Czy 4latkowi jeszcze się opłaca?

05.05.11, 09:41
Kupić takie coś?
allegro.pl/rower-biegowy-laufrad-markowy-hudora-solidny-i1591489263.html
Zamierzamy z mężem kupić mu zwykły,normalny rower,ale będzie to jego pierwszy rower.Ten biegowy jest nie drogi,więc może?
W czerwcu ma 4latkasmile
    • majarzeszow Re: Czy 4latkowi jeszcze się opłaca? 05.05.11, 09:55
      Kolezanka kupila dokladnie ten model u tego sprzedawcy jakis miesiac temu, dla 2,5 latki. Mala ma ok 90 cm wzrostu i wyglada na nim super. ile cm ma twoj 4-latek ?
      w razie czego zostanie dla mlodszego.
      • ylunia78 Re: Czy 4latkowi jeszcze się opłaca? 05.05.11, 10:01
        Fakt...zostanie dla młodszegosmile
        Starszy ma ok 104-106cm wzrostu.
        • emma_me Re: Czy 4latkowi jeszcze się opłaca? 05.05.11, 10:28
          Ja bym kupiła, szczególnie kiedy zaczyna dopiero przygodę z rowerem. Oswoi się, złapie równowagę a potem bez problemu pojedzie na zwykłym rowerze smile
          Mam syna w podobnym wieku - ma prawie 4 lata, rower biegowy stoi u nas od dwóch lat - stoi bo syn do tej pory nie chciał na nim jeździć (ostatnio w marcu w czasie pobytu w górach zaczął próbować na rowerze biegowym syna właściciela pensjonatu i bardzo mu się spodobało jednak po powrocie do domu w dalszym ciągu woli hulajnogę)
          Młodszy 2,5 latek w ogóle nie jest zainteresowany rowerem biegowym.
        • blaszany_dzwoneczek Re: Czy 4latkowi jeszcze się opłaca? 05.05.11, 20:02
          ylunia78 napisała:

          > Starszy ma ok 104-106cm wzrostu.

          Ten rowerek ma zakres wysokości siodełka 36-41. Czy nie będzie za mały? Moja 3,5-latka 95 cm wzrostu jeździ teraz z siodełkiem na wys. ok. 42 cm. Mierzyłaś mu odległość od kroku do podłogi (lekki rozkrok, w bucikach, przy ścianie, książka między nogi grzbietem do góry i mierzy się odległość od podłogi do grzbietu książki)?
          • clonek13 Re: Czy 4latkowi jeszcze się opłaca? 05.05.11, 21:25
            3,5 roku -moj ma 104cm

            wiec tylko z mysla o starszym wg mnie troche za pozno-nie nacieszy sie,ale mlodszy bedzie mial radoche
            • kinder0610 Re: Czy 4latkowi jeszcze się opłaca? 05.05.11, 22:23
              Mojej 4 latki laufrad nigdy nie zainteresował. Za to na rowerze na 2 kółkach jeździ bez problemu.
              • magda-lenka78 Re: Czy 4latkowi jeszcze się opłaca? 05.05.11, 23:12
                jak najbardziej się opłaca... mój starszy syn dostał niecąły miesiąc temu Puky'ego w rozmiarze M na czwarte urodziny i śmiga na nim wszędzie, po prostu spacer bez rowerka spacerem straconym.
                byłam sceptycznie nastawiona ale jak po 3 dniach "nauki" jeździł już bez podpierania się nogami to mi obawy przeszły. po tygodniu śmigał z górki - oczywiście zawsze w kasku. w każdym razie ofiarodawczyni postanowiła mu dorzucić na dzień dziecka hamulec do rowerka wink
                chciałam kupić mu zwykłego czterokołowca ale młody raczej z tych lżejszych i szczupłych więc jakoś go na tak ciężkim rowerze nie mogłam sobie wyobrazić, mam wrażenie że te dzieci jakoś się męczą... decyzja była dobra bo różnica w prowadzeniu biegówki i czterokołowca jest spora jak widzę po dzieciach mijanych na spacerach.
                na twoim miejscu spróbowałabym - zawsze możesz sprzedać lub zostawić dla mniejszego, moim zdaniem warto.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja