Dodaj do ulubionych

Amotaks Dis 1 g czy ktoś brał w ciąży?

16.12.11, 13:51
Byłam dziś u lekarza i przepisał mi AMOTAKS DIS 1 g 2 x 1 tabl. Jestem w 14 tyg. ciąży. Na ulotce pisze , że najczęściej stosuje się dawkę 500 mg 2x1. Boję się, że może lekarz dał mi za mocny antybiotyk. Czy ktoś może brał ten antybiotyk?
Obserwuj wątek
    • nomya Re: Amotaks Dis 1 g czy ktoś brał w ciąży? 16.12.11, 14:28
      Amoksycylina jest bezpieczna w ciąży. Ja na początku ciąży chorowałam na anginę i brałam Duomox (też amoksycylina) 1 gr 2 x 1 czyli taka sama dawka jak Twoja. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży, ale potem jak powiedziałam o tym swojemu ginekologowi, to mnie uspokoił, że to bezpieczny antybiotyk i dawka.
      • od.czasu.do.czasu Re: Amotaks Dis 1 g czy ktoś brał w ciąży? 16.12.11, 15:04
        Ja tak samo, 5-7 tydzien angina, później jeszcze 2x w czasie ciąży.
        • carbonka Re: Amotaks Dis 1 g czy ktoś brał w ciąży? 16.12.11, 15:49
          27 tydzień amotaks przez tydzień, kolejne 2 tygodnie- duomox. lekarz mówił, ze to leki bezpieczne, więc się nie martwiłam.
    • malgosiek2 Re: Amotaks Dis 1 g czy ktoś brał w ciąży? 16.12.11, 19:56
      A to, że napisane, że przyjmuje się najczęściej 500 gr. to nic nie znaczy !
      Widocznie były podstawy ku temu, aby Tobie dać silniejszą dawkę.
      Nie panikuj.
    • archeopteryx Re: Amotaks Dis 1 g czy ktoś brał w ciąży? 16.12.11, 21:17
      Ja aktualnie biorę Amoksiklav (amoksycylinę) również 2 razy po 1 g, jestem w 12 tc, biorę od 11 - oczywiście na zalecenie lekarza po konsultacji z ginekologiem. Ten sam antybiotyk brałam (w takiej samej dawce) na samym początku ciąży, kiedy jeszcze o niej nie wiedziałam. Moja ginekolog uspokoiła mnie, że nie muszę się obawiać, gdyż jest to lek bezpieczny.
    • tygrysiatko1 Re: Amotaks Dis 1 g czy ktoś brał w ciąży? 17.12.11, 01:36
      Na ulotce JEST NAPISANE a nie pisze...

to Amoksycylina bezpieczna w ciąży...
      rozumiem, że poinformowałaś lekarza, że jesteś w ciązy?? jeżeli tak dlaczego podejrzewasz, że mógł tę informację zignorować??
    • kosa.bar Re: Amotaks Dis 1 g czy ktoś brał w ciąży? 17.12.11, 11:42
      Radzę dostosować się do zaleceń lekarza a nie szukać porad na forum.Źle leczona infekcja jest groźna dla przebiegu ciąży ,nie antybiotyk.
      • paartycja Re: Amotaks Dis 1 g czy ktoś brał w ciąży? 19.12.11, 06:02
        mnie-jak byłam w ciąży i to już naprawdę widocznej-lekarz przepisał lek,który na moim etapie ciąży powoduje uszkodzenia płodu tongue_out czasem jednak warto dopytać..
    • basiulka999 Re: Amotaks Dis 1 g czy ktoś brał w ciąży? 18.12.11, 19:58
      w każzdej ciąży zdarzało brać mi sie ten antybiotyk. w tej już też w 26tc. miałam przepisaną dawkę 2 razy 1g. ale ja brałam po pół dawki dwa razy dziennie i starczyło. każdorazowo po 7 dni. w pierwszej ciaży 14 dni
    • dor.tom Re: Amotaks Dis 1 g czy ktoś brał w ciąży? 21.12.11, 13:21
      w ciąży (paradoksalnie) podaje się większe dawki leków, zwłaszcza antybiotyków, bo inny jest ich metabolizm i wydalanie. amoksycylina (czyli amotaks, duomox) jest bezpieczny. standardowa dawka w ciąży (niezależnie, czy mama drobna) to właśnie g 2x1.
      lekarz postąpił bardzo dobrze, bo nie każdy rodzinny o tym pamięta (żeby zwiększyć dawkę)
      • dor.tom Re: Amotaks Dis 1 g czy ktoś brał w ciąży? 21.12.11, 13:22
        dawka 1 g 2x1 (ucięło)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka