Dodaj do ulubionych

Kupujecie w lumpeksach?

20.06.11, 12:15
Bo tak czytam i czytam, i przeważnie wszystkie tu wypowiadające się osoby "polują" na wyprzedaże w sieciówkach (oczywiście żeby nie było, bo też tak robię smile ), ale zastanawiam się czy kupujecie też ubrania w lumpeksach?
Ja osobiście przyznaję się bez bicia, że tak smile
Oczywiście nie we wszystkich, głównie a raczej pokusiłabym się o stwierdzenie że nawet TYLKO na tzw. kiermaszach odzieży (sieć sklepów "TOMITEX" - zresztą też sieciówka wink ) - bo tylko tam nie śmierdzi jak to ja nazywam stęchniałością wink

Obserwuj wątek
        • gosjana Re: Kupujecie w lumpeksach? 20.06.11, 14:02
          chętnie do fajnego lumpka bym zajrzała, ale nie mam takich w pobliżu sad
          pamiętam jak kiedyś zaszłam do jednego i nakupowałam książeczki dla dzieci w j. angielskim, śliczne, nie zniszczone, tanie, dzieci korzystają smile
          • pasik Re: Kupujecie w lumpeksach? 20.06.11, 14:32
            kupujecie
            dzisiaj było miło bo z kilogramowego bodajże 45 zł zjechało na 3 zł za rzecz.Takie promocje przed wakacjami robią.
            Tym sposobem kupiłam 3 kurtki z czego jedna nowa H&M.
            Przy mnie kobitka kupiła z metkami sweterek Bershka.
            Obkupuję w zabawki, książeczki angielskie. np książeczki z rymowankami- klocki, laleczki ,albumy, papeterie, stroje karnawałowe czego dusza zapragnie.
            aaaaa i apaszki, szaliki...mam chyba z 30 ści.

Buty raczej nowe kupuję...choć jak pojawiły sie 3 pary balerinek w różnych odcieniach srebro, brąz i czerń wzięłam od razu.
    • agni71 Re: Kupujecie w lumpeksach? 20.06.11, 14:58
      Zdarza mi sie kupić rzeczy z lumpeksu, ale na Allegro. Wolę nieco przepłacić, niz spędzić 5 godzin na grzebaniu i może wyjśc z niczym. W poblizu zresztą nie mam dobrego, taniego lumpka z odzieżą dziecięcą. Nawet sie niedawno w mojej miejscowości otworzył jeden lumpeks, ale jest mały, ale za to drogi (bluzki po 12-15 zł, żadna rewelacja, z reguły). Wiem, ze są lumpeksy w Warszawie, ale jak juz jade na zakupy do Warszawy, to wolę obskoczyć jedno, dwa centra handlowe, niz włóczyć sie po całym mieście w poszukiwaniu lumpków...
      • twee-tee Re: Kupujecie w lumpeksach? 20.08.13, 11:41
        Pewniesmile Kupuję i to sporo. Kiedyś lumpeksy stacjonarne, dziś tylko online ze względu na brak czasu. Generalnie dobry second hand online jest na wagę złota. Jest ich sporo w sieci, a ostatnio wyhaczyłam śliczne sukieneczki w śmiesznej cenie tu: Tekst linka
    • koza_w_rajtuzach Re: Kupujecie w lumpeksach? 20.06.11, 15:09
      W sumie to rzadko, czasem tylko. Widzę, że w lumpeksach też przesadzają z cenami np. za bardzo porwane byle jakie spodnie dla dziecka 12 zł, to moim zdaniem przegięcie. Zaglądam więc sporadycznie, nie chce mi się. Ostatnim razem w lumpie jak byłam, to kupiłam dla siebie za 14 zł fajne spodnie z Nexta, a córce koszulkę z krótkim rękawem za 10 zł chyba z H&M.
      • koza_w_rajtuzach Re: Kupujecie w lumpeksach? 20.06.11, 15:14
        a co do lumpeksów, to w lumpeksach w moim mieście nie śmierdzi w ogóle. Przeważnie unosi się ładny zapach, wszystkie ubranie ładnie są na wieszakach powywieszane, tak jak w normalnych sklepach odzieżowych. Nie ma czegoś takiego, że trzeba grzebać w jakichś wielkich koszach. Chyba tylko jeden jest taki badziewny, na kilogramy, a tak to wszystkie lumpy są raczej "lepsze", pewnie dość drogo płacą za zakup tej odzieży za kilogram, bo ubrania są naprawdę w miarę, wkurza mnie tylko to, że niezależnie od tego czy ciuchy są porwane, mają jakieś wady, to cena jest tak jak za rzecz w stanie idealnym.
    • saszanasza Re: Kupujecie w lumpeksach? 20.06.11, 16:30
      Kupuję namiętnie co tydzień "grzebię"smile Mocno uzależniona jestembig_grinDD
      Dzisiaj kupiłam sobie całkiem fajną-nową torebkę, synowi kurtkę Helly Hansen, a córce sukienkęsmile
      Z kurtki jestem mega zadowolona, bo jej cena w sklepie to 250-350 zł.smile Ach i jakiś przyklejany (nowy) biustonosz, który na mnie nie pasujesad Oddam siostrzesmile
      Całość 94 zł. W normalnym sklepie zapłaciłabym znacznie więcej. No ale fakt, "mój szmatex" tani nie jest.
        • pasik Re: Kupujecie w lumpeksach? 20.06.11, 21:55
          mam taki lumpeks gdzie w sobotę rzeczy sa po 1 zł.....ludzie przyjeżdżają t kupować swetry na wełnę albo kobiety ciuchy dla mężów pracujących na budowie.
          Dla mnie to mekka spodnismile
          • krasulas Re: Kupujecie w lumpeksach? 20.06.11, 22:16
            kupuję... od lat ponad 6ściu...
            moje miasto bogate w lumpeksy (również Biga), second handy...
            te ostatnie to własność największych miejskich handlar...
            początkowo był to raj na ziemi - było sporo taniej, malutko handlarek, pośredników, a towar super!
            moja córka miała zapasy na kilka lat do przodu (wynosiła około 60%)
            później coraz słabiej... ale wpadałam...
            teraz skupiam się na % w sieciówkach, ale nadal bywam
            mam kilka duuużych, z wieszakami, selekcją
            nie idę celowo... bardziej dla sportu i najczęściej wychodzę z czymś super...
            mało kupuję sobie... choć kiedyś sporo i o dziwo! te najbardziej oryginalne fatałaszki w mojej szafie to łowy lympeksowe!
            w sumie... to byłam nawet uzależniona (męczące nieco)
            i faktycznie - patrząc wstecz najlepsze okrycia głowy, szale mam z lumpków
            o spodniach, bluzach, kurtkach nie wspomnę!
            buty... zdarzało mi się kupić - klapki gumowe, trampki (to co wyprałam w pralce i nie był wykoślawione)
            i ważne! 2 razy w roku bywam na tzw. wymianach towaru z zimowego na letni i letnio/zimowy - dotyczy to 2 największych lumpków, ludu jest masa, a towar... najlepszy!
            popularnością cieszyła się też tzw. skandynawia - powstała w wielu miejscach PL (aktualnie z 2 wielkich sklepów powstał jeden mniejszy, ale nadal wart uwagi - minus za bałagan)
          • monna16 Re: Kupujecie w lumpeksach? 20.06.11, 22:45
            A pewnie że kupuję. Na wagę i głównie letnie. 3/4 letnich ubranek dla dzieci mamy z lumpeksu. Dzisiaj za 15zł kupiłam małej 2 pary legginsów, 3 koszulki, 2 spódniczki, 2 pary krótkich spodenek. Wszystko wygląda jak nowe. Kupuję tylko kappahl, zara, cubus, h&m, czasem benetton, next, g2g i cherokee. Nigdy nie kupuję bielizny i butów.
    • orissa Re: Kupujecie w lumpeksach? 21.06.11, 09:13
      Oczywiście, że tak smile Mam w okolicy fajne lumpeksy, w których trafiam np. nowe kurtki dla dzieci po 5zł albo bluzeczki po 1zł/szt, dzięki temu mogę wydać na buty kilka stów bez uszczerbku finansowego (buty i bieliznę zawsze kupuję nowe w sklepach).
      • chce_bobo Re: Kupujecie w lumpeksach? 21.06.11, 17:13
        tak, ale tylko jak jestem w Szkocji [kilka razy w roku] Nawet buty, bo często sa z metkami. Moj ostatni zakup sportowe baleriny nike za 4Ł smile Na studiach uwielbiałam zaglądac do wrocławskich lumpeksow!!

W moim miescie sa dwa lumpeksy ale ceny takie, że w primarku nowe kupuje w tej cenie. A ciuchy, hmmm szału nie ma, podniszczone. Więc dzieciom moim nie kupuje.
        Dobrze mi sie też kupuje/sprzedaje na zamknietych forach rówiesniczych i kiedys na szafie malucha- to prawie lumpeks bo przecież też uzywane smile
        • kroliczyca80 Re: Kupujecie w lumpeksach? 21.06.11, 20:47
          A ja mam pecha do lumpków. Mieszkam w centrum Krakowa, masa tu niewielkich ciucholandów typu "1 euro" (wszystko po 4 i 5 zł), a więc taniocha, ale nic, po prostu nic ciekawego nie umiem w nich znaleźć. Fakt, że nienawidzę kopać w koszach, ale nawet jak czasem spróbuję, to nic porządnego, ewentualnie jakieś dziewczyńskie, a ja szukam chłopięcych.
          Ale jakiś czas temu mialam tuż koło domu lumpek sieci Mader i to był raj na ziemi. Kupiłam tam masę rzeczy, w większości nowych lub jak nowych i to nie tylko ciuchów, ale też zabawek, jakiegoś drobnego agd, książeczek... Niestety, zlikwidowalisad Drugiego takiego lumpka już nie znalazlam...
          • aga_sama Re: Kupujecie w lumpeksach? 22.06.11, 00:49
            Częściej dla siebie i męża, nie lubię grzebać w koszach z dziecięcymi ubrankami.
            Ale po plecak na wycieczkę poszłam do lumpa. Sorry, 60-80 zł za malutki plecaczek dla przedszkolaka to przesada.
            Dziecko obkupiłam na szafingu. Ceny być może większe niż w lumpku, ale ubranka czyste, wyprasowane i z pewnego źródła - poprzedni użytkownik szwendał się miedzy nogami...
            • eliszka25 Re: Kupujecie w lumpeksach? 23.06.11, 12:46
              w czasach studiow kupowalam dla siebie. dla dzieci nigdy nic lumpeksowego nie kupilam. nie widze sensu. obkupuje chlopakow na wyprzedazach, nie zaraz na poczatku, tylko pod koniec, kiedy ceny spadaja do paru zlotych za rzecz, bo chca sie pozbyc zapasow. w ten sposob w cenie lumpeksowej mam rzeczy nowe, a nie "wygladajace jak nowe". po co mam kupowac uzywane, jak za nowe moge zaplacic wlasciwie tyle samo? poza tym nigdy w zyciu nie kupilabym w lumpeksie rzeczy, ktorych nie mozna wyprac, zadnych butow, zabawek, ksiazek itp.

no i mam jeszcze ten przywilej, ze moj maz jezdzi kilka razy w roku do klientow na calym swiecie i wtedy zwozi do domu rozne sliczne, oryginalne rzeczy dla chlopakow i dla nas. nawet dla mnie potrafi kupic "na oko" bluzke czy spodnie i na mnie pasuja smile
              • asia_i_p Re: Kupujecie w lumpeksach? 23.06.11, 18:49
                Z butami rozumiem. Z książkami mniej - z lumpeksów właśnie mam "Dziecko Rosemary" po angielsku i "Harry'ego Pottera" po irlandzku. Czym się różni książka z lumpeksu od książki z antykwariatu albo wyprzedaży bibliotecznej?
                • johana75 Re: Kupujecie w lumpeksach? 23.06.11, 19:04
                  Kupuje ale tylko od 2 miesięcy odkąd znalazłam lumpek z nowymi ciuchami z CA, HM, Meex, Adidas i rózne inne. czasami znajdę coś dla siebie czasami dla M. rzadziej dla małego.
                  Spodnie na manie po 20zł. bluzki od 10 tuniki nawet do 30zł. Wszystko nowe więc dlaczego nie?
                  Aha bielizny i butów nie kupuje nigdy używanych.
                  Poluje na wyprzedaże z CA i mojego ulubionego sklepiku dla dzieci w Niemczech. Dobra jakość niska cena smile
      • elmirkamamaani Re: Kupujecie w lumpeksach? 25.06.11, 22:15
        Ja tez kupuje, moja cora ma zapas ubran na wszystkie pory roku do rozmiaru 104
        wlacznie z kurtkami, bielizne, buty, czapki i inne dodatki tylko nowe, wlasnie teraz poluje na pizamki i majteczki na wyprzedazach oczywiscie. Mam swoj ulubiony ciucholand co jakis czas ide na dostawe zostawiam 150 do 200 zł ale mam nawet do 30 ciuszkow latem i to sam next ja lubie ta firme a na allegro chca za next jak za złoto wiec wole kupic gdzie indziej.
      • matka.zalozycielka Re: Kupujecie w lumpeksach? 27.06.11, 12:43
        black.joanna napisała:

> Zawsze się zastanawiam po co ktoś zadaje tego typu pytania. Książkę piszesz, cz
        > y co?
        > Zrobi ci się lepiej, jak ktoś powie, że też tak robi?

yyyyyy - może to się wydać dziwne, ale nie rozumiem takich debilnych wypowiedzi - nie na temat w dodatku...
        Czy Ty w ogóle wiesz na jakim forum jesteś????
        I sorry, ale skoro nie wnosisz nic do tematu, nie masz nic sensownego do powiedzenia/napisania to po co w ogóle otwierasz ten wątek????
        PMS masz czy co?
        I idąc Twoim tokiem myślenia, wychodzi na to że my tu wszystkie jesteśmy ciekawe albo piszemy książki, bo co i raz któraś się o coś zapyta...
        P.S. Ja też zawsze się zastanawiam, po co ktoś pisze w wątku nie na temat...

• bemati Re: Kupujecie w lumpeksach? 27.06.11, 14:09
          Tak, kupuję, głównie dla synka, dla siebie, rzadziej męża. Kupuję, bo dzięki temu mam ładnie i TANIO ubrane dziecko, a poza tym to lubię smile i często mam satysfakcję, gdy uda mi się kupić coś za ułamek ceny sklepowej, jak ostatnio bluzkę z H&M za całe 3 zł, NOWĄ, podczas gdy identyczna wisiała w sklepie za 49,90. Poza tym w lumpeksie mogę kupić ubrania marek, jakich nie mogłabym kupić w moim mieście, bo ich po prostu nie ma.
          Aha... i oprócz ceny najważniejsza zaleta lumpeksu - jak dla mnie - różnorodność ROZMIARÓW. Nie muszę się kulić pod okiem laski z butiku w galerii, że u nich nie mają takich wielkich ubrań (i żadne tam 50 - sorry kobitki noszące ten rozmiar smile, a odwiedzając ciucholandy od tylu lat, wiem, że wyprzedzają one "modowo" nasze galerie.
          Żeby kupić w lumpeksie tanio i modnie, potrzebne są - CZAS i umiejętność szukania. I oczywiście dobry lumpeks, bo większość, niestety, sprzedaje stare szmaty.
    • sharpless6 Re: Kupujecie w lumpeksach? 27.06.11, 16:25
      tak, sporo, bo jakość ubrań jest o niebo lepsza niż w sklepach. nie kupuję jedynie wiadomo bielizny, dzinsów(to na wyprzedażach w sieciówkach) i butów. Najbardziej udane zakupy to sezonowa wymiana towaru w Biga.
    • agnieszka77_11 Re: Kupujecie w lumpeksach? 20.08.13, 17:06
      Tak, chociaż nie zawsze się to opłaca gdy cena w lumpeksie dochodzi do 80 zł za kg. W lumpeksach nie kupuję jednak bielizny ani obuwia. Takie rzeczy muszą być nowe. Ale mam parę tańszych lumpków i korzystam z okazji kupując całkiem "nowe" ubrania.
    • asia_i_p Re: Kupujecie w lumpeksach? 21.08.13, 09:15
      Kupuję, ale głównie dla siebie, dla dziecka już rzadko, bo ciężko jest dostać ładne rzeczy dla ośmiolatki. Dla mnie jest dużo, może nie rewelacyjnie tanich (bluzka 16-20 zł, spodnie około 20 zł, płaszcz 60 zł), ale w bardzo dobrym stanie i z angielskich sieciówek, gdzie biorą pod uwagę istnienie biustu.
          • kropkaa17 Re: Kupujecie w lumpeksach? 21.08.13, 12:08
            Taki t-shirt czy sukienka dla maluszka nie waży dużo.
            Kilka dni temu jak było najtaniej za kg kupiłam bawełnianą sukienkę i majteczki debenhams z metką za nieco ponad 2 zł. Innym razem koszulkę h&m dla 3-latka też z metką za 3,5 zł czy kurteczki nexta na 1,5 roku(bez metek ale w super stanie) po 4-5 zł

Od jakiegoś czasu nie opłaca mi się kupować używanych rzeczy na allegro
            • bemati Re: Kupujecie w lumpeksach? 21.08.13, 12:28
              Taki t-shirt czy sukienka dla maluszka nie waży dużo.
              > Kilka dni temu jak było najtaniej za kg kupiłam bawełnianą sukienkę i majteczki
              > debenhams z metką za nieco ponad 2 zł. Innym razem koszulkę h&m dla 3-latka te
              > ż z metką za 3,5 zł czy kurteczki nexta na 1,5 roku(bez metek ale w super stani
              > e) po 4-5 zł

To tylko się cieszyć... Ja kupowałam takie perełki (wątek sprzed 2 latwink), ale ostatnio coraz z tym gorzej. Na starsze dzieci (od 7-8 lat) kupienie czegoś sensownego jest bardzo trudne, a co gorsze sklepy opanowali handlarze, którzy przychodzą grupami i wszystko "zmiatają". Dziwię się nieco, bo jeszcze 2 lata temu popularne były raczej ciuchy dla dorosłych. Coś tam zawsze kupię, ale to już nie to... Przynajmniej u mnie.
          • aneea Re: Kupujecie w lumpeksach? 21.08.13, 12:23
            Ha to i ja się pochwalę smile - kupiłam ostatnio dla siebie trzyczęściowy garnitur Benetton - sleży idealnie, stan bardzo dobry i fason też ok - za symboliczne 1 zł (wyprzedaz przed nowym zatowarowaniem była).
            Druga perełka - nowe dżinsy Esprit, z metkami, fakt, fason trochę nie teges, bo dzwoniaste, ale jestem przekonana, że za kilka sezonów będą na topie wink - spodnie też 1 złsmile

Lumpeks z mieścinie na podkarpaciu, gdzie pojechałam na wakacje smile
    • tola1990 Re: Kupujecie w lumpeksach? 06.04.21, 17:31
      Kupowałam, obecnie brak mi czasu, bo lumpy, to niestety jego pożeracze 😁 obecnie przerzuciłam się praktycznie w 95% na zakupy internetowe i tak jak kiedyś się zarzekałam, że ja butów, czy spodni przez internet nie kupię, tak teraz jest to normalka
    • kaska3 Re: Kupujecie w lumpeksach? 15.04.21, 17:00
      Jasne, że tak. Myślę, że wiele osób poluje na promocje w sieciówkach, bo łatwiej jest coś znaleźć niż w lumpeksie, jednak... ta jakość sieciówkowsa jest często beznadziejna, a w lumpeksie da się znaleźć niezłe perełki!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka