... najważniejszych ikon ..." 14.03.07, 11:37
        Kliknij sobie te ikony!
      • zetkaf Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr 14.03.07, 18:25
        > tu się zgadzam... też uważam, że takie zestawienie, np. w wyrażeniu "matka
        > boska" jest nie do przyjęcia:]
        No polewka - tu sie z toba zgodze, czasem z czepiania sie slowek moga ciekawe
        interpretacje.
        A forumowicze ookoo i onan - no coz, ostra nadinterpretacja na poziomie budki z
        piwem... ech, zebyscie chociaz do poziomu Walesy dorownali, i to nawet sprzed
        okresu, jak prezydentem zostal...
    • Gość: teo Koleś przesadził IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.07, 23:05
      Trzeba mieć umiar. Tu już nie chodzi nawet o to, w co ten "wiersz" godzi czy nie
      godzi, bo to po prostu zwykła chamówa jest.
      • Gość: elve Re: Koleś przesadził IP: *.crowley.pl 13.03.07, 23:19
        tak. poetę też należy zwolnić.
      • Gość: grześ Re: Koleś przesadził IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.07, 23:29
        nie no oczywiście... jak się używa typowych "polskich" sformułowań
        typu "przestań judzić", "skąpisz jak pierd**ny Żyd", czy nowe - "weź mnie nie
        terroryzuj jak jakiś je**ny arabus" itd.itp., to jest to wyraz elokwencji i
        poczucia humoru... ale użycie w jednym zdaniu słów "Jezus" i "ru.."
        jest "chamskie" i "niedopuszczalne" i należy niekatolika (czyli "nieczłowieka")
        wywalić z roboty... baaa - toż to "przestępstwo" jest i "obraza uczuć
        religijnych" (wiadomo, że tylko katolicyzm jest prawdziwą religią - reszta
        to "sekty", więc tylko katolika można obrazić "uczuciowo-religijnie") czyli
        najlepiej by spalić na stosie, choć więzienie jako środek zastępczy też
        ewentualnie może być... żałosny ten kraj a społeczeństwo jak w średniowieczu:(
        • ppo To spróbuj z muzułmaninem :) 14.03.07, 00:04
          Gość portalu: grześ napisał(a):

>wiadomo, że tylko katolicyzm jest prawdziwą religią - reszta
          > to "sekty", więc tylko katolika można obrazić "uczuciowo-religijnie

Nie namawiam oczywiście do samobójstwa, tylko zachęcam cię do udowodnienia
          twojej tezy, że "tylko katolika można obrazić uczuciowo-religijnie". Mała
          prośba zanim pojedziesz sobie po Proroku- zrób to jak najdalej od Polski i
          najlepiej w obcym języku, bo mi Pałac Kultury nawet się podoba :D

P.S. Możesz też spróbować dociąć Żydom w USA- jeśli jesteś równie bogaty jak
          Mel Gibson, to powinienieś wyjść z tego cało :)

Powodzenia!
          • Gość: milseog karykatury Mahometa to przejaw wolnosci slowa.... IP: 217.153.159.* 14.03.07, 14:02
            ...i swiete oburzenie na swiat muzulmanski, ale ru..ie i Jezus to juz
            przesada? podwojne standardy i tyle, a ci studenci to zwykle, pozal sie boze,
            pajace. teraz beda wkuwac Arystotelesa na pamiec i g.. z tego zrozumieja.
            zalosne.
          • Gość: Irek Re: To spróbuj z muzułmaninem :) IP: *.chello.pl 15.03.07, 06:51
            Do Ppo:
            Przecież udowodnił powołując się na communis opinio, tj. opinię większości,
            której wmówiono, że jest jedyną dobrą konfesją, a reszta nie zasługuje na miano
            religii.
            W różnych dziedzinach i sprawach stosuje się różne sposoby dowodzenia; o różnym
            stopniu ścisłości, ale uznajemy je ze względów praktycznych za wystarczające.
        • Gość: teo Re: Koleś przesadził IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.07, 06:22
          Tak ciężko zrozumieć? Żyjemy w wolnym kraju i jeżeli ktoś chce sobie publikować
          taką "twórczość", to niech to robi. Ale to nie znaczy, że ktoś/studenci muszą
          się takimi pierdołami zajmować na zajęciach.
          Oczywiście można nasr.. na środku galerii i zrobić z tego performance albo
          napisać wiersz o ru..iu twojej matki i poddać to gó.. pod dyskusję, ale mnie
          to osobiście nie podchodzi.
        • Gość: filozOff Co Ty bredzisz? IP: *.fdk.airbites.pl 14.03.07, 11:10
          Jakoś nikt z moich wykładowców nigdy nie mówił takich tekstów, jakie
          przytaczasz jak np. "skąpisz jak pierd**ny Żyd". Gdyby ktoś z nich się do tego
          posunął byłby takim samym chamem i prostakiem jak ten co mówił o Jezusie
          ru..ącym matkę...
          Kolesia należy wypieprzyć i to na zbity ryj...
    • alkud wyru*** boisko, trawa byla blisko 13.03.07, 23:14
      czy tez dostane doktorat? :)

• koloratura1 Re: wyru*** boisko, trawa byla blisko 14.03.07, 05:10
        alkud napisał:

> czy tez dostane doktorat? :)

Nie sądzę.
        Zwróć uwagę, że facet z artykułu najpierw "doatał doktorat" (nie koniecznie za
        tego rodzaju "poezję"), a potem korzystał z wątpliwych "pomocy naukowych".
        >
    • awersja Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pracę 13.03.07, 23:14

A trzeba było odpowiedzieć rektorowi Tuwimem:

"Próżnoś repliki się spodziewał
      Nie dam ci przytyczka ani klapsa.
      Nie powiem nawet pies cię ..,
      bo to mezalians byłby dla psa."
    • icesurfer Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr 13.03.07, 23:16
      Jaki uniwersytet, taki skandal...
      Tylko co to ma wspolnego z Gorzowem?
      • koloratura1 Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr 14.03.07, 05:15
        icesurfer napisał:

> Jaki uniwersytet, taki skandal...
        > Tylko co to ma wspolnego z Gorzowem?

Nic; w artykule nie ma słowa o Gorzowie.
    • Gość: Leszek W 68 komuchy przy z milczaca aprobata Kosciola Kat IP: *.t.pppool.de 13.03.07, 23:19
      wywalili Zydow z Polski, teraz sami, bez komuchow reformuja szkolnictwo wyzsze

• palestina1 Wydawało mi sie 13.03.07, 23:22
      ze w/g katolików jezus byl synem bozym ale sa idioci z wykształceniem którzy
      widza w nim boga.Jak kobieta mogła urodzic boga skoro bóg ją zapłodnił?
      • honecker32 Re: Wydawało mi sie 13.03.07, 23:51
        ta bog ja zaplodnil, pewnie Jozef bzyknal ta nieletnia dziewczynke -zrobil jej
        brzuch . Zeby ich nie ukamieniowano musieli wymyslic jakis niezly bajer
        (aniolki i takie tam) - udalo sie im
      • piotr363 Re: Wydawało mi sie 14.03.07, 04:32
        I to jest wlasnie wielka tajemnica wiary....
      • koloratura1 Re: Wydawało mi sie 14.03.07, 05:17
        palestina1 napisał:

> ze w/g katolików jezus byl synem bozym ale sa idioci z wykształceniem którzy
        > widza w nim boga.Jak kobieta mogła urodzic boga skoro bóg ją zapłodnił?

Gorzej...
        Zawsze się zastanawiam jak kobieta mogła urodzić cokolwiek (kogokolwiek), skoro
        NIKT jej nie zapłodnił, nawet Bóg.
    • overeq Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr 13.03.07, 23:29
      zenada, rozumime podstawka, gimnazjum no moze liceum, ostatecznie liceum no ale
      na studiach? zenada
      • koloratura1 Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr 14.03.07, 05:20
        overeq napisał:

> zenada, rozumime podstawka, gimnazjum no moze liceum, ostatecznie liceum no ale
        > na studiach? zenada

Wolałbyś, żeby - z dwojga złego - gorszono nieletnich?!
    • wariant_b Re: Przeczytał skandalizujący wiersz... 13.03.07, 23:31
      wieczorem widziałem pana jezusa
      leżał na mojej matce gdy ona miała rozkraczone uda
      ruchał ją i spogladał w przestrzeń dziwnym wzrokiem z obrazka

w dźwiekach sapania przebijał sie ton:
      eli lama sabachtani

w prześcieradle odbił się na biało i czerwono
      w krwi z nowotworu ze sperma pomieszanej zostawił ślad
      - w całunie od świetości pachnącym

pamietam jak obiecywał mojej chorej matce:
      zaprawde powiadam ci, jeszcze dziś bedziesz ze mna w niebie
      • Gość: Kaczoland Atakuje Re: Przeczytał skandalizujący wiersz... IP: *.dhcp.embarqhsd.net 13.03.07, 23:38
        Problem w tym, ze studia (podkreslam STUDIA) to nie
        jest to samo, co szkola podstawowa, czy srednia.
        Tu mamy do czynienia z doroslymi ludzmi
        i - czasem - omawia sie, czy prezentuje cos
        co moze byc kontrowersyjne...
      • rozbiliminery Re: Przeczytał skandalizujący wiersz... 14.03.07, 00:01
        kto jest autorem wiersza?
        bardzo chciałbym wiedzieć
      • ppo Dla mnie ten wiersz nie jest kontrowersyjny 14.03.07, 00:42
        bo jestem ateistą. Dla mnie ten wiersz jest zwyczajnie obrzydliwy. Rozumiem
        jednak oburzenie katolików, choć mnie najbardziej brzydzi fragment o
        nowotworze, krwi i spermie. Brzydziłby mnie tak samo, gdyby nie było tam
        słowa "Jezus", "ru.." i "matka". Żeby lepiej wyrazić o co mi chodzi, pozwolę
        sobie zmodyfikować to "arcydzieło":

> wieczorem widziałem pana Janusza
        > leżał na mojej sąsiadce gdy ona miała rozkraczone uda
        > Spółkował z nią i spogladał w przestrzeń dziwnym wzrokiem jak z obrazka
        >
        > w dźwiekach sapania przebijał sie ton:
        > Ave Imperator, morituri te salutant
        >
        > w prześcieradle odbił się na mleczno i purpurowo
        > w krwi z nowotworu ze sperma pomieszanej zostawił ślad
        > - w pościeli od dzikiej chuci pachnącej
        >
        > pamietam jak obiecywał mojej chorej sąsiadce:
        > serio mówię ci, jeszcze dziś bedziesz ze mna jeść pyszną kolację

I co? Mniej obrzydliwy? Moim zdaniem tak samo. A jednocześnie przestał być
        obraźliwy dla chrześcijan, polskich patriotów (barwy!) i ludzi kochających
        swoje matki. I to jest prawdziwa neutralność światopoglądowa i poprawność
        polityczna! :)
      • koloratura1 Re: Przeczytał skandalizujący wiersz... 14.03.07, 05:23
        W całości to nawet nie jest takie złe...
        • wariant_b Re: Przeczytał skandalizujący wiersz... 14.03.07, 07:25
          koloratura1 napisała:
          > W całości to nawet nie jest takie złe...

W całości to nawet nie jest wiersz o panu jezusie, a tym bardziej o Panu Januszu.
    • frank_drebin I teraz GW bedzie robic ze zwyklego chama - mecze- 13.03.07, 23:39
      nnika. Jesli koles nie wie jakie konotacje w jezyku polskim na slowo "ru.."
      jakim cudem zostal doktorem ? Obojetne, z jakiej specjalnosci jest sie doktorem
      podstawy jezyka trzeba znac. Amen.
      • Gość: prpr Re: I teraz GW bedzie robic ze zwyklego chama - m IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.07, 23:51
        W którym miejscu GW robi z niego męczennika? Opisano zdarzenie i podano obie
        wersje wydarzeń, czyli tak, jak sztuka dziennikarska nakazuje, więc już nie
        bredź więcej
        • frank_drebin Re: I teraz GW bedzie robic ze zwyklego chama - m 14.03.07, 00:04
          Przeczytaj sobie naglowek artykulu moze zrozumiesz:
          "Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pracę
          krist,kal2007-03-13, ostatnia aktualizacja 2007-03-13 22:52
          Doktor Marek Trojanowski chciał w niekonwencjonalny sposób wytłumaczyć
          studentom politologii pojęcie ruchu u Arystotelesa. Wykorzystał do tego wiersz
          z użyciem czasownika "ru..". Efekt: rektor zawiesił go w prawach wykładowcy"

Gość portalu: prpr napisał(a):

> W którym miejscu GW robi z niego męczennika? Opisano zdarzenie i podano obie
          > wersje wydarzeń, czyli tak, jak sztuka dziennikarska nakazuje, więc już nie
          > bredź więcej
      • scorpio93 Re: I teraz GW bedzie robic ze zwyklego chama - m 14.03.07, 00:12
        Czy ty jestes tak naprawde tepy, czy tylko udajesz nieznajomosci slowa ironia i
        proby wykorzystania wiloznacznosci tego slowa?
      • koloratura1 Re: I teraz GW bedzie robic ze zwyklego chama - m 14.03.07, 05:32
        frank_drebin napisał:

> nnika. Jesli koles nie wie jakie konotacje w jezyku polskim na slowo "ru.."
        > jakim cudem zostal doktorem ? Obojetne, z jakiej specjalnosci jest sie doktorem
        >
        > podstawy jezyka trzeba znac. Amen.

Co Ty bredzisz?!
        Właśnie o te konotacje chodziło, o dziwne skądinąd przeniesienie podstawowego
        znaczenia: ruch - ruszać, a przecież powinno być ruch...ć (jak klon - klonować,
        piętno - piętnować, itd).
    • Gość: wojtek Ten Trojanowski to klasyczny debil ? IP: *.dsl.chcgil.ameritech.net 13.03.07, 23:39
      Mamusi niech duren czyta takie wiersze a nie studentom ?
    • ppo Gazeto, nie rób z czytelników idiotów! 13.03.07, 23:53
      Przecież tu nie chodzi o samo słowo "ru.."! Samo słówko nie obraziłoby
      żadnego studenta, bo jest przez nich powszechnie znane i używane. W wierszu od
      profesora mogłoby co najwyżej wywołać kilkusekundowe "podśmiechujki" co
      bardziej infantylnych uczestników wykładu. Obrazę dla części studentów
      stanowiło przedstawienie w tym wierszu osoby, która owego aktu miałaby
      dokonywać. I to oburzenie jestem skłonny uznać za słuszne! Dla chrześcijan
      może być to obraźliwe, tak jak dla muzułmanów karykatury ich proroka. To jest
      sedno sprawy, a nie jakiś tam niezbyt gruby wulgaryzm! No, ale lewicowa gazeta
      musi traktować swoich czytelników jak przygłupie dzieci, tak jak lewicowe
      państwo musi tak traktować swoich obywateli. Lewica już tak ma :)
      • Gość: Kaczoland Atakuje Re: "ppo" - nie rob z forumowiczow idiotow! IP: *.dhcp.embarqhsd.net 14.03.07, 02:04
        Oj "ppo"... Chyba zbytnio starasz sie by te cala sprawe
        upolitycznic, a przy okazji "dolozyc" Gazecie.
        Gazeta Wyb. lewicowa? Nie badz smieszny!
    • yrzyk I dobrze , że stracił pracę... 13.03.07, 23:54
      i nawet nie chodzi o ten tekst ale jeśli facet chce wywołać sensację ( a inaczej
      jego poczynań zinterpretować niesposób) to jego miejscem jest cyrk , a nie
      uczelnia.Wiec niech małpy tresuje... powodzenia.
      • yrzyk Najśmieszniejsze jest to , że nawet Wyborcz cenzur 14.03.07, 00:06
        je słowo ru... Co za zabawny zbieg okoliczności.
    • scorpio93 Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr 14.03.07, 00:05
      Dobry wiersz i odwazna postawa. Gratulacje.
      A co do najswietych dwoch osob w zyciu czlowieka - to niech sie pan rektor zas
      siebie wypowiada, bo te postacie wazne sa dla mnie jak psia kupa rozjechana
      walcem po ulicy.
      • scorpio93 Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr 14.03.07, 00:08
        Te postacie to bozia i jezusek - oto mi szlo.
        • Gość: Mor_f Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.07, 00:22
          Mamie to powiedz
      • Gość: xxx Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.07, 00:19
        mam matke , chodze do kosciola (czasem jak czuje potrzebe albo musze) i jakos
        ten wiersz nie wzbudzil we mnie wiekszych reakcji....wiele krzyku o
        nic.....niestety wsrod dzisiejszych studentow i wykladowcow duzo jest
        ciemnogrodu ze wsi co wiecie ....co niedziela do kosciola , paciorek , a jak
        okazja to wodka do mordy i szukanie powodow do awantury albo jak nadarzy sie
        okazja to cos zajeb*****. Podwoja polska kato-licka moralnosc.
        Kiedys ktos u mnie w miescie na kosciele machnal :
        Jeslis polak i katolik musisz tez byc alkoholik ....gleboka ( 0,7 l ) mysl ...
        Ja to w ogole nie rozumiem jak mozna obrazic uczucia religijne..

Pozdr

**************************************************8
        Nie płakałem po Papieżu
        • Gość: lena Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.07, 00:49
          A mnie się wiersz w ogóle nie podoba. Jestem osobą wierząca, średnio
          praktykującą (do kościoła chodze średnio 1x, 2x w miesiącu), do moherowych
          beretów się nie zaliczam i o. Tadeusza nie trawię, a jednak wiersz sprawił mi
          po prostu przykrość.
          I co to w ogóle oznacza, że "nie chcę nikogo obrazić". Czy jeśli się powie, że
          się nikogo nie chce obrazić, to już to całą sprawę załatwi? Mam się nie czuć
          obrażona, bo on mnie nie chciał obrazić? Czy jak ktoś powie: "Nie chcę Cie
          obrazić, ale wyglądasz jak gó.." to nie mam prawa czuć się obrażona, bo on w
          końcu nie chciał mnie obrazić? To jakaś paranoja i tchórzostwo.
          Jeśli się wygłasza swoje przekonania, to się za nie nie przeprasza, a jeśli
          facet uznał, że ktoś może sie poczuć urażony, to znaczy, ze sam zdawal sobie
          dokładnie sprawę z możliwej reakcji i zrobił to celowo, aby stać się
          zauważalnym, jako ten "niekonwencjonalny, obdarzony otwartym myśleniem, cool
          wykładowca". Niestety trochę sie przeliczył, bo dla dzisiejszej młodzieży
          religia jest ważna, o czym świadczy też ilość młodych ludzi biorących udział w
          pielgrzymkach. Zapewniam, że wymaga nie lada hartu ducha aby dojść pieszo 300km
          do Częstochowy.
          Wiara i istota religii są objawione Piśmie Świętym, więc nie kadź mi tu więcej
          o "paciorkach".
          • Gość: RM Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.07, 00:56
            Debili nie sieją, sami chodzą po 300km z buta i za*rywają całą okolicę.
            Jeżeli miałbym jakieśtam uczucia religijne, to nie wyobrażam sobie sytuacji, że
            ktoś je może obrazić, np. masz krzywy krzyż albo księżyc.
            Debile, debile i jeszcze raz debile powiadam wam nauczyli się czytać, ale nie
            zrozumieli "mądrych ksiąg".

Uczelnie muszą być niecenzurowane by mogły rozwijać "myśl".
            Pomyśl...
          • ultramaryn Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr 14.03.07, 00:58
            to nie jest wiersz z typu tych co sie mają podobać lub nie, ani nie nigdzie nie
            jest napisane że przedstawia on poglądy wykładowcy, został użyty na zajęciach z
            myśli politycznej jako wstęp do zagadnień teorii ruchu u Arystotelesa.

kiedyż wreszcie uwolni się Świat od religii i różnej maści bogów...
          • ppo Mnie wiersz obraził jako ateistę. 14.03.07, 01:08
            Nie obraził oczywiście moich uczuć religijnych, bo takowych nie posiadam, a
            jedynie estetyczne. Jest obrzydliwy (i kiepski literacko)- napisałem o tym parę
            postów wyżej. Rozumiem jednak oburzenie wierzących (nie tylko katolików!) i mam
            świadomość, że jako ateista jestem w mniejszości (nie próbuję zaczarowywać
            rzeczywistości jak większość moich "kolegów"). Co do Częstochowy to byłem tam
            pieszo w czasach, kiedy wymagało to jeszcze większego hartu ducha (PRL).
            Ateistą stałem się znacznie później, ale też wystarczająco dawno, żeby nie bać
            się "państwa wyznaniowego" i "wszechobecnej indoktrynacji religijnej" :)

Pozdrawiam!
            • cieknaca_podpaska Re: Mnie wiersz obraził jako ateistę. 14.03.07, 01:22
              No nie, wykład z myśli politycznej, czyli g.wna z musztardą a Ciebie wiersz uraził.
              No cyrk.

A co z myślą polityczną rodem z NSDAP? Tez wywalić bo powiedział ludziskom o
              tezach Adolfka?
          • orcheystra Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr 14.03.07, 01:31
            Gość portalu: lena napisał(a):

> A mnie się wiersz w ogóle nie podoba. Jestem osobą wierząca, średnio
            > praktykującą (do kościoła chodze średnio 1x, 2x w miesiącu), do moherowych
            > beretów się nie zaliczam i o. Tadeusza nie trawię, a jednak wiersz sprawił mi
            > po prostu przykrość.
            > I co to w ogóle oznacza, że "nie chcę nikogo obrazić". Czy jeśli się powie,
            że
            > się nikogo nie chce obrazić, to już to całą sprawę załatwi? Mam się nie czuć
            > obrażona, bo on mnie nie chciał obrazić? Czy jak ktoś powie: "Nie chcę Cie
            > obrazić, ale wyglądasz jak gó.." to nie mam prawa czuć się obrażona, bo on w
            > końcu nie chciał mnie obrazić? To jakaś paranoja i tchórzostwo.
            > Jeśli się wygłasza swoje przekonania, to się za nie nie przeprasza, a jeśli
            > facet uznał, że ktoś może sie poczuć urażony, to znaczy, ze sam zdawal sobie
            > dokładnie sprawę z możliwej reakcji i zrobił to celowo, aby stać się
            > zauważalnym, jako ten "niekonwencjonalny, obdarzony otwartym myśleniem, cool
            > wykładowca". Niestety trochę sie przeliczył, bo dla dzisiejszej młodzieży
            > religia jest ważna, o czym świadczy też ilość młodych ludzi biorących udział
            w
            > pielgrzymkach. Zapewniam, że wymaga nie lada hartu ducha aby dojść pieszo
            300km
            >
            > do Częstochowy.
            > Wiara i istota religii są objawione Piśmie Świętym, więc nie kadź mi tu
            więcej
            > o "paciorkach".

A jesli mnie obraża, że ty czujesz się obrażona?
            Mam jak ty szantażować innych swoim "uczuciem"?

Co mnie obchodzi, co czujesz, gdy uważasz, że to co czujesz ma być dla mnie
            nakazem (lub ograniczeniem)?
            Jeden czuje tak, drugi siak - jak uczucie (twoje, "obrażone") może być powodem
            do tego, bu kogoś ciągnąć do odpowiedzialności? A może to twoje uczucia
            (zwłaszcza, gdy czują się "obrażone") są prymitywne, tandetne i bezpodstawne.
            Co za kretynizm tych "obrażonych uczuć".
            • Gość: Jędrzej Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr IP: *.chello.pl 14.03.07, 02:38
              orcheystra napisał:

> Co mnie obchodzi, co czujesz [...]
              > Co za kretynizm tych "obrażonych uczuć".

Dawniej ludzie walczyli o wolność słowa w imię swobody poszukiwań prawdy naukowej czy lepszej organizacji społeczeństwa. Dziś ta wolność jest rozumiana jako prawo do ranienia słowem albo epatowania wulgaryzmami.
              • koloratura1 Albo - albo... 14.03.07, 06:48
                Gość portalu: Jędrzej napisał(a):

>
                > Dawniej ludzie walczyli o wolność słowa w imię swobody poszukiwań prawdy naukow
                > ej czy lepszej organizacji społeczeństwa. Dziś ta wolność jest rozumiana jako
                > prawo do ranienia słowem albo epatowania wulgaryzmami.

Na pewno źle jest ranić słowem i źle - epatować wulgaryzmami.

Problem pojawia się, gdy spróbować skatalogować co rani (różnych ludzi mogą
                ranić różne rzeczy) oraz co już jest, a co jeszcze nie jest wulgaryzmem. W
                przypadku tych ostatnich pojawia się również pytanie, jak traktować dialogi w
                utworach literackich, teatralnych czy filmowych.

• koloratura1 Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr 14.03.07, 06:20
              orcheystra napisał:

>
              > A jesli mnie obraża, że ty czujesz się obrażona?
              > Mam jak ty szantażować innych swoim "uczuciem"?
              > Co mnie obchodzi, co czujesz, gdy uważasz, że to co czujesz ma być dla mnie
              > nakazem (lub ograniczeniem)?
              > Jeden czuje tak, drugi siak - jak uczucie (twoje, "obrażone") może być powodem
              > do tego, by kogoś ciągnąć do odpowiedzialności? A może to twoje uczucia
              > (zwłaszcza, gdy czują się "obrażone") są prymitywne, tandetne i bezpodstawne.
              > Co za kretynizm tych "obrażonych uczuć".

Podpisuję się oboma rękami pod Twoim postem, tyle tylko, że prawo zabrania
              obrażania uczuć religijnych (cokolwiek by to miało znaczyć).

Są w naszym prawodawstwie dwa relikty:

1. Relikt państwa wyznaniowego - właśnie zakaz obrażania uczuć religijnych;
              2. Relikt państwa dyktatorskiego - zakaz obrażania wyższych urzędników państwowych.

Bardzo chciałabym dożyć czasów, gdy oba te relikty znikną z naszego prawa.
              • peryklejtos Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr 14.03.07, 10:53
                koloratura1 napisała:

> 2. Relikt państwa dyktatorskiego - zakaz obrażania wyższych urzędników
                państwow
                > ych.
                >
                > Bardzo chciałabym dożyć czasów, gdy oba te relikty znikną z naszego prawa.

Też bym tego chciał. Zwłaszcza żeby prezydenta i premiera durnia można było tak
                nazwać, gdy na to zasługuja.
          • koloratura1 Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr 14.03.07, 06:04
            Gość portalu: lena napisał(a)

>
            > dla dzisiejszej młodzieży
            > religia jest ważna, o czym świadczy też ilość młodych ludzi biorących udział w
            > pielgrzymkach.

Zwłaszcza tych, których tam przygnał fakt, że nie stać ich nawet na obóz
            wędrowny. A i na pielgrzymce niezłe du... się ttrafiają...
            Nie twierdzę bynajmniej, że wylącznie tacy chodzą na pielgrzymki, ale i tych
            weź, łaskawie, pod uwagę.

> Wiara i istota religii są objawione Piśmie Świętym,

To TY tak UWAŻASZ.
            Zapewniam Cię jednak, że są i tacy, którzy uważają, że "wiara i istota religii
            są objawione" w:

- Torze,
            - Koranie,
            - Wedach,
            - Pięcioksięgu Konfucjańskim

i jakby ich tak policzyć, to wyszłoby, że jest ich o wiele więcej, niż tych,
            którzy wierzą w Pismo Święte.

>więc nie kadź mi tu więcej
            > o "paciorkach".

???
        • Gość: gosciu To moze napisz cos seksownego o yahwe i rabinie IP: 142.100.131.* 14.03.07, 23:10

-------------------------
          Nie plakalem po rabinie
    • Gość: xyz Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr IP: *.icpnet.pl 14.03.07, 00:17
      a moim zdaniem ten wiersz jest dosc interesujacy.

tresc wiersza:

wieczorem widziałem pana jezusa
      leżał na mojej matce gdy ona miała rozkraczone uda
      ruchał ją i spogladał w przestrzeń dziwnym wzrokiem z obrazka

w dźwiekach sapania przebijał sie ton:
      eli lama sabachtani

w prześcieradle odbił się na biało i czerwono
      w krwi z nowotworu ze sperma pomieszanej zostawił ślad
      - w całunie od świetości pachnącym

pamietam jak obiecywał mojej chorej matce:
      zaprawde powiadam ci, jeszcze dziś bedziesz ze mna w niebie

• Gość: tepe katole polaczki wierza w kosmiczna sperme IP: *.hsd1.or.comcast.net 14.03.07, 00:31
        kmioty wierza ze ufoludek zaruchal na kobicie i zrobil sobie mutanta, bo jezusek
        byl pol pozaziemski i pol ziemski czyli mutant, no fajnie, i co ta wasza bozia
        robi w wolnym czasie? siedzi na chmurce i sie nudzi?
        • Gość: gosciu to nie jezusek tylko zydek i nie matke tylko IP: 142.100.131.* 14.03.07, 23:22
          wielblada
    • Gość: doktor Takie są realia na uczelniach IP: 83.168.109.* 14.03.07, 00:28
      Takie są realia na uczelniach. Tu nadal panuje feudalizm. Chcesz coś osiągnąć,
      to musisz włazić w d... profesorkom, dziekanom, rektorom. Pracowałem na uczelni
      5 lat i coś o tym wiem. To jedno wielkie szambo.
      • Gość: doktor Re: Takie są realia na uczelniach IP: 83.168.109.* 14.03.07, 00:31
        I jeszcze coś dodam. Takie sytuacje jak z tym wierszem to nic nowego. Nikt przy
        zdrowych zmysłach za to nie karze. Większe problemy wykładowcy potrafią robić i
        nikt nie krzyczy. Działanie rektora ma na 100% inne podłoże. Doktorek mu podpadł
        i była to kwestia czasu. Powtarzam jeszcze raz - feudalizm !!!
      • Gość: RM Re: Takie są realia na uczelniach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.07, 01:02
        I tu się przychylę, osobiście kończyłem politechnikę i odrobinę feudalne
        poddaństwo było mniej widoczne ale było. Znajomi, natomiast, z uniwerku cuda
        opowiadali.
        Niestety taki syf będzie panował zawsze w takich strukturach. Człowiek
        wolnomyśliciel musi niestety szarpać się ze sku...synami.
    • Gość: Trzeźwy No i co z tego, że ruchał? IP: *.chello.pl 14.03.07, 00:36
      Rzetelność..., nie, napiszę prościej: gdybyście zatrudnili dziennikarza, to:
      -znalibyście autora
      -datę wydania
      -oraz orzecznictwo, że nie ma obowiązku kochać żadnego boga ergo można pisać teksty nie będące
      peanami na czyjąkolwiek cześć.

No ale skąd macie to w gazecie wiedzieć?
      ;>
      • Gość: abstynent Re: No i co z tego, że ruchał? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.07, 08:29
        No to może podasz z łaski swojej autora, datę wydania i owe orzecznictwo.
        rzeczywiście nie ma obowiązku kochać jakiegoś Boga, ale nie można też urażać
        uczuć religijnych innych
        • Gość: Irek Re: No i co z tego, że ruchał? IP: *.chello.pl 15.03.07, 07:41
          Abstynent napisał:
          "nie można urażać uczuć religijnych innych".
          Tak się mówi i tak uchwalono. Jedno i drugie pod dyktando.
          Instytucji, która swoją siłę zbudowała na obrażaniu uczuć różnych politeistów
          (zwano ich pogardliwie poganami). MAłO TEGO: RóWNIEż MONOTEISTóW (zwanych
          saracenami czy wiarołomnymi).
    • obcy29 Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr 14.03.07, 00:40
      Jaki Uniwerstet taki rektor,temat na kanwie wiersza ani dobry,ani zły.Wszystko
      zależy od kontekstu.Studenci nie wyrośli z podstawówki.
      • amatorka_wisni Re: Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pr 14.03.07, 01:24
        A mnie bardzo interesuje coś innego: jak na podstawie tego wiersza doktor
        wyjaśniał teorię ruchu u Arystotelesa. Bo przecież w celu objaśniania teorii go
        cytował.
        Halo! Jest tam jaki bystry student doktora by nas oświecić?

I tak doktor miał szczęście, że nie wezwano CBŚ, antyterrorystów i nie pognano
        go przez miasto w kajdankach ku uciesze gawiedzi.

• zyks Nie chciał przyjąć na studia polityka SLD czy LPR? 14.03.07, 00:59
      Coś niejasne, może błąd korekty?
    • zyks Wywiad z Osękowskim ok, ale proszę o Trojanowskieg 14.03.07, 01:01
      o
      • halfilner ++++++++++++ uwaga +++++++++++++++++++ 14.03.07, 01:23

zobacz:

www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=35294
    • Gość: jj uniwersytet zielonogórski i wszystko jasne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.07, 01:40
      nędzne lokalne spory na małomiasteczkowej wyższej szkole pedagogicznej i tyle...
    • Gość: Sokrates zakute łby IP: *.gdynia.mm.pl 14.03.07, 01:52
      Zawracanie DUPY!

On tego wiersza nie NAPISAŁ!

Wolność słowa gwarantuje prawo do analizowania KAŻDEGO materiału w środowisku
      akademickim.

Studenci (dorośli ludzie) ktorzy protestowali powinni byc natychmiast
      wyrzuceni z uczelni (zakute łby) razem z panem rektorem który nie stanał na
      poziomie.

Przeczytał wiersz, nie ma w nim nic skandalizującego!
      • Gość: mili_vanili Re: zakute łby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.07, 11:13
        by "rozruszać" trochę słuchaczy, zmusić ich do myslenia trzeba sięgnąć po coś mocnego, bo inaczej ta ciemna masa bezmyślnie siedzi na zajęciach by tylko odbębnić
    • Gość: asiulka Przeczytał skandalizujący wiersz i stracił pracę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.07, 02:14
      co do obrazy uczuc religijnych........ NIE WSZYSCY SĄ WIERZĄCY i mnie się już
      niedobrze robi jak słyszę to idiotyczne hasło o obrazie uczuć religijnych. A czy
      tzw katolicy przejmują się tym co obraża osoby niewierzące ?? Mnie obrażają
      katolickie programy w TV i krucyfiksy na każdym kroku. I nie jestem satanistką
      ani nic z tych rzeczy. Po prostu mam tego dość
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka