Dodaj do ulubionych

Znowu allegro - wrrrrrr, zwrot prowizji

10.09.13, 21:10
Dziewczyny sprzedalam spodnie niestety kupujaca mnie olala, najpierw byla mega podniecona i wysylala maila za mailem, specjalnie na jej prosbe zrobilam opcje kup teraz a jak kupila to zero odzewu, zero wplaty, zenada. Co prawda minelo osiem dni ale napisalam jej po zakupie, ze na wplate czekam 7 dni. Wyslalam przypomnienie z allegro, brak odzewu pomimo jej wielokrotnego logowania w ciagu dnia. Zamierzam wystapic o zwrot prowizji i wystawic rzecz ponownie i teraz moje pytanie czy skoro ona ma mnie w d... to czymoge przed zwrotem prowizji wystawic spodnie ponownie? Najchetniej bym to juz zrobila. Potrzebne mi pieniadze na kurtke dla mlodego a towar mam chodliwy - spodnie od kombinezonu/narciarskie Woxo wiec kupujacy inny na pewno sie znajdzie. Z ta osoba, ktora kupila nie chce juz miec nic wspolnego, nie zamierzam sie prosic zeby zaplacila, wg mnie osoba zaburzona, u mnie czarna lista.
Obserwuj wątek
    • szmytka1 Re: Znowu allegro - wrrrrrr, zwrot prowizji 10.09.13, 21:28
      he he, skąd ja to znam... Sprzedałam kurtkę next w opcji kup teraz, czekałam 7 dni, przypomnienie, potem kolejne dni i cisza, więc wystapiłam o zwrot prowizji i nagle pani dzwoni i tu pojawia się historia o wyjazdach, potem chorobie całej rodziny (logowała się codzinnie). Pani w końcu zapłąciła, towar wysłałam,a el niesmak pozostał. Wystawić jej neutrala?
      Teraz sprzedałam ecco, już kilka dni mineło i cisza, a pani ma 5 negatyww za licytowanie i nie placenie. To jakas plaga chyba.
    • kabutka Re: Znowu allegro - wrrrrrr, zwrot prowizji 11.09.13, 07:35
      Nie możesz wystawić towaru ponownie na aukcję zanim nie rozwiążesz z nia umowy kupna/sprzedazy. Musisz jej wysłać stosownego maila z taka informacją. Piszesz, że w związku z niewywiązaniem się z zawartej umowy w dniu..............numer aukcji.............takową rozwiązujesz. Jako powód dodajesz brak kontaktu powyżej regulaminowego czasu 7 dni oraz braku wpłaty.
      I dopiero wtedy występujesz o zwrot prowizji i towar ponownie na aukcję.
    • mamaoskarka Re: Znowu allegro - wrrrrrr, zwrot prowizji 11.09.13, 09:45
      Napisalam kupujacej maila, ze jezeli nie zrobi do jutra wplaty, to odstepuje od umowy kupna/sprzedazy, wystapie o zwrot prowizji i wystawie negatywa. I zrobie tak jak pisala patatajowa, nie bede czekala na zrot prowizji tylko wystawie spodnie po wystapieniu o zwrot prowizj, czyli bede to mogla zrobic bodajze za 3 dni. I szczerze mowiac juz wcale nie zalezy mi na tym, zeby kupujaca mi wplacila te pieniadze, nie mam zamiaru sie z nia uzerac i prosic o odpowiedz na maila itp, jest to upokarzajace. Mam ogromny niesmak po tej aukcji. Nienawidze takich sytuacji, nigdy jako kupujaca nie wplacilam pieniedzy nawet godzine po zakonczeniu aukcji, robie to natychmiast.
      • patatajowa Re: Znowu allegro - wrrrrrr, zwrot prowizji 11.09.13, 09:53
        nie sądzę żebyś miała z tego powodu jakiekolwiek problemy. z kupującym nie ma zadnego kontaktu,nie ma wpłaty,ty regulaminowe 7 dni na kontak po wygranej aukcji odczekałaś.
        co innego gdybyś miała chociaż jednego maila czy smsa z informacją"tak, wygrałam-odezwę sie, zapłace za 14 dni na pewno,będe w kontakcie " czy coś w tym stylu,wtedy czekałabym niestety.
        śmiało wystawiaj ,szkoda nerwów na takich kupujących.
      • aga_tka81 Re: Znowu allegro - wrrrrrr, zwrot prowizji 11.09.13, 13:47
        Niestety tacy kupujący chyba zdarzają się każdemu, wystaw teraz przedmiot jak wiesz, że to chodliwy towar i pójdzie ci teraz.
        Daj oczywiście na czarną listę, aby już u Ciebie nic nie kupiła.
        Ja kiedyś spokojnie podchodziłam do czarnej listy tzn nikogo nie dodawałam, a teraz zaczęłam bo niektórzy kupujący przeginają. Raz jedna kupująca wylicytowała masę ubrań po dziecku nie było z nią kontaktu, a później chciała zapłacić za 2 tygodnie, takie rzeczy to się ustala wcześniej, a nie po zakupie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka