Dodaj do ulubionych

Koronawirus - zakupy on-line?

11.03.20, 09:23
Chcę kupić dziecku buty, książki i się boję ;-/ Robicie normalnie zakupy przez internet?
Obserwuj wątek
        • patatajowa Re: Koronawirus - zakupy on-line? 11.03.20, 19:29
          To ja ci powiem tak. To jest problem z dupywziety. Tak.
          Nie piszesz o normalnych zakupach pierwszej potrzeby ktore każdy musi zrobic i to najczesciej osobiscie. Ani o konieczności pójścia do pracy gdzie stykasz sie tak jak ja z mnóstwem ludzi i nie wiesz na kogo trafisz.
          Książkę znajdz w postaci ebooka albo audiobooka jak koniecznie potrzebujesz. Dziecku wytłumacz ze nowych butów na razie nie potrzebuje bo do szkoly/ przedszkola nie musi chodzić poki co.

--
          http://yoursmiles.org/tsmile/cold/t09003.gif
    • lucyjkama Re: Koronawirus - zakupy on-line? 14.03.20, 14:57
      A kupujesz stacjonarnie owoce, chleb czy jogurt? Na powierzchni każdego produktu może być wirus. Nie wiesz kto tego dotknął przed Tobą albo czy nie kichnął w pobliżu.
      Kupuje online bo bardziej niebezpieczne jest łażenie po sklepach niż jakieś nikłe prawdopodobieństwo, że dostaniesz wirusa w paczce.
      • banowanyzaprawde1 Re: Koronawirus - zakupy on-line? 17.03.20, 17:54
        lucyjkama napisała:

>> Kupuje online bo bardziej niebezpieczne jest łażenie po sklepach niż jakieś nik
        > łe prawdopodobieństwo, że dostaniesz wirusa w paczce.

A kurier zdrowy? A do paczkomatu nikt nie napluł?

--
        Obłęd rzeczywiście jest epidemią, ale ma dwa ulubione kanały rozprzestrzeniania się: media i Internet.
        Bernard Minier – Bielszy odcień śmierci
        • lucyjkama Re: Koronawirus - zakupy on-line? 22.03.20, 16:30
          🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Kurier zostawia mi paczki pod furtką. Widzę go z odległości kilku metrów. Paczkomat otwieram zdalnie przez aplikację. Paczki otwieram na dworze i kartony czy torby tam zostawiam. Wnoszę do domu tylko towar i jak się da umyć to myję a jak nie to dezynfekuję spirytusem. Sprzęt elektroniczny zostawiłam w garażu na tydzień żeby ewentualnego wirusa zneutralizować. Zamawiam teraz dużo żeby sobie ludzie zarobili.
    • saszanasza Re: Koronawirus - zakupy on-line? 16.03.20, 09:52
      Dla mnie to też problem z dupy wzięty. A do sklepu po spożywkę czasami nie chodzisz? Nie dotykasz tam produktów, chociażby po to, żeby je wsadzić do koszyka? W przesyłce jest podobnie. Jak się boisz to otwórz karton zewnętrzny na klatce, umyj ręce, wyciągnij zawartość i zanieś do domu, umyj ręce. Karton wyrzuć do zewnętrznego śmietnika, umyj ręce.

--
      Gdy tysiąc ludzi przez miesiąc wierzy w jakąś zmyśloną opowieść, jest to fake news. Gdy miliard ludzi wierzy w nią przez tysiąc lat, jest to religia ...Y.N.Harari
    • kanna Re: Koronawirus - zakupy on-line? 21.03.20, 18:48
      Kupiłam normalnie - on-line - lodówkę dla mamy.
      Żadnych problemów nie było.
      Trochę się bałam, ale dałam radę.

--
      Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
      Pół wieku poezji
    • wasek_m Re: Koronawirus - zakupy on-line? 22.03.20, 15:25
      Tak jak piszą poniżej, koronawirus nie przenosi się w paczkach, lecz wielu zapomina, że utrzymuje się na przedmiotach do kilku godzin. Tak więc o ile nie jest to niebezpieczne ze strony krajów najbardziej obłożonych wirusem, to wirus może przenieść kurier. Jak już MUSISZ kupić dziecku te rzeczy, choć nie widzę potrzeby, to zamów przesyłki do paczkomatu i odbierz je przy użyciu telefonu.
      • patatajowa Re: Koronawirus - zakupy on-line? 27.03.20, 18:53
        A co jest tą pierwszą potrzebą dla ciebie i czy wychodzisz po to osobiście do sklepu bo jesli tak to kiepsko....
        Ja wlasnie zakupilam pierwszej potrzeby buty i kurtkę na wiosnę dla mojego szybko rosnacego nastolatka.😊 Online.

--
        http://yoursmiles.org/tsmile/cold/t09003.gif
    • mail-na-gazecie Re: Koronawirus - zakupy on-line? 27.03.20, 11:09
      Tak, normalnie. Odpakowuje na balkonie, myję ręce. Bez przesady. Czy ktoś słyszał o zarażeniu się osoby, która karnie na doopie siedzi o 2 tygodni w domu? Tak,że można by było przypuszczać,że wirus przyszedł w paczce? No nie. Zarażeni zazwyczaj mają kontakt z innym zarażonym.

A ktoś badał ile wirus grypy przetrwa na powierzchni, pewnie tyle samo.

Kupuję o polskich sprzedawców, chce im pomóc czyli odpuszczam Zalando póki co.
    • krotanna Re: Koronawirus - zakupy on-line? 27.03.20, 11:22
      Poza zakupami spożywczymi, które niestety online w 3mieście prawie nie istnieją (pożal się Boże e-tesco...?) zakupy robię teraz głównie on-line. Coś z dziećmi robić całymi dniami trzeba. Kupiłam więc trochę gier planszowych albo karcianych (także z myślą o zbliżającym się zajączku), materiały biurowo-plastyczne (za bardzo tego nie mieliśmy, bo są na co dzień w przedszkolu, a najstarsze dziecko już nie ma plastyki od lat), książki, chemię, niektóre rzeczy spożywcze. Mimo, że mam smarta na allegro uważam, że dodatkowy miesiąc darmowej wysyłki to miły akcent w tym trudnym czasie. Przyznam, że jestem zaskoczona, że wciąż tak niewielu sprzedawców zaoferowało darmowe dostawy...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka