Dodaj do ulubionych

do mam które wywołały poród sexem :)

08.01.11, 09:10
witajcie, mam pytanie do tych którym sex pomógł przyspieszyć poród, moja pierwsza córa nie zareagowała na to wink teraz jestem w 36 tyg ciąży, i za 2 tyg będę próbowała wywołać poród poprzez sex smile zobaczymy - może tym razem pomoże, jak to u was było? kochaliście się na wieczór a poród rano? w nocy? czy sex od rana - poród np w południe? jestem ciekawa po jakim czasie działa...
Obserwuj wątek
    • naana26 Re: do mam które wywołały poród sexem :) 08.01.11, 09:39
      ja seksu to miałam od 38 do 41 tc więcej jak filmowe galerianki a i tak to nic nie dało smile

moja położna powiedziała mi, że w spermie jest taka ilość hormonu, która przyśpieszy poród co najwyżej o kilka godzin aniżeli miałby się zacząć naturalnie.
      Ot cała prawda o wywołaniu porodu w ten sposób - sam by się zaczął, tyle że nieco później.

Natomiast nie wiem po co chcesz "wywoływać" poród w 38 tc. Ciążą po coś trwa 40 tc więc po co chcesz sobie psychicznie i fizycznie wkręcać wywoływanie dwa tygodnie przed czasem? Kiedy dziecko będzie gotowe to się urodzi.
      • ma-gusia Re: do mam które wywołały poród sexem :) 08.01.11, 09:43
        wiem że ciąża trwa 40 tyg, mój synek jest duży i dlatego chciała bym żeby urodził się ciut wcześniej, jak nie będzie gotowy i tak nie wyjdzie - wiem bo tak było z córką, poza tym przez 2 tyg jeszcze się oszczędzam, później już mogę rodzić tak mówi też mój lekarz
      • kaeira Re: do mam które wywołały poród sexem :) 09.01.11, 12:53
        naana26 napisała:
        > Ciążą po coś trwa 40 tc więc po co chcesz sobie psychicznie i fizycznie wkręcać wywoływanie dwa tygodnie przed czasem?

Ciąża wcale niekoniecznie trwa 40t, to tylko umowna długość, tak jak i termin jest absolutnie umowny. Za poród o czasie uznaje się poród pomiędzy 37 a 42 tygodniem. Więc po skończonym 37t można spokojnie zacząć "przyśpieszać" delikatnymi "domowymi" sposobami, takie jak seks, spacery, itd In na sprawa, czy to zadziała.

PS. Badania statystyczne przeprowadzone w USA w latach 90. na Uniwersytecie Harvarda wykazały, że średnia długość ciąży (liczona od OM) wyniosła więcej niż zwykle podawane 280 dni (czyli 40t): u pierworódek - 288 dni (ponad tydzień dłużej!) zaś u wieloródek - 283. (U kobiet niebiałych, oraz w wieku przed 19 i po 35-ce - ciąża trwała przeciętnie krócej.

--
        "Jak się już jest w błogosławionym stanie to nie udawajmy burżuazji"
        by paulinakacperek2006
    • nutka07 Re: do mam które wywołały poród sexem :) 08.01.11, 22:08
      U mnie poszlo szybko wink
      39+3dni, seks ok 14 a przed 15 nie bylam juz w stanie zjesc normalnie, bo pojawily sie silne skurcze co 5min. Kapiel nie pomogla, wiec stalo sie jasne ze to te skurcze smile
      No i tak z tymi skurczami przejechalam caly dzien, pilka, odpowiednie pozycje, nawet obiad wieczorem ugotowalam, w szybkim tempie dopakowalam torbe. Zatrzmaly sie na 10min. i dalej to samo. Ok 2-3 rozkrecilo sie na dobre, ze nie bylam w stanie usnac, wody odeszly ok 5:20. Obudzilam meza, wykapalam sie, ogarnelismy jeszcze troche i do szpitala. Tam KTG, badanie i polozna mi mowi o 8 rano ze rozwarcie na 3 palce. A mi wszystko opadlo, ze po takim czasie tylko tyle wink Caly porod chodzilam, mala urodzila sie o 10:40.
      --
      Pracuję prawie z samymi mężczyznami. O wielu z nich wiem, że zrobili skok w bok. W róznych sytuacjach - na dyżurach, na zjazdach itd. Sa przyzwoitymi ludźmi, dobrymi mężami, dbają o dom. Protozoa.
      • madziab83 Re: do mam które wywołały poród sexem :) 08.01.11, 22:35
        Już w jakimś wątku pisałam, zaczęłam starania o szybszy poród, ze względu na rozmiary synka i ułożenie pośladkowe. Podjęliśmy próby w 37t1dc - popołudniu spacer 2h, wieczorem o 22 sex, później długa ciepła kąpiel pod prysznicem połączona z masażem sutków - masaż ok 15 minut. Powtarzaliśmy cykl 3 razy. W 37t4dc o godzinie 7.40 obudził mnie skurcz lekko bolesny, wstałam, ubrałam się, zjadła śniadanie, pojechaliśmy do szpitala. O 10.20 synek o wadze 3800 i 64 cm, główka 38, klatka 36 był już na świecie, śliczny i zdrowysmile
        --

https://www.suwaczki.com/tickers/bhywanliqgzmzfae.pngb

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka