Dodaj do ulubionych

III trymestr , jaki macie poziom hemoglobiny ?

22.07.10, 01:49
Rozpoczynam 34 tydzień , przedwczoraj odebrałam wyniki badań i znów
anemia - znów , bo to moja druga ciąża . Z hgb 12,8 spadła na 11,2 .
Jak to u Was wygląda ?
Jak byłam w ciąży z córką bardzo pomógł mi sok z buraka . Kupiłam
sokowirówkę i piłam codzieńnie ok szklanki , bo żelazo w tabletkach
nic nie pomagało , nie wchłaniało się , czy coś .
Muszę wrócić do buraka , choć na myśl o myciu szczoteczką do zębów
tych części od sokowirówki już mi gorzej ...
Poza tym mam dość tych upałów sad
Na szczęście starsza córka ( 5 lat )
grzeczna , kochana i pomaga ...
Jutro ma być jeszcze cieplej sad
Pozdrawiam ...
Obserwuj wątek
    • miaau Re: III trymestr , jaki macie poziom hemoglobiny 22.07.10, 06:03
      niezależnie od ciąży mam tendencje do spadku hemoglobiny - złe przyswajanie
      żelaza.. samo żelazo, nawet w tabletkach słabo się wchłania, należy je
      przyjmować z kwasem foliowym, który wchłanianie zwiększa - dobry jest hemofer F,
      tylko nie wiem, czy można brać go w ciąży
      • luccy1 Re: III trymestr , jaki macie poziom hemoglobiny 22.07.10, 08:35
        Ja mieszkam w UK i zapomniano u mnie o tym badaniu w III trymestrze.
        Dopiero jak robilo mi sie slabo i krecilo w glowie przypomnieli
        sobie o tym badaniu. Wynik mialam 10.8 a moj normaly wynik z
        poczatku ciazy 13.3. Jestem od tej pory na zelazie w tabletkach.
        Dopiero po dwoch miesiacach brania lekow poprawilo mi sie
        samopoczucie. Wiec moze te naturalne specyfiki sa lepsze, zelazo sie
        lepiej wchlania. Herbata z pokrzywy zawiera zelazo i jest nawet
        smaczna.
    • lublinianka123 Re: III trymestr , jaki macie poziom hemoglobiny 22.07.10, 09:45
      Ja w 15 tygodniu miałam hemoglobinę 9,8. Zaczęłam jeść Biofer w tabletkach (3 razy dziennie po 2 tabletki). Jest taki zwykły biofer i taki z kwasem foliowym.Do tego jadłam też buraki w tabletkach,ale moja p. doktor powiedziała, ze one nic nie dają i ze mogę je odstawic. W 18 tygodniu hemoglobina skoczyła już do 10,9. Wtedy zaczełam jeść 3 razy dziennie po 1 tabletce bioferu. W 26 tygodniu hemoglobina wynosi 12,4 i zjadam 1 tabletkę bioferu dziennie. Preparat ten jest bez recepty i nie powoduje zaparc. Serdecznie pozdrawiam
    • glabdzia Re: III trymestr , jaki macie poziom hemoglobiny 26.07.10, 11:04
      W poprzedniej ciąży na koniec miałam poniżej 10, teraz jest II trymestr
      i leci na łeb na szyję, czyli wynosi ok. 11. Żadne tabletki nic mi nie
      pomagają, a w dodatku źle je toleruję, żelazowa dieta też bez efektu.
      Boję się tego co będzie po porodzie, bo poprzednim razem było kiepsko -
      wyglądałam i czułam się jak własny cień.
    • deodyma Re: III trymestr , jaki macie poziom hemoglobiny 26.07.10, 12:03
      w pierewszej ciazy moja hemoglobina wynosila od 10-12,6.
      do 12,6 wzrosla po zelazie, ale to dopiero w 8 msc.
      norma wynosi od 12-16.
      dzis odebralam wyniki i moja hemoglobina wynosi 11.5, czyli jest jej
      troche ponizej normy.
      w czwartek ide do lekarza, wiec pewnie przepisze mi zelazo.
      w piatek zaczelam 13 tc.
    • pantera_1 Re: III trymestr , jaki macie poziom hemoglobiny 26.07.10, 13:38
      Ja, będąc w 26 tyg. miałam 10,7, więc lekarz przepisał mi
      Tardyferon, po którym w 34 tyg. hgb podniosła mi się do 12. Ale
      lekarz ostrzegł mnie, aby restrykcyjnie przestrzegać czasu
      przyjmowania tych tabletek, bo w przeciwnym wypadku żelazo nie
      wchłonie się. I tak brałam 1 tab. rano na co najmniej 1 godz. przed
      posiłkiem i 1 tabl. wieczorem na co najmniej 3 godz. po ostatnim
      posiłku.
      Pozdrawiam
    • pola.cocci Re: III trymestr , jaki macie poziom hemoglobiny 27.07.10, 14:32
      az sprawdzilam, bo mnie zaintrygowalo: ja mam hemoglobine 12.2 przed
      ciaza 13.6 czyli ciagle w dolnej granicy, ale w normie, ale za to
      poziom zelaza spadl mi znacznie, bo przed ciaza mialam 63 (po 6
      miesiacach brania tabletek) a teraz 4 sad
      Czyli jak sie ma poziom zelaza do poziomu hemoglobiny, bo to
      przeciez nie to samo??? Anemia to przeciez brak zelaza a nie niski
      poziom hemoglobiny? Czy moze sie myle? Wy macie spradzany poziom
      zelaza?
      • kornelia152 Re: III trymestr , jaki macie poziom hemoglobiny 04.08.10, 14:56
        Ja wczoraj skończyłam 34 tydzień wyniki z 30 tygodnia
        HGB- 7,7
        RBC- 3,06
        HCT- 22,5 %

Następna morfologia dopiero 31 sierpnia a termin porodu na 14 września

Czuję,że od lipca HGB spadła, bo czuje się 1000000000 razy gorzej niż jeszcze
        miesiąc temu...

ledwo zipie jestem dosłownie dentka jak nic się do porodu nie poprawi czeka mnie
        przetaczanie krwi przed porodem, bo w raz z utratą krwi przy porodzie
        hemoglobina także jeszcze spanie... to wtedy będę dopiero ledwo żywa...sad
        Narazie wcinam Sorbifer Durules po 2 tabletki dziennie i produkty bogate w
        żelazo, ale sił mi brak nawet na kiwnięcie palcem...
    • edulis Re: III trymestr , jaki macie poziom hemoglobiny 05.08.10, 22:20
      Początek 22 tygodnia,hemoglobina 11,3 hematokryt 33%, RDW-cw 18.9 przy normie
      do 14.5 -nie wiem co to znaczy.Natomiast żelazo mam w górnej normie, biorę
      krótko tardyferon 1 tabletkę, a mam brać trzy chociaż lekarz nie widział
      wyników-zapisał w ciemno. CZy anemia może mieć związek z innymi niedoborami,
      słyszałam że z witaminą b12, ale lekarze nie chcą zlecić jej zbadania.
    • superktosia Re: III trymestr , jaki macie poziom hemoglobiny 10.01.14, 23:24
      Mnie chyba czeka przyjmowanie żelaza przez całą ciążę. W 8 Tyg już miałam hemoglobinę na poziomie 11,3. Po miesiącu przyjmowania dwa razy dziennie żelaza wzrosło na 13. lekarka kazała mi odstawić. Po kolejnym miesiącu w 16 tyg już z powrotem 11,1 sad No i od dwóch tygodni spowrotem 2 razy dziennie żelazo. Ja po pierwszym porodzie miałam hemoglobinę na poziomie 7-8. Nikomu tego nie życzę bo ledwo mogłam się ruszać. Po porodzie od razu miałam zastrzyki z żelaza bo zasypiałam cały czas. Właściwie pierwsze 2 doby to praktycznie przespałam - nie chcę tego powtarzać!!
      Teraz zauważyłam że organizm od razu mi pokazuje że mi hemoglobina spada bo przy wartości ok. 11 zaczynam dostawać migrenowych bóli głowy.
      Tak więc dbajcie dziewczyny o poziom hemoglobiny smile
    • kerri31 Re: III trymestr , jaki macie poziom hemoglobiny 12.01.14, 21:09
      Wątek stary ale warto dodać, że nie należy pić zbyt dużo soku z buraków bo można zakwasić organizm a nie wiele ten sok pomoże. Najlepsze są tabletki Tardyferon. Dieta również jest ważna owszem. A 11 dla kobiet w ciąży to nie anemia. Poniżej 11 jest już nieciekawie.
    • e.milia Re: III trymestr , jaki macie poziom hemoglobiny 22.01.14, 00:18
      W 3 trymestrze powinny być inne normy hemoglobiny, okolice między 11-12 to jeszcze jest OK. Nieciekawie się robi, gdy hemobglobina spada poniżej 11, zwłaszcza gdy tendencja spadkowa utrzymuje się. Ale tak naprawdę dopiero poniżej 10 mówi się o anemii w ciąży.
      Ja miałam najniżej 10,5, jak mi zaczęło spadać poniżej 11 to zaczęłam suplementować (na razie Biofer i wzrosło do 10,9; jak nie będzie rosło dalej, to przerzucę się na Tardyferon) + dieta bogata w żelazo + herbata z pokrzywy (dużo żelaza). Warto też pamiętać, że wchłanianie żelaza ułatwia bardzo witamina C.
      A czuję się cały czas dobrze, chociaż miałam przez parę dni lekkie zawroty głowy, które już minęły bez śladu (ale to mogło być też od niskiego ciśnienia).
    • abanna Re: III trymestr , jaki macie poziom hemoglobiny 16.08.15, 12:12
      Normy hemoglobiny powyżej 11 w III trymestrze są prawidłowe. Spadek hemoglobiny w ciąży jest fizjologiczny. A o niedoborze żelaza, anemii świadczą też pozostałe wyniki badań krwi, nie tylko sama hemoglobina. Warto wspomnieć, że spadek żelaza w ostatnim trymestrze zapobiega np. infekcjom w trakcie porodu. Z kolei zbyt wysoki poziom żelaza może powodować stan przedrzucawkowy, cukrzyce, zbyt niską masę urodzeniową płodu, poród przedwczesny i inne mało fajne rzeczy już jakiś czas po porodzie, o czym sporo w necie. Dlatego zanim sięgniecie po preparaty warto wspomóc się dietą: sok świeżo wyciśnięty z buraka (2 buraki, pęczek natki pietruszki, 4-5 jabłek, można dodać marchew), sok z pomarańczy z natką pietruszki (3 pomarańcze, pęczek natki pietruszki). Mięso czerwone, rośliny strączkowe, mięso z królika, z gęsi, (2 razy w tygodniu chyba wystarczy), ryby gotowane, pieczone 2 razy w tygodniu (łosoś, śledź), latem dużo owoców (czereśnie, truskawki), dużo roślin zielonych (sałata, jarmuż, w umiarkowanych ilościach szpinak, bub, natka, koperek itp.), gdyż zawierają one kwas foliowy i witaminy z grupy B oraz C ułatwiające wchłanianie żelaza. Dobry jest też pyłek pszczeli (zawiera całą gamę witamin i mikroelementów). Generalnie warto poszukać w necie które pierwiastki, witaminy ułatwiają a które utrudniają wchłanianie żelaza. Utrudniają wchłanianie na pewno mleko krowie i produkty z niego (sery, jogurty), dlatego należy robić odstępy minimum 1,5 godzinne- mizeria ze schabowym odpada, lody po smacznym bogatym w żelazo obiedzie też. Ale już mleko kozie wspomaga walkę z anemią i przerw nie trzeba robić. Co jeszcze warto jeść: pestki dyni i słonecznika, suszone morele, rodzynki (byleby nie siarkowane), orzechy i oczywiście picie herbaty z pokrzywy 1 x dziennie, a odstawienie całkowite herbaty czarnej, zielonej i kawy.
      A tardyferon i tym podobne "specyfiki" z apteki brać tylko w ostateczności (morfologia mocno krytyczna), bądź jeśli nie jesteśmy w stanie odżywiać się prawidłowo (brak czasu, brak pieniędzy).
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka