Do Mam ubierających córki w Next

08.01.11, 16:26
Pomóżcie, bo nie mam doświadczenia z tą marką. Chciałabym zamówić dla córci ciuszki, ale nie wiem jaki rozmiar. Zależy mi na tym, żeby były na "teraz" czyli, ani za duże, ani za małe.
Córcia nosi obecnie 104 (większość) czasami na 110 (sporadycznie) i teraz mam dylemat zamówić na 3-4 lata (104) czy na 4-5 (110)? Moje dziecię ma co prawda 4 i pół roku, ale jest malutka i drobniutka, ma 98 cm wzrostu i chudzinka.
Jak jest w Next z rozmiarówką? Nie mam od nich żadnego ciuszka, więc nie wiem jak się odnieść do ich rozmiarówki. Na przykład z Gymboree kupuję na 4 lata (99-107cm).
Poradźcie!
    • clonek13 Re: Do Mam ubierających córki w Next 08.01.11, 16:39
      zalezy co kupujesz teraz? czy ciuszki na lato czy na juz? jak na lato to wez 110 bo 104 moze byc na styk i pochodzi krotko, wg mnie to normalna rozmiarowka, moj 3 lata i nosi 104 z next , chudy jak patyczak ok 102cm wzrostu
    • women1984 Re: Do Mam ubierających córki w Next 08.01.11, 17:00
      córka w marcu skończy 5 lat, ale jak miała ok 4,5 kupiłam jej spodenki dresowe next na 5 lat 110cm i były za krótkie natomiast bluza taka dłuższa z kapturkiem również w tym rozmiarze była/jest dobra córka jest znacznie wyższa w tej chwili ma jakieś 117cm wzrostu
      • najma78 Re: Do Mam ubierających córki w Next 08.01.11, 17:34
        Kiedys juz pisalam, moja corka ma 8 lat i 131cm wzrostu jest szczupla, ale nie chudzinka, rozmiary z NEXT na teraz to 8-9 lat na 134cm. Syn ma 95cm i ubiory na 98cm czyli 2-3 lata sa w sam raz czyli za 2-3 m-ce za male. Jesli spodnie to kupilabym na 4-5 lat, bo zazwyczaj maja gumki w pasie.
        • sylwina76 Re: Do Mam ubierających córki w Next 08.01.11, 18:28
          Moja córka, prawie 4,5 lat, wzrost prawie metr - niektóre ubranka 2-3 z Nexta są jeszcze dobre. Generalnie nosi 3-4 czyli 104, większość 4 -5 z nexta które mamy są za duże... (dobre są np sweterki) spódniczki, sukienki czy spodnie jeszcze nie.
        • tosieuda Re: Do Mam ubierających córki w Next 08.01.11, 18:30
          moja córka ma 4 lata i 102cm wzrostu, z Next nosi rzeczy na 3-4 lata obecnie,
    • gosiapal Re: Do Mam ubierających córki w Next 08.01.11, 20:04

      bardzo trudno cos doradzić.
      Moja corka tez ma 4,5, jest przeciętna/dosc wysoka i szczuplutka.
      wzrostu ma ok 110 cm (przed chwila mierzyłam).
      spodnie na 4/5 sa za krotkie, natomiast w pupie stanowczo za szerokie. Mysle, ze Ty wybierając rozmiar 3/4 ryzykujesz, ze beda za krotkie natomiast 4/5 za szerokie.
      U nas bluzeczki obecnie 4/5 sa z zapasem jeszcze, nawet w te 3/4 wchodzi (to zasługa drobnej budowy).
      w zeszłe lato miała rowno 4 latka i letnie rzeczy 3/4 byly na nią w sam raz (poza dlugimi spodniami oczywiscie). w wiekszych sukienkach topiła się.
    • 18_lipcowa1 Re: Do Mam ubierających córki w Next 08.01.11, 21:18
      > Córcia nosi obecnie 104 (większość) czasami na 110 (sporadycznie) i teraz mam d
      > ylemat zamówić na 3-4 lata (104) czy na 4-5 (110)?

      Moja koleżanka drobnej i chudej 3, 5 latce kupuje na 104.
      Wiec moze ty raczej na 110.



      Moje dziecię ma co prawda 4
      > i pół roku, ale jest malutka i drobniutka, ma 98 cm wzrostu i chudzinka.


      Hehe a niektóre mądre koleżanki to radziły tu 98 na 18 miesięczniaka kupować.
      • malwina79 Re: Do Mam ubierających córki w Next 08.01.11, 21:37
        <Moja koleżanka drobnej i chudej 3, 5 latce kupuje na 104.
        Wiec moze ty raczej na 110. >

        Nie ma reguły, wszystko zależy od wzrostu. Moja Zuza ma prawie 4,5 a ubrania kupuję jej na 116 (niektóre nawet na 122). Obecnie ma 115 cm.
        Ja wychodzę z założenia, ze lepszy ciuch trochę większy niż za mały. Spodnie można zawinąć (w pasie wszystkie mają regulację gumkami, więc powinno być ok) rękawy też. Z za małym ciuchem już nic nie zrobisz.


        <
        • alkara Re: Do Mam ubierających córki w Next 08.01.11, 21:56
          Jak zauważyłam to NEXT ma dwie rozmiarówki. Wkolekcji dla dzieci młodszych jest rozmiar 4-5 lat a w kolekcji dla dzieci starszych 5 lat. Zauważyłam różnicę w długości spodni pomiędzy tymi dwoma rozmiarami. Te na 4-5 lat są dobre na moja 4 latkę (ma 104 cm) a te na 5 lat za długie o jakieś 3 cm. Jednak spodnie zawsze da się powłożyć smile
          Jeśli chodzi o bluzeczki to też czasem trafi się taka w rozmiarze 4-5 lat ogromna jak worek smile
          Ja radziła bym Tobie troszkę posprawdzać na allegro rozmiary podobnych modeli ciuszków, może to coś Tobie podpowie.
          Aczkolwiek osobiście jeśli kupowałabym coś teraz z NEXT na moją chudą 4 latkę o wzroście 104 cm to wybrałabym 110 smile Chociaż w leginsy wchodzi nawet w te 98cm smile))))
        • gosiapal Re: Do Mam ubierających córki w Next 08.01.11, 21:59
          > Ja wychodzę z założenia, ze lepszy ciuch trochę większy niż za mały. Spodnie mo
          > żna zawinąć (w pasie wszystkie mają regulację gumkami, więc powinno być ok) ręk
          > awy też. Z za małym ciuchem już nic nie zrobisz.

          no własnie zawijanie nie do konca rowiazuje sprawe. co z tego, ze jest gumka jak trzeba ja na maxa ściskać a w pupe mozna jeszcze drugie dziecko wsadzić.
          u nas problemem jest zbyt duza szer w pasie , obszernosc pupy, szerokosc nogawek.
          dzieko wyglada jak przebieraniec- mam na mysli szczuplutkie dziecko.
          • malwina79 Re: Do Mam ubierających córki w Next 09.01.11, 00:17
            No to zostają Ci tylko jeansy z Zara Slim, pasują idealnie na chudzinki.
      • tres09 Re: Do Mam ubierających córki w Next 09.01.11, 14:14
        > Hehe a niektóre mądre koleżanki to radziły tu 98 na 18 miesięczniaka kupować.

        No i co w tym dziwnego? Ludzie są rożni, dzieci też. Mój 18 miesięczniak nosi właśnie angielskie 98. Jest po prostu wysoki po tacie.
    • wiola_wd Re: Do Mam ubierających córki w Next 09.01.11, 04:30
      mam podobną córeczkę, nawet jeszcze drobniejsza od Twojej (na wiosnę będzie miała 5 lat, ma 96cm i waży niecałe 12 kg, ma bardzo drobne kości).
      Kupuję dużo z Next i nie lubię ubrań za dużych, zawsze ma takie akurat bo przy jej chudości troszkę za duże wygląda tragicznie (Next nie ma wyjątkowo szczupłych ubrań).
      Bluzeczki nosi teraz w rozm. 92, te na 98 są ciut za duże, bluzy na 98 bo z kolei na 92 rękawy są na styk. Kurtki na 98 z tych samych powodów co bluzy, spodnie - na długość pasują te na 98 ale w pupie ma worek (nogi ma długie a pupę malutką) - wiosną i latem będą spodenki w rozm. 80-86 noszone jako rybaczki, zeszłego lata w ten sposób nosiła rozm. 74 smile
      Spodnie (jeansy) kupuję w H&M model Sqin albo podobne w typie rurek - wtedy na niej nie wiszą smile.
      Sukienki z Next - różnie, mamy od 86 do 98, zależy od modelu, na 98 jeszcze minimalnie za duże.

      Myślę, że dla Twojej córki lepszy będzie rozmiar 104 (ja bym nawet w przypadku bluzeczek i tunik wiosennych, legginsów zaryzykowała 98 ale piszę z mojej perspektywy posiadania chudzielca), będzie akurat, na pewno nie za mały skoro córka ma niecały metr wzrostu.
      • kachho Re: Do Mam ubierających córki w Next 09.01.11, 07:54
        104 cm smile
        • dopaminka78 Na lato dla 5 latki???? 09.01.11, 10:19
          No to mi namieszałyście z tymi rozmiaramismile
          Miałam ten sam problem, chcę zamówić parę ubranek na lato wtedy córka będzie już 5 latką i myśałam nad rozmiarem 5-6 lat!!!ale teraz nie wiem czy nie będzie lepszy 4-5 lat??obecnie już chodzi w ubraniach na 110.gł H&M rozm 110-116 na 4-6 lat i jest idealny. Jest dość spora i do chudzinek nie należysmile
          Proszę doradźcie jaki rozmiar jej kupić?????
          • 18_lipcowa1 Re: Na lato dla 5 latki???? 09.01.11, 14:27
            jak jest duza i gruba to bierz wieksze, to chyba jasne
            • dopaminka78 Re: Na lato dla 5 latki???? 09.01.11, 19:27
              nie jest gruba, tylko do patyczaków nie należysmile
          • pasik Re: Na lato dla 5 latki???? 09.01.11, 15:35
            Spokojnie na lato ostatnio kupiłam Nexta właśnie w tym rozmiarze/sukienka, leginsy, bluzki/. córka w lipcu tez będzie miała 5 lat.
            Obecnie nosi 110 czasami 116.
            • sonrisa06 Jednak 3 - 4 :-) 19.01.11, 13:44
              Bardzo wszystkim dziękuję za odpowiedzi, pomogłyście mi bardzo smile Przeczytałam wszystko, przemyślałam i zamówiłam rozmiar 3- 4 lata czyli 104. Dzisiaj ubranko przyszło (tunika i spodenki 3/4). Zamówiłam jeden komplet i czekałam z duszą na ramieniu, czy aby nie będzie za małe. Ubranko jest dobre (minimalnie za duże), nawet jeśli mała troszkę urośnie do lata, lub ubranko się skurczy to nie będzie tragedii. Teraz wiem, że rozmiar 3 -4 to ten właściwy, w tym większym 4 - 5 utopiłaby się. Teraz już będę mogła zamawiać bez strachu smile Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc!
Inne wątki na temat:
Pełna wersja