Dodaj do ulubionych

Planowane cc- kiedy rozwiązanie?

29.06.12, 20:52
W terminie porodu, wcześniej czy każą czekać na skurcze?
Czy to zależy od szpitala?
Obserwuj wątek
    • pucio09 Re: Planowane cc- kiedy rozwiązanie? 30.06.12, 06:53
      Na ostatniej wizycie u ginekologa dostajesz skierowanie do szpitala. Jesli on będzie Cię ciął to umówicie się od razu na konkretny termin. jesli nie to każe przyjść 10 - 7 dni przed terminiem. Ja za drugim razem czekałam dłużej (3 dni przed terminem) bo wydawało mi sie to za wczesnie ale w szpitalu mnie opieprzyli no i teraz chyba będe posłuszna wink mam pytanko do Ciebie - pamiętam, że rodziłas w UK, miałaś ZZO, to czemu teraz chcesz cesarkę? Może po prostu wybierz szpital, w którym podadzą Ci znieczulenie i opłac fajna położną. Pytam z ciekawości, sorki za wtrącanie wink
    • pikka6 Re: Planowane cc- kiedy rozwiązanie? 30.06.12, 09:42
      zależy od szpitala, lekarza i czy cc jest na życzenie czy z jakiś wskazań. CZęsto są przeciwskazania do porodu sn które powodują że cc robi się wcześniej. Zwykle najlepszym rozwiązaniem dla matki i dziecka jest czekanie aż akcja porodowa sama się rozpocznie i wtedy robi się cięcie.
      • trusia29 Re: Planowane cc- kiedy rozwiązanie? 30.06.12, 21:40
        Z jakiego punktu widzenia najlepsze jest czekanie do akcji porodowej? Oprócz stresu i gorszego znieczulenie (często nie można podać już zzo tylko znieczulenie podpajęczynówkowe lub narkozę ogólną). Przecież widać wcześniej na usg, czy dziecko jest gotowe do "wyjścia", prawda?

Dwa tygodnie temu miałam cc "na zimno" w 39 tygodniu ciąży, poszłam do kliniki bez stresu i nerwów, dostałam znieczulenie zewnątrzooponowe (nie musiałam leżeć po nim na płasko a w czasie operacji byłam przytomna), po dwóch dobach wyszłam do domu ze zdrowym dzieckiem.
    • ichi51e2 Re: Planowane cc- kiedy rozwiązanie? 01.07.12, 09:38
      patrz po usg i umawiaj sie jak ci wygodnie. Niby teoretycznie lepiej zaczekac do akcji skurczowej (no bo to znak ze organizm dziecka gotowy etc) ale jednaoczesnie ile starych lozysk, dzieci ktore urodzily sie tak szybko ze nie zdazyli etc?

Poradz sie lekarza od kogo tu rady szukasz?
        • trusia29 Re: Planowane cc- kiedy rozwiązanie? 03.07.12, 13:58
          No właśnie - byłą dziś u mnie położna na wizycie domowej i ją o to zapytałam. Jej zdaniem zastosowanie takiego żelu ma sens wtedy, gdy kobieta ma skłonność do bliznowców (kobieta która tę skłonność ma to o tym wie, bo rany czy nacięcia goja jej się brzydko i zostają ślady). Poza tym działanie tego żelu nie zapobiega zrostom całkowicie a jedynie zmniejsza blizny (co w przypadku blizn na macicy ma znaczenie). To jest doświadczona osoba, oprócz wizyt domowych pracuje w jednej z prywatnych klinik, dokształca się cały czas, myślę, ze można jej zaufać.

Ja nie miałam tego żelu (nie wiedziałam, ze coś takiego jest, dowiedziałam się na tym forum smile. Moja rana goi się świetnie, nie ma żadnych zgrubień (cc 15 czerwca). Miałam założone szwy samorozpuszczalne, aktualnie ich w ogóle nie widać (pewnie się rozpuściły), blizna jest mało widoczna a położna twierdzi, ze za kilka tygodni pozostanie nieznaczny ślad.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka