Dodaj do ulubionych

Wakacje 2016

02.01.16, 09:53
Pochwalcie się rezerwacjami/planami, może się zainspiruję - tak było w zeszłym roku, dzięki krasulas spędziliśmy fajne wakacje w bajkowym hotelu w Turcji - Utopia World. W tym roku marzyła mi się Teneryfa, ale waham się czy nie lepiej/bezpieczniej pojechać gdzieś na południe samochodem.
Obserwuj wątek
    • malmoni20 Re: Wakacje 2016 02.01.16, 10:02
      Na Teneryfie byliśmy w zeszłym roku od 20 kwietnia do 4 maja, pogoda super, cieplutko, zer deszczu, była plaża, basen, zwiedzanie, lecieliśmy tanimi liniami do apartamentu wynajętego, mieliśmy auto wynajęte na cały pobyt,fiat doblo za 198 euro, całość generalnie sporo taniej wyszła niż z Biura Podróży, dla rodziny 2+3 nie ma tanich ofert niestety.
      W tym roku lecimy w marcu na Fuerteventurę na 9 dni, wracamy przez Barcelonę i tam mamy 5 noclegów.
      Potem pod koniec czerwca do Lublany na dwa tygodnie, tam pewnie pojedziemy nad Adriatyk, plus zwiedzanie Lublany
      • agni71 Re: Wakacje 2016 02.01.16, 13:28
        W tym roku lecimy w marcu na Fuerteventurę na 9 dni, wracamy przez Barcelonę i tam mamy 5 noclegów.
        Potem pod koniec czerwca do Lublany na dwa tygodnie, tam pewnie pojedziemy nad Adriatyk, plus zwiedzanie Lublany

A w wakacje? Latem? W domu cały czas?
        • malmoni20 Re: Wakacje 2016 02.01.16, 23:52
          No tegoroczne wakacje jeszcze w domu, we wrześniu najstarszy syn do pierwszej klasy pójdzie to się pewnie urwą wyjazdy na dwa tygodnie poza sezonem sad
          korzystamy póki możemy
          • agni71 Re: Wakacje 2016 03.01.16, 13:30
            Rozumiem, w sumie przydałaby się reforma szkolnictwa, jeśli chodzi o rodzaj i czas przerw w nauce. Tez nie miałabym nic przeciwko, by były dłuższe przerwy jesienią i wiosną, kiedy faktycznie zwiedza się przyjemniej, a latem np. tylko miesiąc.
            • patatajowa Re: Wakacje 2016 03.01.16, 13:50
              ale chyba był taki pomysł w zeszłym roku zeby wakacje letnie były takie ruchome jak ferie zimowe. ci znad morza(naszego) chcieli dłuzszego sezonu zeby zarobic tyle co górale w zimie wink
    • krasulas Re: Wakacje 2016 02.01.16, 11:02
      Cześć....też planowaliśmy samochodem...ale...
      W pierwszych tygodniach firstów sporo czasu na analizy poświęciłam i jednak wybraliśmy przelot. Własnym transportem byliśmy w ost.latach w Cro i Błg. Ale...za duży majdan braliśmy...też muszę prowadzić...dbać o lokum. Odpuścilam. Bookneliśmy Carolina Mare na Krecie. Termin musiał być lipcowy. Żadna oferta z aquaparkiem nie była idealna....cena, opinie, lokalizacja. Wypośrodkowalam nasze oczekiwania i padło na C.M. Zdjęcia na Grecosie fatalne...a hotel niezły. Cena ok...transfer ok...plaża fajna + animacje. Dodam, że mam genialną agentkę...w diabły różnych ofert miałam... padło na popularny i oby bezpieczny kierunek. Pzdr
      • monika78kr Re: Wakacje 2016 02.01.16, 13:19
        Teneryfa mi sie marzy, ale nie chcialabym zaplacic wiecej niz 15tys za 2 tyg - wyjazd na 8 dni wydaje mi sie za krotki biorac pod uwage ile miejsc jest tam do zobaczenia. Nastawic sie na lepszy hotel czy cos tanszego, a wiecej zainwestowac w samochod i wiecej zwiedzic? Dzieci z reguly niechetnie rezygnuja z hotelowych rozrywek, wiec nie wiem czy to sie uda.
        Ogolnie nie wiem na co by stawiac, jak na pierwszy raz. Moze polecisz jakis przyjemny a w miare niedrogi hotel?
        • verika Re: Wakacje 2016 02.01.16, 13:51
          Generalnie Teneryfa jest dość droga i z roku na rok te ceny rosną, przykładowo - hotel w którym byliśmy 3 lata temu, płacąc około 11,5 tys (2os+dziecko, 2 tyg. z all., hotel 4* ) i chcieliśmy znów tam pojechać w zeszłym roku kosztował 19,5 tys. , załatwiane w tym samym okresie z maksymalnymi zniżkami. Generalnie jadąc z biura jest bardzo drogo, niestety. Oczywiście można jechać na własną rękę zapłacić przelot i znaleźć apartament, na pewno będzie taniej i to sporo. Trzeba wziąć pod uwagę własne gotowanie, ew. stołowanie w knajpach. My tak raz byliśmy, ale jakoś wolę opcję hotelu, może dlatego, że wiem gdzie chcę być, co mi pasuje i nie chciałabym mieszkać na odludziu nawet mając wypożyczone auto. Ale oczywiście co kto lubi. No i jak Teneryfa to zdecydowanie 2 tygodnie, tydzień jest stanowczo za mało, aby się nacieszyć wszystkim no i biorąc pod uwagę jeszcze dość długi lot.
          • patatajowa Re: Wakacje 2016 02.01.16, 13:56
            biorac pod uwage ze biura podrózy prawie juz nie sprzedają Egiptu,Tunezji,Turcji-czy bardzo niewiele osób sie decyduje na te kierunki- to ceny w tym sezonie na pozostałe "bezpieczniejsze i bardziej europejskie" kierunki moga byc wysokie jak nigdy dotad. niestety...
        • verika Re: Wakacje 2016 02.01.16, 13:56
          W miarę nie drogi ? Tzn. za ile ? Mogę dać Ci namiary na 2 fajne hotele ( w dwóch różnych miejscach, zależy czego szukasz), wiem, że bukując miejsce w hotelu oddzielnie a oddzielnie przelot zapłacisz dużo mniej niż razem wszystko z jakiegoś biura. Ewentualnie jak masz możliwość wykupu wycieczki z biura w de, jest o około 30-40 % taniej niż z PL. tylko trzeba brać pod uwagę dojazd na lotnisko do np. Berlina, ale zależy gdzie mieszkasz.
          • monika78kr Re: Wakacje 2016 02.01.16, 15:26
            Przeloty dla naszej 4 to ok 4 tys, taxi do hotelu - oby z jedzeniem nie wyszlo ponad 15tys bo wtedy nie ma to sensu. Rozgladam sie po obiektach w Puerto de Santiago. Jesli mozesz cos polecic to prosze - jesli nie tu to na priv: m.binkiewicz@op.pl
        • varietty Re: Wakacje 2016 24.05.16, 23:53
          15 tys.??? Dziewczyno to co Ty chcesz? My za tydzien (przelot + hotel) zaplacilismy 400 zl od osoby + atrakcje na miejscu. Poza tym wydaje mi sie ze jesli ktos nastawia sie na zwiedzanie to opcjia all inclusive jest bez sensu
      • agni71 Re: Wakacje 2016 02.01.16, 13:32
        A możesz polecić cos dla osób, które chcą wynająć apartament/domek na 2 tygodnie (ale chętnie tydzień w jednym miejscu, tydzień w innym) z dojazdem własnym samochodem? Dla 5 osób. Chętnie z basenem na miejscu, jedno miejsce może być dalej od morza (tu koniecznie basen), drugie w miarę blisko (wchodzi w grę dojazd samochodem) i tu basen nie jest obowiązkowy. Możesz cos konkretnego polecić? Albo chociaz jakiś portal z ofertami? Dwa lata temu bardzo fajne oferty tego typu wyszukaliśmy we Włoszech na agriturismo.it, polecam.
        • malmoni20 Re: Wakacje 2016 03.01.16, 00:05
          na Teneryfie byliśmy w tym apartamencie, www.tenerifevillasonline.co.uk/gomera.htm, wszystko było ok., plaża blisko, ale z ciemnym piaskiem, blisko kilka knajpek, sam apartament duży, ma dwie łazienki, jedna sypialnia nie ma okna, jest w niej klima za to, nam to akurat nie przeszkadzało, a z tarasu jest widok na ocean,
          samochód braliśmy w wypożyczalni plus rent a car, tani są, braliśmy po raz kolejny i wszystko ok. było
    • sonia-3 Re: Wakacje 2016 02.01.16, 16:45
      Mieliśmy jechać do Utopii. Cały rok szykowaliśmy się na wyjaz do tego hotelu. W rezultacie wygrała Dominikana. Jedziemy w końcówce czerwca na 2 tygodnie. Za naszą trójkę wyszło 14.600
        • lawia77 Re: Wakacje 2016 02.01.16, 19:00
          my na Kos w czerwcu, 2 tyg, all incl. 4* hotel z auaparkiem, za 3 osoby dorosłe i dziecko niecałe 12 tys.
          lecimy na wyspy greckie juz 9 raz i narazie nam sie nie znudziło, a na ferie standardowo kanary 8 dni leżakowania
          • agni71 Re: Wakacje 2016 02.01.16, 19:13
            W czerwcu nie ma wakacji wink

Czy ktoś tu w ogóle jeszcze jeżdzi na wakacje w czasie wakacji?

Ponawiam pytanie o to gdzie szukać ofert apartamentów/domków w Hiszpanii. Wyjazd z biurem mnie nie interesuje. Jeżdzi ktoś tak? I polećcie proszę region - ląd, wyspa? W kwestii Hiszpanii jestem zielona.
            • lawia77 Re: Wakacje 2016 02.01.16, 19:25
              agni71 napisała:

> W czerwcu nie ma wakacji wink
              mylisz się, wakacje rozpoczynają się 24 czerwca właśnie 2016r.

według mnie lipiec i sierpien to najgorszy okres na spędzanie urlopu w Hiszpanii -wiem z doświadczenia w tym czasie super jest w naszym kraju
              • agni71 Re: Wakacje 2016 02.01.16, 19:36
                Ale od 24 czerwca nijak nie będzie 2 tygodni w czerwcu wink

Co do upałów, podobno Wyspy Kanaryjskie mają przyjemny klimat.

Generalnie, jeśli ktoś chce zwiedzać, a nie tylko moczyc tyłek w basenie, to wakacje nad Morzem Śródziemnym w lipcu i sierpniu mogą dac w kość. Niestety, tak już jest w Polsce, że dzieci wakacje mają w tych dwóch miesiącach. Poza tym, nie wiem, jak jest w Hiszpanii, ale już np. w Portugalii w tym okresie jest całkiem fajnie (byłam i na północy w na południu, nie umierałam z upałów), we Włoszech 2 lata temu mieliśmy mniejsze upały niż w tym samym czasie męczyły Polskę. Różnie można trafić. W wielu krajach dużo zależy tez od regionu.
              • marshi Re: Wakacje 2016 02.01.16, 19:44
                Chyba chodzi o to, że w czasie wakacji szkolnych. Ja też nie jeżdżę w trakcie roku szkolnego, bo na dwa tygodnie dzieci ze szkoły nie zabiorę, a dodatkowo nie chcę by dzieci wakacje spędzały w domu. Wybór takiego terminu generuje niestety wyższe koszty wyjazdu i mniej przyjazną pogodę na zwiedzanie (upał). Na wakacje 2016 nie mamy jeszcze planów, a z reguy już w październiku wiedzieliśmy, gdzie jedziemy na wspólny rodzinny wyjazd. Na wakacje 2016 planów nie mamy. Rozważamy Austrię.
                • fifiak Re: Wakacje 2016 03.01.16, 20:08
                  Austria świetny pomysł na aktywny wypoczynek: liczne kolejki na szczyty, baseny. W minionym roku byliśmy w okolicach Solden. Warto zwrócić uwagę, aby w cenie apartamentu, hotelu była zawarta karta uprawniająca do bezpłatnych przejazdów komunikacją, wyciągami, wejść na basen, muzeów itd.
              • agnieszka77_11 Re: Wakacje 2016 02.01.16, 19:44
                lawia77 napisał:

> według mnie lipiec i sierpien to najgorszy okres na spędzanie urlopu w Hiszpani
                > i -wiem z doświadczenia w tym czasie super jest w naszym kraju

Oj nie. Nie zgadzam się z tym. Klimat na Balearach i Kanarach w tym okresie jest super. A jak przynajmniej raz spędzi się wakacje za granicą to już więcej nie chce się jeździć nad brudny i zimny Bałtyk smile Nawet w Oceanie Atlantyckim woda jest cieplejsza niż nad naszym polskim morzem, choćby było i 35 stopni na termometrze.
            • agnieszka77_11 Re: Wakacje 2016 02.01.16, 19:39
              Agni71, bez biura niczego polecić Tobie ne mogę, bo póki co latamy tylko z nimi. Parę razy próbowałam coś znaleźć na własną rękę, ale po kalkulacji kosztów przelotu + zakwaterowania wychodziło, że z biurem nie jest drożej. Ale my latamy w sezonie wakacyjnym lipiec-sierpień, więc może też dlatego ciężej upolować okazje.

Teneryfę polecam. Okolice Puerto de Santiago, niedaleko Gigantów, choć na piękne plaże w tym rejonie nie licz. Niedaleko jest Playa de Arena z czarnym piaskiem. Dla mnie jednak Puerto jest bardziej klimatyczne niż te wszystkie hotelowe kurorty typu Las Americas.
              Majorka - to zdecydowanie okolice Alcudii, skąd też niedaleko do najpiękniejszym miejsc na Majorce.
              • agni71 Re: Wakacje 2016 02.01.16, 19:45
                agnieszka77_11 napisała:

> Agni71, bez biura niczego polecić Tobie ne mogę, bo póki co latamy tylko z nimi
                > . Parę razy próbowałam coś znaleźć na własną rękę, ale po kalkulacji kosztów pr
                > zelotu + zakwaterowania wychodziło, że z biurem nie jest drożej.

Z przelotami na pewno, jak policzę bilety na naszą piątkę, to przerażenie. My planujemy przejazd samochodem, z jednym lub dwoma noclegami po drodze. Wtedy odpada koszmarny koszt biletów, oraz koszt wynajmu samochodu na miejscu (a duże samochody, na 5 osób nie są tanie)

Ale my latamy
                > w sezonie wakacyjnym lipiec-sierpień, więc może też dlatego ciężej upolować oka
                > zje.

My tez tylko lipiec-sierpień. Nie zależy mi na jakiś mega tanich okazjach, ale nie wiem, gdzie zacząć szukać noclegów.

> Teneryfę polecam. Okolice Puerto de Santiago, niedaleko Gigantów, choć na piękn
                > e plaże w tym rejonie nie licz. Niedaleko jest Playa de Arena z czarnym piaskie
                > m. Dla mnie jednak Puerto jest bardziej klimatyczne niż te wszystkie hotelowe k
                > urorty typu Las Americas.

Hotelowe kurorty odpadają, już się w takich nabyliśmy, wyjazdy do hoteli AI zaliczyliśmy, a teraz zasmakowaliśmy w wyjazdach organizowanych indywidualnie. Taniej nie jest, ale zdecydowanie więcej wrażeń. Dzięki za polecenie rejonu na Teneryfie, rozważamy tę wyspę,. choć bardziej prawdopodobne jest, że na pierwszy wyjazd do Hiszpanii wybierzemy jednak stały ląd.

• agnieszka77_11 Re: Wakacje 2016 02.01.16, 19:56
        > Polecam też grecką wyspę Zakynthos. Zabytków niestety nie ma, ale widoki piękne

Może źle napisałam, zabytków niestety WIELU nie ma, bo w stolicy są całkiem ciekawe ruiny zamku.
        • malmoni20 Re: Wakacje 2016 03.01.16, 00:11
          Byłam w Maladze w sierpniu i było koszmarnie gorąco, a woda w morzu wcale nie taka ciepła, tam są podobno jakieś zimne prądy i mimo upałów, woda aż tak się nie nagrzewa
          Kanary mają zdecydowanie lepszą pogodę, ja lubię tam pojechać w marcu czy listopadzie, jak w Polsce zimno i brzydko i trochę słońca zaznać, mi wystarczy 24-25 stopni do szczęścia smile
          A i nasz wyjazd drugi, do Lublany pod koniec czerwca jest i zahacza o lipiec, więc się już może liczy jako wakacje wink
          W przyszłym roku najmłodsza będzie miała prawie 3 lata to może gdzieś sie odważymy samochodem jechać
          • blondynkapoznan Re: Wakacje 2016 03.01.16, 09:49
            dla mnie lipiec sierpień za gorąco.Pod koniec czerwca już z dnia na dzień czuć że coraz cieplej.Mam na myśli wysypy greckie.Mlody będzie miał wcześniejsze wakacje od szkoły.Później skoczymy pewnie nad morze.
            • krasulas Re: krasulas 03.01.16, 15:59
              Faktycznie...ostatni termin wakacyjny koniec czerwca...potem koniec sierpnia.
              Dziwne...
              Fakt faktem, że oferty schodziły szybko - Grecos z ofertą wchodził chyba ostatni (można było przeanalizować konkurencję już 1-2 tyg wcześniej).
              Pierwszy raz lecimy na 8 dni - oby nie za krótko. Ale...potem 5 dni w domu i nad Bałtyk.
              Za pobyt all.inc. z parkingiem na lotnisku płacimy 8300 (2os.dor.+12latka+7latek).

• fifiak Austria 03.01.16, 20:13
        Tu znajduje się opis naszego ubiegłorocznego pobytu w Austrii
        forum.gazeta.pl/forum/w,244861,158263679,158263679,Wakacje_w_dolinie_Otztal_goraco_polecam.html#p158275743
      • alfa36 san vito 03.01.16, 21:41
        A czego nie skreśliłaś? Chyba trudno o bezpieczny kierunek, do lata pól roku, wiele może się wydarzyć. Można mieć tylko nadzieję, że jednak coś się wyjaśni.
        • fredy58 Re: san vito 03.01.16, 21:55
          Tu polecam fajny apartament w Hiszpanii wszystko nowe - od tego roku znajomi zaczynają udostępniać jak by ktoś szukał warto zerknąć
          www.airbnb.pl/rooms/8113687?checkin=27-09-2015&checkout=03-10-2015&guests=2&s=npfDXC-C
        • san_vito Re: san vito 03.01.16, 23:31
          Nie skreslilam Polski i Hiszpanii. Wlochy juz przed fala uchodzcow mialy duza migracje ludzi z Afryki. Dosc specyficznych, kto byl na wyspach, wie o co chodzi. W Grecji migranci byli spokojni. Ale terazniejsi uchodzccy moga wcale nie byc mili podczas urlopu.
    • olesia301 Re: Wakacje 2016 03.01.16, 21:59
      Też sie podpytam smile

Zaznaczam - nie interesuje nas opcja 14 dni moczyć d..e w basenie, ol iluzif w hotelu i widok na ocean wink

ciekawią nas zabytki, nieznane miejsca, miasteczka, wszystko, nawet brudne ryneczki byle nie leżenie na plaży
      nawet nasz niepełnosprawny syn przyzwyczajony do aktywnego wpoczynku
      Jaką np grecką wyspę można polecić? Grecja to marzenie, ale teraz trochę strach ze wzgl na uchodźców
      myślelismy o Portugalii - drogo?
      • agni71 Re: Wakacje 2016 03.01.16, 22:10
        Rodos, Kreta, ale latem tam jest jednak zabójczo gorąco.

W Portugalii byłam lata temu, więc w kwestii cen się nie wypowiem, za to klimat przyjaźniejszy zwiedzaniu.

a może Włochy? 2 lata temu byliśmy w Toskanii, mogę polecić nasze kwatery.
        • olesia301 Re: Wakacje 2016 04.01.16, 08:50
          o może tak - podaj do Toskanii, ale jak tam z uchodźcami w tym roku?
          Jaki miesiąc polecasz, nie musi być to lipiec/sierpień, każdy dowolny wink
          Jest co zobaczyć?
          Na basen to ja chodzę u nas 2x w tygodniu winka nas morzem mieszkam, więc to dla mnie żadna atrakcja wink

Mnie ciekawią ludzie, kuchnia, zwyczaje, ich religie - uwielbiam chodzić na msze np w meczenie byłam, na mszy prawosławnej.
        • agni71 Re: Wakacje 2016 04.01.16, 09:18
          Dziewczyny, podam nasze kwatery, ale muszę prosić o pomoc męża. Po zmianie przeglądarki diabli wzięli moje zakładki i nijak nie mogę znaleźć stron www tych naszych noclegów. Może mąż będzie pamiętał więcej niż nazwę miejscowości wink Byliśmy w (a właściwie w pobliżu) Scarlino i w Montepulciano.
          W Toskanii 2 lata temu uchodźców nie widziałam, choć zapewne w większych miastach są (ale my bywaliśmy głównie w mniejszych, a w Sienie i Florencji byliśmy po jednym dniu). Toskania jest przede wszystkim bardzo malownicza krajobrazowo.
          A co do basenu - trochę inne są wrażenia estetyczne, gdy leżąc w basenie masz widok na pobliskie wzgórza i przyklejone do nich średniowieczne miasteczko, niż na krytym basenie w Polsce smile
            • agni71 Re: Jedno znalazłam 04.01.16, 09:40
              I drugie też - przypomniałam sobie nazwę:

Casa Vacanze Scarlino Bicchi Belvedere

Najpierw byliśmy tu, później w miejscu, które zalinkowałam wyżej. Tu można skorzystać z pralki (przy dłuższym wyjeździe przydaje się).
              Oba miejsca polecam, choć każde ma nieco inny charakter, i inne zalety.
              • corrina_f1 Re: Jedno znalazłam 07.01.16, 11:13
                agni71 napisała:

> I drugie też - przypomniałam sobie nazwę:
                >
                > Casa Vacanze Scarlino Bicchi
                > Belvedere

>
                > Najpierw byliśmy tu, później w miejscu, które zalinkowałam wyżej. Tu można skor
                > zystać z pralki (przy dłuższym wyjeździe przydaje się).
                > Oba miejsca polecam, choć każde ma nieco inny charakter, i inne zalety.

Agni, który dokładnie mieliście apartament ? Was jest 5, o ile dobrze pamiętam ?
                Byliście tydzień ? Jak wyszło cenowo ? Z właścicielami da się po angielsku ?
                • corrina_f1 Re: Jedno znalazłam 07.01.16, 11:18
                  corrina_f1 napisała:

> agni71 napisała:
                  >
                  > > I drugie też - przypomniałam sobie nazwę:
                  > >
                  > > Casa Vacanze Scarlino
                  > Bicchi
                  > > Belvedere

> >
                  > > Najpierw byliśmy tu, później w miejscu, które zalinkowałam wyżej. Tu moż
                  > na skor
                  > > zystać z pralki (przy dłuższym wyjeździe przydaje się).
                  > > Oba miejsca polecam, choć każde ma nieco inny charakter, i inne zalety.
                  >
                  > Agni, który dokładnie mieliście apartament ? Was jest 5, o ile dobrze pamiętam
                  > ?
                  > Byliście tydzień ? Jak wyszło cenowo ? Z właścicielami da się po angielsku ?

O rety, sorki, odpowiedziałam nie pod tym postem, co chciałam smile
                  Chodziło mi o to miejsce :
                  www.poderefucile.com/INGLE.html
                  • agni71 Re: Jedno znalazłam 07.01.16, 11:46
                    A ja się wyprodukowałam już o tamtym wink

Nie pamiętam cen, było taniej niż w pierwszym miejscu.

Z apartamentów już nie mieliśmy wyboru, bo dostępny był tylko La Sorgente 2. Co nam w nim nie pasowało, to że wejście po schodkach i brak tarasu. Chcąc zjeść na dworze musieliśmy znosić wszystko po schodach do ogrodu. Jak ktoś jest przyzwyczajony do parterowego domu z tarasem, to jest to uciążliwość. Z drugiej strony, to jedyny z dwiema sypialniami, a na tym nam zawsze zależy.

Na tym zdjęciu jest wejście do naszego apartamentu www.poderefucile.com/podere%20fucile%20(52).JPG

Dosyć fajny wydaje mi się apartament, do którego wchodzi się po schodkach najbliżej patrzącego na tym zdjęciu (nasz jest maksymalnie w lewo), bo miał taras, widoczny na tym zdjęciu (na górze z tymi kolumnami): www.poderefucile.com/podere%20fucile%20(54).JPG

ale jest mniejszy od naszego i dwa miejsca do spania ma na jakichś rozkładanych wynalazkach w salonie.

Przemiła gospodyni, z którą również porozumiesz się po angielsku.

Dom to przerobiony stary wiejski, typowo toskański dom. Nieco mniej wygodny od pierwszej miejscówki, ale za to bardziej klimatyczny.
                    • corrina_f1 Re: Jedno znalazłam 07.01.16, 11:55
                      Och, wielkie dzięki za tak szybką odpowiedź ! smile
                      Nam też zależy na 2 sypialniach, plus ze tylko parter raczej, bo z ruchliwą (wtedy już) 2 latką będzie ciężko ze schodami.
                      • agni71 Re: Jedno znalazłam 07.01.16, 12:16
                        corrina, nie wiem, czy piszesz o pierwszym, czy drugim miejscu. Jeśli zależy ci na Podere Fucile, to mają dwa apartamenty bez schodów, ale mniejsze niż ten nasz. W Casa Vacanze Bicchi właściwie wszystkie apartamenty są z wejściem na poziomie gruntu, ale może być kilka schodków (budynek jest jakby na skarpie).
                        • corrina_f1 Re: Jedno znalazłam 07.01.16, 12:46
                          Myślałam o tym "bardziej toskańskim" wink Czyli pewnie Podere Fucile smile
                          Napiszę do nich, co mogą zaproponować w naszym terminie, zobaczymy, czy już nie za późno.
                          Dzięki za obydwa namiary w każdym razie, już zapisane smile
                          • atena12345 Toskania 07.01.16, 16:16
                            www.borgocasato.it/
                            www.pianirossi.it/info-and-contacts/contacts-en.html
                            www.poggioaltufoagriturismo.it/
                            www.fattoriailcolombaio.com/de/index.html
                            www.relaisdellago.com/site/it/
                            www.casalecardini.com/
                            www.poderechiaromonte.it/en/contact.asp
                        • corrina_f1 Re: Jedno znalazłam 07.01.16, 14:24
                          Agni, odpisała mi babeczka już po pól godzinie.
                          Mają dostępne w moim terminie 1 lub 4.
                          www.poderefucile.com/apartmens.htm
                          Zdjęć tu nie za wiele, ale czy ja dobrze widzę, że w tej jedynce nie ma okien ? A może zdjęcia tak głupio zrobione ?
                          • agni71 Re: Jedno znalazłam 07.01.16, 15:24
                            A wiesz, że nie zwróciłam uwagi, czy tam było okno, wiem, ze zazdrościłam tarasu, ale jak bez okien, to kicha trochę. Czwórka tez nie najlepsza, bo ten apartament mieści się jakby pośrodku budynku, na przestrzał i jest tylko wejście i chyba duże okno balkonowe na drugim końcu. Ale za to na parterze i można większość czasu jednak spędzać na dworze. W sprawie apartamentu na piętrze, to może zapytaj wprost, czy poza wyjściem na taras (loggię) są tam jakieś okna.

Albo może jednak poszukaj czegos innego? Zobacz sobie na tej stronie, którą polecałam(agriturismo.it). Pamiętam, że jak szukaliśmy miejsc dla siebie, to wiele fajnych było już zarezerwowanych, ale szukaliśmy później, chyba na przełomie lutego i marca. Więc teraz powinien być większy wybór.

Dobrze opisane są też oferty na airbnb, ale tam chyba jednak są droższe oferty.

We Włoszech jest tyle kwater, że na pewno znajdziecie coś dopasowanego do waszych potrzeb. W Podere Fucile zejście do basenu jest po schodkach, z dwulatką to może być problem.

Nie wiem, czy planujecie sami trochę gotować, ale pod względem zakupowym bardziej odpowiadały mi okolice Scarlino, czy Casa Vacanze. Było dużo przydrożnych straganów z warzywami, owocami, często też serami, winem, oliwą. A w miasteczku piekarnia i inne sklepy (w Montepulciano odesłali nas do supermarketu na zakupy, ale mój mąz się uparł i znalazł zakamuflowaną piekarnię wink
                • agni71 Re: Jedno znalazłam 07.01.16, 11:33
                  Papavero:

www.casa-vacanze-scarlino.com/three-roomed-apartments/?lang=en
                  Zastanawialismy się tez nad Girasole. Ten jest nad Papavero i chyba fajniejszy, bo nie masz nikogo nad głową, i lepszy widok z tarasu. Ludzie nad nami mieli małego pieska, i czasem było słychać stukanie pazurków na podłodze. Z drugiej strony - wyżej pewnie się bardziej nagrzewało w ciągu dnia.

W opisie naszego apartamentu sa dwa podwójne łóżka, ale poprosiliśmy o wstawienie trzech pojedynczych do jednej z sypialni. Nie było problemu.

Z właścicielką bez problemu porozumiesz się po angielsku.

Cenowo, przyznam, że nie pamiętam, pamiętam, że druga miejscówka była tańsza. Na stronie masz aktualny cennik.
      • claudio52 Re: Wakacje 2016 20.02.16, 20:12
        Witam, a moze do Wloch blisko Amalfi ? Moge udzielic dokladnych informacji, zwiedzania mase, miejsce spokojne i ekskluzywne albertosponza@yahoo.it pozdrawiam Claudio
      • mini_em Re: Wakacje 2016 01.04.16, 22:30
        ja byłam tydzień temu w porto i lizbonie tydzień- nie jest drogo tak ogólnie.. nie wiem jak w wakacje.. też się zastanawialiśmy na algarve np. bardzo mnie portugalia urzekła - miło, bezpiecznie, uchodźców raczej nie uświadczysz wink
    • kurczaczek77 Re: Wakacje 2016 03.01.16, 23:52
      My na początku lipca wylatujemy na Peloponez do Grecji. Na miejscu zamierzamy m.in. zrobić wypad na Zakynthos i odbyć wycieczkę do Aten, bo lubimy też zwiedzać, a nie tylko leżeć na plaży/ przy basenie przez 2 tyg. Rozważałam też Chalkidiki, które można byłoby połączyć ze zwiedzaniem Meteorów i Salonik, ale Peloponez jednak zwyciężył wink
      • straggly Re: Wakacje 2016 04.01.16, 19:11
        My tez Toskania w tym roku. Kochamy Wlochy i co roku tam jeździmy. i już ktorys raz z kolei decydujemy się na campingi z wyposażonymi mobilhome. Bywalismy w hotelu, wynajmowaliśmy tez prywatne mieszkania przez homelidays.it i jednak wybieramy campingi, które sa we Wloszech mega fajne, rozbudowane, z basenami, animacjami, supermarketem. W tym roku najpierw 4 dni na Nocerni Girasole Club w okolicach Florencji, a potem 6 dni nad morzem w Park Albatros, niedaleko Elby. Chyba na eurocamp się zdecydujemy. Plus loty Wawa-Piza.
          • kika_19 Re: Wakacje 2016 21.01.16, 12:24
            Jest dużo takich campingów, np. Solaris albo Zaton. Jednak trzeba się liczyć z tym, że campingi w Chorwacji są dużo droższe od porównywalnych jeśli chodzi o standard włoskich i francuskich. My z uwagi na niemowlaka chcieliśmy wychodzić z domku od razu na żwirkową plażę i jedziemy na camping Simuni www.camping-simuni.hr/en/. Tam jednak nie ma basenów, ale to w naszej sytuacji żaden benefit. Niestety żwirkowych plaż przy apartamentach na ogół w Chorwacji nie ma.
          • moniqua78 Re: Wakacje 2016 17.02.16, 09:11
            Nie polecam campingów w Chorwacji... te najstarsze zacienione są oblegane jak mrowiska. Te nowe nie mają wysokiej roślinności, także nie wiem jak wy... ale 24 h w piekarniku , to nie moja bajka. Pojechaliśmy do Chorwacji pod namiot w zeszłym roku, ciągnęliśmy cały dobytek.. po całodniowych poszukiwaniach ludzkiego miejsca... wybrałam stary dom w centrum starego miasteczka, z widokiem morze, dwie sypialnie. Zapewniam ze miałam tam intymność i spokój czego na campingi nie uświadczysz. A przede wszystkim było taniej!!!! Chorwacja to nie Włochu... tam kwatery sa tańsze niż campingi, a campingi są w nieporównywalnie śłabsze
            • kika_19 Re: Wakacje 2016 18.03.16, 20:13
              to zależy od twoich oczekiwań i możliwości no i od konkretnego kempingu - ja chciałam mieszkać tuż nad morzem, wychodzić z domku na plażę z bardzo drobnym żwirkiem, móc szybko i wygodnie nakarmić/ uśpić jedno dziecko w domku, a drugie z tatą bawi się na plaży. tego żaden apartament nie da (poza kilkoma wyjątkami, tak spędzamy drugi tydzień - apartament w zatoczce, w której są 2 domy, ale tam już są kamienie). mamy mnóstwo gratów, więc chcemy jechać samochodem, a tak na sardynię/ sycylię jechalibyśmy sto lat smile co do cen chorwacja/ włochy, czy francja to zgadzam się, ale dla nas to nie było kryterium, liczyło się to, że z domku wychodzi się na plażę.
    • szurkas Re: Wakacje 2016 04.01.16, 23:51
      Ja polecam Majorke ,jest tam wszystko gory ,piekne morze,piaczyste plaze ,kamieniste .Bylam tam 3 razy.jesli tylko bede mogla bede tam wracac Terminy od polowy czerwca a ostani raz do drugiej polowy lipca Dla nas tam nigdy nie bylo meczacych upalow ale my ciagle na plazy, za kazdym razem innej smile takze wiele ich widzielismy
      Polecam dla rodzin z dziecmi Alcudia rewelacyjna piaszczysta plaza i kolor wody relaks na maxa smile moja ulubiona plaza Cala Agulla, Es Trenc przecudne kolory do godz 12 pozniej tez oczywiscie jest ladnie ale na es trenc do 12 kolor wody,plaza tez jest tam piszczysta.My jedziemy na nia od strony kopalni soli dokladnie to srodek tej plazy i tam wejscie do wody jest piaszczyste i plaza piaszczysta.sporo plaz zwiedzilismy na Majorce jesli ktos ma jakies pytania,
      Na forum Hiszpania jest Pani ,ktora mieszka w Na stale w Alcudii i pracuje w hotelu,pomaga zalatwic loty i noclegi taniej niz w biurze podrozy ale ja z jej uslug nie korzystalam .Moge podac do niej maila,jesli jest ktos zainteresowany to link do forum

forum.gazeta.pl/forum/w,204,159088857,159088857,Majorka_Ktora_miejscowosc_ladniejsza_ciekawsza_.html
      • kasia5030 Re: Wakacje 2016 07.01.16, 10:35
        szurkas a możesz polecić jakieś namiary na Majorce? Latałaś z biura czy sama organizowałaś?
        Ja właśnie nie mogę się skontaktować z tą p.Kamilą z forum, na maile nie odpowiada sad
          • anek68 Re: Wakacje 2016 02.03.16, 15:36
            Hej, błagam, pomóż... Kupiłam już bilety lotnicze na Majorkę na sierpień, a teraz mam problem ze znalezieniem sensownej, niedrogiej kwatery sad Uparłam się na Alcudię , Muro i boję się że za późno się zabrałam za szukanie... Jeśli możesz dać mi namiar na tą kobietę, która może pomóc to bardzo proszęn na maila: fijalkowska.a@gmail.com Dzięki!
        • szurkas Re: Wakacje 2016 12.01.16, 09:57
          kasia5030 chcialam wyslac maila do Ciebie na gazetowego ale podaje ze nie ma takiego adresu

Jesli chcesz nadal namiary na ta Pania to podaj namiary na siebie gdzie to moge przeslac
                • perspektywa13 Re: Wakacje 2016 13.01.16, 14:09
                  Uffwink Bo jak słyszę te ceny 15 tys.kosmossmile My zabieramy dzieci z bałtyckiego morza i jadąc w góry chcemy środek Polski, który najmniej przez nas znany, w kilka noclegów zobaczyć. Jakieś propozycje?
                  • samanta25 Re: Wakacje 2016 13.01.16, 14:31
                    Ja planuję pewnie polskie morze, bo na wczasy zagraniczne niestety mnie nie stać sad Zresztą nie zostało wiele miejsc w które jest bezpiecznie jechać.
                    Robiłam rozeznanie nad PL morzem i ceny niestety też powalają, bo przy ośrodku z basenem i placem zabaw dla dziecka to doba ok 400-500 zł wychodzi z wyżywieniem dla 2 osób dorosłych i dziecka.
                    Czy ktoś może coś polecić, najlepiej zachodniopomorskie wybrzeże
                    • junia15 Re: Wakacje 2016 13.01.16, 16:56
                      Właśnie niewiele miejsc bezpiecznych...
                      Ostatnie 2 lata z dziećmi to Majorka i Korfu
                      Majorka jak bajka chętnie wrócę
                      A teraz chodzi mi po głowie samochodem nad Balaton
                      Może ktoś był i podzieli się namiarami ?
                      • krasulas Re: Wakacje 2016 13.01.16, 20:40
                        Niestety Bałtyk już mocno zarezerwowany.
                        My zahaczymy o Świnoujście ...wszystkie apartamenty 2pokojowe do 300zł/doba w rejonie maksymalnie wschodnim ul.Zdrojowa zarezerwowane od ub.sezonu. Ceny nieco urosły. Proponuję już teraz szukać...chyba, że odległość do plaży nie ma znaczenia. Osobiście obdzwoniłam kilkadziesiąt miejscówek....coś wybrałam...ale drożej niż zakładałam.
                        • samanta25 Re: Wakacje 2016 13.01.16, 22:59
                          Wiem, wiem że Bałtyk zarezerwowany bo jak ktoś ma sprawdzoną "miejscówkę" to już z roku na rok rezerwuje. Rok temu w marcu miałam problem cokolwiek znaleźć więc teraz postanowiłam że do końca stycznia rezerwuję wczasy
                      • mini_em Re: Wakacje 2016 01.04.16, 22:39
                        ja byłam nad balatonem- bardzo płytko- prawie do połowy jeziora można dojść na piechotę wink ale tam gdzie my byliśmy (w kilku miejscowościach) wchodzi się od razu po kolana do wody, także dla malutkich dzieci nie za bardzo.. miejscowości bardzo różne, na plażach głównie trawa.. polecam też przy okazji hajduszoboszlo- aqapark - choć w wakacje jest tam straszny tłok.
                        • junia15 Re: Wakacje 2016 21.04.16, 07:44
                          Mimi_em a jaka miejscowość szczególnie polecilabys - my z 2 dzieci? Piszesz o plażach z trawą, ale piaszczyste też są
                          Jakoś tak ubzduralam sobie Balaton, boję się jednak i w tym roku odpuszczam latanie i wakacje z all...
                          • patatajowa Re: Wakacje 2016 21.04.16, 08:13
                            wszystkie sa podobne smile z tym ze polecam południowy brzeg, północny jest całkiem inny.My lat temu kilka bylismy w Siofok,jedna plaza płytka i piaszczystka na pewno tam jest tylko nie pamietam juz gdzie, trzeba pojezdzic i posprawdzac na poczatek wink
                            na północnym brzegu jest świeny aquapark w Balatonfured i zoo w Veszprem.
                            mozna z Siofok objechac jezioro lub przepłynac promem.
                              • patatajowa Re: Wakacje 2016 21.04.16, 08:58
                                bylismy ze znajomymi, dwie rodziny w domku letniskowym znalezionym przez holiday home.
                                było ok. mnóstwo tam tego w sezonie, dom koło domu niektóre z basenami nawet wink
                                zaraz popatrze czy ten nasz jeszcze jest...
                                nie widze, ale jest duzo innych tez fajnych smile
                                • patatajowa Re: Wakacje 2016 21.04.16, 09:02
                                  ale zdaje sie w swojej galerii na gazecie ma jeszcze zdjecie tej piaszczystej plaży wink
                                  syn był mały, córka troche starsza i musielismy szukac piasku bez kamieni i zejscia po schodach smile
                                  https://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/fh/yd/mbmx/4h75KcNRzhvCVeEDvB.jpg
                                  https://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/fh/yd/mbmx/rSrnot5gPBjaZeYYnB.jpg
    • ewcia1980 Re: Wakacje 2016 13.01.16, 21:02
      My w tym roku jedziemy nad Bałtyk.
      Jedziemy w 3 rodziny (12 osób) i w sumie nikt w tym roku nie chciał jechać za granicę (ostatnio byliśmy na Krecie, wcześniej na Rodos)
      Jedziemy na 2 ostatnie tygodnie czerwca.
      Najpierw tydzień Miedzyzdroje, następnie tydzień Kołobrzeg.
    • monika78kr Re: Wakacje 2016 16.01.16, 15:11
      Koniec koncow zarezerowalismy lot Ryanair na Teneryfe + hotel *** HB z bardzo dobrymi opiniami jesli chodzi o czystosc i wyzywienie (a to moim zdaniem najwazniejsze) i 2 tygodnie wyniosly nas niewiele ponad 8tys, a wiec 2Xtaniej niz propozycje z biur. Planujemy wypozyczenie samochodu i zwiedzanie wyspy - a ze atrakcji jest sporo (wliczajac wyprzedaze), to kieszonkowe zaoszczedzone dzieki wlasnej organizacji na pewno sie przydasmile))
            • patatajowa Re: Wakacje 2016 17.01.16, 11:26
              No bo umówmy sie ze cena poza sezonem scislym wakacyjnym czyli od 1 lipca do 31 sierpnia zawsze będzie sporo nizsza od tej ściśle wakacyjnej.Ten sam hotel z widokiem na morze i opcja all inclusive i juz mamy 2-3 tys więcej niż widok na cokolwiek i tylko sniadania.Wiec pod tym kątem trzeba by porównywać oferty na pierwsi rzut oka prawie identyczne ??
              • monika78kr Re: Wakacje 2016 17.01.16, 14:27
                Patatajowa, czytaj ze zrozumieniem: większość naszego pobytu przypada na lipiec, te same ceny hotel ma do 17 lipca, loty w podobnych cenach w czasie gdy rezerwowalismy. O wyjezdzie końcem czerwca zadecydowały względy z których nie musze sie tu tłumaczyć, lecz z pewnością nie finansowe. Hotel jest bezpośrednio nad oceanem i wykupiliśmy opcje HB (tłumacze: śniadania i obiadokolacje) bez widoku na ocean bo nie zamierzamy siedzieć w dzien w hotelu. Zapewniam Cie ze nie znajdziesz takiej oferty na Teneryfę w żadnym biurze.
                • monika78kr Re: Wakacje 2016 17.01.16, 14:37
                  A nawet jesli by Ci przyznać racje i ta różnica wyniesie 2-3tys to mamy razem 11 a nie 15 tysięcy! Kto zna języki i umie sie odnaleźć za granica moze sporo zaoszedzic. Nie powiem ze pojechalabym wszędzie na własna reke, ale kraje europejskie - dlaczego nie? Jestem zaskoczona ze Teneryfa, ktora jest drogim kierunkiem w biurach ma tyle korzystnych ofert (booking.com)
                  • monika78kr Re: Wakacje 2016 17.01.16, 16:13
                    Wierze, ze mozna bylo jeszcze taniej rezerwujac w listopadzie/grudniu - bilety nie byly z najtanszej puli, co do hotelu to moze tez mial jeszcze lepsze ceny. Ale wtedy nie myslalam jeszcze o wakacjach, choc co roku obiecuje sobie ze wlasnie wtedy pomyslesmile
                • patatajowa Re: Wakacje 2016 17.01.16, 16:12
                  ale wydaje mi sie ze wszystko zrozumiałam smile
                  ja z doswaidczenia wiem ze cena za wyjazd czerwcowy- nawet jesli jesli "zahaczy" o tydzien z dwóch wykupionych" moze byc sporo nizsza. i jesli ktos tak moze wyjechac i chce to wcale nie musi mi sie tłumaczyć wink
                  mnie chodziło o to ze cena w jednym hotelu i terminie moze sie sporo róznić- ty napiszesz: jade na Teneryfe do hotelu X 26.06 i płace 8 tys. .Ja napisze: serio? tez jade do tego hotelu i tez 26.06 a płace 10 tys. I jakbysmy weszły w szczegóły to okaze sie własnie ze ja zapłaciłam za widok na morze,dopłate do all inclusive,karnet do pobliskiego aquaparku i cos tam jeszcze smile
                  ja wiem ze na własna reke jest taniej,jesli ktos umie sobie to zorganizowac to rzeczywiscie zaoszczedzi.
                  i dla mnie wakacyjny oznacza daty jak wyżej wink
                  i post dotyczył porównania cenowego na pozór identycznych ofert. i nic wiecej wink
                  • agnieszka77_11 Re: Wakacje 2016 17.01.16, 17:42
                    Wiadomo, że w przypadku wyjazdu własnego trzeba doliczyć wydatki, które mamy zagwarantowane przez touroperatora. Np koszt transferu czy ubezpieczenia. Ja osobiście nie znalazłam w tym okresie co szukałam lepszej oferty niż oferta biura podróży.
                  • bo76 Re: Wakacje 2016 17.01.16, 17:42
                    Korfu, lot Ryanair z Katowic, 2 różne hotele z Al, 2 tygodnie (po tygodniu w każdym, aby urozmaicić dzieciom atrakcje i poznać różne miejsca), termin jak najbardziej wakacyjny (od 18lipca). Rodzina 2+2 (dzieci 11 i 8), cena całkowita loty 2000, hotele 5000, razem 7tyś w szczycie sezonu. Dojdzie jeszcze transfer do hotelu i powrót na lotnisko, ok. 1000euro w obie strony za wszystkich. Loty płacone od razu, hotele - jeden na miejscu, jeden z karty 3 tygodnie przed wyjazdem.
                    Zawsze jeździmy sami, odkąd są dzieci - przeważnie około połowy taniej, niż za to samo z biura.
                    Szczególnie W. Kanaryjskie, a najbardziej w wypadku opcji Self Catering są bardzo tanie, jeśli złapie się tani lot.
                    • bo76 Re: Wakacje 2016 17.01.16, 17:46
                      Ubezpieczenie standardowe dla mojej czwórki mam cenie 200zł (Europejskie - ERV), plus karta europejska z NFZ.
                      Innych, poza wymienionymi tu i wyżej świadczeń od turoperatora nie ma. Opieki rezydenta i jego wycieczek nie potrzebuję, bo zwiedzamy sami, jak mam problem, na recepcji załatwiam go sama.
                    • agnieszka77_11 Re: Wakacje 2016 17.01.16, 18:46
                      bo76 napisała:

> Zawsze jeździmy sami, odkąd są dzieci - przeważnie około połowy taniej, niż za
                      > to samo z biura.
                      > Szczególnie W. Kanaryjskie, a najbardziej w wypadku opcji Self Catering są bard
                      > zo tanie, jeśli złapie się tani lot.

Podaj konkretne przykłady, że wychodzi około połowy taniej. Chciałabym sprawdzić, że faktycznie tak jest.
                      • bo76 Re: Wakacje 2016 17.01.16, 19:23
                        Właśnie wyżej wyliczyłam moje koszty, tegoroczna Korfu. Tydzień hotel Angela Beach, tydzień Messonghi.
                        Raczej unikam Booking - są bardzo drodzy. Najczęściej Travelrepublic, albo Alpharooms. Kilka razy też Neckermann albo Tui.com - też oferują same noclegi.
                        Dwa lata temu Teneryfa Tropical Park we wczesnej rezerwacji przez Tui.com apartament był w cenie 240 euro za dwa tygodnie!, loty norwegian z warszawy 1600zł, na miejscu samochód 160euro/dwa tygodnie, wyżywienie we własnym zakresie (duże markety - ceny jk u nas), benzyna 90centów.
                        Zeszły rok - Costa Dorada i Barcelona loty 500zł! (wizzair, sepcjalana oferta za punkty lojanościowe), hotel All 600funtów - tydzień, 3 noclegi - Barcelona (travelodge, nie pamiętam dokładnie, koło 100funtów za noc BB), trzy noclegi studio Salou - 80funtów za noc - tu byliśmy w Port Aventura, miało byś w pobliżu.
                        Jeszcze wcześniej Portugalia loty 1600zł, noclegi 600euro (self catering) - nie pamiętam, co - z tui.com, jedzenie w marketach - porównywalne z polskimi.
                        Jeszcze kolejny raz - Teneryfa, tydzień HB Isabel Adeje Tui Polska 2700zł, loty 1600zł.
                        Zazwsze terminy lipiec - sierpień, nie mogę inaczej, poza tym dzieci w wieku szkolnym.
                        Dwa razy Kanarki w zimie, loty Lanzarote (łączone) 1800zł, apartament 700zł, auto 70 euro.
                        Raz Gran Kanaria - loty z Niemiec, ceny lotu 450euro, apartament 400euro, auto 190euro, jedzenie we własnym zakresie, dojazd do Niemiec - benzyna 600zł, plus parking na lotnisku 30euro.
                        Kluczem jest tani / atrakcyjny lot, potem dobieramy hotel - zależenie od roku / funduszy / miejsca i jego cen - albo All, albo HB, albo Self Catering.

Zeszły rok
                            • bo76 Re: Wakacje 2016 17.01.16, 21:17
                              Loty tanie na Kanary w terminie wakacyjnym to już były - może jeszcze coś spadnie, ale szczerze wątpię. Wizzair najtaniej w promocjach rok wcześniej, później loteria, ryanair teraz ma np promocje na marzec. Polecam stronki fly4free.pl loter.pl , dużo cennych wskazówek.
                              Problem w tegoroczne wakacje to Światowe dni Młodzieży, prognozuje, ze lipiec nie będzie przez to tani, bo i tak cudzoziemcy wykupią. Sierpień tradycyjnie w całej Europie najdroższy. Dlatego ja już w listopadzie kupiłam. Dobra cena za 2+2 to dla mnie do 1600zl, akceptowalne to 2000, jeśli wpadnie spod nosa - Katowice, odpadają mi wtedy koszty parkingu, dojazdu itp. To najrzadziej. Częściej Kraków, Wrocław czy Warszawa.
                              Hotele taniej - im wcześniej, tym z większą zniżką, biorę tylko te z minimalną zaliczka, płatność na 2-tyg przed wyjazdem.
                              Duzonkombinowania, czytania forum tripadvisor i dobrej zabawy przy planowaniu.