ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ?

18.11.13, 15:10
Bardzo podobają mi się ubranka NEXT. Szukam czegoś ciekawego dla niemowlaka smile Nie lubię za bardzo stereotypów: różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopczyka.

Gdzie mogę kupić ( przez internet) ładne i niekrzykliwe ubranka.

Mi się podobają ubranka tu:

pl.nextdirect.com/pl/
www.kappahl.pl/category/estore/articles/dzieci/design_by/newbie/


    • neffi79 Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 18.11.13, 15:48
      to taka niedyskretna reklama miała być? tak?
      • truskawka2013 Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 18.11.13, 17:59
        he he reklama czego ? Chyba żartujesz.... Przecież te firmy są znane na całym świecie i reklamy nie potrzebują. Chcę, by ludzie odpowiadający na mój post wiedzieli jaki mniej więcej mam gust i co mi się podoba, by coś doradzić.
        • neffi79 Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 18.11.13, 18:39
          nie spojrzałam na link
          jakos tak mi się skojarzyło z reklamą
          OK, niewazne jużsmile
    • momoneymoproblems Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 18.11.13, 16:35
      ze sklepów internetowych polecam endo.pl - jestem zadowolona z jakości ubranek, bardzo dobra gatunkowo bawełna, wzory też ok, często mają promocje, wyprzedaże, darmową przesyłkę, warto zamówić newsletter..
      z netu też kupuję czasami przez allegro ubranka firmy carter's - niestety w Polsce nie ma ich sklepów a wysyłka z USA wychodzi bardzo drogo..

      z internetowych sklepów to chyba tyle. Ja głównie kupuję ubranka w sklepach stacjonarnych: jakbyś miała okazję to polecam sklepy: 5-10-15, Cocodrillo, Gap, Lego Wear, Okaidi. Lubimy też body z tesco i niektóre ubranka z carefura. Nie polecam ubranek ze Smyka - beznadziejna jakość.


      • truskawka2013 Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 18.11.13, 18:01
        jeżeli chodzi o carter'sa to na allegro można znaleźć ich ubranka ale nie wiem jak z jakością. Do stacjonarnych sklepów też mam dostęp ale jakoś nic mi się tam nie podoba sad
        • truskawka2013 Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 18.11.13, 18:08
          Skorzystam może jeszcze z okazji i waszego doświadczenia i zapytam. Ile według was kompletów ubrań powinnam przygotować dla dziecka, które przyjdzie na świat 30 czerwca/1 lipca ? Czy jest sens kupować ubrania rozmiaru 56 ?

          Będę na pewno zamawiać ubrania z next w większości i zastanawiam się:
          1. ile kupic kompletów na 0-3 MSC i 3-6 msc ?
          2. ile sweterków/ bluzeczek takich grubszych... - lato niby ciepło ale wieczorami chłodno
          3. chciałabym kupić od razu ( za jedną przesyłką) kombinezon. Jaki rozmiar wybrać ? 6-9 msc ???

          Proszę przy okazji o radę.
          • dziubasekk Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 18.11.13, 22:07
            Też nie planowałam, a okazało się, że Młody urodził się malutki (2600) i zaczynaliśmy od rozmiaru 50.
            Nie widzę sensu kupowania sweterków czy bluzeczek 0-3 msc. Raz że będzie lato, dwa że przy takim maluchu są niepraktyczne. Chcesz coś grubszego to kup pajaca cieplejszego.
            Nie kupuj kombinezonu tak wcześnie. 6-9 miesięcy to ogromna rozbieżność. Będziesz miała na to dużo czasu.
          • julka_sz Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 20.11.13, 20:08
            Mój syn urodził się 26 lipca i ważył 3720 sweterek potrzebował na 62 na spacer jak było chłodniej bądź później na jesienne spacery jednen ci wystarczy. Kombinezon tez kupiłam wcześniej na 74 okazuje się ze jest sporo za duży i obecnie chodzi jeszcze w 62 ( po córce) ale jest już na niego bardzo dopasowany wiec polecam 62-68, ale też bym się nie spieszyła.
        • momoneymoproblems Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 18.11.13, 22:40
          cartersa ubranka są bardzo dobrej jakości, kupuj w ciemno. Co do ilości to nie radzę robić zapasów. Kup 3 body plus 3 pajace na 56 a resztę dokupisz jak urodzisz. Skoro kupujesz przez net to możesz nawet kupić będąc w szpitalu a dowiozą Ci natępnego dnia do domu smile Wszyscy mi mówili nie kupuj na 56 bo wyrośnie za dwa tygodnie a ja urodziłam takiego maluszka że na 56 to on nosił jak miał 3 miesiące. Więc jeśli chcesz tak szybo szykować wyprawkę to skup się na akcesoriach - jest tego naprawdę dużo smile Kocyki, rożki, kosmetyki, butelki itd smile
    • pederastwa Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 18.11.13, 19:47
      Spodenki, bluzy, kurtki itp kupuję zwykle używane na allegro. Chętnie Cartersa, Next, Marquita. Czasem jak coś mi się spodoba, to kupię nowe.
      Bieliznę typu body, spiochy raczej tylko nowe. Kupowałam w smyku cool club, ale rozczarowała mnie jakość, notorycznie lecą "oczka" przy napach, spierają się aplikacje. Już lepsze można upolować w pepco za parę złotych.
      • mamatomika Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 18.11.13, 22:28
        Oczywiscie ze potrzebujesz ubranka 56 chyba ze urodzisz mega wielkie dziecko. Moja corka miala 50 cm/ 3200g i spioszki 50 tki byly jej jeszcze za duze, syn 53cm / 3760 wszedl w pare 50tek po siostrze a czesc 56. Wiem ale ze niemieckie numery wychodza wieksze jak Polskie, tak ze to zalezy gdzie bedziesz kupowala. Ja ubranka dla obydwoch kupuje w H&M, w ZARA sa super ladne i nie niszcza sie tak szybko. Spojrz tutaj, www.zara.com/de/de/kinder/baby-mädchen-(3-36-monate)/alles-anzeigen-c436010.html
        • mamatomika Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 18.11.13, 22:40
          Albo tutaj www.zara.com/de/de/lookbook/mini/oktober-c510506.html , albo tutaj www.hm.com/de/subdepartment/KIDS?Nr=4294943575
          • babybump Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 19.11.13, 04:59
            Ja wiekszosc ubran mam z Next, m&S i Carters ( mieszkam w Kanadzie, tu jest prawie na kazdym kroku). W weekend zrobilam pierwsze pranie. Ubranka Next i M&S wygladaja nadal jak nowe, Carters jak szmaty. Nigdy juz nie kupie.
    • truskawka2013 Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 19.11.13, 12:56
      Myślę nad taką opcją dla dziecka letniego:

      0-3 msc ( rozmiar 62) - 15 kompletów ubrań + 2-3 grubsze sweterki coś na zasadzie narzucenia na dziecko, gdy będzie zimniej
      3-6 msc (rozmiar 68) - 20 kompletów ubrań + 3 grubsze bluzki czy sweterki

      Trzy miesiące miną bardzo szybko i wolę mieć zapas niż potem w szpitalu szybko szukać jakiś ubranek. Z kombinezonem dam sobie rzeczywiście spokój, bo może coś innego będzie.

      CO MYŚLICIE ? Wiem,ze dziecko to nie rewia mody ale sama lubię o siebie dbć, staram sie jakos wyglądac i przykro mi się patrzy na dzieci w powyciąganych śpiochach a matka pieknie ubrana....

      Możecie mi coś jeszcze poradzić odnośnie w ogóle rzeczy dla dziecka. Raczej sądząc po urodzeniach w mojej rodzinie ( i po moim wyglądzie) twierdzę, ze będe mieć dziewczynkę.

      Czy SUKIENKI na lato dla takiego dziecka są wygodne ? NP takie:

      pl.nextdirect.com/pl/g743132s3
      pl.nextdirect.com/pl/x522884s5
      (oczywiscie rajstopki jak będzie chłodniej)

      czy lepiej skupić się na takich zestawach ubrań: SPODENKI + BLUZECZKA ?

      Albo może: ŚPIOCHY ?


      A w przypadku chlopców co ubieraliście ? Śpiochy czy bluzeczka + spodenki ?

      Oczywiście chcę, by dziecku było przede wszystkim wygodnie no ale też niech wygląda porządnie smile

      Proszę o rady a nie uszczypliwości

      • murwa.kac Truskawka 19.11.13, 14:13
        a po co Ci komplety ubranek 0 - 3 miesiace, skoro Ty w czerwcu urodziłaś wszak, hm?
        • illegal.alien Re: Truskawka 19.11.13, 14:39
          Ona w czerwcu dopiero URODZI, nie urodzila smile
          • bisiek10 Re: Truskawka 19.11.13, 14:55
            No wlasnie nie wiem o co kaman murwa smileCzemu sadzisz ze truskawka ma dwa nicki i urodzila juz w czerwcu? I do tego piszesz to jako moderator.Tak z ciekawosci pytam
          • calvi-nai Re: Truskawka 19.11.13, 22:14
            Chyba że truskawka ma coś wspólnego z moje mieszkanie, która to jakoś koło czerwca urodziła (to ten egzemplarz ciekawy z sygnaturki murwy)
            • bisiek10 Re: Truskawka 19.11.13, 23:00
              Pamietam mojemieszkanie i o niej tez pomyslalam ale chyba nie sadzi murwa ze dziewczyna az tak kopnieta zeby teraz zmienic nicka na truskawke i glupa z siebie robic zakladajac takie watki tu i na CIP skoro w czerwcu urodzila? smile
              • bisiek10 Re: Truskawka 19.11.13, 23:10
                I z tego co widze mruwa usunela swoj wpis z sasiedniego watku truskawki , w ktorym to jako moderator zwraca uwage truskawce ze nie potrzebne jej dwa nicki..Dziwna sprawa smile
                • bisiek10 Re: Truskawka 19.11.13, 23:12
                  Murwa mialo byc smile
      • momoneymoproblems Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 19.11.13, 16:03
        masakra - po przeczytaniu Twojego poprzedniego posta z listą zakupów teraz czytam że chcesz kupić dziecku na 3 miesiące 35 kompletów ubrań...

        Nurtuje mnie dlaczego piszesz że sądząc po Twoim wyglądzie będziesz mieć dziewczynkę? Czy wygląd matki ma wpływ na płeć dziecka?

        Słuchaj, może powinnaś z kimś porozmawiać o ciązy, macierzyństwie, tak ogólnie..Co na to Twój mąż/partnern/ rodzina? Czasami mama/babcia/siostra albo przyjaciółka lepiej doradzi niż anonimowe osoby na forum..
        • mamatomika Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 19.11.13, 20:17
          Jesli to bedzie dziewczynka to bedziesz ja szukac w 62 smile Dziewczynki sa przewaznie mniejsze jak chlopcy.
      • kangoorol Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 19.11.13, 20:57
        nie wiem co masz na mysli piszac o kompletach. wg mnie warto miec ok 5-10 bodziakow i 5-10 pajacow na poszczegolne rozmiary startujac od 56, z tych mniejszych moze 1-2 do szpitala ale jak urodzisz od 3.5kg w gore to sie nie przydadza...no chyba ze wczesniak sie trafi. wszystkie spodenki wg mnie niepraktyczne bo jak dziecie nalezy do wiercacych sie to takie cos lubi sie zsuwac razem z pielucha. skarpeteczki to samo. z sukienkami poczekaj do usg w 20tyg niech potwierdza plec. kaftaniki zapinane z przodu typu sweterek 2-3 szt na zimniejsze wieczory. czapeczki 2-3. niedrapki 2-4 pary, lubia sie brudzic i gubic. grubszy pajac polarowy na noc. swaddle z zapinanymi rekawkami maly rozmiar na pierwsze tygodnie do spania. nic wiecej nie trzeba. obejrzyj purebaby i marquise.
      • mika_p Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 19.11.13, 22:41
        Po pierwsze, nie ma żadnej gwarancji, że rozmiar 62 dziecko ponosi dłużej niż kilka tygodni, mój Pierworodny wyrósł z po 6 tygodniach, a urodził się przeciętny.
        Po drugie, po grzyba ci aż 15 kompletów? Zamierzasz prać raz na 2 tygodnie? O ile dziecko nie jest megaulewaczem, to 6-8 na początek wystarczy, poza tym, standardowy prezent dla rodziców nowonarodzonego to ciuszki.
        Po trzecie, nie sukienka, nie bluzka i spodenki, tylko body+śpiochy, pajacyk, albo w oghóle samo body. Gumka w pasie to zły pomysł. Dziecku ma być wygodnie, przede wszytskim, a odczucia estetyczne matki są na drugim miejscu. Śpiochy są OK - zapięcie nie uwiera ani w pozycji na plecach, ani na brzuchu.
      • grajfrutt Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 20.11.13, 00:10
        Ja chłopca ubierałam w spodenki + bluzeczkę, śpiochów nie lubiłam, nie podobają mi się, do spania miał pajace. Rozmiar 56 nosił przez 2 miesiące, rozmiar 0-3 (62) do ok 5 miesiąca, rozmiar 68 do ok 9-10 miesiąca. Nie sugeruj się tym wiekiem w rozmiarach bo każde dziecko jest inne, jedne mniejsze drugie większe. Jedno rośnie szybciej drugie wolniej... Nakupisz letnich sukienek a dziecko dorośnie do nich zimą.
    • mallgosia76 Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 19.11.13, 22:33
      Ciesz się ciążą i tak bardzo nie wybiegaj w przyszłość,bo to różnie bywa niestety...
      Życzę zdrowka!
      • neffi79 Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 19.11.13, 22:38
        mallgosia76 napisała:

        > Ciesz się ciążą i tak bardzo nie wybiegaj w przyszłość,bo to różnie bywa nieste
        > ty...
        > Życzę zdrowka!

        Podpisuję się.
        ja z tych ostroznych, wyprawke wraz z wózkiem, łóżeczkiem, kołyską itp szykowałam jakoś grubo w 8 miesiącu
    • giba116 Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 20.11.13, 09:04
      Pomijając fakt niezdrowego organizowania i planowania zakupów na kolejne kilka lat do przodu moje rady:
      - nie kupuj takiej ilości ciuchów, bo po prostu nie zdąrzysz ich założyć, no chyba, że nie będziesz prała tylko wyrzucała do kosza. Wtedy 35 kompletów ubrań jest jak najbardziej zasadne.
      - nie kupuj żadnych sukienek. Dla niemowlęcia to jakaś totalna porażka.
      - kupując sweterki czy bluzy zwróć uwagę żeby nie było kapturów. Przy leżącym dziecku to mega niewygodne. A niestety większość tych słitaśnych ubranek jest projektowana po to, żeby wyglądać a nie zapewnić wygodę dziecku.
      • minia19765 Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 20.11.13, 10:27
        Kilka lat temu moja koleżanka też będąc w ciąży wpadła w szał zakupów. Kupiła wszystko od łóżeczka po ubranka foteliki, książeczki itd...
        Piękne wszystko i drogie. Czekało. Pojechała do szpitala, miała skurcze. Odkleiło się jej łożysko, dziecko zmarło. Koszmar. I wielki problem co zrobić z tymi wszystkimi niepotrzebnymi już rzeczami. Kto sie tym miał zająć. Mąż nie był w stanie ona tym bardziej. Jej brat zabrał wszystko i sprzedał na allegro. Nie wiem jak udało by mi się przeżyć pakowanie tych rzeczy, chyba bym się zapłakała na śmierć. Gdy zaszła po raz drugi w ciąże mąż składał łóżeczko jak dziecko było na świecie. Oczywiście najpotrzebniejsze rzeczy dla noworodka mieli, ale wszystko z umiarem i z głową. Taka historia mi się przypomniała. może tragiczna ale...
        • momoneymoproblems Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 20.11.13, 11:40
          ja znam dziewczynę która tak się trzęsła o te przesądy, dziecku nic nie kupowała, nawet prezentu nie można było dać. O ciąży nie mówiła, bo jeszcze ktoś zauroczy, zapeszy z zazdrości. I urodziła dwa miesiące przed terminem. nic dlacdzieciaka nie miała. Mąż musiał od sklepu do szpitala jeździć...także ja w przesądy nie wierzę. Wiadomo że różnie może być. Ale skoro kompletowanie wyprawki sprawia radość, jest czym zająć ręce, myśli to czemu nie. Dla mnie tyle ciuchów to jest po prostu za dużo, dziecku ma być wygodnie. Lepiej zainwestować w lepszą jakość, mniejszą ilość. nie rozumiem o co chodzi z tym przebieraniem noworodka pięć razy dziennie. Mi jeden pajac starczał na cały dzień, dziecko ulewało na pieluchę. Poza tym przed rozszerzeniem diety ubranka się tak nie niszczą, bo mleko łatwo sprać, gorzej jest później z marchewkami i innym kolorowym jedzonkiem, którego nie da się sprać..
    • minia19765 Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 20.11.13, 11:52
      Ja po tej historii z moją koleżanką po prostu uważam że we wszystkim trzeba zachować umiar. Ja z tych przesądnych. Mój mąż w pierwszej ciąży łóżeczko składał jak mały był już na świecie. Przy drugim dziecku złożono mi łóżeczko bez mojej wiedzy wcześniej, wkurzyło mnie to lekkosmile
      • any-time Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 20.11.13, 14:30
        Kompletowanie wyprawki i robienie listy zakupów, w 6-7 tc pozostawiam bez komentarza, bo jedyne co można byłoby napisać to coś o stanie umysłu autorki..
        Zdrowy umiar, zdrowym umiarem ale nie można też popadać w paranoje i ślepo wierzyć w przesądy, bo oznaczałoby to, że wyprawkę należy kupić dopiero po urodzeniu dziecka, co jak wiemy jest średnio wykonalne z dopiero co urodzonym maleństwem.
        Wiadomo, ze dopóki dziecka nie ma na świecie to wszystko może się zdarzyć. Ja zaczęłam zwracać uwagę na niemowlęce ubranka dopiero po USG połówkowym, gdy okazało się że wszystko jest ok. Teraz jestem w 7 m-cu, więc wyprawka częściowo skompletowana, no ale też wiele jeszcze do kupienia zostało.
    • anastazja132 Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 22.11.13, 11:01
      A zdarzało Wam się kupować ubrania dla dzieci w second-hand?
      • murwa.kac Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 22.11.13, 11:12
        zdazalo i zdaza.
        wiekszosc ubran synowi kupuje w sh.
        bodziaki, pajace, nazwijmy to bielizne kupuje nowe jednak.
        ale spodnie, bluzki, bluzy, kurtki etc - nie mam oporow. tanie, ladne, niezniszczone. dziecko krotko chodzi w ubrankach, szkoda mi wywalac stowe na kurtke, ktora moge kupic za 17 zl.

        piore w olejku herbacianym, zeby zdezynfekowac i tyle.
        • momoneymoproblems Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 23.11.13, 09:47
          popieram kupowanie w sh. Ja nie mam czasu ale jakbym miała to bym tak robiła. Ekologicznie, oszczędnie a ubranka nieraz lepszej jakości niż te sklepowe.
    • aaaniula Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 22.11.13, 11:56
      Ogarnij się kobieto. Jeśli chcesz kupować hurtowo na następne 15 lat to kupuj, ale nie każ innym myśleć o tym co będzie przydatne, a co nie. Jeszcze nie ma zimy, a ty pytasz czy kupować kombinezon na następną zimę?? Litości... To tak nie działa. Bez sensu kupować zapas ciuchów. Stracisz kupę kasy. Bo to jest tak, że przydatność ubrań zmienia się z wiekiem. U nas początkowo body z krótki rękawem i na to bluzka z długim. Potem już tylko body z długim rękawem- więc te z krótkim w ogóle się nie przydają. Do spania- zobaczysz jak będzie ciepło dziecku. Jeśli będzie zmarzluchem, będziesz potrzebowała innych ubrań, aniżeli do dziecka zimnolubnego. Skąd mamy wiedzieć jak dziecko będzie przybierało w okresie 6 miesięcy? Może ważyć 6 kilo, a może ważyć 10.
      • a_buuuu Re: ubranka dla dzieci - gdzie kupujecie ? 23.11.13, 11:48
        Otóż to. Mój się urodził 54cm, trzy i pół kilo, a miałam tylko kilka ubranek na 62, bo my z mężem wysocy i panie w sklepach od razu takie nam podawały. Potem nakupiłam na 62, to zaraz wyrósł. Potem na wyrost na 74 to zaś zastopował i wisiały na nim. Lepiej kupuj na bieżąco i po trochuwink
        A jak chcesz się teraz wyżyć, kupuj na 68 body i śpiochy/półśpiochy (są takie z szerokim paskiem zamiast gumki; mi się sprawdzają i to przy ruchliwym dziecku). Do tego rozmiaru kiedyś dorośnie, więc się nie zmarnująwink
Inne wątki na temat:
Pełna wersja