Dodaj do ulubionych

Spór allegro proszę o radę

29.04.13, 17:50
Witam. Mam problem i niemały orzech do zgryzienia. Zależy mi na jak najszybszym zakończeniu tej całej dziwnej sytuacji ale żeby też nie popuścić kupującemu. Sytuacja wygląda tak: w czwartek wystawiłam używany tel na licytacje. Tego samego dnia odezwała się pani że kupi tel od razu tego samego dnia i umówiłyśmy się na kwotę X (miała ją wpłacić od razu po zakończeniu aukcji). Później już kontaktu z nią nie było chociaż pisałam maile typu że czekam na wpłatę jeśli nie na drugi dzień wystawiam tel na licytację jeszcze raz. W ogóle to zdenerwowało mnie to że owa pani na swojej aukcji sprzedawała identyczny telefon co mój za 2 razy większą kwotę. Oczywiście po zerowym kontakcie wystawiłam w piątek jeszcze raz tel. Jest na licytacji do jutra a ta pierwsza kupująca właśnie wysłała mi pieniądze za telefon przez pay-u. Poprosiłam ją o podanie konta bankowego na jakie mam jej oddać tę kasę a ona do mnie że ma 7 dni na wpłatę i że sprawę zgłasza do allegro. Oczywiście wszystkie maile mam że obiecała od razu wpłacić a ja ją ''ostrzegałam'' że czekam na pieniądze a jak nie to wystawiam tel jeszcze raz. I kto ma racje? Ta pani ma pare negatywnych komentarzy z takich identycznych sytuacji jak moja. Poradźcie coś.
Obserwuj wątek
    • patatajowa Re: Spór allegro proszę o radę 29.04.13, 18:26
      No oczywiście ze kupująca. Aukcje legalnie wygrała, kasę wpłaciła terminowo wiec należy jej telefon wysłać.to ty jesteś w gorącej wodzie kapana i nie rozumiem jaki spor chcesz jej zakładać i o co?! Allegro uzna ze nie miałaś prawa zadać natychmiastowej wpłaty,pospieszylas się z ponownym wystawieniem i dostaniesz ostrzeżenie jako sprzedają a. A jeśli nie sprzedasz jej telefonu negatyw należy ci się jak nic!
      https://www.suwaczek.pl/cache/667173817a.png
      • patrysia_25 Re: Spór allegro proszę o radę 29.04.13, 18:33
        To ona chce założyć spór nie ja, ja jej chcę tylko kase oddać bo obiecała ją wpłacić w dzień zakupu żeby było szybko bo zależało mi na czasie. 5 dni mineło a ona jakby nic wpłaca kase bo pewnie dopiero sprzedała w sumie mój telefon. Nie ma szans aby wygrać spór który mi założy?
        • patatajowa Re: Spór allegro proszę o radę 29.04.13, 18:37

w sporach na allegro nie można nic wygrać wink to taka zabawa w sąd trochę.skonczy się na negatywach i statusie ," spór nierozstrzygnięty" smile
        • patatajowa Re: Spór allegro proszę o radę 29.04.13, 18:39

wplata za aukcje po 5 dniach na pewno nie jest powodem założenia sporu a juz na pewno nie jest gwarancja jego wygrania .....
    • patatajowa Re: Spór allegro proszę o radę 29.04.13, 18:28

ale muszę ci przyznać ze mnie też by zdenerwowała ta wyzsza cena za telefon na jej aukcji tongue_out
      • patrysia_25 Re: Spór allegro proszę o radę 29.04.13, 18:41
        Tylko jak jej oddać te kase którą mi wysłała? 3 razy prosiłam o podanie konta a ona uparcie chce ten tel bo skoro taki sam sprzedała to i musi go wysłać. Wkurzyło mnie jej cwaniactwo i zwlekanie na ostatnią chwile uncertain
        • aleksandra1977 Re: Spór allegro proszę o radę 29.04.13, 20:47
          kupująca wywiązała się przecież z transakcji. Dostałaś wpłatę - wprawdzie nie natychmiast, ale, jak pisałam, nigdzie nie ma obowiązku płacić natychmiast po kliknięciu w kup teraz.
          Nie widzę sensu w tym, by oddawać jej wpłatę tylko dlatego, że kupująca sprzeda Twój telefon drożej niż kupiła od Ciebie.
    • aleksandra1977 Re: Spór allegro proszę o radę 29.04.13, 18:39
      rzeczywiście nie ma obowiązku, by natychmiast po zalicytowaniu zapłacić sprzedawcy. Zazwyczaj po 3 dniach, jeśli nie ma kontaktu ze strony kupującego, sprzedawca wysyła przypomnienie o transakcji. Tym samym kupująca mogła zwlekać, mimo, że umówiłyście się telefonicznie na zapłatę od razu. Zmusić jej jednak nie można, by zapłaciła w następnej sekundzie.
      Pospieszyłaś się z ponownym wystawieniem telefonu.
      Najprawdopodobniej sprzeda ten Twój telefon na aukcji (jeśli faktycznie ta, którą wystawiła, dotyczy Twojego telefonu). Na tą nową cenę nie masz wpływu.

Masz już jej wpłatę na swoim koncie bankowym, czy pieniądze nadal są na koncie PayU?
      Jeśli zapłaciła Ci przez PayU i pieniądze jeszcze do Ciebie nie dotarły, to możesz jej zwrócić wpłatę (nawet jeśli nie znasz jej numeru konta bankowego).
      Wejdź w zakładkę Moja sprzedaż > PayU > Lista wpłat od kupujących
      Znajdź na liście tą płatność i kliknij na link z jej numerem. Wyświetlą się szczegóły transakcji. Kliknij na "zwróć wpłatę".
      • patrysia_25 Re: Spór allegro proszę o radę 29.04.13, 18:44
        Trzymam tę wpłatę na pay-u cały czas bo to świeża sprawa więc chociaż wiem jak jej ją zwrócić
        • beata985 Re: Spór allegro proszę o radę 29.04.13, 19:46
          jeżeli chcesz zwrócic kasę a co za tym idzie dać nauczkę kupującej i nie wysłać jej telefonu to możesz napisać, że uległ uszkodzeniu....no ale tu musisz liczyc sie z negatywem, gdyż jak dziewczyny piszą wyżej to ona ma rację......
          jedynie Twoja satysfakcja będzie, że Twojego telefonu nie sprzeda również o ile tak właśnie postapiła.
    • zdzisnadzis Re: Spór allegro proszę o radę 29.04.13, 20:01
      Jak juz pisały dziewczyny - racja lezy po jej stronie - umownie to ona ma 7 dni na kontakt i wpłate, tak wiec sie zmiesciła i w tym momencie przetrzymujesz jej rzecz. jezeli nie chcesz jej wydac telefonu , to zwroc kase przez payu ale licz sie z negatywem bo racji nie masz..
    • 18lipcowa3 oj bo żal posladki scisnał 29.04.13, 20:17
      ze pani kupilla tanio i drozej sprzedala, nie wiecie?
      • koralik12 Re: oj bo żal posladki scisnał 01.05.13, 16:01
        To nie jest kwestia żalu. Jak się z kimś umawiam na wcześniejsze zakończenie sprzedaży to liczę się z tym że w licytacji mogłoby się sprzedać drożej. Ale argumentem przemawiającym za to by się zgodzić jest natychmiastowa wpłata. Jak ktoś obiecuje że od razu zapłaci a potem sie nie wywiązuje to ja bym uznawała sprzedaż za nie ważną. To to że wyłudziła wcześniejsze zakończenia a potem sama sprzedała drożej to już szczyt chamstwa. Napisałabym jej że pies zjadł telefon i oddała pieniądze.
        • amstill Re: oj bo żal posladki scisnał 01.05.13, 16:42
          Ale jakie żale czy nie żale. Akceptujesz kwotę na jaką się dogadałaś, bo sama ją ustalałaś. Fakt ze kupująca napisała ze kase już wpłaca to powinna to zrobić, ale wiadomo są różne sytuacje i może coś się zdarzyło i np kasy brak. Wpłaciła w terminie obowiązywania umowy zawartej przez allegro i ma prawo domagac się towaru. Głupio, żeby nagle pies zżarł a na aukcji obok jak byk stoi to samo nie zżarte. Jak kupująca się postara to dostaniesz upomnienie od allegro i tyle.
          • patrysia_25 Re: oj bo żal posladki scisnał 01.05.13, 16:44
            Dzięki koralik o to dokładnie mi chodziło wink
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka