Dodaj do ulubionych

ogrzewanie gazem mieszkania 50m -ile miesięcznie?

15.01.08, 22:53
Wiem,że to nie tamat na to forum...ale mam pilną sprawę
zamierzam wynająć mieszkanie-wlaśnie się doweidzialam ,ze jest tam
ogrzewanie gazowe .Nie mam zupelnie doświadczenia w tym temacie i
nie wiem ile mam zakladać oplat za zuzycie gazu w tej wielkości
mieszkaniu ( chodzi o czas zimowy ) ogrzewanie jak i gaz potrzebny
do ogrzania wody w lazience , oraz potrzeb"kuchennych"
slowem-jakich rachunkow miesięcznie mogę się spodziewać
z gory dziękuję za wszelkie przydatne informacje
Obserwuj wątek
    • haja197222 Re: ogrzewanie gazem mieszkania 50m -ile miesięcz 15.01.08, 23:06
      300 - 350zł/miesięcznie, ale mój piec jest wiekowysmile Być może nowe są bardziej "gazooszczędne". Dużo zależy też od temperatury panującej na zewnątrz.
      --
      "...Więc, więc myślisz, że potrafisz odróżnić niebo od bólu? Czy odróżnisz zielone łąki od zimnych stalowych szyn...?" Pink Floyd
    • indra2 Re: ogrzewanie gazem mieszkania 50m -ile miesięcz 15.01.08, 23:21
      Ja mam mieszkanie 70m, ogrzewanie na gaz + podgrzewania wody (4os.), płytę i
      piekarnik mam na prąd więc nie używam gazu do gotowania i na gaz rocznie
      wydajemy ok. 2500zł. W miesiącach zimowych jest to ok. 600-700zł/2m-ce.
      Mieszkanie jest nowe, ocieplone, nowe okna, piecyk dwufunkcyjny. Grzejemy tak
      przeciętnie od października do końca marca w zależności od pogody.
    • adam122.pl Re: ogrzewanie gazem mieszkania 50m -ile miesięcz 21.02.08, 20:55
      mam 80m na ostatnim piętrze, gazem ogrzewam mieszkanie i wodę, gotuję na płycie indukcyjnej. Mieszkanie jest z 2000 r. dobrze docieplone. Zima utrzymuję temperaturę 21-22 stopnie /poniżej moje dzwczyny by mnie zamordowały/. Kompiele codzienne- nie oszczedzamy, piec kręci dobrze. Rocznie gaz kosztuje nas 1,0-1,3 tys zł./to sa dane z 8 lat -prowadzę takie zapiski więc są wiarygodne/ Zimą rachunki większe latem mniejsze. Nie sądze aby to było dużo. Poza tym zawsze można wyłaczyć i nie płacić inaczej niz przy zewnętrznym dostawcy ciepła.
    • monikaa13 Re: ogrzewanie gazem mieszkania 50m -ile miesięcz 22.02.08, 12:06
      mieszkanie 40m2, ogrzewanie podłogowe na gaz, cena w okresie
      grzewczym okolo 50-80zł miesięcznie, wychodziłoby 0zł lub jakieś
      nieznaczne kwoty, bo w mieszkaniu mamy naprawdę ukrop 25st, ale
      grzeję podłogę bo lubię jak mi ciepło w nogi, poza tym mamy małe
      dziecko, które całe dnie spędza na podłodze
      w zeszłym roku wychodziło nam 40zł miesięcznie
      latem wiadomo 0zł

ale na gaz mamy tylko ogrzewanie! wodę na prąd!
      --
      Moja kochana Amelusia
    • opalencja Re: ogrzewanie gazem mieszkania 50m -ile miesięcz 17.10.16, 11:44
      Jedno jest pewne - ogrzewanie gazowe jest wygodne, jednak zwolennicy węgla mówią, że lenistwo nie jest w stanie kosztować tyle, ile wymaga od nas ogrzewanie gazem. Jest to oczywiście przerysowane lekko stwierdzenie, ponieważ komfort jaki daje ogrzewanie gazowe naprawdę jest wysoki. Być może wart swojej ceny. Jednak nie wszyscy z nas takie pieniądze mają. Teoretycznie na ogrzewanie gazowe wydajemy o 25% więcej, niż na węgiel. W praktyce jednak wychodzi na to, że owszem, różnica jest taka, jaka została podana, jednak osoby, które mają ogrzewanie gazowe w domu i nie chcą zbyt dużych rachunków często po prostu przebywają w chłodnym. Ogrzej.pl tu kupiłam bardzo energooszczędne grzejniki elektryczne.
    • mal.lorca Re: ogrzewanie gazem mieszkania 50m -ile miesięcz 16.12.16, 13:45
      To wszystko tez zależy od wielu czynników. W moim przypadku, gdzie również mieszkam w lokalu mieszkaniowym, którego metraż wynosi 51 m2, płacę 160 zł za miesiąc. W tamtym roku pisaliśmy petycję do spółdzielni aby zmienić dostawcę gazu, ponieważ wyorzystując gazus.pl/kalkulator-gazu.html płaciliśmy o wiele więcej. Aktualnie mogę się cieszyć w miarę zoptymalizowanymi rachunkami oraz odpowiednio nagrzanym (a nie przegrzanym!) mieszkaniem.
    • yara28 Re: ogrzewanie gazem mieszkania 50m -ile miesięcz 29.09.17, 07:42
      Koszt przy takim rozwiązaniu jak ogrzewanie za pomocą kotłowni gazowej instaltechnik.pl/poradnik/rozdzial-i-ogrzewanie-zrodlo-ciepla/ wyniesie Cię rocznie ok. 1200 zł. Niedawno jednak postanowiłam zainwestować w pompę ciepła i jestem z tego rozwiazania bardziej zadowolona.
    • porady_domiporta Re: ogrzewanie gazem mieszkania 50m -ile miesięcz 09.12.19, 16:08
      Ogrzewanie gazem mieszkania do 50 mkw zależy w dużej mierze od miejsca zamieszkania. W dużych miastach koszt jest na pewno wyższy niż w małych miejscowościach. Możesz dowiedzieć się więcej o ogrzewaniu gazem w tym artykule : www.domiporta.pl/poradnik/7,157731,25242204,ile-kosztuje-ogrzewanie-gazem-ziemnym.html. Na pewno rachunki za ogrzewanie gazem będą niższe od tych wykorzystujących ogrzewanie elektryczne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka