Dodaj do ulubionych

Miłego dnia. :) :)

09.05.07, 17:51
Obserwuj wątek
              • budrys77 Re: udanego weekendu :) :) 12.05.07, 00:39
                Pyro, Pyro. A na Piątkowie mieszkam sobie, a dokładnie w okolicach starego Piątkowa przy Obornickiej. Nie jest to najlepsza lokalizacja ale łatwy dojazd autem (znam skróty jak na szagę ominąć korki na Obornickiej hehe) lub Pestką:) Osobiście preferuję Sołacz lub nawet Rataje, no ale ...
                    • e_werty Re: udanego weekendu :) :) 12.05.07, 12:47
                      A pamiętasz czasy gdy ul Obornicka ciągnęła się na długości od ronda na
                      Lutyckiej do ul. Pułaskiego? A Piątkowska to była malutka uliczka na granicy
                      miasta? Piatkowo to był powiat Poznań?

:)
                      • yahoo_poznan Re: udanego weekendu :) :) 12.05.07, 16:59
                        A pamiętasz czasy gdy ul Obornicka ciągnęła się na długości od ronda na
                        > Lutyckiej do ul. Pułaskiego?

Pamiętam :)

A Piątkowska to była malutka uliczka na granicy
                        > miasta? Piatkowo to był powiat Poznań?

Tego nie, ale wychowałem się na Libelta i nie szwendałem się po landach ;)

Miłego dnia :)

A może tak podopisujecie się do takiego samego wątku w Poznaniu, a nie tylko
                        zwiedzacie ;)
                        • e_werty Re: udanego weekendu :) :) 12.05.07, 17:17
                          Mieszkaliśmy na Sczanieckiej ale dziadkowie kupili ziemię w Piatkowie. Bo było
                          taniej niż w Pznaniu - a odległośc niewielka. Kupiliśmy ziemie przy Obornickiej
                          od rodziny Feliksa Nowowiejskiego. A potem miasto nas wchłonęło!
                          • yahoo_poznan Re: udanego weekendu :) :) 12.05.07, 21:32
                            Kupiliśmy ziemie przy Obornickiej
                            >
                            > od rodziny Feliksa Nowowiejskiego. A potem miasto nas wchłonęło!

Powinieneś się cieszyć, teraz jest warta majątek :)

Ps. Nie mamy swojego forum? Gorzowianie (dobrze napisałem?) nas w końcu wyrzucą ;)
                            Tak się pytam... :)
                              • yahoo_poznan Re: udanego weekendu :) :) 12.05.07, 22:04
                                Gorzowianie (dobrze napisałem?) nas w końcu wyrzucą
                                > Pisze sie "Gozowianie", przez "z" z kropka.
                                > Wyjatek ortograficzny, nadany przywilejem Augusta Mocnego Sasa

Raczej nie chodziło mi o ortografię ;)
                                Przyjemności :)
                                • budrys77 Re: udanego weekendu :) :) 13.05.07, 11:11
                                  Ello Werty. Ja to bardziej Chwaliszewiak;) W związku z powyższym raczej okazjonalnie zapuszczałem się w dzieciństwie w okolice powyżej Winograd i Cytadeli. Nawet piątkowskie blokowiska stoją dla mnie "od zawsze" hehe. Do Gorzowa przyjeżdżałem tak często, że nawet pamiętam sady na Górczynie i wiecznie budowany "szkieletor":)))))

Ello Yahoo - tu na gorzowskim forum, gorzowsko-poznańskie Pyry są wyjątkowo dobrze akceptowane, no chyba że zapuści się tu jakiś zielonogóski agresor:P
                                  • yahoo_poznan Re: udanego weekendu :) :) 14.05.07, 08:52
                                    Ello Yahoo - tu na gorzowskim forum, gorzowsko-poznańskie Pyry są wyjątkowo dob
                                    > rze akceptowane, no chyba że zapuści się tu jakiś zielonogóski agresor:P

To w Zielonej Górze nie lubią Poznaniaków? Pytam, bo tam na identyczne życzenie
                                    nikt nie odpowiedział (tylko tam, na pozostałych forach regionalnych było bardzo
                                    sympatycznie) :)
                                    • budrys77 Re: udanego weekendu :) :) 14.05.07, 09:21
                                      Na forum zielonogórskim jest kilku drapieżców, którzy Poznaniaków i Gorzowiaków
                                      utopiliby w łyżce wody:P
                                      Mnie nie lubią w szczególności, bo "od zawsze" nawołuję do
                                      likwidacji "województwa" lubuskiego hihi.
                                      Wielkopolska podpadła im z 2 lata temu, gdy powstał projekt budowy S3 na linii
                                      Szczecin - Gorzów - Poznań. No a teraz są źli, bo S5 wyparła z priorytetów
                                      budowę S3 na odcinku Świebodzin (węzeł z A2) - ZG - Legnica.
                                      Gorzowowi mają za złe że istnieje i że się szybko rozwija.
                                      Reasumując - tradycyjne piekiełko:)
                                      Ps. będę miał wyjątkowo miły tydzień, bo nie ma prezesa:)))))))))))

• yahoo_poznan Re: udanego weekendu :) :) 14.05.07, 10:43
                                        A nie polega to czasem, na tej "legendarnej" niechęci zielonogórzan do
                                        gorzowian, ze wzajemnością? ;)
                                        Krążą już mity na ten temat. Ja np.: słyszałem o wyższości Gorzowa ze względu na
                                        posiadanie linii tramwajowych :)
                                        Powiedz szczerze, jak to jest naprawdę? :)
                                        Ale dlaczego nie lubią Poznaniaków? Ni w ząb nie rozumiem. :)
                                        • budrys77 Re: udanego weekendu :) :) 14.05.07, 11:21
                                          yahoo_poznan napisał:
                                          > Powiedz szczerze, jak to jest naprawdę? :)

No własnie mówię:P Nie lubią Gorzowa za sam fakt że istnieje i "przeszkadza"
                                          hehe. Nie mogą wybaczyć, że nie ma powrotu do dominacji z okresu sprzed 1975,
                                          no i fakt wojewódzkości Gorzowa jest trudny do zaakeceptowania. Drażni ich
                                          szybki rozwój Gorzowa w obliczu ciągłej stagnacji w ZG.

> Ale dlaczego nie lubią Poznaniaków? Ni w ząb nie rozumiem. :)
                                          Przez sprawę S5:) Tak jak już wcześniej wspomniałem, już 2 lata temu pojawił
                                          się pomysł, by trasę S3 skierować od Gorzowa na Poznań. Od tego się zaczęło:)
                                          Traaz boją się, że w wyniku budowy S5, skończą się pieniądze na dokończenie S3
                                          od węzła z A2 na południe. No i mają kompleks, bo ciągle wydaje im się, że mogą
                                          równać się z miastami regionalnymi jak Poznań czy Wrocław:P
                                          • yahoo_poznan Re: udanego weekendu :) :) 14.05.07, 19:47
                                            Ale dlaczego nie lubią Poznaniaków? Ni w ząb nie rozumiem. :)
                                            > Przez sprawę S5:) Tak jak już wcześniej wspomniałem, już 2 lata temu pojawił
                                            > się pomysł, by trasę S3 skierować od Gorzowa na Poznań. Od tego się zaczęło:)
                                            > Traaz boją się, że w wyniku budowy S5, skończą się pieniądze na dokończenie S3
                                            > od węzła z A2 na południe. No i mają kompleks, bo ciągle wydaje im się, że mogą
                                            >
                                            > równać się z miastami regionalnymi jak Poznań czy Wrocław:P

Decyzje dotyczące dróg krajowych raczej nie zapadają W Poznaniu, czy Wrocławiu.
                                            Nie ma się za co nie lubić :)
                                            Ps. Jestem takim optymistą, że aż sam się sobie dziwię ;)

• andrzejusa Re: udanego weekendu :) :) 14.05.07, 20:54
                a po lykendzie,milego tygodnia ludziaki!

a zgrzeblarkowcy nie lubia nikogo!!!
                poza samymi siebie.

co zgrzeblarkowcom tam warszawa!?
                zielona gora jest stolica !!!

stolica piosenki radzieckiej!
                HE, HE.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka