Dodaj do ulubionych

biegowy, trójkołowy, czterokołowy -córa, dwa lata?

05.04.13, 00:33
Cześć,
Mam problem. Chcieliśmy kupić córeczce na 2 urodziny rowerek biegowy.Pojechaliśmy do Decathlonu. Za pierwszym razem siadła, bez problemów przejechała sama z 5 metrów, po czym rzekła: "mamusiu boję się" i poszla okupować trójkołówkę. To był rowerek dopasowany do jej wysokosci, leciutki, więc się uparłam i odwiedziliśmy sklep po raz drugi. Zrobiła tylko rzut okiem na rowerek i mowi: "bałam się" i nie wsiadła. Usiadła na trójkołowcu z pedałkami z przodu i nie dała rady pojechać, ale była wyraźnie zadowolona. Przesadziliśmy ją na rowerek biegowy trójkołowy z napędem na tylne koło, ale haczyła o nie nóżkami. Na rower z dodatkowymi kółkami nie chciała nawet wsiaść. W domu ma jeździk Chicco, lubi go, ale nie bardzo sobie z nim radzi.
I teraz nie wiem: mobilizować, kupować, poczekać? Z jednej strony może się przekona, z drugiej- może za wcześnie? Najlepiej byłoby jej go kupić za pół roku, ale wtedy będziemy znow mieć zimęuncertain A może taki czterokołowy jak Puky Jeździk Czterokołowy Wutch?
Teraz mamy trójkołową "żabę" z pedałami przy małym kółku przednim. Jeśli jest w użyciu, to tylko do wożenia małej- gra, świeci, jeździ, swoją funkcję w zeszłym roku spełnił, ale co dalej? Pomóżcie, jakie macie doświadczenia? Córa ma 87 cm wzrostu.
Obserwuj wątek
    • cali.staa Re: biegowy, trójkołowy, czterokołowy -córa, dwa 05.04.13, 00:51
      My kupiliśmy córce biegowy przed drugimi urodzinami - tez nie chciała jeździć. Jak miała 3 lata - niechętnie, ale próbowała. W wakacje przed 4 urodzinami połknęła bakcyla, nie zsiadała z niego. Pod koniec wakacji zauważyliśmy, że ładnie trzyma równowagę, przesadziliśmy ja na zwykły rowerek (bez kółek pomocniczych) POJECHAŁA i jeździ na dwóch kołach. Polecam rowerek biegowy, rewelacja. Dziecko uczy się koordynacji, błyskawicznie łapie równowagę.
      • sylki Re: biegowy, trójkołowy, czterokołowy -córa, dwa 05.04.13, 07:29
        u nas było podobnie ze starszą córką, rowerek biegowy dostała na 3 urodziny, ale jeździć zaczęła rok później. Młodsza znów chciała na nim jeździć mając 1,5 roku, niestety była za mała za to rok później się bała. Teraz ma 3 lata, zobaczymy czy będzie w ogóle chciała wsiąść, póki co zwariowały obie na punkcie mini i maxi micro.

A właśnie, I. mika może kup jej hulajnoge mini micro? Dzieciaki szybko łapią jazdę na niej, mała bać się nie będzie bo hulajnoga ma 3 koła. Na rowerek biegowy przyjdzie czas.
    • natalek79 Re: biegowy, trójkołowy, czterokołowy -córa, dwa 05.04.13, 07:48
      Na 2 latka syn bał się na biegowym puky, za to koledze podbierał chętnie trójkołowy. Tyle, że szybko się zniechęcał, bo nie miał siły na to kółko z przodu. Kupiliśmy taki z napędem na tył (Turbo) i jeździ na nim sporo i dalekie trasy, więc musi być lekko i wygodnie. Na biegowy wsiadł pół roku później, ale wciąż z lekką dozą nieśmiałości. Hulajnoga też w użyciu u nas i to tez jest dobry pomysł.
      • magda-lenka78 Re: biegowy, trójkołowy, czterokołowy -córa, dwa 05.04.13, 14:15
        widocznie to jeszcze nie czas, mój dwulatek zaczął z biegówką jak miał 22 miesiące ale to tylko dlatego że starszy brat jeździł na swoim - tak myślę.
        starszak jako dwulatek jeździł na Lak Magic'u i nie żałuję bo nauczył się pedałować, młodszy nie jeździł na tym rowerku, tylko i wyłącznie jeździ od 2 lat na biegowym i pedałować nie umie, ostatnio próbował na czterokołowym. A starszy bez problemy chwycił równowagę, pedały i od razu śmignął na 2 kółkach. Także jesli mała mówi że się boi to może spróbuj jakiś mniejszy rowerek biegowy bo te z Decathlonu to chyba są takie normalnej wielkości z tego co kojarzę, może siodełko było za wysoko?
    • slona78 Re: biegowy, trójkołowy, czterokołowy -córa, dwa 05.04.13, 17:18
      Ja kupiłam właśnie Puky wutsch, bo mam bardzo ostrożnego 1,5rocznego synka. Mam już rowerek biegowy w domu - ale dla niego to kosmos, on musi się czuć stabilnie i pewnie - dlatego padł wybór na Puky z 4 kółkami. Jest super, no ale nie wiem czy bardziej jest zachwycony rowerkiem czy dzwonkiem wink W każdym razie dla ostrożnych dzieci to wg mnie najlepsze rozwiązanie.
      • sylwina76 Re: biegowy, trójkołowy, czterokołowy -córa, dwa 05.04.13, 21:21
        trójkołowy może na początek, ale biegowy koniecznie. Żałuję 2 rzeczy których nie kupiłam dzieciom: przyczepki rowerowej i właśnie rowerka biegowego. Moje miały trójkołowe, w wieku 3 -3,5 l "przesiadły się" na 12 calowego Authora z bocznymi kółkami - wyglądało to trochę komicznie - małe dzieci na wielkim, ciężkim rowerze. Ale te trójkołowe zazwyczaj hałasują niemiłosiernie.....
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka