Dodaj do ulubionych

Usg połówkowe,zaczełam się martwić

03.11.11, 22:10

Dziś mija 21 tydzień ciąży,miałam na 17,00 usg połówkowe,cały dzień w nerwach i nadziei,że może się wyjaśni płeć i praktycznie dalszy brak ruchów(pisałam wcześniej post o braku ruchów)Pani Dr zaczęła usg,ale stwierdziła,ze dziecko jest "dziwnie"ułożone i że przełożymy badanie na inny termin.Na monitorze widziałam, ze jest obrócone tyłem do mnie i jest bardzo nisko.Tam jakoś się zdenerwowałam,zapisałam się na usg i nie pytając o nic wyszłam.W domu ogarneła mnie jakaś panika,zdenerwowanie co znaczy dziwnie ułożone i cholera czemu nie czuje tych ruchów???A jak było u Was,u znajomych,rodziny,było tak,ze badanie nie przeprowadzone bo dziecko jest"dziwnie" ułożone.Cholera chyba się nakręcam,badanie 16,11 i wiem ,ze powinnam popytać dr, a nie tu zadawać pytania,ale dopiero w domu zaczęłam panikowaćsad
Obserwuj wątek
    • natchniuza86 Re: Usg połówkowe,zaczełam się martwić 03.11.11, 22:38
      Moje dziecko na kazdym usg bylo ulozone tak, ze utrudnialo prace lekarzowi. Na genetycznym, jak i na polowkowym byly takie rzeczy, ktorych nie dalo sie sprawdzic, pomierzyc wlasnie ze wzgledu na ulozenie dziecka, ale zeby ulozenie absolutnie wykluczalo jakiekolwiek badanie, to pierwszy raz slysze.
    • 1mzeta Re: Usg połówkowe,zaczełam się martwić 04.11.11, 00:28
      To "dziwnie" ułożone może być przeszkodą do dokładnego zdiagnozowania czy wszystko ok- nie da się np. zobaczyć serca etc.
      Ja na tym USG musiałam po 20 minutach leżenia pod głowicą iść na 40 minutowy spacer bo mały też był ułożony w taki sposób,że nie widziała kobitka serca i tyle.
    • monika340 Ułożone poprzecznie 04.11.11, 09:39

Dziecko było ułożone poprzecznie tyłem do mnie.Ruszało się, to widziałam,ale martwiło mnie to ,ze badanie nie przeprowadzone.Dr jest jedną z lepszych u nas,wiec wolałabym,żeby to ona mi robiła to usg.Zadzwonię może jakiś wcześniejszy termin będzie niż 16 listopad bo kolby mogę dostaćsmile
      • jehanette Re: Ułożone poprzecznie 04.11.11, 10:09
        Najwyraźniej dziecko było tak ułożone, że nie dało się zmierzyć tego co trzeba. Szkoda, że pani doktor nie wyjaśniła porządnie. Moja wyjaśnia zwykle takie rzeczy, a jak czegoś nie mówi, to pytam. Na przyszłość pytaj od razu lekarza, jak czegoś nie rozumiesz. nie wszyscy są tacy, że wyjaśniają sami z siebie.
      • katkra75 Re: Ułożone poprzecznie 04.11.11, 10:23
        Moniczko, spróbuj sie uspokoic. Na tym etapie ciazy kazde dziecko ma ulozenie tzw dowolne, co oznacza, ze ma jeszcze czas na przemieszcanie sie, robienie fikolow i w coiagu godziny moze byc w polozeniu poprzecznyym, a nastepnie moze nozkami stukac w okolice pecherza moczowego mamy wink Bledem bylo okreslenie lekarza "dziwne ulozenie", duzo lepszym byloby ulozenie uniemozliwiajace dokonanie wszystkich niezbednych pomiarow.
        Jesli Twoje malenstwo uklada sie plecami do powlok brzusznych, to stad mozesz slabo odczuwac ruchy, podobnie moze byc w przypadku łozyska usadowionego na przedniej scianie macicy smile
        Ze swojego doswiadczenia powiem Ci, ze moja corka na wszystkich usg lezala glowa w dol, plecami do mojego brzucha. Tez nie odczuwalam wyraznych kopniakow, tylko takie falowanie, a nastepnie wybrzuszanie sie. Do tego ta moja foka nie pokazala buzi (ocena ciaglosci warg) do 32 tygodnia ciazy. Podobnie bylo z plcia. Chowala skutecznie to co ma miedzy nogami - ostatecznie okolo 36 wiedzialam, ze to dziewucha wink Ba nie mam zadnego zdjecia z usg w 3 D,bo przeciez nie dala sie podejrzec. Lekarz natomiast zdolal ocenic serduszko, pecherz moczowy, zoladek, dlugosci i przewidywalna mase ciala malenstwa. Mnie najbardziej cieszyla informacja - dziecko w badaniu zdrowe smile Troche cierpliwosci i maluch tak sie obróci, ze bedzie mozna go obejrzec smile
    • monika340 Dzięki dziewczynki:) 04.11.11, 16:13
      Dzięki za słowa otuchy i wyjaśnienia,dziś już jakby z ininej spokojniejszej perspektywy na to patrzę.Spróbuje w poniedziałek zadzwonić i zapytać o szybszy termin niż 16 listopad,żeby tak w niepewności nie tkwićwinkPozdrawiam
      • ewa17 Re: Dzięki dziewczynki:) 07.11.11, 19:33
        Nie martw sięsmile Ja pierwsze ruchy poczułam dopiero w 23 tygodniu (chodzi mi o takie muśnięcia) Wcześniej coś bulgotało jakby kiszki, ale nie byłam pewno czy to to. Na drugi raz jak masz wątpliwości co do uwag lekarza (typu "dziwne ułożenie) od razu rozwiewaj je bezpośrednio na wizycie pytaniem co to znaczy?, unikniesz dodatkowego stresu. Czasami lekarze palną coś pod nosem z myślą że ktoś zrozumie o co chodzismile Ja też się zamartwiałam jak nie czułam ruchów, koleżanki mi opowiadały że czuły ruchy nawet w 17 tyg. a ja jestem szczupła i powinnam też szybko zacząć czuć maleństwo. Każda ciąża innasmile Teraz jestem w 32 tygodniu i ruchy mam takie że czasami mam dośćsmile)) Poczekaj jak dostaniesz kopa pod żebrosmile Pozdrawiam
        • zabcia35 Re: Dzięki dziewczynki:) 10.11.11, 15:57
          Błagam, idz do innego specjalisty.Opadają ręce na takie wieści. Nie ma takeij mozliwosci zeby ultrasonografista nie wykonał usg w 21 tyg z powodu połozenia płodu .
          Ta pani moze jest ginekologiem ale nie powinna porywac się na badanie usg. Mam tylko nadzeje, ze nie musisz płacić za kolejne badanie nie wykonane z powodu braku jej kompetencji ????
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka