Dodaj do ulubionych

Kopuła na Zawarciu:)

10.05.07, 15:10
Właśnie dzisiaj zajrzałem na webcam Gorzowa i zauwazyłem coś nowego po zawarciańskiej stronie mostu: kopułę. A cóż to za wynalazek?:) Przyznaję że fajnie to wygląda.

www.gorzow.pl/kamery/index.php
Ps. ale bym sobie piwko wypił w tym ogródku na bulwarze... a najbliższa wizyta w Gorzowie gdzieś w połowie czerwca:/
Obserwuj wątek
    • redcloud Re: Kopuła na Zawarciu:) 10.05.07, 17:50
      budrys77 napisał:

A cóż to za wynalazek?:) Przyznaję że fajnie to wygląda.

To sklepinie - podstawa dla wieży w lunaparkowych kolorach. Nazywam ją wieza
      cisnien, bo widzialem projekt - podnosi cisnienie :)
      Przy spichlerzu wyglada jak plastikowy kwiat ze strzelnicy. Sztuczny kwiatek na
      zawarcianskim nieuzytku
      howgh
    • redcloud Re: Kopuła na Zawarciu:) 11.05.07, 09:22
      Wierza bedzie podswietlna w jaskrawych kolorach podobnie jak most niebiesko-
      czerwony, ktory ze staromiejskoscia bedzie mial niewiele wspolnego za to
      nawiaze kolorystyka do niebiskiego wiaduktu pkp. Swego czasu pkp remontujac
      wiadukt zdobyla w GSie najtansza farbe - na skladzie byl tylko ostry blekit
      paryski, wiec blekit zagosci nad warta na kolejne sto lat...
      howgh
      PS. Dziekuje pastykowi miejskiemy wieczorkowi za te fajrwerki. I jeszcze mala
      uwaga - do pelnego sukcesu wizji artystycznej nalezy przemalowac spichlerz na
      niebiesko!
      • calama Re: Kopuła na Zawarciu:) 11.05.07, 09:56
        redcloud napisał:

> PS. Dziekuje pastykowi miejskiemy wieczorkowi za te fajrwerki. I jeszcze mala
        > uwaga - do pelnego sukcesu wizji artystycznej nalezy przemalowac spichlerz na
        > niebiesko!
        Rózowy wyglądałby efektowniej. :)
    • rekin_z_warty Re: Kopuła na Zawarciu:) 11.05.07, 10:12
      Kopuła to sklepienie przejścia podziemnego pod nowym rondem,
      a jednocześnie fragment wieży świetlnej.
      Link do prezentacji mostu i ronda po przebudowie (40 mb)
      www.gorzow.pl/pliki/Most_i_Rondo.avi
      Wg mnie zapowiada się ciekawie, zobaczymy jak będzie w realu.
        • budrys77 Re: Kopuła na Zawarciu:) 11.05.07, 17:20
          Wieści z RMG
          ROŚNIE WIEŻA NAD MOSTEM
          16:53:55 / 11-05-2007 (Elżbieta Kobelak)

Od kilku dni gorzowianie mogą obserwować wielką kopułę wznoszącą się na rondzie przy remontowanym Moście Staromiejskim. Na naszych oczach powstaje dominanta , czyli wieża widokowa.
          Obecnie stawiana jest żelbetonowa konstrukcja wieży. Jej górna, widokowa część, obudowana zostanie szkłem, by służyć mieszkańcom jako widokowy taras. Dodatkowo wieża będzie oświetlona. Jak mówi kierownik budowy Krzysztof Sokołowski na razie powstała 1/3 wieży, cała będzie miała wysokość 15 metrów, mniej więcej tyle ile pobliski Spichlerz. Wieża ma dominować nad miastem, być jego punktem charakterystycznym. Budowa wieży widokowej potrwa dłużej, niż remont mostu i ronda i zakończy się we wrześniu.

No to już wiem wszystko:)
          • e_werty Re: Kopuła na Zawarciu:) 11.05.07, 18:58
            "... mniej więcej tyle ile pobliski Spichlerz. Wieża ma dominować nad miastem.."

...czyli co? Dzisiaj nad miastem dominuje Spichlerz? Ja myślałem że Katedra...
            No ale ja nie z Zawarcia... gdzie zawsze inny punkt widzenia panuje.
        • redcloud Re: Kopuła na Zawarciu:) 11.05.07, 17:34
          login_tymczasowy napisał:
          > Faktycznie, kolorki niezle.
          > Najlepszy jest TGV na wiadukcie, zaslaniajacy BPH.

Zwroc uwage ze symulacja jest robiona w porze wieczorowo-nocnej. W slocznecznej
          rzeczywistosci staromiejska niebieskosc i czerwien wala po oczach...
          pozr
          howgh
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka