książki dla 5-6-letniej dziewczynki

21.09.11, 18:41
polećcie prosze tytuły książek dla dziewczynki 5-6 lat.
mam już zamówioną "Malutką Czarownicę" i parę książek z serii "Martynka".
"Dzieci z Bullerbyn" już mamy zaliczone, tak samo "Maleńkie Królestwo królewny Aurelki" - to z tych bardziej popularnych.
Co jeszcze mogę dziecku zamówić?
    • asia_i_p Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 21.09.11, 19:04
      Moja prawie 6-latka bardzo polubiła Dorotkę - czytałyśmy na razie Dorotkę w Krainie Oz i Dortkę u króla Gnomów, bo Dorotka i Oz znowu razem gdzieś mi wcięło, a W krainie Oza jest trudne do zdobycia. Muminki się średnio podobały, chyba bardziej nam niż jej. Z Astrid Lindgren bardzo polubiła "Lottę z ulicy Awanturników" i "Emila" (ale wcześniej znała z teatru), przy "Madice i berbeciu z Czerwcowego Wzgórza" zasnęła w połowie rozdziału. Może była zmęczona, ale też nie prosiła o wznowienie lektury - to chyba jest bardziej książka dla dorosłych.
      Moja siostra już w tym wieku zaczynała słuchać "Opowieści z Narnii" i wiem, że czytano jej "Mary Poppins". Ja się już na córkę czaję z "Mary", jak się wreszcie Dorotka znudzi. No i jest jeszcze cała seria Nesbitt "Pięcioro dzieci i coś".
      • asia_i_p Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 25.10.11, 00:39
        Jutro mąż idzie odebrać z poczty "Piotrusia Pana" w naszym ukochanym przekładzie Słomczyńskiego - używany kupiony na Allegro, ale nie wznawiają tego tłumaczenia. Kiedy na filmie "Moje chłopaki" usłyszałam "Pani Darling po raz pierwszy zetknęła się z Piotrusiem Panem, kiedy porządkowała myśli swoich dzieci" zrozumiałam, że nie wytrzymam ani tygodnia dłużej bez tej książki. wink
    • manna_poranna Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 21.09.11, 19:47
      "dzieci z Bullerbyn" Seria książek o Lotcie i Emilu i Pippi smile

      inne książki Zakamarków- np. "Księżniczki i smoki" są fajne, Mama Mu też jest super. Media Rodzina: seria o Pettsonie i Findusie (u nas hit od 2 lat!)
      Książki wydawnictwa Bajka jak np. "rozmowy ze świnką Halinką"
      Polecam w ogóle autorkę Roksanę Jędrzejewską - Wróbel: www.empik.com/szukaj/produkt?author=Roksana+Jedrzejewska+Wrobel&pl=on&category=book&gclid=CP_vufXmnqsCFQLxzAodKkF1ng

      Ostatnio kupilam Młodej "O zającu, który szukał swojego miejsca" Piękna !
    • sonrisa06 Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 21.09.11, 20:14
      Też mam pięciolatkę.
      Pierwszą część Opowieści z Narnii mamy już zaliczoną, drugą zaczełyśmy czytać, ale była za trudna, za jakiś czas do niej wrócimy.
      Astrid Lindgren - chyba nie ma kiepskiej książki, u nas furrorę zrobiła Pipi, Dzieci z Bullerbyn, przygody Emila i Lotty z ulicy Awanturników
      Muminki kompletnie się nie sprawdziły.
      Teraz kończymy czytać pierwszą część Doktora Dolittle, córka lubi zwierzęta, więc ta książka zyskała jej uznanie.
      A i jeszcze Plastusiowy pamiętnik się córci podobał.
      Ostatnio wypożyczyłyśmy z biblioteki taką niezbyt grubą książeczkę Krystyny Siesickiej pt.: "Idzie Jaś". Bardzo śmieszna, fajna książeczka i ładnie napisana. Głównie o przedszkolu, ale także o zwykłym życiu domowym. Fajnie pisze także Renata Piątkowska.
    • magdek2 Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 21.09.11, 20:18
      my czytamy aktualnie "Oczym szumią wierzby", podane wczesniej tytuły już "zaliczone: po kilka razy
    • donkaczka Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 21.09.11, 20:31
      martynka to koszmarek jest wink

      narnia to ciut wczesnie, dla 5-6 latki jest duzo swietnych ksiazek, nie ma co sie spieszyc
      nie wiem co czytaliscie, ale znasz serie ksiazek "mistrzowie ilustracji" wydawanych przez dwie siostry? z tej serii:
      Zwierzyniec państwa Sztenglów Vera Ferra-Mikura
      Zwierzaki cudaki Bibi Dumon Tak
      Michałek z pudełka od zapałek Erich Kästner
      Pan Popper i jego pingwiny Richard i Florence Atwater
      Joachim Lis detektyw dyplomowany Ingemar Fjell
      Latający detektyw Ake Holmberg
      Cukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami Clare Compton
      Gałka od łóżka Mary Norton
      Klementyna lubi kolor czerwony Krystyna Boglar
      Babcia na jabłoni Mira Lobe


      nie wiem czy wszystkie sa do dostania, ale poszukaj

      Kinga i jak ją rozgryźć Jan Ciecierski, Melania Kapelusz
      Król i morze. 21 krótkich opowiastek Heinz Janisch, Wolf Erlbruch
      seria o koszmarnym karolku
      seria o mikołajku
      duzo propozycji znajdziesz na forum o ksiazkach dla dzieci
      forum.gazeta.pl/forum/f,16375,Ksiazki_dzieciece_mlodziezowe.html
      • bentley31 Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 21.09.11, 21:35
        z tym o Martynce się zgadzam wink
        a wszystkie wymienione książki znajdziesz tutaj:
        www.zabawiarnia.pl/dwie-siostry-m-26.htmlG.
    • ricky300 Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 21.09.11, 22:17
      i tu bezpośrednio w wydawnictwie:
      wydawnictwodwiesiostry.sklep.pl/Dla_dzieci-k31-0--default.html
    • donkaczka Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 21.09.11, 22:18
      matkobosko w jakiej cenie...

      polecam w necie tanie ksiegarnie, zwlaszcza jak zamawiasz sporo:
      halaster.pl/p/42/4624/babcia-na-jabloni-wyd-2009-tw-ksiazki-dla-dzieci-ksiazki-dla-dzieci-i-mlodziezy-ksiazki.html#nclid=c5e6862aeefa6e97cacc145a94bf95d7
      jeszcze aros.pl, podreczna.pl, generalnie warto nokautem ceny sprawdzac, mozna bardzo tanio upolowac fajne ksiazki, audiobooki itp
      • malwina79 Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 21.09.11, 22:47
        "Malutka czarownica"- bardzo fajna smile
        Moja córka rok temu zachwycona była całą serią o Piaskowym wilku (cudowne, mądre książki- moje ulubione smile . Teraz kończymy "Magiczne drzewo- czerwone krzesło" i będziemy zaczynać "Tajemnicę mostu"- mojej 5-latce bardzo podoba się pierwsza część.
        • milka781 Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 25.10.11, 07:53
          my też jesteśmy w trakcie czytania tajemniczego mostusmile tajemnicze drzewo mamy już za sobą ,rewelacyjna książka nie mogliśmy się oderwać
    • mazja4 Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 24.10.11, 23:05
      naprawdę ta Martynka chotomskiej taka straszna ? dzisiaj oglądałam ją w emipiku i wydana byla fajnie ale stwierdziłam , że za nim kupie to poczytam wasze opinie.
      • stokrootka1 Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 24.10.11, 23:38
        mazja4 napisała:

        > naprawdę ta Martynka chotomskiej taka straszna ? <

        To chyba zależy od dzieckasmile Ja znam sporo dzieci, które ją lubią. Moja 5latka zresztą też. I nie zamierzam tego ani ukrywać, ani się wstydzić, ani tym bardziej jej bronić, choć opinia, że to koszmarek jest często spotykana, szczególnie na forum "książki dziecięce, młodzieżowe".
        Co nie znaczy, że czytamy tylko Martynkęwink Ale z promocji w tesco 50% skorzystałam i nowe przygody Martynki kupiłamsmile

        P.S. A wyżej wspomniane forum bardzo polecam, no choćby właśnie dlatego, żeby jedynie do Martynek się nie ograniczaćsmile
      • slonko1335 Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 25.10.11, 08:39
        naprawdę ta Martynka chotomskiej taka straszna ?

        Dla dorosłego tak, jest taka przesłodzona do mdłości i te beznadziejne rymy, eh.... Moja córka uwielbia więc zaciskam zęby i czytam bo w końcu to dla niej czytam. Ostatnio kupiłam młodej taką krótkoopowiadaniową wersję z tłumaczeniem fabisińskiej i wolę zdecydowanie. Wczoraj poszłyśmy do biblioteki i młoda też Martynkę do domu przytargałasmile
        Na szczęście uwielbia też Astrid Lindgren którą ja kochamsmile
        Ostatnio bardzo duże wrażenie zrobiła na niej Babcia na Jabłoni.
        Młoda lubi też bardzo wszelkie wierszyki Frączak choć dla mnie są zbyt absurdalne...
    • morg_ana Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 25.10.11, 00:27
      dziękuję za wszystkie podpowiedzi smile

      Co do Martynki to kupilam kilka książeczek i wcale taki koszmarek z niej nie jest wink
      Córce się podoba a to najważniejsze.
      Dodatkowo mogę jeszcze polecić ksiązeczki z serii Magiczne Baletki, mamy juz za sobą dwie historyjki a dziecko dalej chce więcej wink
    • koza_w_rajtuzach Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 25.10.11, 07:20
      Ulubione bajki mojej prawie 6-letniej córki to
      "Koralina"
      "Opowieści z Narnii"
      "Lotta z ulicy Awanturników"
      "Mali agenci"
    • pia_ Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 25.10.11, 08:18
      O ile sobie przypominam, to Martynki zbierają cięgi na forum o książkach głównie za lukierkowe, do bólu śliczne ilustracje, które zachwycają jednak prawie kazdą małą dziewczynkę, no i niektóre części za tłumaczenie.
      U nas sprawdziły się wszystkie książki Lindgren, Piątkowskiej oraz Detektyw Pozytywka, Doktor Dolittle, książki z serii Pettson i Findus, baśnie wszelakiego rodzaju: Śpiewająca Lipka, Bajarka opowiada, Baśnie chińskie, Zamek Soriamoria - baśnie norweskie.
      Z Mistrzów Ilustracj - Cukiernia pod pierożkiem z wiśniami okazała się nieporozumieniem, moje dziecię nudziło się jak mops.
      • dzidzia_ch Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 25.10.11, 08:56
        Pan Popper i jego pingwiny Richard i Florence Atwater
        Joachim Lis detektyw dyplomowany Ingemar Fjell
        Latający detektyw Ake Holmberg
        Cukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami Clare Compton
        Gałka od łóżka Mary Norton
        Klementyna lubi kolor czerwony Krystyna Boglar
        Babcia na jabłoni Mira Lobe
        wszystkie super smile
        dodam jeszcze piaskowego wilka i opowiadania renaty piatkowskiej
        i jeszcze ciocia jadzia i seria "ja i moja siostra klara" i "ja,moja siostra klara i zwierzeta"
        Martynki nienawidze szczerze,na szczescie moja 6 latka czyta ja sobie sama smile
        • anyaa Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 25.10.11, 09:17
          Padło już wiele fajnych tytułów.
          Ja dorzucę jeszcze serię o Findusie i Pettsonie (rewelacyjne ilustracje z mnóstwem absurdalnych szczegółów, moja córka uwielbiała je przeglądać), Karolcię, Kingę (Co z niej wyrośnie i Jak ją rozgryźć), Nasza mama czarodziejka, Doktor Dolittle oraz książki Grzegorza Kasdepke .
          • asiakh Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 25.10.11, 09:34
            A ja polecam naszą polską serię o 5 latce "Basi" Zofii Staneckiej.
            Bardzo życiowe codzienne problemy w typowej polskiej rodzinie.
            www.egmont.pl/pl/basia/o_serii/
            • barbi1 Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 25.10.11, 09:56
              Mogę jeszcze polecić serię o zabawnych przygodach "Zuźki D. Zołzik" B.Park.
              Momentami bardzo śmieszna big_grin
              • pia_ Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 25.10.11, 10:45
                O tak, Zuźka jest bardzo niepedagogiczna smile
                Natomiast mam pewne uwagi do pozycji typu Karocia czy Plastusiowy pamiętnik. Młoda czytała je w wieku 6-7 lat i była serdecznie nimi znudzona, moze powinna je przyswajać w wieku wcześniejszym?
    • alexsc Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 25.10.11, 11:11
      moja baletnica lubi bardzo Magiczne Baletki
      poza tym teraz Pippi, Lottę i Martynkę sporadycznie
      • slonko1335 Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 25.10.11, 11:16
        o Magiczne Baletki właśnie dla mojej baletnicy zakupiłam ale czekają na Mikołajasmile
        • blizniaki14 Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 25.10.11, 11:32
          Moja lubi Martynkę, Trzy małe czarodziejki, Trzy małe piratki, Trzy małe królewny, Patrz Madika pada śnieg, lubi Detektywa Pozytywkę, Pluka z wieżyczki, serię o Amelce, Dzieci z Bullerbyn, Mikołajka i wiele wiele innych smile
          • blizniaki14 Re: książki dla 5-6-letniej dziewczynki 25.10.11, 11:33
            i polecany już petson i findus smile np. Goście na Boże narodzenie smile
Inne wątki na temat:
Pełna wersja