Dodaj do ulubionych

Kto chce ze mną pięknieć ?:-)

IP: *.* 04.04.02, 09:25
Dziewczyny się odchudzają ... no cóż ja niestety nie mogę - jeszcze karmię piersią .... ale spróbuję po tem. Teraz natomiast jako,z e wiosna idzie i fajnie by było o siebie troszeczkę zadbać i poprawić wygląd postanowiłam sobie zafundować 30 dniową kurację upiękrzającą ... czy któraś z mam reflektuje na "pięknienie" razem ze mną ?Jeśłi tak to napiszę przepisy na kosmetyki i zabiegi na pierwsze kilka dni :-))))pozdrawiampozimowa wioleta która chce być wiosenna :-)
Obserwuj wątek
      • Gość edziecko: wioleta Re: Kto chce ze mną pięknieć ?:-) IP: *.* 04.04.02, 09:42
        Uprzedzam tylko, ze kuracja opiera się na kosmetykach naturalnych, które w większości robi się samemu :-) Nie zajmuje to wiele czasu i nie jest problematyczne, zwykle potrzebne są takie składniki, które i tak wiekszość z nas ma w domku ... zresztą bede podawała potrzebne składniki z powiedzmy dwudniowym wyprzedzeniem.Kurację zaczyna się od piątku - bo uwzględnia ona dni wolne od pracy - sobotę i niedzielę - i wtedy jest więcej czasu poświęconego na zabiegi ...więc ? kto ze mna startuje ?smilebo ja zaczynam od piątkuza chwilkę napisze pierwszy dzień .. ale narazie muszę iść przewinąć Krzysiunia ......hej wioleta
      • Gość edziecko: feratu Re: Kto chce ze mną pięknieć ?:-) IP: *.* 04.04.02, 10:18
        Cześć Wioleta. Ja również z przyjemnością skorzystam z Twojej wiedzy i spróbuję coś z sobą pozytywnego zrobić. Dieta dietą, ale trzeba oprócz tego zdrowo i pięknie wyglądać :-) Jestem blondynkom, więc mnie najbardziej interesowały by naturalne kosmetyki, które pozwoliły by mi nawet w jakimś stopniu rozjaśnić włoski lub sprawić, żeby wypiękniały. Mam też jakoś taką poszarzałą twarzyczkę, w tej dziedzinie też by się coś przydało. Czekam na wiadomości - feratu@wp.pl - i informuję, że zaczynam razem z Tobą :-) Pozdrawiam Feratu :-)
    • Gość edziecko: wioleta No to sruuuu ... dzień pierwszy, drugi, trzeci i czwarty IP: *.* 04.04.02, 12:10
      Jako, zę jest sporo chętnych zamieszczę wszystko na forum.oczywiście jeśli macie jakies pytania to piszcie na priva, chętnie na nie odpowiem.:-)( jeśli będę znała odpowiedź :-)))) :-)buziaczkiwioletaponiżej przepis na pięknosmileDzień pierwszy – piątek Potrzebne składniki:2 łyżki twarogu, łyżka śmietany, mały banan, 1 żółtko.Mleko, ilka kropli soku z cytrynyZioła – lawenda lub melisaOlej rośliny, olejek eteryczny ( taki jak zioła)Po lekkiej kolacji oczyść twarz mlekiem z kilkoma kroplami cytryny, zrób maseczkę twarogowo bananową – składniki z pkt.1 zmiksuj dokładnie i połóż na twarz ok. 5 mm maseczki, przygotuj kąpiel z dodatkiem ziół – do wody włóż lniany woreczke wpełniony garścią ziół które wybrałaś, możessz też dodać olej roślinny z kilkoma kroplami olejku eterycznego.Po wyjściu z wody załóż płaszcz kąpielowy i pozwól ciału wyschnąć pod nim. Zmyj maseczkę ciepłą wodą lub mlekiem. Nałóż krem pielęgnacyjny i napij się cherbaty nasennej może być też mleko z miodem – no i palulkać.Można krem zrobić samemu ale to bardziej skomplikowana sprawa – dla chętnych podaję przepis:70g enceryny bezwodnej, 20ml oleju roślinnego, 50 ml wody destylowanej, kilka krpli olejku eterycznego.Wymieszać szpatułką eurecynę z olejem i powoli dolewać płyny, olejki zapachowe i inne substancje. Dobrze zamieszać, przenieść do pojemniczka i trzymać w zimnym miejscu.Dzień drugi – sobotaPo śniadaniu robimy sobie peeling – może być maseczka typu peel off lub peeling ziarnisty. Zmyć twarz mlekiem z cytryną.Po obiedzie drzemkaPo kolacji prysznic, zakończony natarciem ciała emulsją odpowiednią do rodzaju skóry. Następnie robimy kompres ziołowy na twarz.2 łyżki suszonych ziół zalewamy ½ l wrzątku, po 10 minutach parzenia moczymy w wywarze ściereczkę lnianą lub bawełnianą i kładziemy na twarz – trzymamy ją 15 minut.Do kompresów najlepiej nadaje się rumianek, arnika, szałwia, tymianek, nagietek lipa, krwawnik, stokrotka i skrzyp polny.Następnie wklepujemy krem pielęgnacyjny, cherbatka i spaćDzień trzeci – niedzielaRano przydała by się mała porcja ruchu – spacer, szybki marsz, jazda na rowerze.Po ruchu należałoby wziąś ożeźwaijąca kąpiel z dodatkiem rozmarynu, która przyspiesza przemianę materii i [poprawia ukrwoienie skóry..Do wody w wannie dodajemy wywar z rozmarynu, po kąpieli najlepiej natrze ć ciało emulsją do ciała i położyć się na półgodzinną drzemkę.Popołudnie poświęcamy włosom.Myjemy je szamponem jajecznym :2 żółtlka, 1 biało , sok z jednej cytryny i 5 ml oleju roślinnegpo, 1 ł miodu – wszystko dokłądnie mieszamy i nakładamy na wosy – myjemy jak zwykłym szamponem, potem dobrze jest zrobić płukankę z mleka – szklankę mleka wlewamy na lnianą ścoereczkę i nacieramy nią włosy, po 5 minutach spłukujemy.Po kolacji zawiązujemy na szyji kompres z olejem, napinający i wygładzający skórę. Olej z ziaren przenicy lub owoców avocado ( ja uzyję sojowego) podgrzewamy nieco i pędzelkiem nakłądamy na szyję, po czym owijamy ją plastikową folią na godzinę.Dzień czwarty – poniedziałekPóźnym popołudniem przydałoby się popływać. Po balsenie nacieramy ciało emulsjąWieczorem przydałoby się zaąć szczególnie zniszconymi partiami naszego ciała, należą do nich łokcie kolana, pięty i podeszwy. U większości kobiet skóra w tych mienjscach jest sucha. Dobrze jest suchą skórę setrzec szorstką rękawicą lub pumeksem. Zrogowaciałe naskórki namaczamy w oleju : lekko podgrzany olej ( z oliwek, krokosza lu ziaren przenicy) wlać do dwóch miseczek izanuzyc w nich łokcie na 5 min, nastepnie dokładnie zterzeć pumeksem.stpy należy namoczyć w wodzie z dodatkiem soli morskiej, posmarować silnie natłuszcaającym kremem lub tym samym olejem założyć grube skarpety i tak położyć się spać, rano po krótkim namoczeniu nasmarować kremem raz jeszcze.Po oczyszczeniu tewarzy mlekiem z cytryną posmarować kremem pielęgnującym i po wypiciu herbatki ziołowej do łóżeczka.
      • Gość edziecko: humbak Re: No to sruuuu ... ale... IP: *.* 04.04.02, 14:24
        Ja tez pieknieje !!!!!!I to z mama!!!!!!!!!!!!Tylko - litosci!!! Czy te drzemki sa naprawde konieczne? Przeciez ja nie mam jak! Nie powiem mojej 7-mio miesiecznej Natalii "choc, badz cicho, lub zasnij, mama musi sie przespac" !!! A ona spi okolo 2-3 godziny dziennie i jej to calkowicie wystarcza...Acha!!! I jeszcze: czy ta kapiel rozmarynowa moze sie zmienic w "innoziolowa"?No i co z basenem? U mnie znawet takowego niet, czy moze byc zwykla rumiankowa kapiel?A jak tak, to ja tez chce i to od zaraz!!!!Nie chce wciaz sie odchudzac, chce byc po prostu piekna i czuc sie piekna, bez wzgledu na wage. Mam nadwage, ale gdy jej nie mialam, tez nie czulam sie olsniewajaco zadbana, wiec od dzisiaj - koniec!!! :) Ups - wlasciwie to od jutra - mam jeden dzien wolnego ;)Trzymam kciuki na najblizsze dni za wszystkie emamyWiola! a wlasciwie to skad masz te przepisy?Pozdrawiam :hello:Aga
        • Gość edziecko: wioleta Re: No to sruuuu ... ale...spoko IP: *.* 04.04.02, 16:28
          Aga myślę, ze drzemkę można zamienić na chwilę lenistwa z dzidziusiem :-), położyć się poprzytulać, pokokosić :-)Zrobić coś miłego i odorężającego. Jeśli chodzi o kąpiel to rozmarynowa byłaby najlepsza ... ale można zamienić np. na miętową lub cytrynową, pomarańczową albo mandarynkową - chodzi o to, żeby była energizująca ... można do tego użyć olejków aromatycznych np. zamiast naparu .... albo zwykłej herbatki owocowej ( cytrusowej)A basen ...hmmmmmmmmm no nie wiem ... u mnie też nie ma basenu i chyba pójdę za twoim pomysłem z kąpielą :-)pozdr. już piękniejąca wioleta :-)ps.przepisy mam od znajomej ... sprawdziała ( też zamieiała niektór rzeczy i traktowała kurację dość liberalnie) bardzo sobie ja chwaliła i mówiła, że swietnie sie po niej czuła. ponoć najlepsze efekty daje powtarzanie kuracji co pół roku.
          • Gość edziecko: humbak Re: No to sruuuu ... zaczynamy dziś :-)))) IP: *.* 05.04.02, 13:35
            A ja owszem, a ja tak...!!!!! :)Kupilam wszystko, co trzeba i wprost nie moge doczekac sie wieczora - nawet troche cierpliwosci mi przybylo i swietnie sie dzis bawilam z Natalia :)Pomysl na podanie kilku dni z wyprzedzeniem jest swietny, bo np. moja pysia teraz troche choruje i nie wychodzimy z domu. Meza niet, wiec kto by mi to wszystko kupil??? Ale - uklon do wiolety - mam juz wszystko i...bede piekna...!co ja mowie...jestem piekna! I czekam na wieczor :)Pozdrawiam piekne i piekniejace emamy!!!Aga(ciekawe, co na to druga polowka...;))
      • Gość edziecko: paloma Re: No to sruuuu ... dzień pierwszy, drugi, trzeci i czwarty IP: *.* 04.04.02, 19:35
        Hej,Dziewczyny....ja też chcę pięknieć, tylko że u mnie bardziej już nie moznasmile))Świetny pomysł Wolka! Mam jeszcze z czasów liceum książkę o naturalnych kosmetykach "318 recept i przepisów" podzielona jest na rozdziały do każdego typu urody....jeśli któraś z piękniejących pań chciałaby jakiś dodatek np. kremik to proszę na priva, jeśli taki będzie w książce opisany to chętnie podam. Dodam, że dzięki tym tajnym receptom mój luby się we mnie zakochał.....a dokładniej w mojej fryzurce....ułożonej na miodzie!Caluski,Paloma
    • Gość edziecko: wioleta piąty i szósty dzień kuracji ..... podaję żebyście zdązył się zaopatrzyć IP: *.* 05.04.02, 14:25
      Dzień piąty – wtorekDzień zacznij ćwiczeniami gimnastycznymi przy otwartym oknie lub joggingiem, potem weź prysznic i natłuść ciał balsamem. Twarz i szyję przemyj tymi samymi, co w poprzednich dniach specyfikami.Przed kolacją przespaceruj się lub zrób rundkę rowerem. Po jedzeniu odpręż się czytając, słuchając muzyki lub oglądając telewizję.Przygotuj sobie następnie prawdziwą kąpiel piękności: do wody dolej serwatkę lub pełnotłuste mleko – 3 litry na pełną wannę.Mleko w delikatny sposób oczyszcza skórę, nie niszczy płaszcza lipidowego i polepsza ukrwienie.Zwłaszcza suchej skóry i jest dla niej błogosławieństwem. W podgrzanym mleku możesz dodatkowo rozpuścić filiżankę miodu: w tym przypadku konieczny jest kończący kąpiel prysznic. Zanim wejdziesz do wanny, możesz jeszcze nałożyć maseczkę np. z glinki leczniczej i maślanki125ml maślanki, 2ł otrąb migdałowych, trochę świeżego soku z ogórków lub pomidorów, kilka kropli gliceryny, 125ml chudego mleka Maślankę zmieszać z otrębami, sokiem i gliceryną. Nałożyć na twarz na pół godziny i spłukać, po czym twarz natrzeć chudym mlekiem.2 czubate łyżki glinki leczniczej, 2 ł śmietany, 2ł wody różanej i 125ml. Pełnego mlekaWszystko oprócz mleka połączyć ze sobą i wymieszać, nałożyć na twarz na 0,5 godziny, po czym zmyć ciepłym mlekiem.Zaleca się je zarówno do cery tłustej, zanieczyszczonej jak i pomarszczonej i zmęczonej, po 15 minutach spłucz ją letnim mlekiem. Po tym zabiegu potrzebujesz już tylko niewielkiej ilości kremu na noc – może to być krem pielęgnacyjny, który sobie zrobiłaś.Jeśli nie jesteś jeszcze zbyt zmęczona zrób sobie jeszcze pedicure, starannie spiłuj paznokcie, odsuń skórkę przy paznokciach i wetrzyj w stopy i podudzia emulsję. Jeśli masz skłonności do obrzęków jest na to dobry sposób: W ¼ l wody rozpuść 1-2 łyżki stołowe nalewki z arniki, umocz w tym kawałek waty i przyłóż do kostek. Nogi połóż wysoko. Na nogi ze skłonnościami do pocenia dobre jest moczenie stóp w wodzie z naparem z kory dębu lub szałwi.Przeciwko zawsze zimnym stopom pomaga naprzemienne moczenie nóg w ciepłej i zimnej wodzie – zakończone zimną i natychmiastowym położeniem się do łóżka.Dzień szósty – środaDziś zamiast gimnastyki zabawa ze skakanką. Gdy się tylko zadyszysz przerwij i weź odświeżający prysznic naprzemienny. Potem wmasuj w ciało płyn do nacierania, lub olejku do ciała.Na twarz i szyję nanieś jak zwykle dostosowany do typu cery krem. Przed śniadaniem wypij napój z wody, miodu i octy owocowego.Jeśli masz skłonności do pękających żyłek na twarzy polecamy maseczkę z poziomek Garść poziomek rozduszamy, mieszamy ze śmietaną i papką okładamy miejsca gdzie pękają naczynka na 15 minut..Po kolacji oczyszczamy twarz, smarujemy kremem i do łóżka.pozdrawiamwioleta która juz nie może się doczekać dzisiejszej maseczki :-)ps. będę zamieszczała w miarę jak uda mi się napisać .. :-)
      • Gość edziecko: humbak Re: Kto chce ze mną pięknieć ?:-) IP: *.* 06.04.02, 20:57
        Wlasnie popijam sobie herbatke i ciesze sie moim prywatnym wieczorkiem... :)Niestety, zaczelam dzis, bo wczoraj moje malenstwo zachorowalo i nici - tez ze snu, bo o polnocy wyladowalismy na pogotowiu... ale dzis juz wszystko w porzadku i teraz mam wieczor przed soba !Maseczka - dziwo, jak zyje jeszcze sie tak nie bawilam, a w dodatku nie mialam jeszcze takiej packi na glowie ;) maz padl, jak widzial mnie probujaca zalozyc to cus na twarz, podczas gdy to cus notorycznie spadalo...... to sie dzialo...Ha! Ale twarz mam teraz niczym pupcia u niemowlaka! he,he... :)Tylko ta maseczka troche sciaga i fajnie bylo uzyc kremiku nawilzajacego, po ktorym niemalze czulam, jak moja skora pije. Mmm...Wyglada na to, ze piekniec bedziemy we dwie, ale moze ktos sie jeszcze przylaczy? Po tym pierwszym dniu polecam i nie moge doczekac sie jutra, bo czuje sie naprawde piekniejsza! Pozdrawiam - wracam do mojej herbatki!zrelaksowanaAga:)
        • Gość edziecko: wioleta Re: Kto chce ze mną pięknieć ?:-) IP: *.* 07.04.02, 09:52
          Hej AgaA ja po piątku ( pirwszym dniu) muszę zrobić chwilę przerwy ... bo wczoraj mnie dopadłą temperatura ... niecałe 39 stopni :-(Trzęsło mną jka osiką ....więc nawet nie byłam w stanie pomyśleć o kuracjismilenarazie muszę chwilkę zaczekać aż mi przejdzie przeziębienie i dopiero.wioleta - z pękającą z bólu głową i termometrem pod pachąps. to już drugi raz przeziębienie mi przerywa tę kurację .. jakieś dw miesiace temu było tak samo - tylko po 4 dniach.
          • Gość edziecko: humbak Re: Kto chce ze mną pięknieć ?:-) IP: *.* 07.04.02, 17:59
            Wiesz, ja do tych przepisow nie podchodze jako do kuracji, ktora przerywam i zaczynam od nowa, ale jak do fajnej przygody z czyms, czego do tej pory nie robilam (no, popatrz, do czego udalo Ci sie mnie naklonic... ;) ).Wiec nawet jak mi sie zdarzy jedna "wpadka", to postanowilam dalej to kontynuowac - nie sadze, by jeden dzien cos zmienil, przeciez wtedy tez dbam o siebie, choc bez tych maseczek. :)A musze pzryznac, ze czuje sie fantastycznie robiac cos dla siebie - od urodzenia pysi tak sie nie bawilam. Normalnie wole "gotowce" ze sklepu, ale ta przygoda bardzo mi sie podoba, zwlaszcza, ze po pierwszej juz maseczce bardzo przypadl mi do gustu jej efekt.Ale wspolczuje z powodu temperatury - to zawsze jest upiorne, zwlaszcza z mala dzidzia u boku. Kuruj sie wiec i zdrowiej szybko!!!A tak przy okazji - jak to sie stalo, ze kuracja zostala rozlozona na trzydziesci dni? Pozdrawiamwciaz piekniejaca Aga
            • Gość edziecko: wioleta Re: Kto chce ze mną pięknieć ?:-) IP: *.* 07.04.02, 18:19
              Dziś chyba czuję się troszkę lepiej mam nadzieję, ze temperatury dziś nie będzi - wczoraj podskoczyła po 20:00 - mam nadzieję, że dziś tak nie będzie.... :sweat:Wiesz co masz rację, chyba można to przerwać i potem kontynuowac po prostu :-)chociaż ja wtedy robiłam ją dwa miesiące temu - zawsze dobrze pewne rzeczy powtórzyć zwłaszcza jeśli sa miłe i sparawiają przyjemność :hap: heh no nie?smilemam nadzieję, ze przeziębienie szybko mi przejdzie i wtedy zacznę dalej ... bo teraz z zatkanymi uszami i bolącym gardłem jakoś za nic nie mogę się zmusić, żeby zrobić sobie kąpiel czy maseczkę, a już napewno nie prysznić naprzemienny - normalnie na sama myśl o tym mi się robi zimno i mam dreszcze - a może to gorączka? :crazy: :-) :-) :-)A dlaczego 30-to dniowa ? sama nie wiem :-))) tak mi podałą znajoma i tak ja przeprowadzała
        • Gość edziecko: humbak Re: Kto chce ze mną pięknieć ?:-) IP: *.* 08.04.02, 21:29
          Wiesz, dzis wszystko troche sie ryplo, bo moja pysia sie rozchorowala, marudzi do granic wytrzymalosci, nic nie je (mleczko na spika) i wyglada, jakbym ja we wrzatku gotowala. Bylismy u lekarza - prawdopodobnie trzydniowa goraczka albo jakies dziwne objawy alergii (z "normalnymi" juz mialam do czynienia). Teraz slodko spi, a ja zafundowalam sobie rozkoszna kapiel, maseczke wlosno - jajeczna ;) i kompresik - czuje, jak sie rozplywam... Szczerze mowiac juz myslalam, patrzac na ta maz jajowa, ze tego czegos to ja sobie na glowe nie wyleje (wyobrazalam sobie, ze na szczescie jest u nas fryzjer, ktory czynny jest od 8 rano, bo pewnie ta jajecznica z wlosow mi nie zejdzie i trzeba bedzie je sciac... ;)Ale - ku mojemu zaskoczeniu - maz okazala sie milusim szamponikiem, nawet w dotyku (:o) i jestem nia zachwycona, bo wlosy mam jak jedwab.A odkrylam tez bardzo sympatyczna herbatke jasminowa z Herbapolu - o ile sie lubi takie dziwne rzeczy. Ja lubie i jestem nia zachwycona, choc dzis troche przeholowalam i jest zdziebko gorzka (a fuj...)To nie powinna sie nazywac kuracja pieknosci, ale odwagi i dobrego samopoczucia. Pozdrawiam! :hello:uparcie piekniejacaAga
          • Gość edziecko: flaska Re: Kto chce ze mną pięknieć ?:-) IP: *.* 08.04.02, 23:41
            jeszcze się nie przyłączyłam , na razie studiuję przepisy i nasunęło mi się pytanie : gdzie kupujecie takie rzeczy jak :gliceryna, otręby migdałowe, woda różana, glinka lecznicza?no i co mam zrobić jak nie mam wanny tylko brodzik ? czy któraś ma podobnie i jakoś to rozwiązała.jeśli się nie przyłączę do kuracji ,to i tak zastosuję wszystkie możliwe przepisy , bo są napewno super.na razie kopiuję je sobie , tak coby na przyszłość zostały.dzięki wioletta za pomysł. życzę oszałamiających efektów wszystkim "na kuracji"ewa
            • Gość edziecko: humbak Re: Kto chce ze mną pięknieć ?:-) IP: *.* 09.04.02, 20:29
              Z tymi przepisami to bywa roznie, ja np. nie znalazlam nigdzie wody rozanej i robie bez tego. Po prostu. A glinke czy gliceryne mozna kupic w aptece.Czesc tez traktuje elastycznie, bo nie jestem w stanie przed kolacja sie przespacerowac, bo juz jest za zimno na spacer z coreczka. Wietrze mieszkanie i gimnastykuje sie - z nia lub gdy spi.A kiedy nie dalam rady zrobic po poludniu maseczki na wlosy zrobilam ja wieczorem, gdy pysia poszla spac. A wlosy chyba sie nie pogniewaly, bo byly i tak delikatne jak jedwab ;)Nie wiem, co na to wioleta, ale brodzik tez jest fajny - nozki mozna moczyc - he, he... albo wziac po prostu dluzszy prysznic z olejkiem rumiankowym czy innym ziolowym specyfikiem - a moze macie jakis wlasny przepis na ziolowe mydelko pod prysznic?Ja - pomimo, ze nadal wole gotowce - polubilam "wlasne" maseczki i kombinacje.Wioleta! A co z pozostalymi dniammi? Mi zostalo juz tylko jutro i pojutrze!!!!!!!!Ratuuuunkuuuuu!!!!!!!!!!!!!Zdziebko piekniejszaAga :hello:
              • Gość edziecko: wioleta Re: Kto chce ze mną pięknieć ?:-) IP: *.* 09.04.02, 21:43
                hejka hehehe no wpenie, ze brodzik też jest fajny, tu przecież chodzi o to,zę byśmy się lepiej czuły, więc jeśli po takiej kąpieli - prysznicu czujemy się odprężone to wystarczy - tu nie mam jakochś sztywnych zasad i wszystko jest dozwolone. :-)Przepraszam,ze dziś się nie odzywałam ale miałam straszną kołomyję ... oj długo by opowiadać ale strasznie zwariowany dzieńa tym czasem już śpieszę, zeby Cię Aguś ratować i zamieszczam zaraz rozpiskę kolejnych dni .. :-)buziaczkiwioleta
            • Gość edziecko: wioleta Re: Kto chce ze mną pięknieć ?:-) IP: *.* 09.04.02, 21:50
              Ewciu tak jak już Aga napisała .. część rzeczy można kupić w atptece, resztę ew, w drogieriacj i skleach zielarskich ... wszystko kest do doastania, ale oczywiście dosyć libelarnie... jeśli jest coś co można zastąpić czymś innym i jest to łatwiej osiągalene - to jak najbardzie można :-)w brodziku kąpiel ? - a czemu nie ?smilechodzi o to, zebyś się odprężyła i skóra odpoczęła ... a to zależy od twoejgo podejścia a nie od warunków sanitarnych :-)buziaczki i zyczę obyś się jak najszybciej do nas przyłączyłą ...buziaczki pięknewioleta
    • Gość edziecko: akacha Re: Kto chce ze mną pięknieć ?:-) IP: *.* 06.04.02, 10:58
      nie pięknieję z wami (jeszcze) ;) ale mogę dorzucić maseczkę- cud z własnego doświadczenia.Zagotować półszklanki lub 3/4 mleka. Kiedy będzie mocno ciepłe ale nie gorące, dosypać mleka w proszku, tyle,by powstała gęsta "papa". Sprawdzić czy nie za gorące i nałożyć dosyć grubo na twarz omijajac usta i oczy .jeśli wystarczy, także na szyje i dekilt (można zahaczyc o piersi :) ). Kiedy zaschnie zmyć i wklepać krem.Cudownie odświeża cerę, jest po tej maseczce mięciutka i promienista...kacha
    • Gość edziecko: wioleta Re: Kto chce .. :-) przepisy do dnia trzynastego .... IP: *.* 09.04.02, 21:53
      hej słoneczka piękniejące :-)zamieszczam przepisiki od dnia 7-go do 13-goi już nic więcej nie piszę dziś bo padam na pyszczekbuziaczkiwioletaDzień siódmy - czwartekRano jak zwykle dowolna aktywność fizyczna. Potem prysznic i nacieranie ciała emulsją. Oraz do wypicia sok marchwiowy z odrobiną śmietany lub łyżeczką oleju.Po pracy dbamy o włosy.Wybierz odpowiedni szampon a jeśli masz włosy zniszczone przez wiatr i słońce – zrób im okład z oleju - 2 łyżki stołowe oleju roślinnego ( z migdałów, oliwek, karotenowego, pestek winogron lub sojowego) ogrzej i rozprowadź na mokrych włosach – włóż czepek kąpielowy i zostaw go na godzinę, następnie umyj głowę dla włosów łamliwych szczególne dobre działanie ma olej rycynowy z odrobiną soku z cytryny.Dzień ósmy – piątekRano gimnastykaPrysznic, oczyszczenie i pielęgnacja twarzy - rytuały z poprzednich dni. Po wypiciu napoju octowego zjedz śniadanie.Po kolacji przemycie twarzy i nakremowanie, może jeszcze prysznic, a po nim jak zwykle natarcie ciała emulsja.Dzień dziewiąty – sobotaRano przemyj i nakremuj twarz – poranna dawka ruch – bardzo wskazana.Dziś zwalczamy celulitis – pomagają codzienne naprzemienne natryski i masowanie ciała szorstką rękawicą. Kąpiele z dodatkiem ziół ( bluszczu, rozmarynu., Aloesu, tymianku lub lawendy) ujędrniają skórę i poprawiają ukrwienie, co za tym idzie zapobiegają powstawaniu pomarańczowej skórki.Dzień dziesiąty- niedzielaPo śniadaniu fundujemy naszej twarzy kąpiel parową – należy postępować ostrożnie przy pękających naczynkach.Przygotuj odwar z ziół ( odpowiednich do typu twojej cery) pochyl twarz nad wydobywającą się z garnka parą i załóż na głowę ręcznik tak żeby para się nie rozpraszała. Wytrzymaj ok. 2-5 minut. Po czym osusz twarz i przemyj ją tonikiem.Potem od razu połóż na twarz krem regenerujący.Wieczorem mamy w programie ujędrniająca maseczkę 1 jajko, szczypta proszku agar-agar1/2 łyżeczki miodu, wszystko dokładnie zetrzeć nałożyć na skórę i przytrzymać 20 minut następnie rozmiękczyć ciepłym wilgotnym kompresem i zmyć letnia wodą.Przed pójściem do łóżka oczyść twarz i ją nakremuj.Dzień jedenasty – poniedziałekPierwszy dzień nowego tygodnia rozpoczynamy 10 minutową gimnastyką (prysznic i nacieranie ciała), potem oczyszczamy szyj ę i twarz i nacieramy krememPo kolacji przydałby się spacer. A potem pielęgnacyjna kąpiel z dodatkiem otrąb pszennych: 250g otrąb pszennych gotować przez 15 minut w 3 l mleka, poczym przecedzić otrzymana ciecz do wanny tak by nie było paprochów ( zaleca się muślinową ściereczkę) – połóż się w wannie na 20 minutW tym czasie możesz też zrobić sobie okład na twarz z rumianku lub krwawnika.Kąpiele z otrębami oczyszczają skórę i czynią ją aksamitnie gładką.Pobudzająco natomiast działa kąpiel z drożdży: 80g drożdży piekarniczych zmieszanych z 1/8 l mleka i 1 ł cukru należy doprowadzić do wrzenia i dodać do kąpieli – kapać się 15 minut i nie opłukiwać prysznicem.Wieczorem wypij posłodzoną miodem herbatę wiosenną i połóż się spać.Dzień dwunasty – wtorekPo przemyciu i pielęgnacji twarzy oraz śniadaniu poczujesz się pełna sił do pracy. JDziś wieczór poświęcamy się dłoniom.Na początek opiłuj paznokcie, jeśli masz skłonność do pocenia się rąk, wymocz je w odwarze z szałwi. Kolejny etap to manicure: ostrożnie odsuń zarastającą paznokcie skórkę. Jeśli masz zniszczone ręce natrzyj je olejem rycynowym i załóż plastikowe rękawice a na nie wełniane. Olej powinien działać przez całą noc. Staraj się smarować ręce po każdym ich myciu – najlepiej kremem z nagietka.Dzień trzynasty – środaMasaż szczotką, nacieranie, prysznic pielęgnacja twarzy. Wieczorem organizujemy bal maskowy – kup wcześniej świeże owoce i jarzyny. Sprawdź czy któreś z owoców czy jarzyn nie wywołują u Ciebie alergii.Do cery normalnej i suchej zaleca się maseczkę z avocado – miąższ dojrzałego owca rozgnieść widelcem i zmieszać z łyżeczką miodu, odrobiną śmietany i łyżeczką kremu, jakiego zazwyczaj używasz, mieszankę nanieś na oczyszczoną twarz i zostaw na 20 minut.Do cery wrażliwej i suchej maseczka marchwiowa:Wycisnąć sok z 2 umytych marchewek i zmieszać z trzema łyżkami stołowymi twarogu i jedną łyżką siemienia lnianego. Nałożyć na twarz i zostawić na 0,5 godzinyMaseczka bananowa lub brzoskwiniowa nadaje się do każdego typu cery:Dojrzały owoc rozgnieść zmieszać z odrobiną śmietany i nałożyć na twarz po 20 minutach usunąć dużą ilością letniej wody.Po zmyciu maseczki oczyść skórę i nanieś krem pielęgnacyjny.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka