Dodaj do ulubionych

co grozi za odmowe szczepienia

01.12.15, 10:04
zostało nam ostatnie szczepienie (błonica, tężec i krztusiec na 18 m-cy), na poprzednie dwie dawki tej szczepionki dziecko źle reagowało. Był ok 2 godzinny krzyk, nie płacz tylko krzyk jakby ja obdzierano ze skóry.
Rozmawiałam o tym z lekarzem, powiedział ze niektóre dzieci tak reaguja na białko w tej szczepionce, szczepiliśmy 5 w 1, powiedział ze po zwykłej byłoby jeszcze gorzej.
Odwlekam to ostatnie szczepienie już pół roku, bo sie boje zaszczepić. Lekarz ma podejście ze szczepic trzeba, bo mu w papierach brakuje a ma kontrole z sanepidu, i uwaza ze przesadzam, dziecko popłacze i tyle. A mi sie wydaje ze coś nie tak z ta szczepionka i nie chce podawac tej ostatniej szczepionki. Co mi grozi, kara z sanepidu i tyle?
Obserwuj wątek
  • baba_za_kolkiem Re: co grozi za odmowe szczepienia 01.12.15, 10:30
   Grozi ci, że dziecko zachoruje na błonicę, tężec lub krztusiec. I że będzie wtedy krzyczeć jeszcze bardziej i dłużej niż 2 godziny.

   A tak poważnie (choć to wyżej również było poważnie) to zależy to chyba od gminy / powiatu, bo czytałam kiedyś, że burmistrz jakiegoś nadmorskiego miasta wprowadził kary finansowe. Czasem chyba też książeczki szczepień są sprawdzane w przedszkolach, bez kompletu szczepień obowiązkowych nie chcą przyjmować.

   Ale to pisze z teorii, bo ja szczepiłam na wszystko plus rota.
   • lean12 Re: co grozi za odmowe szczepienia 01.12.15, 12:03
    Ncewa. Po pierwsze zmień lekarza, bo jest ignorantem, który takim podejściem naraża zdrowie i życie dzieci. Po pierwszej reakcji powinien był zgodnie z obowiązującym prawem zgłosić NOP (niepożądany odczyn poszczepienny). Jeśli na dwie pierwsze dawki dziecko tak zareagowało, przy trzeciej może być jeszcze gorzej. Poczytaj co to jest "krzyk mózgowy" i czym może to grozić. Słuchaj swojej intuicji, Ty najlepiej wiesz co zaszkodziło Twojemu dziecku. Jeśli chodzi o kary finansowe, można uniknąć ich płacenia, a zdrowie dziecka jest najważniejsze. Na Twoim miejscu wybrałabym się z dzieckiem do dobrego neurologa i tam opisała reakcję na szczepienie - może otrzymasz odroczenie. Nie bój się chorób - prawdopodobieństwo złapania którejś z nich jest prawie żadne, może za wyjątkiem krztuśca, ale na to chorują głównie szczepieni, więc skuteczność szczepionki jest żadna.
    • una_mujer Re: co grozi za odmowe szczepienia 01.12.15, 12:27
     Za Wikipedią:

     Krzyk mózgowy, inaczej płacz mózgowy, cri enc?phalique, encephalitic cry ? określenie spotykane szczególnie w starszych podręcznikach medycznych i opracowaniach, charakteryzujące jeden z objawów poważnych zaburzeń ze strony ośrodkowego układu nerwowego, np. zapalenia mózgu[1][2]. Opisywane zwłaszcza u dzieci, ale również u dorosłych. W obecnej literaturze medycznej używane rzadko. Aktualnie ten objaw zazwyczaj jest charakteryzowany jako donośny i piskliwy płacz, często związany z przeczulicą[

     Krzyk mózgowy jest mylony przez przeciwników szczepień z tzw. nieutulonym (niekontrolowanym, nieustającym) płaczem - płaczem trwającym ponad 3 godziny, występującym w dniu szczepienia albo dniu następnym. Niekontrolowany płacz występuje jako powikłanie poszczepienne u niemowląt (do 0,42% szczepionych niemowląt; 0,15% na dawkę, pojawiające się przeważnie 6?18 godzin po szczepieniu. Zazwyczaj nie jest związany z uszkodzeniem układu nerwowego czy innymi zaburzeniami neurologicznymi. Wystąpienie nieustającego płaczu jest wskazaniem do poinformowania o tym lekarza przy kolejnych szczepieniach i zachowania wtedy szczególnej ostrożności, nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do kolejnych szczepień.

     W odróżnieniu od niekontrolowanego płaczu - krzyk (płacz) mózgowy jako objaw poważnych zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego nie występuje samoistnie, lecz towarzyszą mu inne objawy neurologiczne i objawy choroby podstawowej, wskazujące na zagrożenie życia i zdrowia, będące przesłanką do hospitalizacji w oddziale intensywnej terapii medycznej.
     • lean12 Re: co grozi za odmowe szczepienia 01.12.15, 13:08
      Za "Powikłania neurologiczne po szczepieniach" Dr Dorota Sienkiewicz:
      " W literaturze występujące objawy neurologiczne łączy się najczęściej ze składnikiem krztuścowym szczepionek, w tym: krzyk mózgowy wg Cody?ego występuje z częstością 1:1000 szczepionych"
      • mynia_pynia Re: co grozi za odmowe szczepienia 01.12.15, 13:22
       Oczywiście ale do tego jeszcze są dodatkowe powikłania. Jak by mi dziecko z całej siły darło się to po 15 min występują omdlenia , zasinienie ust. i wówczas tylko karetka zostaje. jak dzieciak ma 18 miesięcy i jest pół roku po ostatnim szczepieniu to chyba wszystko z nim oki.

       Mój syn miał odczyny poszczepienne po każdej szczepionce wszystkie z przedziału 1-100 szczepionych dzieci. Ja chodziłam i nadal chodzę w tych ostatnich terminach, a z MMR to czekaliśmy do wiosny. bo wypadła u nas w grudniu a wówczas syn chorował.

  • nevada_r Re: co grozi za odmowe szczepienia 01.12.15, 13:59
   >Co mi grozi, kara z sanepidu i tyle?

   Grozi ci to, że twoje dziecko ciężko zachoruje, może stać się kaleką albo umrzeć! A ty się martwisz tylko o karę finansową? Zaszczep i nie marudź, teraz dziecko pokrzyczy 2 godziny, a jak ci umrze, to ile ty będziesz krzyczeć?

   Skąd się biorą tacy ludzie, tragedia. uncertain
  • koralik37 Re: co grozi za odmowe szczepienia 01.12.15, 17:58
   Idź do neurologa i pogadaj. Poszukaj dobrego i zaufaj opinii. 5 w 1 są nieaktywne, ale może coś tam faktycznie szkodzi? Pediatra zgłosić faktycznie powinien, acz jeszcze się kategorycznie na "nie" nie ustawiaj. MMR mieliście i było ok? Bo generalnie to MMR jest częściej wstrzymywany.
   My na przykład dostaliśmy odroczenie (czego się nie spodziewalam) bo córka późno i "brzydko" zaczęła chodzić.
  • rulsanka Re: co grozi za odmowe szczepienia 01.12.15, 20:03
   Mój starszy syn miał krzyk mózgowy po pierwszej dawce szczepionki infanrix dtpa (czyli też bezkomórkowej). Następne dwie dawki szczepiliśmy samo DT, czyli szczepionką bezkrztuścową. W wieku półtora roku i 6 lat dostał znowu szczepionki zawierające krztusiec, też acelularny, nie było żadnych negatywnych reakcji.
   Możesz odłożyć szczepienie w czasie, nawet o kolejny rok, tłumacząc się, że dziecko było przeziębione, wymiotowało w nocy itp. Po tym okresie NOPy mogą się już nie pojawić.
   Albo zaszczep teraz samą szczepionką DT a w wieku 6 lat zaszczepisz już pełną szczepionką. Tak naprawdę dziecko zaszczepione 3 dawkami krztuśca ma najprawdopodobniej wystarczającą odporność na tę bakterię. A nawet jeśli zachoruje to przechoruje lekko. Natomiast z tężcem nie ma żartów, dzieci dużo grzebią w ziemi i mogą zachorować.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka