Dodaj do ulubionych

podejrzenie wycieku wod?

13.08.11, 11:41
Dziewczyny, jestem w 24 tyg. Od poczatku ciazy mialam bardzo duzo wydzieliny, na samym poczatku byl to raczej sluz potem bardzo wodnista, mleczna substancja i tak jest do teraz. To moja druga ciaza, w pierwszej tez mialam tego wiecej. W czwartek pojechalam do szpitala, zeby sie upewnic, ze to nie wody. Lekarka mnie zbadala i powiedziala, ze widzi duzo tej wydzieliny, ale juz sama nie wie jakiego jest pochodzenia. Czy z szyjki czy nie? Pobrala wymaz do badania na obecnosc infekcji (cierpie na ciagle grzybice). W notatkach napisala, ze nie moze wykluczyc samoistnego pekniecia blon. Wyslali mnie na usg i ilosc wod jest w jak najlepszym porzadku. Dzidzius zdrowy. Wyslali mnie do domu. W poniedszialek powinnam znac wyniki wymazu. I tutaj mam do Was kilka pytan?
1. Czy jesli usg pokazalo, ze wszystko ok, to wycieku nie ma?
2. Czy, mialyscie tak duzo tej wydzieliny, szczegolnie po skorzystaniu z toalety np.?
3. Zakupilam zwykle papierki lakmusowe i one barwia sie na delikatny zielony, ale z tabeli wynika, ze ph jest okolo 4, 5. Czy infekcja grzybiczna moze zafalszowac wynik?
4. Jak zapytalam o szyjke to podobno dluga, ale zamknieta tak zupelnie nie jest, bo to moja druga ciaza i juz tak szczelna nie bedzie nigdy, czy tak moze byc?
Juz swiruje, dzwonilam dzis do szpitala, ale polozna twierdzi, ze jesli wod jest duzo tzn. ze wszystko ok. Pocieszcie. Do tego mam ciagle skurcze od 16 tyg. z tym, ze wczesniej tez mialam i donosilam do terminu.
Obserwuj wątek
    • lidek0 Re: podejrzenie wycieku wod? 13.08.11, 15:20
      W szpitalu lekarze mogą stwierdzić czy ta wydzielina to wody czy nie. Co stwierdzili? Są też w aptece do kupienia testy.
      --
      Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
      Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
      zapraszam na forum Dla starających się
    • ewekub Re: podejrzenie wycieku wod? 13.08.11, 21:15
      Ja w 27 tyg. miałam podejrzenie sączenia się wód płodowych. Leżałam z tego powodu na obserwacji w szpitalu. Tzn. leżałam w szpitalu w małym miasteczku z powodu skurczów przedwczesnych. Rano na obchodzie zgłosiłam, że "coś" mi wyleciało z pochwy. Lekarze zbadali czy to wody jakimś testem i zabarwiło się na niekorzyść (nie wiem na jaki kolor), wszyscy myśleli, że to jednak wody. Karetką przetransportowali mnie do szpitala wojewódzkiego w innym mieście, aby w razie porodu móc ratować dziecko.
      Tam lekarze od razu zrobili ten sam test i znowu zabarwiło się "źle," zrobili usg, które wykazało, że mam wielowodzie (AFI 25), więc podejrzewali, że wynik jest zafałszowany. Byłam tam na obserwacji 5 dni i okazało się, że mam infekcję i to ona fałszowała wynik testu na wody płodowe. Urodziłam synka w 38 tc przez umówione cc, ponieważ był ułożony miednicowo.

Mam nadzieję, że u Ciebie będzie również szczęśliwy finał!
      Powodzenia smile
      --
      T. 2006r.
      T. 2009r.

www.kochamylaure.pl
      • marzeniee22 Re: podejrzenie wycieku wod? 13.08.11, 21:38
        No wlasnie pocieszam sie, ze to jednak infekcja, bo ciagle je mam. W poprzedniej ciazy rowniez tak bylo i bylo tez duzo tej wydzieliny. Dzisiaj mialam jej wiecej tylko rano, reszta dnia sucho. W poniedzialek powinnam znac wynik wymazu i nie pomyslabym, ze kiedykolwiek bede cieszyc sie z infekcji. Papierek barwi sie na delikatny zielony, a czytalam, ze wlasnie infekcja moze zafalszowac wynik. Mam nadziej, ze gdyby to byly wody to jednak kolor bylby intensywniejszy, szczegolnie przy tej ilosci, jaka czasem mam. Dziekuje za tego posta, podniosl mnie na duchu.
    • mama_zofki Re: podejrzenie wycieku wod? 13.08.11, 21:57
      Też się kiedyś wystraszyłam, że ciekną mi wody. Mój lekarz powiedział wtedy, że tego się nie da z niczym pomylić. I miał rację. Całą ciążę miałam dość obfite wydzielanie, ale gdy w kluczowym dniu obudziłam się z plamą na bieliźnie - wiedziałam, że to wody płodowe. Położna (spędzałam ostatni miesiąc w szpitalu) tylko przyłożyła papierek do majtek i także nie miała wątpliwości.
      Nadmienię, że poprzedniego dnia wieczorem byłam badana, także pod kątek potencjalnego wyciekania wód wink
      Życzę cierpliwości i pomyślnego wyniku smile
      --
      https://www.suwaczki.com/tickers/ijpbio4pgk2qhaym.png
      • asiaimaja Re: podejrzenie wycieku wod? 15.08.11, 10:31
        mnie się sączyły wody w 35 tygodniu, na początku myslałam,że to plamienie i lekarz kazał mi dzwonic co 2 godz. do siebie czy ustało. patrzyłam i patrzyłam,az w ktróymś momencie jakoś tak wiedziałam ,że to wody, bo była to jednak inna wydzielina.
        w szpitalu badali mnie chyba z 5 razy czy to wody czy nie, az w koncu jak dalej ciekło to zdecydowali o cesarce.na szczeście córeczka była zdrowa.
        zyczę ci powodzenia
    • od.czasu.do.czasu Re: podejrzenie wycieku wod? 15.08.11, 14:11
      Co do wycieku wód to kup sobie papierki lakmusowe, w szpitalu tak sprawdzają.
      Ja za 100szt zapłaciłam 20zł.
      Na allegro są też.

--
      ... KLIKNIJ ... ---> ... na forum od 2005 r...
      Moje małe WIELKIE szczęście
      Co dzień budzę się piękniejsza, ale dzisiaj to już przesadziłam!
      • od.czasu.do.czasu Re: podejrzenie wycieku wod? 15.08.11, 14:15
        allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=papierki+lakmusowe
        Jak wyciekają wody to papierek zabarwi się na niebiesko, a jak wydzielina to będzie po prostu mokry.
        Wkładki z apteki są bardzo drogie 3szt około 60zł.

--
        • marzeniee22 Re: podejrzenie wycieku wod? 15.08.11, 18:49
          No wlasnie juz sobie zakupilam i za kazdym razem barwia sie na jasny zielony, a to odpowiada ph 5. Mam dni, ze tej wydzieliny jest wiecej, a sa, ze jest mniej. Przedwczoraj maialam tylko rano, a reszte dnia sucho. Dzis z kolei mam jej wiecej, jest mleczno biala, rzadka, a po wyschnieciu zolta na wkladce.Czy wody zostawiawialyby nalot na wkladce? Poza tym ciagle piecze mnie tam w srodku i na zew. warg sromowych, a w przychodni powiedzieli, ze badania sa ok. To co ja mam myslec? Musze jeszcze czekac na wynik kolejnych badan pobranych w szpitalu, lekarka brala te probke z glebi pochwy. Nie mieszkam w Pl i to nawet chyba nie byla ginekolog.
          • ewekub Re: podejrzenie wycieku wod? 15.08.11, 20:28
            Moim zdaniem to nie są wody. Jeśli by były, to leciałyby każdego dnia, a najbardziej w pozycji leżącej. Wody nie są też mleczno białe.
            Gdy byłam w szpitalu zdarzało się, że pielęgniarka wąchała podpaskę (obrzydlistwo).
            Mówiła, że wody mają słodki zapach (dla mnie słodki to raczej smak, ale mniejsza o to wink).
            Zastanawia mnie tylko, dlaczego lekarze tak lajtowo do tego podchodzą...
            Gdy sączą się wody, wielokrotnie bada się CRP, jeżeli mocno wzrasta, rozwiązuje się ciążę, bo robi się niebezpiecznie.

Trzymam kciuki, żeby to była infekcja, a wydaje mi się, że tak właśnie jest.

T. 2006r.
            T. 2009r.

www.kochamylaure.pl
          • od.czasu.do.czasu Re: podejrzenie wycieku wod? 15.08.11, 23:04
            To pewnie masz jakiegoś grzybka. Wody na niebiesko lub granatowo.
            Odbierzesz wymaz to się okaże.
            Poczytaj w googlach o sączących się wodach i papierkach lakmusowych.

--
    • natalinek.j Re: podejrzenie wycieku wod? 15.08.11, 21:50
      Nie jestem lekarzem, i wiadomo, że na odległośc nic się nie da stwierdzic w 100%, ale moim zdaniem, to nie wody. Ja miałam kilka razy taka sytuację, mnóstwo wydzieliny, aż czułam jak wycieka (miałam krążek więc to nawet nikogo nie dziwiło). Kilka razy panikowałam, raz byłam na IP i połozna powiedziała, żebym sobie kupiła te paski, jeśli się zabarwi na zielono, czy granatowo, to mam przyjechać, bo albo to wody, albo infekcja. Także infekcja na 100% może spowodować takie zabarwienie na pasku. U mnie nie zabarwiły się ani razu. Aha! Pamietaj, ze jak na pasek dostanie się mocz, to też się zabarwi na ciemno. Poza tym mi powiedzieli, że wody nigdy nie wyglądają w ten sposób, nie są mleczno-białe i jeszcze coś... Upławy wypływają często po wstaniu z łóżka, natomiast wody sączą się podczas leżenia, a po wstaniu zmniejsza się wypływ lub całkiem hamuje.
      No mam nadzieję, że chociaz trochę Cie uspokoiłam.
      Natomiast infekcji (jeśli się potwierdzi) nie lekceważ, każda nawet niewinnie wyglądająca może być niebezpieczna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka