Dodaj do ulubionych

książka na prezent dla mamy pomożecie?

29.11.12, 23:26
Chciałabym kupić mamie książkę na prezent kobieta po 60 czy moglibyście rzucić jakimiś tytułami godnymi polecenia bo nie chcę kupić jakiegoś bubla.... będę wdzięczna za pomoc
Obserwuj wątek
    • kara_gitara Re: książka na prezent dla mamy pomożecie? 30.11.12, 09:12
      Moja mama jest wielbicielką thrillerów skandynawskich. Udało mi się ustalić, że jeszcze nie czytała nic Hassana Pakera, więc dostanie 3pak jego książek (dostepny w merlinie w dobrej cenie).

To jest specyficzna proza, ja nie jeestem wielbicielką tego gatunku. Za to babci kupiłam książki, które mogą się spodobać większości kobiet:
      www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3501,Pierwsze-damy-II-Rzeczpospolitej
      www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3453,Jacqueline-Kennedy
      www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3313,Pamiatkowe-rupiecie
      W ubiegłym roku dostała ode mnie Wałęsową i kilka książeczek Stefanii Grodzieńskiej - bardzo jej sie to podobało.
      Więc może to też jakaś opcja?

Trudno polecać książki osobie, której się nie zna...
    • agni71 Re: książka na prezent dla mamy pomożecie? 30.11.12, 10:37
      A co twoja mama lubi czytać?

Bo np. moja teściowa lubi te wszystkie cukiernie pod Amorem itp. ksiązki, od których ja dostaję mdłości wink Swoja drogą, ciekawa jestem, czy za 20 lat tak mi sie gust zmieni, że porzucę ulubione aktualnie kryminały skandynawskie na rzecz książek miłych i nie budzących zbyt wielu emocji, a zamiast "The Walking Dead" zacznę pasjonowac się "M jak miłość"? Czy to rzecz osobnicza czy przychodzi z wiekiem?
        • anick5791 Re: książka na prezent dla mamy pomożecie? 30.11.12, 11:22
          Tak, Cukiernia jest fajna smile A jestem 30+ I nijak się ma do telewizyjnej papki - to prawda. Moim nieskromnym zdaniem ciekawsza (bo mocno osadzona w dość szczegółowo odmalowanej historii) od szwedzkich kryminałów, których z lekka negatywistyczne nastawienie może zdawać się odkrywcze osobie 20+ tongue_out
          • agni71 Re: książka na prezent dla mamy pomożecie? 30.11.12, 12:15
            Przepraszam dziewczyny, może poczułyście sie urazone wrzuceniem przeze mnie do jednego worka z milosnikami M jak mdłość wink

Co do wieku i naiwności - równie blisko mi do 20+ co do 60+, ale wszystko co czytam filtruję przez swoje doświadczenie, zarówno osobiste, jak i literackie wink

zaczęłam sie po prostu zastanawiać, bo teściowa moja twierdzi, ze nie chce sie denerwować, czytając ksiązkę, to ma byc czysty, lekki, relaks. Podarowałam jej kiedyś "Szkarłatny płatek i biały" Fabera i to było dla niej "za mocne", tak więc teraz juz trzymam sie książek w typie wspomnianej cukierni, czy też coś takiego:
            merlin.pl/To-co-najwazniejsze_Malgorzata-Rogala/browse/product/1,1143053.html
            Ostatnio dostała to:
            merlin.pl/Podroz-do-miasta-swiatel-Roza-z-Wolskich_Malgorzata-Gutowska-Adamczyk/browse/product/1,1080164.html
            I ciekawa jestem, czy ja za te 20 lat też polubię taką literaturę - miłe ksiązki o miłych ludziach, gdzie wszystko dobrze sie kończy? wink
            • anick5791 Re: książka na prezent dla mamy pomożecie? 30.11.12, 12:39
              agni71 napisała:

> Przepraszam dziewczyny, może poczułyście sie urazone wrzuceniem przeze mnie do
              > jednego worka z milosnikami M jak mdłość wink

Nie no, spoko, nie przesadzaj smile To chyba normalne, że co człowiek, to opinia - de gustibus itd... wink

Ja lubię czasami takie lekkie odskocznie i podobało mi się ostatnio np to:
              www.weltbild.pl/wilkolak_p10547511.html
              lub:
              merlin.pl/Droga-do-Rozan_Bogna-Ziembicka/browse/product/1,1004488.html
              merlin.pl/Wiosna-w-Rozanach_Otwarte/browse/product/1,1044109.html
              Żadnej z nich nie nazwałabym wybitną, ale przy wszystkich trzech nieźle się bawiłam wink
    • bajadercia Re: książka na prezent dla mamy pomożecie? 30.11.12, 14:06
      Ja swojej cioci kupiłam "Tak sobie myślę..." Stuhra, sama później pożyczyłam, przeczytałam i jestem pod wrażeniem. Swoją drogą ostatnio jak byłam w empiku, to widziałam, że jest na nią promocja. Najwyżej jak będziesz na miejscu, to może jeszcze Ci coś wpadnie w oko i dołożysz jej jakiś drobiazg do książki wink

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka