Dodaj do ulubionych

dobra oliwa z oliwek

10.02.12, 12:54
szukam dobrej oliwy z oliwek dla dziecka, z pierwszego tłoczenia, tłoczoną mechanicznie, kupiłam już kilka rodzajów z każda wydawała mi się zjełczała, no tyle że ja nienawidzę smaku, zapachu, wyglądu oliwek więc obiektywizmu mi brak. tongue_out
Jaką dobrą oliwę z oliwek polecacie dla malutkiego dziecka? smile
Obserwuj wątek
    • wronka30 Re: dobra oliwa z oliwek 10.02.12, 12:58
      Uwazam, ze kazda oliwa z oliwek extra virgin czyli z pierwszego tloczenia ma silny zapach oraz troszke cierpki smak. Jesli dziecku nie smakuje to siegnelabym po wariant MILD.
      My uzywamy extra virgin i dziecki sa juz przyzwyczajone wink Serdecznie polecam wszystkim a o dobrodziejstwach tego zlotego plynu mozna poczytac sobie na necie. U nas na tydzien nam okolo literek schodzi ale zwyklego oleju nie uzywam prawie wcale.
      • myga Re: dobra oliwa z oliwek 10.02.12, 13:51
        Nie lubie oliwy z oliwek, ale bardzo mi smakuje olej rzepakowy tloczony na zimno. Jest wg mnie duzo lepszy, dla dziecka tez. Ciesze sie, ze twoj lekarz tak twierdzi, czyli mialam racje.
        • sotto_voce Re: dobra oliwa z oliwek 10.02.12, 14:46
          Ciesze sie, ze twoj lekarz tak tw
          > ierdzi, czyli mialam racje.

Miałaś rację, jeśli chodzi o spożycie na surowo - ma dużo większy udział NNKT. Do smażenia się jednak rzepakowy tłoczony na zimno nadaje gorzej niż oliwa (NNKT idą do nieba kwasów tłuszczowych), ale dzieciom się i tak nie smaży, więc OK.
          Jeśli chodzi o smak oliwy, ostatnio nie mogę trafić. Kupuję już tylko najdroższe extra vergine i zawsze zapach nie ten. Zaczynam powoli wierzyć w teorię spiskową o masowym fałszowaniu tego produktusad Smażę więc na gęsim smalcu, no ale winegreta z niego nie zrobię.
      • eliszka25 Re: dobra oliwa z oliwek 10.02.12, 14:29
        dla malutkiego dziecka, to jak juz ktos wyzej napisal, nie oliwa z oliwek, tylko wlasnie olej rzepakowy lub slonecznikowy. takie przynajmniej dostalam wytyczne przy pierwszym i drugim dziecku zarowno od pediatry, jak i od specjalistki od zywienia malych dzieci z poradni dla matek i ojcow (jest taka instytucja w szwajcarii).

jesli zas chodzi o oliwe w ogole, to najlepsza, jaka mialam okazje uzywac w kuchni, byla olio carli. nie mam pojecia, czy jest dostepna tez w polsce, ale wiem za to, ze w taka wlasnie oliwe zaopatrywany jest watykan smile. kupilam ja bynajmniej nie dlatego, ale faktycznie byla pyszna, tylko droga strasznie i stac mnie tylko, jak jest w promocji. niestety, dawno juz promocji nie bylo sad
    • thea19 nie ma dobrej 10.02.12, 14:23
      ostatnio byla afera, ze producenci sie zmowili i prawie cala produkcja jest oszukana. zadna tam extra virgin tylko zlewki z drugiego tloczenia z nalepka jaka to super oliwa.
      ja ostatnio kupilam dziecku kapsulki z wit D3 i okazalo sie, ze sa na oliwie - beznadziejne bo twarde
        • myga Re: dobra oliwa z oliwek 10.02.12, 14:48
          > Tłoczony na zimno nie jest wiele tańszy
          ------
          W sumie nie powinien byc tanszy, ostatecznie wg mnie oliwa z oliwek powinna byc najtansza, bo nie trzeba co roku pole uprawiac, zasiewac, itd, jak przy innych roslinach oleistych. Pracochlonnosc i koszty produkcji oleju rzepakowego zapewne jest wyzsza, mysle, ze tylko zbytnie rozreklamowanie oliwy z oliwek uzasadnia jest cene. Bo ani specjalnie smaczna w sumie ani zdrowsza od innych olejow nie jest.
    • call-una Re: dobra oliwa z oliwek 10.02.14, 08:25
      my kupujemy oliwe z osadem, nie klarowna, ale polecam olej rzepakowy tloczony na zimno, jak niektore tu osoby, bo w naszym klimacie podobno lepsze wlasciwosci niz oliwa
      oraz olej kokosowy extra virgin
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka