Dodaj do ulubionych

ile płacicie opiekunkom?

10.10.06, 18:11
Ile płacicie opiekunkom dzieciaczków za godzinę lub miesięcznie? proponuję
500 zł (obowiązki: opieka nad dzieckiem i sprzątanie, gdy mały śpi) i
dowiaduję się, że to mało!!!
Obserwuj wątek
      • anitka06 Re: ile płacicie opiekunkom? 12.10.06, 23:35
        ja place opiekunce 6 zl za godz.Obiad dzien wczesniej gotuje i ciuszki tez
        przygotowuje a w niani obowiazku jest nakarmic dziecko pobawic sie z nim i
        wyjsc na spacer.Wiekszosc ludzi stala sie wygodna i nic juz na to nie poradzimy
        trzeba dac z siebie wszystko
    • edelka Re: ile płacicie opiekunkom? 11.10.06, 10:04
      wg mnie wszystko zależy od miejscowości, zarobków osoby, która zatrudnia opikunkę.
      Mam znajomą (Zielona Góra), która płaci właśnie 500 zł. Obowiązki: opieka nad
      dzieckiem + sprzątanie+ gotowanie+ uprasowanie+ chyba nawet pranie. 8 godzin
      dziennie.
      Wg mnie to baaardzo mało za tyle obowiązków. Ja płacę stawkę 3 zł za godzinę.
      Tylko opieka nad dzieckiem. I bardzo różna ilość godzin. Od 3 do 8,5. A zdarzają
      się też dni wolne w tygodniu. Jednak nie płacę mniej niż 300 zł za miesiąc
      (nawet jeśli tyle nie wyszłoby godzinowo). Niestety nie stać mnie na płacenie
      większej stawki. Ale skoro opiekunka zgodziła się na takie warunki, to jest OK.
        • edelka Re: ile płacicie opiekunkom? 11.10.06, 11:10
          Liczyłam stawkę jaką proponują właśnie u mnie opiekunkom. Zazwyczaj jest to 500
          zł za miesiąc. licząć, że pracuja panie 8 h/dzień 5 razy w tygodniu, to dni
          pracujących jest ok. 22 (w tym miesiącu na przykład) , czyli 22 x 8 = 176. 500 :
          176 = 2,85 zł.
          No tak to właśnie wychodzi w moim mieście. wiem, że wiele to nie jest, ale
          gdybym płaciła więcej to nie miałabym juz za co jeść.
          A skoro Pani Tereska się na takie warunki zgodziła, to znaczy, że jej to nie
          przeszkadza.
          Ja tez chciałabym zarabiac więcej niz zarabiam i wtedy mogłabym płacić więcej za
          opieke nad dzieckiem. Niestety na więcej mnie nie stać.
          • petto edelka 11.10.06, 11:12
            gdyby pani dostała podwyżkę np 500 zł to wątpię ze pani podniosłaby stawkę
            opiekunce, skoro się zgodziła za takie pieniadze to poco jej dokładac.
            • edelka Re: edelka 11.10.06, 11:18
              Nie zna mnie Pani a ocenia.
              Skoro tak Pani twierdzi...
              Nawet jakbym napisała, że oddałabym nawet ponad połowę, to co uwierzy mi Pani?
              Napisałam szczerze. I zostałam zaatakowana. Ale nikt nie skomentował tego, że
              Pani opiekująca się dzieckiem, gotująca (dla wszystkich, nie tylko dla dziecka),
              piorąca, prasująca i sprzątająca dostaje 500 zł.
              Trudno.
              Nie każdy ocenia innych swoją miarą (nie dałaby Pani podwyżki, nawet jakby
              zarabiała Pani 500 zł więcej).
              • lidka.kwiecien Re: edelka 12.10.06, 14:30
                Nie denerwuj sie edelka, nie wszyscy wiedzą jakie są realia. Ja mieszkam na
                Mazurach od roku i płaciłam niani początkowo 250 zł za 4-5 godzin dziennie a
                potem (kolejna niania) stawkę godzinową 3,50 zł (2 godziny dziennie). Nikogo tu
                ta stawka nie dziwi i nie szokuje. Takie są tu niestety zarobki. I nie tylko
                jako niania ale również np w sezonie przy sprzedaży lodów (3,50zł/godz.).
                Wcześniej mieszkałam w Szczecinie i płaciłam 600 zł za 8 godzin (opieka plus
                wyjscie z psem) i faktycznie to było mało. Koleżanki mówiły że cudem chyba
                znalazłam taką nianię. Ale mogłam sobie pozwolić na to przy zarobkach 1400 zł
                netto a tutaj w Giżycku za etat głównej księgowej proponują mi 800 zł to
                przepraszam bardzo ale z czego niby miałabym zapłacić niani i jeszcze przeżyć??
                Wiem, że to straszne i ja sama nie zgodziłam się na moim zdaniem pensję głodową
                800 zł ale ja mogę sobie na to pozwolić bo pracuje mąż ale co mają powiedzieć
                osoby bez jakichkolwiek dochodów?? Niestety Mazury słyną z głodowych pensji i
                masakralnych cen.
                Pozdrawiam i jestem z tobą
      • antulek Re: ile płacicie opiekunkom? 11.10.06, 22:01
        Edelka, ja też płacę 3 zł za godzinę. Mieszkam na wsi więc stawka też nie
        miastowa. Pani tylko opiekuje się dzieckiem. Jak mały śpi to ona czyta sobie
        gazety.
        Moja opiekunka dorabia sobie do emerytury i takie pieniądze jej wystarczają.
        Gdyby to była osoba młodsza która musiałaby tylko tym zarobić na dom to pewnie
        stawka byłaby za mała.
      • iljana Re: ile płacicie opiekunkom? 11.10.06, 11:24
        Życie w różnych miastach róznie kosztuje i stąd takie widełki płacowe dla niań.
        Nie mniej jednak, kiedyś usłyszałam od niani.. starają się znaleźć frajera
        który zapłaci więcej, inna zaś powiedziała, że za każdy pieniądz przyjdzie, bo
        wcale nie jest jej łatwo coś znaleźć.

Czy ustalacie cenę dla niani za godzine w oparciu o to jakiej opieki wymaga
        wasz maluch? tzn np. jeśli dziecko śpi 2 godziny, potem 2 godziny ogląda bajkę,
        a potem je i wychodzi na plac, gdzie bawi się z dziećmi przez kolejne 2
        godziny... to czy wtedy niani płacicie mniej niż gdyby musiała "zajmować się"
        aktywnym dzieckiem.
        Pytam, bo ostatnio na spacerze obserwuję nianię syna koleżanki, która to przez
        2 godziny siedzi na ławce i rozmawia z paniami, podczas gdy chłopiec szaleje,
        potwornie się brudzi, przeszkadza dzieciom, szarpie je i inne cuda wyczynia. A
        niania nie reaguje, reaguja rodzice krzywdzonych dzieci. Potem brudaska
        prowadzi do domu, rozbiera i ciuchy zmaltretowane do pralki wkłada, a chłopca
        do wanny. Na kolacje daje parówki i bajke włącza. Mama wraca, niania wychodzi.
        • izabela_741 Re: ile płacicie opiekunkom? 12.10.06, 09:51
          Nie mniej jednak, kiedyś usłyszałam od niani.. starają się znaleźć frajera
          > który zapłaci więcej, inna zaś powiedziała, że za każdy pieniądz przyjdzie,
          bo
          > wcale nie jest jej łatwo coś znaleźć.
          Bo rozni sa ludzie i rozne maja potrzeby. Jesli ktos potrzebuje pracy, to
          bedzie pracowac nawet za mniej. Albo jak dostanie wiecej, to za wiecej i
          dobrze.

Czy ustalacie cenę dla niani za godzine w oparciu o to jakiej opieki wymaga
          > wasz maluch? (...) to czy wtedy niani płacicie mniej niż gdyby
          musiała "zajmować się"
          > aktywnym dzieckiem.
          Nie, bo musialabym chyba nagrywac miesiac jego zabaw i usrednic czas zabawy i
          czas odpoczynku.A ja wiem, ze srednio dziennie maly spi 1,5-2 godz i ze czasem
          spozniam sie wracajac z pracy az godzine.
          Poza tym - przyklad piaskownicy - jak niani nie chce sie dzieckiem zajmowac i
          woli plotki to i tak jej nie zmusisz, zeby zamiast klepac, pobawila sie z
          dzieckiem.
          W domu predzej da sie to zrobic ale malo interesowanej dzieckiem niani i tak
          nie upilnujesz!
    • stypkaa Re: ile płacicie opiekunkom? 11.10.06, 12:09
      6 zł za godzinę. Niania to młoda dziewczyna, przychodzi do nas na ok. 6-7
      godzin dziennie, z czego czasami nawet 3 mały śpi. Więc jak śpi to robi różne
      drobne rzeczy, które akurat sa do zrobienia np. zetrzeć podłogę, powiesić
      pranie, złożyć pranie czy uprasować 3 koszule. Robi tyle na ile starcza jej
      czasu, jak mały śpi 3-4 godziny to conajmniej 1-2 godz. ma na odpoczynek, jeśli
      śpi godzinę to nie mam pretensji, że coś tam nie jest zrobione smile
    • mieszkowamama Re: ile płacicie opiekunkom? 11.10.06, 12:21
      aga1911 napisała:

> Ile płacicie opiekunkom dzieciaczków za godzinę lub miesięcznie? proponuję
      > 500 zł (obowiązki: opieka nad dzieckiem i sprzątanie, gdy mały śpi) i
      > dowiaduję się, że to mało!!!

Za taką kasę to nawet na wsi nikt Ci nie przyjdzie.
      Za taki zakres obowiązków to ja bym proponowała conajmniej 800zł.
    • ewa2233 Re: ile płacicie opiekunkom? 11.10.06, 12:37
      smile a mnie trochę bawi takie ocenianie, że ktoś daje np. 500 zł - "to mało", "ja
      bym nie przyszła".

A niech może wypowiedzą się te mamy, które płacą 1000zł lub powyżej, czy to
      jest połowa ich zarobków? I czy np. mąż też zarabia około 800 zł na rękę.
      Bardzo jestem ciekawa jaki % Waszych zarobków - bez podawania wysokości -
      oddajecie opiekunkom (biorąc także pod uwagę zarobki męża).
      Może to da jakieś "wymierne podstawy", do "oceny wysokości sknerstwa" wink
      ------------------------------------------------
      • joanna_poz Re: ile płacicie opiekunkom? 11.10.06, 15:46
        płaci się tyle, za ile ktoś się zgodzi pracować...

jesli znajdzie się niania, która przyjmie pracę za 500 zł, to jakie to
        sknerowstwo?

dlatego ja np. sama nie wychodziłam z propozycją wynagrodzenia, miałam tylko
        określoną górną granicę i pytałam kandydatkę na opiekunkę ile chciałaby u mnie
        zarabiac za taka i taką prace. moja niania zarabia właśnie tyle ile sama
        okresliła
    • g0sik Re: ile płacicie opiekunkom? 11.10.06, 15:56
      Od września płacimy 8 zł za godzinę za odebranie córki z przedszkola i opiekę
      do naszego powrotu (ok. 3 godzin). Przez ostatni rok płaciliśmy 1000 zł za ten
      sam zakres obowiązków (odbieranie ze żłobka) + za tzw. "gotowość”, bo córka
      chorowała. Nie jest to ani połowa mojej pensji ani duży procent naszych
      wspólnych dochodów, ale nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy płacić więcej
      tylko, dlatego, że nas stać.

Jeśli 500 zł to wynagrodzenie za opiekę przez 8-9h + mycie okien, sprzątanie,
      gotowanie to nie dziwię się, że opiekunka odeszła. To śmieszne i gowniane
      pieniądze dla kogoś, kto robi za opiekunkę, kucharkę i sprzątaczkę bez względu
      na miejsce zamieszkania....
        • ememka1 Re: ile płacicie opiekunkom? 11.10.06, 17:26
          Przez ostatnie dwa lata płaciłam 9 zł/h za opiekę i prasowanie w czasie snu
          dziecka. 3x w tygodniu. Pani pracowała jako pielęgniarka w szpitalu więc
          ustalałyśmy grafik na m-c. Czasami następowały zmiany, ale zawsze się
          dogadałyśmy. Teraz mam panią, która wykonuje te same obowiązki (czasami jeszcze
          sprząta jak nie ma prasowania) za 8h/h 4xtyg. Niania nie może mieć zbyt dużo
          obowiązków, ponieważ wolę by zajęła się dzieckiem, a nie....włączała bajkę i
          sprzątała czy gotowała.

Znajoma ze wsch. Polski płaci 3zł/h ...to normalna stawka na tamtym terenie.

• cramm Re: ile płacicie opiekunkom? 11.10.06, 19:58
            ja płacę 650 zł w szczecinie - za 8,5 godz. dziennie 5 dni w tygodniu TYLKO za
            opiekę (spacer, zabawa, jedzenie -nie musi gotować, no chyba ze kaszka i
            podgrzanie zupki to gotowanie tongue_out, no i przewinięcie-przebranie) mały ma 10,5
            mies. - to srednia stawka u nas -widełki są własnie 500 - 800 pln
          • kaka73 Re: ile płacicie opiekunkom? 11.10.06, 20:01
            Ja płacę 500zł na m-c. Mieszkam na śląsku w mieście o dużym bezrobociu.
            Opiekunka jest z nami już dwa lata - wcześniej płaciłam 400zł. Nie wymagam tego
            od niej, ale i posprząta i ugotuje coś jak trzeba. 500 zł to stała kwota -
            pracuję 8 godzin 5 razy w tygodniu. Podczas naszego urlopu, wyjazdu niezależnie
            zawsze ma 500zł. Pracując więcej, albo opiekując się dwójką dostaje więcej.
            Jest zadowolona. Nie uważam, aby to były śmieszne pieniądze.
            Wiele kobiet pracuje w marketach zapindalając od rana do wieczora za 600 zł i
            tak ich nie żałujecie.
    • eilian Re: ile płacicie opiekunkom? 11.10.06, 21:40
      ja place 800zl. w Poznaniu (ok.8,5 godz dziennie). Opieka nad dzieckiem i
      czasami np. prasowanie, odkurzenie i jakies drobne czynnosci typu umycie kilku
      naczyn. Maly spi ok. 2 godz. dziennie, poza tym nie jest jakims super meczacym
      dzieckiem. Mysle, ze to bardzo godziwe pieniadze za taka prace, niezaleznie od
      tego jakie mamy dochody.
    • jkl13 Re: ile płacicie opiekunkom? 12.10.06, 09:05
      500 zł miesięcznie. Mieszkamy w Koszalinie. Niania zajmuje sie synem (21 m-cy)
      5 dni w tygodniu po 8 godzin. Pełną stawkę płacimny jej także w razie naszego
      urlopu czy innego krótszego wyjazdu. Syna zawozimy do niani. W cenę wliczone są
      posiłki dla dziecka (nie wożę swojego jedzenia).
      • fulvia16 Re: ile płacicie opiekunkom? 13.10.06, 08:37
        1100 zł w Warszawie za ok 8 godzin dziennie, w tym gotowanie dla malucha (jak
        jest to np: zupa to zostaje i dla nas) oraz prasowanie jak mały śpi. Stawki w
        Warszawie są wysokie, ale ja z góry określiłam ile mogę płacić (miałam kilka
        zgłoszeń za taką pensję), a i moja opiekunka oczekiwała właśnie takich
        pieniędzy.
        pozdr.
    • shady27 potwornie malo 13.10.06, 09:34
      jakbys mi zaproponowala taki psi #@$% za taka orke to bym cie wysmiala. Albo odpusc wszystkie obowaizki poza opieka nad dzieckiem albo podwyzsz o drugie tyle. Wstydzilabys sie proponowac cos takiego
      • dorka.3 Re: 1200 zł 13.10.06, 17:17
        dlaczego się tak dziwicie, że niektórzy płacą 500 zł. U nas w małej
        miejscowości, kobiety zarabiają 700, góra 800 zł, mężczyźni trochę więcej, ok.
        1000, to średnie zarobki, no chyba, że ktoś jest właścicielem prywatnej firmy.
        To jak waszym zdaniem, mają płacić 1000 zł, skoro same zarabiają mniej. Pracują
        głównie w sklepach i fabrykach. moja mama pilnuje dziecka za 350 zł miesięcznie
        i jest bardzo zadowolona, że sobie może dorobić. w małych miastach są niestety
        inne zarobki, niż w Warszawie, to chyba logiczne.
        • shady27 Re: 1200 zł 13.10.06, 17:20
          dziwie sie, bo niestety pracodawcy sobie oszczedzaja, i nawet majac 5000 dochodu sa skapi. A co ma zrobic kobeicina ze wsi? miec 500 zl czy nic? wiadomo, ze lepiej miec 500 ale zaloze sie , ze chcialaby miec wiecej. Szkoda, ze autorka watku nie napisala, gdzie mieszka, bo fakt faktem, jesli w warszaiwe, to sama bym ja smiechem zabila za taka propozycje placy, chociaz i tu ludzie pracuja ze nie wiecej niz 800 zl.
          • dorka.3 Re: 1200 zł 13.10.06, 17:26
            o to właśnie mi chodzi, nie wszyscy są z Warszawy, a i w Warszawie są ludzie
            zarabiający poniżej 1000, a też mają dzieci. u nas stawka za opiekunkę
            zazwyczaj wynosi 400-500 zł, a chętnych jest więcej niż dzieci potrzebujących
            opiekunek.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka