Dodaj do ulubionych

Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie.

01.03.17, 21:19
Nie potrafie dojsc do tego ktora lepsza. Sa jakies kuving za 2300 zl i inne za 300. Czym to sie rozni? Warto dac wiecej kasy? Chodzi mi w sumie o to zeby mozna bylo np wrzucic pol jablka i nic nie obierac, kroic itd. I zeby zmiazdzyla b twarde owoce/warzywa typu burak cY marchewka.
Skad taka przepasc w cenach? Przeczytalam artykuly na ten temat i dalej nie wiem co lepsze. Macie dosc co po prostu mieli te warzywa i owoce jak nalezy i tyle?
Obserwuj wątek
    • albertynaa Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 01.03.17, 21:21
      A nie lepiej zjeść owoce w całości?
      Następny klamot używany kilka razy w roku.
      • leann32 Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 01.03.17, 21:32
        Owoce tak. Ale ja chcialam jesc warzywa. Pol buraka, seler naciowy i dwie marchewki w wersji nie sokowej - sa dla mnie nie do przelkniecia smile
      • olena.s Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 02.03.17, 08:03
        Tyś chyb koktaili z tgo ustrojstwa nie piła..... Seler jabłko bazylia, na przykład.
    • emka_uk Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 01.03.17, 23:20
      Mam Kuvings silent juicer czy jak jej tam. Całej marchewki nie wrzucisz- musisz pociąć na kawałki - tak samo z innymi twardymi warzywami typu burak etc. bo ten "ślimak miażdżący" owoc/warzywo większych kawałków nie załapie. Co do jabłek- też musisz pociąć i z doświadczenia napiszę, że musisz obrać ze skórki. Podczas wyciskania skórka mi się oddziela od jabłka i szybko zapycha wyciskarkę. Soki uwielbiam z mojej wyciskarki - zupełnie inaczej smakują niż ze zwykłej sokowirówki. Te droższe są na pewno lepsze jakościowo- poczytaj ile gwarancji na silnik który producent daje i na pozostałe podzespoły- to o czymś świadczy. Owszem może i są tańsze ale nic nie polecę.
    • huexido Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 02.03.17, 07:28
      Ja kilka tygodni temu obczajałam temat. Jeśli rozpatrujesz tylko kuvings i hurom to rzeczywiście cena robi wrażenie, ale jest wiele firm robiących wyciskarki polecane przez sokomaniaków i ja znalazłam np. Greenis. W Polsce sprzedają je za 1200. Ja kupiłam na stronie producenta z Holandii w promocji za 119eur (czyli ok 500 zł w tym transport gratis) pionową jednoślimakową z wałkiem i koszami z ultemu i jestem zadowolona. Dostawę kurierem miałam w ciągu 48h od złożenia zamówienia (zamawiałam w niedzielę, soki robiłam we wtorek).
    • nenia1 Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 02.03.17, 08:14
      Nie wiem czy się różni, bo mam tylko kuvingsa B6000, nie miałam innych wyciskarek, ale z tej co mam jestem bardzo zadowolona, fakt, marchewki czy seler musisz pokroić na mniejsze kawałki, ale w końcu to mała wyciskarka a nie wielka zgniatarka do odpadów, duża marchew po prostu mogłaby zaklinować ślimak. Jabłek nie obieram, jak są większe kroję na pół i wyrzucam ogonek, może w innych modelach trzeba obierać, w moim nie obieram. Sok z jabłek i z selera naciowego dla trzech osób zabiera może z pięć minut, z myciem, obieraniem i wrzucaniem. Generalnie polecam, bo tak jak mówisz, ile zjesz buraków, marchwi, selera naciowego czy liści szpinaku.
    • claryfaye Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 08.04.17, 11:51
      w cenie chodzi głównie o wykonanie materiałów warto dołożyć do nieco droższej bo będzie służyć na dłużej (jesli słabe wykonanie to sito może peknąć na czyms twardszym np burak, seler korzeń bo to są jakieś tanie plastiki) no i w niektórych zestawach do wyciskarki są gratisy ja mam vortex od pół roku i jest fajna (podobno polska marka) dostałam 3 dodatkowe sitka do lodów, smotthies i tofu (z tym ostatnim pierwsze słysze o tofu ale chyba jakoś ogarne temat tongue_out itp (stad moze tez cena troche wyzsza wink kazdy wie o co chodzi) ps. co niektórzy mysla. Nigdy nie obiera sie jablka do soku przecież od zawsze mamy mowily ze tam najwięcej witamin pod skórką. A co do tego co ktos mowil, ze czemu nie zjesc warzyw po prostu a zjedz sobie selera korzen zobaczymy co powiesz wink lepiej go zakamuflowac w soku ja pije pomarancz seler jablko Pozdrawiam!
    • slonko1335 Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 08.04.17, 16:17
      Przymierzam sie do zebry-cena nieco niższa niz kuving i można podobno warzywa i owoce w całości i dużych kawalakch...:
      www.folkmyself.pl/kuchnia/im-wolniej-tym-lepiej-czyli-o-wyciskarce-slimakowej-zebra-zoo/
      • jm2 Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 25.07.20, 22:18
        Nie polecam zebry, głośna, kiwa siei strzeszczy, sok nie jest klarowny, ucieka dołem, wada uszczelki, mycie koszmarne. Użytkuję zebrę 3 lata, nie regularnie, jestem zniechęcona, szukam innej.
    • wlazkotnaplot Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 08.04.17, 21:26
      Też jestem zainteresowana. Myślałam o kuving albo hurom. Jednak byłam na targach gastronomicznych i tam widziałam wytłaczarkę wolnoobrotową (ulotka gdzieś w domu), cena ok 1900. Plusy duży otwór na całe jabłko i drugi na np długą marchewkę, nie trzeba popychać owoców, same się "wciągają" no i silnik hurom. Podobno radzi sobie dobrze z ziołami, nie dopytałam o włókniste a to mnie jeszcze interesuje.
      • grey_delphinum Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 08.04.17, 22:06
        Mam kuvingsa. Jabłek nie obieram (???, w skórce jest sporo wartościowych witamin), wrzucam całe lub ewentualnie pokrojone na połówki, tylko ogonek trzeba odrzucić, daję też dość duze kawały marchewek, buraków, ananasów itp. Nic mi się nie blokuje i nie zacina. Co ważne - moja wyciskarka różne zielska wyciska bez problemu, a wiem, ze z tym bywa różnie.
        Dla mnie to żaden klamot, używam bardzo często.
        • grey_delphinum Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 08.04.17, 22:07
          A i prawie nie używam popychacza - owoce i warzywa same się "wciągają" wink
        • miodowa2 Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 09.05.17, 16:03
          Też mam Kuvings. Polecam.
      • wlazkotnaplot Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 09.04.17, 14:17
        Mam ulotkę, marka Ronic..
    • yanca1 Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 08.04.17, 22:14
      A ja mam z biedry tongue_out Nie byłam pewna czy będę używać więc nie chciałam "inwestować". Najczęściej robię sok z kapusty i slerea, marchewki, buraka i jabłek. Kroję na mniejsze kawałki i idzie bez problemu. Wyciska też sok z pokrzywy i natki pietruszki smile
    • usmiech144 Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 09.04.17, 09:17
      Długo szukałam odpowiedniej wyciskarki ponieważ chciałam żeby sok był jak najbardziej klarowny. Na szczęście udało mi się przed zakupem napić sok z trzech polecanych i z łatwością mogłam podjąć decyduje. Dla mnie wygrała wyciskarka hurom. Łatwo się myje, sok klarowny nawet z jabłek. Używam ją już dość długo i nie poszła w odstawkę.
      • 1unia4 Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 09.05.17, 16:45
        Nie wierze,że masz klarowne soki.Zakładajac ,że mamy taka sama definicję klarownosci
    • gosjana Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 23.08.17, 15:54
      Jak długo używasz Ronic? Zastanawiam się nad blenderem tej firmy,, choruję na taki wysokoobrotowy i dumam który wybrać, Ronic widziałam w akcji smile i spodobał mi się. Wyciskarke mam innej firmy i nie zaluje wydanych pieniedzy
      • katrinka_mala Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 28.08.17, 15:34
        Ja mam ten blender Ronica już kilka lat i na pewno warto, bo jak do tej pory nie miałam z nim żadnej awarii. Zastanawiam się teraz nad innymi sprzętami od nich i rozważam właśnie wyciskarkę albo robota kuchennego.
    • doctoranddoctor Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 14.12.18, 19:56
      teraz była tez w Lidlu, ale jakość??? Może ktoś ma doświadczenie?
      • ave-55 Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 15.12.18, 11:34
        W Lidlu są od dzisiaj.
        • doctoranddoctor Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 15.12.18, 13:15
          tylko czy warto te z Lidla?
          • ave-55 Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 15.12.18, 16:03
            Zaryzykowałam, kupiłam, ale jeszcze nie miałam czasu wypröbować. Może jutro się uda. Napiszę o moich wrażeniach...
            • ave-55 Re: Wyciskarka wolnoobrotowa - pomozcie. 16.12.18, 08:20
              Po pierwszym użyciu jestem bardzo zadowolona, robiłam sok z jabłka, marchewki, buraka, kiwi, mandarynki. Pulpę dodałam do ciasta, coś jakby piernika. Na tą chwilę polecam ale tak jak pisałam nie mam porównania ani jakiś wielkich wymagań. Ciekawa jednak swojej opinii np. za pół roku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka