Dodaj do ulubionych

Polećcie jakieś fajne sofy skórzane...

11.09.11, 23:23
Szukam zestawu 2+3, skórzanego - coś nowoczesnego, a jednocześnie zgrabnego...
Ogladałam wstępnie sofy z Etap Sofy, podpowiedzcie na jaką firmę warto jeszcze zwrócić uwagę.
Cena max do 7,5 tys.
I jeszcze doradźcie jak sprawdzają się jasne sofy ze skóry przy dzieciach? Nie obawiam się zwykłego brudzenia, ale np. porysowania długopisem czy flamastrem...
Obserwuj wątek
    • lilka0408 Re: Polećcie jakieś fajne sofy skórzane... 12.09.11, 06:18
      Mamy z Italsofy - proste, z regulowanymi zagłówkami (ekstra wygodne) 2+3. Kolor taka złamana biel (ale nie jest to typowe ecru). Dwójka dzieci (3,5 lat i 7 lat) i sofy jak na razie mają się dobrze smile Mam zestaw do czyszczenia Leather Master z dodatkowym pisakiem, który wygląda jak szminka ochronna do ust i usuwa zabrudzenia np. z długopisu. Do tej pory na szczęście nic takiego się nie przytrafiło, bo z kredkami, flamastrami czy pastelami dzieci siedzą u siebie przy biurku. Skóra dość porządna, gruba a jednocześnie miękka i wygodna - Polecam smile
    • lucyna_1980 Re: Polećcie jakieś fajne sofy skórzane... 12.09.11, 08:20
      Dla mnie zmorą są ciemne jeansy noszone przez męża, mnie i gości. Zostawiają taki szarawy nalot na skórze. O ile udaje się doczyścić samą skórę to szwów, ktore są na rancie siedziska juz nie sad Mam typowy kolor ecru.
      Ale i tak przy małym dziecku skóra jest niezastapiona cokolwiek się rozleje czy dotknie brudną ręką da się doczyścić wilgotną szmatką.
        • heca7 Re: Polećcie jakieś fajne sofy skórzane... 12.09.11, 09:40
          Od 2 dni cieszymy się sofami Kramfors z Ikei smile właśnie 2+3.
          www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50155829#/70155828/
          Wyglądają lepiej niż na zdjęciu, bardzo wygodne. Wcześniej przez 10 lat mieliśmy skórzany narożnik z Bydgoskiej Fabryki Mebli. Taki.... bufistywink kremowy. Dość szybko odkryliśmy, że jest mało wygodny, w rogu nikt nie siedzi , z zaokrąglonego końca się spada no i nie ten styluncertain Dodatkowo był w komplecie fotel , który okazał się najlepszym miejscem do ogklądania tv przez dzieci a my mamy 3 dziecismile bitwy były takie, że spadali głową na podłogę, siedzieli z zegarkiem w ręku, szczęśliwy "zasadźca" nie chciał jeść obiadu żeby nie stracić miejsca albo łykał jak bocian żabę. Normalnie dantejskie sceny. Wreszcie nie wytrzymałam i wypchałam ten fotel do jadalni gdzie nie ma tvwink i skończyło się jak ręką odjął. Także nie polecamwink
          Po jakmiś czasie lico zaczęło się wycierać i na kremowej kanapie pojawiła się wielka brązowa plama- skóra bez lica. Pomógła też nasza yorka , która na starość ubzdurała sobie , że skórzaną kanapę można sobie "zaścielić" wink
          Na nowych sofach nie było jeszcze żadnej awanturywink
          --
          Dzieciaki 2002
          forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
    • mama_pyzuni Re: Polećcie jakieś fajne sofy skórzane... 12.09.11, 10:34
      No właśnie narożnik odpada ze względu na to, że jest mniej wygodny i mniej osób da się na nim komfortowo "usadzić".
      Trochę dałyście mi do myślenia jeśli chodzi o kolor skóry... ja też mam trójkę dzieci + psa (co prawda pies od małego konsekwentnie jest uczony, że na sofy się nie wchodzi i tego nie robi, to wiadomo, że też co raz łapami się oprze...), kurcze, tylko obawiam się, że jak wezmę ciemną (podobał nam sie taki ciemny szaro-brązowy), to będę miała za ciemno w pokoju (ciemna podłoga, ciemne dywany, z którymi tez nie możemy poszaleć, bo jasne prałam co 2 miesiace, tak szybko się brudziły, meble wenge sad ) - miałam nadzieję, że chociaż sofy rozjaśnią trochę pokój...
      Ten zestaw z Ikei bardzo fajny, ale mój mąż chce koniecznie coś z wyższym oparciem lub zagłówkami...
      • emma_me Re: Polećcie jakieś fajne sofy skórzane... 12.09.11, 10:47
        tzn przy małych dzieciach w dalszym ciągu uważam, że skóra jest genialna, bo się bardzo łatwo czyści a nie oszukujmy się dzieci wiecznie coś rozlewają.
        Tyle, że jasna skóra wiecznie czyszczona szybko się brudzi i po jakimś czasie nie wygląda już tak ślicznie jak na początku.
        Kolejne meble kupię ( jak dzieciarnia podrosnie) też skórzane ale już ciemne np. fioletowe smile .
      • kanna Re: Polećcie jakieś fajne sofy skórzane... 12.02.20, 14:23
        Długo miałam zestaw 3 osobowa kanapa + 2 fotele, teraz kupiłam narożnik w kształcie litery u.

I powiem tak - narożnik przebija wszystko pod kątem komfortu usadzenia. Mogą na nim spokojnie leżeć trzy osoby, można siedzieć w rożnych konfiguracjach...
        Zdecydowanie bym do starego układu nie wróciła.

A w temacie koloru... Kolor mam ciemno szary, dużo się lepiej sprawdza niż jasna skóra, która była przedtem.

--
        Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
        Pół wieku poezji
    • areola82 Re: Polećcie jakieś fajne sofy skórzane... 12.09.11, 10:49
      ja mam sofy z firmy gala, kolekcja carlos - jak dla mnie super. Inne sofy tego producenta też mi się w sklepie podobały. Aha i jeszcze jedno: po zakupie okazało się że na jednej z poduch sofy była drobna skaza na skórze - bez problemu i szybciutko wymienili smile www.galameble.com/ru,product,2,43,carlos-3.html ten kolor może nie za ciekawy, ale ja mam czerwoną i wygląda super
      --
      https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzj44jquzrjnm8.png
      Aniołek 11.2009
      https://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvfxpssy85.png
    • falcon_eye Re: Polećcie jakieś fajne sofy skórzane... 12.09.11, 11:15
      Mam narożnik i fotel z Etap Sofa - niestety pieniądze wywalone w błoto. Tandetne wykonanie, nierówne szwy, wystające i wypadające metalowe zszywki na przeszyciach, konstrukcja rozkładanego podnóżka z ordynarnego, nieheblowanego drewna. Oczywiście siedzenia bardzo szybko się wyrobiły a skóra pomarszczyła.

Zdecydowanie odradzam tą firmę!
      • heca7 Re: Polećcie jakieś fajne sofy skórzane... 12.09.11, 11:58
        Nie, zdecydowanie jasnego nie polecamwink Szybko ściemniały nici, którymi był przeszyty. Nie dało się ich doczyścić. I kiedy na krawędziach zaczęło się wycierać lico było to bardzo widoczne. A poza tym z kości słoniowej po paru latach zrobił się żółtawo-bury. Też miał wysokie oparcie bo takie chcieliśmy a teraz mamy niższe i jest równie wygodnie za to mebel nie wygląda ciężko.
        --
        Dzieciaki 2002
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
    • ywonkaa Re: Polećcie jakieś fajne sofy skórzane... 12.09.11, 14:41
      Ja mam komplet z firmy Kler, ale za dużo nie mogę powiedzieć, po posiadam go tylko rok. Kupowałam na outletmeblowy. pl. Sprzedają oni głównie rzeczy z ekspozycji sklepowych. Za skórzaną sofę rozkładaną z fotelem i pufą zapłaciłam 3000 złotych. Największą wadą sofy było to, że taki materiał, który przykrywał to łózko składane był poplamiony. Ale ten materiał mozna było wyrzucic bez szkody dla sofy. W opisie były wyszczególnione ślady uzytkowania i to, że sofa jest pobrudzona. Po przywiezieniu sofa była czysta i prezentowała sie doskonale. Uważam, że bardzo rzetelnie opisują wady mebli. Teraz czekam na stół z krzesłami od nich. Dzisiaj przywiozą.
    • aregiec Re: Polećcie jakieś fajne sofy skórzane... 12.09.11, 15:47
      Od pieciu lat posiadam komplet skórzany firmy Wajnert, kolor jest ciężki do określenia wink taki jasny carmel dodatkowo cieniowany. Do jakości nie mam zadnych zastrzeżeń, o wzornictwie powiem tak - moja sofa nadal bardzo mi się podoba smile
      --
      Mój wykres ciążowy
      https://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73xwm984jr.png
      • gosjana Re: Polećcie jakieś fajne sofy skórzane... 12.09.11, 22:08
        Dużo się ostatnio nachodziłam w poszukiwaniu sofy do salonu, jedyną firmą która mi się spodobała to Furninowa, polecam się przejść do salonu i pooglądać, przymierzyć się, są bardzo wygodne, siedziska super szerokie,nie tylko do siedzenia ale i poleniuchowania big_grin
        www.mti-furninova.pl/oferta.html
    • mama_pyzuni Wątek sprzed ponad dwóch lat :-) 16.12.13, 21:59
      No ale skoro go wyciągnięto to napiszę, że kupiliśmy wtedy sofy z Etap Sofa, taki model:
      www.etap-sofa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=171&Itemid=134&lang=pl
      Nawet kolor identyczny jak na zdjęciu, tylko przeszycia w kolorze skóry, a nie kontrastowe.
      Są nawet ok, choć nie będę ich szczególnie zachwalać, bo parę wad mogłabym wymienić... ale po dwóch latach wyglądają całkiem przyzwoicie, więc mam nadzieję, że jeszcze trochę nam posłużą.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka