Dodaj do ulubionych

Jaki prezent dla noworodka?

30.01.11, 19:33
Drogie emamy jakie prezenty ucieszą młodych rodziców kiedy idzie sie do nich w odwiedziny by przywitać ich nowo narodzone dzieciątko? Nie chciałabym kupowac ubranek bo mają ich mnóstwo po dzieciach siostry i kuzynek. Myślałm o jakimś albumie do zdjęć lub fajnej ramce foto? Podsuncie jakiś pomysł. Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
      • mama_amelii Re: Jaki prezent dla noworodka? 30.01.11, 20:06
        Ja idąc w odwietki zawsze kupuję pampersy i chusteczki nawilżane,jakąś zabawkę Lamaze(nie lubie dostawać dresików i pajacy welurkowych,bucików niemowlęcych,różowych świecących sukieneczeksmile-a córka dostała tego sporo.
        Być może dana mama preferuje jakiś rodzaj pieluch,wtedy bym zapytała jakich uzywa.Jakieś prześcieradełko lub pościel na zmianę,ręcznik kąpielowy.Ja lubię prezenty,które się przydadzą.Oczywiście w miarę możliwośći finansowych(moga byc np tylko chusteczki nawilżane).
    • tijgertje Re: Jaki prezent dla noworodka? 30.01.11, 20:06
      Ja zazwyczaj prezenty dla niemowlakow robie sama. Malowalam skrzynki na zabawki i krzeselka z imieniem i data urodzenia dziecka, wieszaczki z imieniem itp. Robilam ramki na zdjecia, drewniane gotowce z ikei Ribba oklejalam jakas fajna tkanina. Ostatnio szyje reczniki kapielowe z kapturkiem, nietypowe o tyle, ze maja wymiary 1mx1m i sama robie kolorowe lamowki. Ostatnio wlasnie ramki i recznik kupila znajoma na prezent dla swojej przyjaciolki, zlozyly jeszcze zamowienie na girlande, sznur choragiewek w kolorystyce pokoju przyszlego wlasciciela, z naszytym imieniem. Z daleka trzymam sie od papierowych kreacji (trzeba nieco ograniczac zapedy hobbystyczne), ale dla siostrzenicy zamowilam u jednej forumowej kolezanki skrapowy album na zdjecia. Przepiekny wyszedl, ja do kompletu w tej samej tonacji zrobilam kilka wieszaczkow na ubrania. w sieci jest troche roznych galerii rekodziela, czesto mozna poza gotowcami cos zamowic wlasnie z imieniem dziecka. Sa to unikatowe prezenty, bardzo osobiste. Zobacz chocby w Pakamerze, ta stronka jest glownie z mysla o dzieciach, mysle, ze znajdziesz cos fajnego:
      www.miniart.pl/
    • gwen_s Re: Jaki prezent dla noworodka? 30.01.11, 20:38
      ja bym z albumu czy ramki się z pewnością nie ucieszyła... to są pierdoły, jak dla mnie nie praktyczne i bezużyteczne. Zdecydowanie wolałabym otrzymać chociażby paczkę chusteczek nawilżonych czy grzechotkę dla bobka. Tak więc widzisz, że to chyba raczej od rodziców zależy, może jak masz naprawdę mega dylemat to zadzwoń i zapytaj czy czegoś nie potrzebują, no chyba, że obawiasz się konkretniejszej propozycji z ich strony a szkoda Ci sianka.
    • latosie Re: Jaki prezent dla noworodka? 30.01.11, 20:53
      za kilka dni mam rodzić i z najbardziej ucieszyłabym się gdyby ktoś przyniósł mi prezenty typu - chusteczki nawilżane, pampersy, jakąś herbatkę dla niemowlaka czy kosmetyk typu płyn do kąpieli czy coś w tym stylu ... ew jakąś drobnostkę dla dziecka jak gryzaczek czy grzechotka, smoczek czy kubeczek niekapek ... coś co się przyda a nie schowam do szafki i dziecko nie zdąży nawet ubrać...
      • jasia-mama Re: Jaki prezent dla noworodka? 31.01.11, 17:50
        A ja się ucieszylam z zestawu gipsowy odcisk. To fajna pamiątka. Poszukaj na allegro - dobre choć drogie są firmy baby art.
        Zawsze też się przyda polarowy kocyk, albo ręcznik. Pieluchy i nawilżane chusteczki to chyba jak ktoś ma nie za wesolą sytuację finansową (o rodzicach myślę).
        • latosie Re: Jaki prezent dla noworodka? 31.01.11, 19:24
          rodzice już zazwyczaj przed porodem zaopatrują się w ręczniki i kocyki tak jak w ubranka ... ale te gipsowe odciski to też fajna rzecz ... wpadł mi jeszcze do głowy taki album małego dziecka do uzupełniania przez rodziców, albo np bukiet czy torcik zrobiony ze skarpetek dla noworodka ... fajnie wygląda i praktyczne smile
          • aleksa51 Re: Jaki prezent dla noworodka? 31.01.11, 20:06
            Moja starsza córka ma prawie 5 lat. Dostała podczas takich pierwszych wizyt wiele rzeczy ale do dziśkożystamy z zadowoleniem z :
            - płyty z kołysankami, która była w komplecie z książką, w której były teksty tych kołysanek,
            - dużej książki z bajkami - duże obrazki, nie za dużo treści - kilka popularnych bajek.
            • ancymon123 Re: Jaki prezent dla noworodka? 02.02.11, 14:17
              Ja na pewno przede wszystkim chciałabym, żeby ta wizyta trwała bardzo krótko smile Pamietam koszmar kilkugodzinnej wizyty rodziny, byłam padnięta. a jeszcze im musiałam usługiwać. W końcu nagle wybuchłam płaczem, poleciałam do sypialni i poprosiłam męża o wyproszenie gości.
              Ale wracając do tematu: na pewno nie kocyk, na ogól rodzice kupują pod kolor pokoju, wózka i mają wystarczającą ilość. Ja zawsze kupuje jakieś ubranko praktyczne jak np. body czy śpioszki, bo tego wiele "wychodzi", dziecko przesikuje i ulewa. Kupuje o rozmiar większe, bo na poczatek zawsze się ma wyprawkę o potem juz tez prezentów mniej. Kupiłabym album, bo to mobilizuje rodziców do wywołania zdjęć. Grzechotkę np. do wózka (Lamaze super ładne), kosmetyki z tych droższych. Nie kupiłabym mleka czy pieluch, bo to mi wygląda na pomoc materialną, a nie na prezent.
    • agnieszkaela Re: Jaki prezent dla noworodka? 31.01.11, 20:41
      Ile osob tyle opinie. Dla mnie prezent ma byc PREZENTEM, odrobina luksusu, a nie rzecza pierwszej potrzeby, ktora i tak sama kupuje. Chusteczki? Pieluchy? to tak jakby na moje imieniny kolezanka przyniosla zapas podpasek wink Dziekuje bardzo za taki prezent.

Plyta, ksiazeczka, ubranko jakies fajniejsze- moze byc w wiekszym rozmiarze (nie spiochy czy zwykle body ale cos bardziej odswietnego choc i tu problem bo niektorzy w pajace dziecko do roku ubieraja wiec sukienka sie nie przyda), albumy, reczniczek, skarbonka z imieniem dziecka, zabawka, ramka, album do zdjec- jak najbardziej.

• mikams75 Re: Jaki prezent dla noworodka? 01.02.11, 08:40
        podpisuje sie po tym - prezenty typu chusteczki hmmm... nie wiem, tez wydaja mi sie malo prezentowe. Popieram reszte pomyslow.
        I jesli juz jakies fajniejsze ubranko to na wieksze dziecko z uwzglednieniem pory roku np. cos zimowego na roczne dziecko jak teraz sie urodzilo, albo cos letniego na polroczne.
        Np. dla mojej malej dostalam fajne mieciutkie jeansy na pol roczku i nosila je 3 sezony, tylko dlugosc byla coraz krotsza wink
        Kosmetyki - nie popieram, kazda mama ma inne podejscie do tego, ja sama nie smarowalam dziecka byle czym i patrzylam na sklad.
        Z zabawek tez jest duzy wybor, moze byc tez np. dla polrocznego dziecka. A ceny sa tak rozne, ze znajdziesz cos za tyle za ile chcesz kupic.
    • zawsze-mamawojtka Re: Jaki prezent dla noworodka? 01.02.11, 15:03
      Ja się zgadzam z powyższymi - pieluchy, chusteczki moim zdaniem tylko jeśli rodzice sami poproszą (ostatnio moja siostra chodziła w odiwedziny i ci znajomi wprost powiedzieli żeby przynieść pieluchy - dodali jakie albo mleko - też jakieśtam), w innym wypadku zdecydowanie coś innego. ja pieluch nie dostawałam i dobrze. tak samo kosmetyki - nie wiadomo czy Maluch będzie tolerował daną nowość a robić zapas czegoś co używa to bez sensu. odcisk gliniany jest fajny-mieliśmy sporo zabawy robiąc go. ubranka niby zawsze się ma ale zawsze jak ktoś coś przyniesie (szczególnie większego) to fajnie - może coś bardziej markowego, nie zwykłe śpiochy tylko np kurtkę? albo matę edukacyjną, też są w różnych cenach.
      • latosie Re: Jaki prezent dla noworodka? 01.02.11, 18:30
        najlepiej spytać wprost co jest potrzebne ... bo jeśli ktoś ma całą górę ubranek czy ręczników to kolejny na pewno nie ucieszy ... a te chusteczki czy kosmetyk to tak w ramach dodatku myślałam.. a jeśli nie chcemy pytać albo ktoś powie,że nic bo już wszystko ma np to jeszcze coś takiego znalazłam ostatnio ... allegro.pl/album-do-zdjec-z-miarka-dla-dzieci-10-wzorow-i1424332743.html
    • kiniox Re: Jaki prezent dla noworodka? 02.02.11, 15:12
      Z prezentów, które my dostaliśmy, najmilej wspominam:
      - własnoręcznie wydziergany kocyk (zrobił furorę na porodówce);
      - ręcznik dla niemowlaka (według mnie warto mieć ich zapas);
      - pluszak z pozytywką, w stonowanych kolorach i z łagodną muzyczką (synek uwielbia przy nim zasypiać);
      - płyty z muzyką dziecięcą.
      Prezenty, których bym nie chciała:
      - kosmetyki dziecięce;
      - pieluchy;
      - inne praktyczne, których marka zwykle nie jest dla mamy obojętna;
      - skarpetki z grzechotką (są dla dorosłych, a nie dla dzieci, bo zabawki są odwrócone buziami w stronę patrzącego na dziecko, a nie w stronę dziecka i to mnie bardzo irytuje).
      Prezenty, które wywołują we mnie dreszcze:
      - gipsowe odciski (brzydzę się);
      - książeczki typu "moje dziecko dzień po dniu" (mam kilka i żadnej nie wypełniłam);
      - ramki na zdjęcia (nie lubię durnostojek).
      Zawsze warto podpytać rodziców dziecka o preferencje.
    • iws Re: Jaki prezent dla noworodka? 02.02.11, 22:31
      a może taki kocyk z wyszytym imieniem dziecka i datą ur? ja kupiłam dla mojej córeczki, kocyk jest bardzo ładny, mięciutki, z bawełny organicznej i na pewno posłuży na lata; poza tym będzie pamiątką nawet gdy dorosnie

www.martello.pl/pl,kocyk,1.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka