Elektryczna szczoteczka do zębów.

14.11.11, 13:44
Witam,
chciałaby kupić elektryczne szczoteczki dla synów (5 i 9 lat) ale zupełnie nie wiem które wybrać.

Pozdrawiam
Dorota
    • ju_mi Re: Elektryczna szczoteczka do zębów. 14.11.11, 13:57
      Mój syn (lat prawie 5) myje Oral-B dla dzieci. Ma wersję na baterie, ale jest tez wersja z ładowarką:
      https://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/84/98/06/1884980633
      My też używamy Oral-B, ale własnie akumulatorowej i dla dorosłych (mocniejsze i szybsze obroty).
    • kanna Re: Elektryczna szczoteczka do zębów. 14.11.11, 17:57
      Używamy Oral B, z ładowarką z timerem (sygnał co 30 s i po 2 minutach) i z takim zintegrowanym opakowaniem na 3 główki (wymienne końcówki).
      WEystarczy Ci jedna 'baza" + końcówki do wymiany.
      • dorciaszek Re: Elektryczna szczoteczka do zębów. 14.11.11, 20:29
        A od jakiego wieku myslicie ze mozna uzywac elektryczna??
        Zastanawiamy sie dla naszej 3,5 latki, ale nie wiem czy ona nie za mala jeszcze na taki bajer
        • afroddytta Re: Elektryczna szczoteczka do zębów. 14.11.11, 21:00
          Mój 5latek też ma oralB z ładowarką.
          Mój dentysta mówi, że tą dziecinną można używać od 3-4 r.ż., a dorosłą później (zbyt szybkie obroty). Ogólnie i tak dzieciom rodzice muszą myć zęby, więc myślę, że kup tę elektryczną i jej myj, a jej daj normalną i niech też sama sobie szoruje.
        • ewcikm Re: Elektryczna szczoteczka do zębów. 14.11.11, 22:49
          Moje dziecię zaczęło używać szczoteczki z tego co pamiętam w podobnym wieku 3-4latka. Oral B stages i od kilku lat używa. Bardzo nie lubi, kiedy ktoś mu myje zęby, więc po walkach prawie od początku mył sam. Wiedział i wie, że ma myć każdy ząbek, brałam szczoteczkę do dentystki, żeby miał instrukcje od fachowca (2 lub 3 razy). U dentyski okazywało się, że ząbki chociaż sam myje, to domywa, ząbki miał drobne, więc pewnie łatwiej.wink

          I jeszcze taka drobna dygresja, ale w zasadzie w temacie.wink Z obserwacji zauważyłam, że na dzieci nie działa, bądź działa bardzo krótko, karanie za niemycie zębów w rodzaju: nie umyjesz, to nie obejrzysz filmu itp. Warto tłumaczyć np. 3 latkowi, że jeżeli nie umyje zębów, to rozwiną się bakterie, które te zęby będą jeść i ząbki będą bolały i chorowały (ja na początku mówiłam o małych robaczkach-bakteriach do 2 latka) i w moim przypadku skutkowało straszenie karą, którą będzie zakaz mycia zębów, jeżeli się nie pospieszy i nie pójdzie się myć, to za karę pójdzie spać z brudnymi zębami i bakteriami. Oczywiście do każdego dziecka można trafić trochę innym językiem. Polecam zrobienie kary z niemycia zębów, a nie traktowanie mycia zębów jako coś wielce trudnego.
          • malwes Re: Elektryczna szczoteczka do zębów. 15.11.11, 07:38
            Obaj moi synowie (8 i 3) myją zęby szczotkami elektrycznymi Oral B - z tym, że nie tą dziecięcą wersją na babterię, tylko normalną, akumulatorową, tylko szczotki mają dziecięce (kupuje się osobno, w różne Disney'owskie nadruki).
            Miałam kiedyś tą dziecięcą wersję na baterię i wbrew pozorom też nie była zła. Dostosuj model to możliwości finansowych i wg mnie będziecie zadowoleni z każdego rozwiązania.
    • majarzeszow Re: Elektryczna szczoteczka do zębów. 14.11.11, 22:04
      Szczoteczka to jest potrzebna tylko jedna, ja mam akurat Oral-B. potrzebne sa wymienne koncowki, ktore mozna dokupowac i na kazda nakladac taki pierscionek z kolorem, zeby odroznic, czyja jest.

      co do postu, czy 3,5 roku to nie za male dziecko odpowiadam ,ze nie za male. moja corka myje zeby elektryczna szczoteczka o 2 roku zycia, zeby ma jak perelki. bardzo szybko sie wdrozyla, widzac starszego brata i mnie, jak szczotkujemy elektryczna, wiec to nie byl dla niej szok, ze nagle jej cos w buzi burczy smile
    • malwina79 Re: Elektryczna szczoteczka do zębów. 15.11.11, 16:13
      Moja córka myję ząbki elektryczną szczoteczką Oral-B Stages (ta zalinkowana przez ju_mi) od 4 r.ż i radzi sobie bardzo dobrze, szczoteczka fajna.
    • e_r_i_n Re: Elektryczna szczoteczka do zębów. 16.11.11, 10:17
      Najlepiej żadną.
      Właśnie leczymy problemy z przyzębiem spowodowane szczotką elektryczną.
      Periodontolodzy się łapią za głowy w temacie szczotek elektrycznych u dzieci.
      • moniamyszkens Re: Elektryczna szczoteczka do zębów. 16.11.11, 10:34
        Czy możesz trochę bardziej rozwinąć temat ?Co leczycie?Jakie mogą być skutki uboczne stosowania szczoteczek elektrycznych ?W jakim wieku Twoje dziecko/dzieci zaczęły ich używać ?
      • 1monia4 Re: Elektryczna szczoteczka do zębów. 16.11.11, 11:15
        Tak,tak -rozwiń temat.Mam w rodzinie stomatologa-i zawsze poleca elektryczne.Moje dzieci od "zawsze " myly tylko takimi.Nic sie nie dzieje
    • hornwellness Re: Elektryczna szczoteczka do zębów. 16.01.12, 15:40
      Witam,
      reprezentuję firmę sprzedającą m.in. szczoteczki elektryczne - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, oparte na technologii sonicznej (drgania o dużej częstotliwości).
      Dzięki nowego rodzaju końcówce o niezwykle drobnym włosiu, szczoteczka przedostaje się tam gdzie tradycyjna szczoteczka nie daje rady. Cechuje je również nowoczesny design.
      Szczoteczki zawierają w zestawie baterię akumulacyjną oraz dwie końcówki.
      Dodatkowo w ofercie posiadamy sześć różnych rodzajów końcówek, można je stosować we wszystkich modelach naszych szczoteczek.
      Zapraszamy na naszą stronę internetową
      www.hornwellness.pl/category/higiena-jamy-ustnej-
Inne wątki na temat:
Pełna wersja