Dodaj do ulubionych

dobry sweter - jesli nie wełna to co?

03.10.12, 19:37
Chcę sobie kupic sweter, najchętniej dłuższy kardigan
jeden warunek - nie może byc wełniany, angorowy, kaszmirowy - żaden "zwierzęcy"
jaki Waszym zdaniem skład jest do przyjęcia?
bawełna? bawełna z czymś?
mam kilka akrylowych ale większosc strasznie się mechaci
doradźcie coś bo już mam mętlik w głowie
Obserwuj wątek
    • maggi9 Re: dobry sweter - jesli nie wełna to co? 03.10.12, 19:50
      Dobra jest sama bawełna ale ona jest bardzo ciężka.Szczególnie ta o grubym splocie bo chyba o takiej mówisz?Czy chcesz taki cieniutki sweterek?
      Dobra jest też wiskoza z dodatkiem elastanu.
      Może tez być bawełna z akrylem ale najlepiej, żeby akrylu było mało ze 20% maks.
    • kotka.szrotka Re: dobry sweter - jesli nie wełna to co? 04.10.12, 08:22
      Jak na zimę to jednak jakaś wełna. I nie musi jej być dużo - wystarczy 5, 10 czy 15 %. Ja nosiłam zawsze różne takie bawełniane i sztuczne i poza wyglądem to nic nie dawały. Te bawełniane jakoś chłoną pot i robią się mokrawe. Za to te z dodatkiem wełny dają tak przyjemne ciepło, że nic się z tym nie równa. No i dla dziecka to jest fajne bo sweter nie musi być gruby i pod kurtkę, i nawet w największe mrozy super chroni. Ale jak nie musi grzać to chyba wszystko jedno.
      • kinga_owca Re: dobry sweter - jesli nie wełna to co? 04.10.12, 13:16
        Wiem, że wełna jest super, ale niestety mega uczula, nawet te 5% w składzie odpada...
        Dlatego szukam alternatywy
        • jagnaborynowa Re: dobry sweter - jesli nie wełna to co? 04.10.12, 13:46
          A ja marzę o wełnianym swetrze - dla siebie i dla dziecka!!! Tylko nie wiem, czy jeszcze jakikolwiek sklep ma je w ofercie. Co nie dotknę - to sztuczne badziewie, mimo że może być i ładne...
          A propos alergii na wełnę i ciepłego okrycia - może bluza polarowa?
          • kotka.szrotka Re: dobry sweter - jesli nie wełna to co? 05.10.12, 08:50
            W Zarze są sweterki z wełną dla dzieci. Wełna jest w składzie w większości tych zimowych. I one są absolutnie super, nawet nie te najgrubsze, ale te cieńsze dają fajne ciepełko. Dwa lata temu odkryłam magiczne właściwości wełnysmile Wcześniej myślałam, że drapie, że zgrzebne, grube, że się człowiek poci, że włochate, że dla dzieci to już w ogóle.
    • gosiaw29 Re: dobry sweter - jesli nie wełna to co? 04.10.12, 19:17
      Bawełna, tez może być cienka np.sweterki rozpinany w camieu, zara, masimo dutti, lub wiskoza z elastanem tak jak juz napisano wyżej.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka