Dodaj do ulubionych

Ból krocza i podbrzusza w 33-34 tygodniu ciąży

21.05.04, 09:40
Od prawie 2-3 tygodni, boli bardzo tak w kroczu, moze jakby w pachwinach. A
dzis w nocy jeszcze czulam bol w podbrzuszu - dosc nisko... Szczegolnie bol
dokucza mi w nocy, jak leze, jak wstaje do toalety (a wstaje w nocy dosc
czesto..), jak sie przewracam z boku na bok to juz musze zacisnac mocno
zeby... Tak okropnie boli.
Skad ten bol, czy ktos mial podobnie? Jak sobie z nim poradzic? Przy
najblizszej wizycie u lekarza, oczywiscie mu to wszystko powiem, ale do
wizyty trzeba jeszcze jakos dotrwac...
Obserwuj wątek
    • lidka_edziecko Re: Ból krocza i podbrzusza w 33-34 tygodniu ciąż 21.05.04, 09:45
      Hej!

Ja też miałm podobne bóle w 32 t.c. To był piątek, a w sobotę miałam wizytę u
      lekarza. Stwierdziłam, że do następnego dnia jakos doczekam. brzuch mnie bolał,
      doszłam do wniosku, że w ciązy ma prawo trochę boleć. Ból ustepował jak
      chodziłam.
      Niestety w sobotę juz nie doszłam do lekarza, bo w południe urodziłam synka.
      Nie wiedziałam, że to skurcze, nie udało się zatrzymać akcji.

Radzę ci chociaż zadzwonic do lekarza i powiedzieć mu o tym. Koniecznie.

Pozdrawiam
    • agatagas Re: Ból krocza i podbrzusza w 33-34 tygodniu ciąż 21.05.04, 10:30
      Ja jestem teraz miedzy 38 i 39tc i mam takie same dolegliwosci. Wczoraj byłam u
      znajomej poloznej i powiedziala mi ze te bole krocza moga byc zwiazane z faktem
      ze rozluzniaja sie wiazadla i kosci sie luzuja przed porodem(zeby dzidzia mogla
      swobodnie przejsc- przynajmniej w miare swobodniewink), poza tym główka moze sie
      juz ukladac do porodu i napierac na krocze.
      Poniewaz w 34-35 tyg masz dodatkowo skurcze-zglosilabym sie na twoim miejscu
      wczesniej do lekarza, albo proponuje zajsc do szpitala i powiedziec co ci
      dolega. Powinni zrobic ci KTG i sprawdzić przynajmniej czy bole w podbrzuszu to
      skurcze
      • maniusza Re: Ból krocza i podbrzusza w 33-34 tygodniu ciąż 21.05.04, 10:39
        o, agatagas to jesteśmy na tym samym etapie - ja mam termin na 10 czerwca i
        podobne dolegliwości. też byłam wczoraj u mojej lekarki sprawdzić czy mały
        jeszcze "nie zakłada trampek" i powiedziała mi podobnie jak Tobie, że się
        zaczyna maluszek układać do wyjścia, ale co nie oznacza że już wychodzi, póki
        co bez zmian.
        podobnie uważam że w 34-35 tygodniu lepiej w takiej sytuacji się skonsultować,
        lepiej dmuchać na zimne, może maluszkowi się spieszy a na tym etapie można go
        jeszcze zatrzymać?..
        pozdrawiam i życzę radosnego i spokojnego doczekania do terminu smile
    • az_kz Re: Ból krocza i podbrzusza w 33-34 tygodniu ciąż 21.05.04, 15:44
      Mialam takie same objawy i spedzilam tydzien na patologii ciazy. To nie sa
      zarty, bo to sa skurcze przedporodowe. Teraz biore cztery razy dziennie
      fenoterol na rozluznienie miesni macicy, leze w lozku, a w przyszlym tygodniu
      bede miala zakladany krazek na szyjke macicy. Ja jestem w 32 tygodniu. Musisz
      skontaktowac sie z lekarzem i to jak najszybciej. Karolina
    • smedron Re: Ból krocza i podbrzusza w 33-34 tygodniu ciąż 21.05.04, 17:46
      Hej!
      To ja cie troche uspokoje.Mnie boli tez podbrzusze w nocy (31 tydzien)i wynika
      to z posladkowego ulozenia dziecka-siedzi mi pupa na szyjcesmile.Skurcze odczuwam
      jako twardnienie calego brzucha,a ten bol w pachwinach nie jest z tym
      zwaiazany.Pomaga mi magnez.Sprawdz to jednak ,bo dziewczyny pisaly,ze to moga
      byc jednak skurcze.Ewa
    • ania22ha Re: Ból krocza i podbrzusza w 33-34 tygodniu ciąż 25.05.16, 14:04
      witam ja o 2 tygodni odzwamsilny ból krocza. Najsilniejsze sa bóle jak w nocy wstaje do toalety, i nasila sie bol w podbrzyuszu. jestem w 34 tygodniu ciazy. Niewiem z kad ten bo sie nasila..Wizyte mam dopero za 3 tygodnie. Bardzo nisko juz mam bzuszek. Bardzo prosze o pooc co moze być tego bulu przyczyna
    • hermenegilda_zenia Re: Ból krocza i podbrzusza w 33-34 tygodniu ciąż 25.05.16, 20:23
      Normalnie taki ból jest związany z rozchodzeniem się spojenia łonowego, bo organizm przygotowuje się do zbliżającego porodu. Jeżeli nie są to bóle pojawiające się w określonych odstępach czasowych, tylko np. w pewnych sytuacjach - wstawanie z krzesła, zmiana pozycji w łóżku itp. to obstawiałaby raczej to. Ale jeżeli są to inne bóle, skurcze macicy to pewnie dla własnego spokoju lepiej się skonsultować z lekarzem, diagnozowanie się przez net/forum to nie najlepszy pomysł.
      • ekspert_ginekolog Re: Ból krocza i podbrzusza w 33-34 tygodniu ciąż 29.05.16, 23:25
        Witam!
        Rzeczywiście tak jak wspominacie różnego rodzaju bóle w pachwinach, kroczu, czy nawet w podbrzuszu, zwłaszcza w III trymestrze ciąży związane są najczęściej z zmianą anatomii u ciężarnej - rozchodzenia się spojenia łonowego, czy rozluźnianiem więzadeł podtrzymujących powiększającą się macicę. Ciężarne raczej nie wstrzymują moczu, częściej budzą się w nocy, aby pobiec do toalety, bo macica uciskając na pęcherz wywołuje częstsze uczucie parcia na mocz. Zupełnie inną kwestią i wątpliwością, którą należy rozwiać podczas wizyty u lekarza prowadzącego są przedwczesne skurcze macicy, zwłaszcza te regularne, bolesne, które nie ustępują po odpoczynku czy zastosowaniu
        • ekspert_ginekolog Re: Ból krocza i podbrzusza w 33-34 tygodniu ciąż 29.05.16, 23:31
          cd... czy zastosowaniu leków rozkurczowych. W przypadku zaawansowanej ciąży skurcze macicy najczęściej nie są odczuwane wyłącznie jako pobolewanie w podbrzuszu, ale jako zmiana napięcia macicy również wyżej. Ból może rozpoczynać się w podbrzuszu, następnie obejmować całą powiększoną macicę, czemu towarzyszy twardnienie brzucha i następnie stopniowo ustępuje kiedy mięsień ulega rozluźnieniu. W tej sytuacji warto skonsultować się ze swoim lekarzem, aby wykluczyć przedwczesne skracanie i rozwieranie się szyjki macicy.
          Dodatkowo polecam przeczytać odpowiedź eksperta w poście "Bóle"
          Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka