Dodaj do ulubionych

krem przeciw rozstepom-co używacie?

14.11.12, 19:35
Dziewczyny, czy się smarujecie,żeby zapobiegać rozstępom? Pare lat tmu był taki krem FISSAN, był świetny, choć troche tłusty,ale bardzo skuteczny, w dodatku likwidował swędzenie. Teraz podobno już go nie produkują. Poradźcie proszę.
Obserwuj wątek
    • 1mzeta Re: krem przeciw rozstepom-co używacie? 14.11.12, 20:51
      Niczym i żadnych rozstępów nie mam- na prawdę sądzisz, że jest coś na rynku co może im zapobiegać ? Złudne marzenia.
      Zaraz ci napiszą, że coś stosowały i rozstępów nie miały- teraz pytanie-skąd wiedzą, że jeśli by nie używały to rozstępy by się pojawiły..........
      --
      Zmieniłam nicka smile
      • anetadymek Re: krem przeciw rozstepom-co używacie? 14.11.12, 21:22
        oj dziewczyny, co tak jedziecie?? u mnie w rodzinie rozstępy są na porządku dziennym, każdy je ma w kązdym miejscu. ja mam stare, +10 letnie ale mimo wszystko sie smaruję od początku ciąży...po co...skoro i tak mi wyskoczą?? a po to, zeby lepiej się czuć np...po to, ze jak wylezą mi rozstępy w ostatnim 40 tyg (teraz 34) to będę mogła spokojnie powiedzieć, ze starałam się coś zrobic....najważniejsze, żebyś miała dobre samopoczucie w ciąży...
        i nie musi być krem na rozstępy: liczy sie samo nawilżanie, masowanie, złuszczanie...
        ja osobiście smaruję się od początku czym popadnie: nivea naturals, Palmers Sbody lotion, Bio-oil...co mam pod ręką lub na ktry produkt akurat mam ochotę
        no i odpowiednia dieta: dużo wody, owoców, warzyw...
        • trusia29 Re: krem przeciw rozstepom-co używacie? 14.11.12, 22:54
          A wiesz, ze ja mam takie 20 letnie smile Pojawiły mi się w okolicach bioder w okresie dojrzewania. I miałam obawy, ze w ciąży będzie tragedia.... i nic smile Nawet jednego.

Daj spokój, co ma być to będziesmile Chcesz - smaruj się jeśli ci na psychikę działa. Autorka wątku pytała, czy wedle nas działa, to piszemy,co każda uważa.
          • anetadymek Re: krem przeciw rozstepom-co używacie? 14.11.12, 23:31
            no ja też właśnie mam na biordo-tyłku takie z okresu dojrzewania, kiedy to rozstęp był dla mnie jakimś nieznanym słowem, kojarzonym bardziej np z gramatyką niż skórą big_grin a cellulit był greckim Bogiem z mitologii smile

dobre samopoczucie to sprawa priorytetowa w ciąży. ja jestem przekonana, że jakiś cham mi wkońcu wylezie, ale smarowanko mi sie podoba, więc co mi tam smile no i to czyste, ciażowe sumienie big_grin
    • prochottka1 Re: krem przeciw rozstepom-co używacie? 14.11.12, 21:16
      ja przytylam 25 kilo, nie mam rozstepöw,
      nie smarowalam sie niczym specjalnym, zwyklym balsamem do ciala, albo oliwka dla dzieci
      jak mi sie przypomnialo
      --
      "Kobieta to jest człowiek miły w dotyku. A człowiek miły w dotyku to więcej niż człowiek". Jerzy Pilch
      • misiu.stefan Re: tak naprawde to nic nie działa 15.11.12, 12:28
        Ja najpierw smarowałam się oliwką, ale jak brzuch zaczął mi rosnąć to musiałam kupić coś przeciwko rozstępom - piszę, że musiałam, bo skóra mnie tak strasznie swędziała (na brzuchu), że nie dałam rady wytrzymać, a zwykłe balsamy nie pomagały sad Stosuję krem przeciwko rozstępom PHARMACERIS M z Foliacti. Wg mnie jest świetny - skóra nie swędzi, balsam bardzo szybko się wchłania, więc można szybko się ubrać (np. rano, przed pracą), a nie czekać nie wiadomo ile, żeby nie pobrudzić ubrania.
        Można go kupić w aptekach - cena ok. 30 zł (czasami są w zestawach po 2 sztuki). Kupowałam też na Alledrogo - z kosztami wysyłki 1 tubka kosztowała ok. 27 zł.
      • madziab83 Re: krem przeciw rozstepom-co używacie? 15.11.12, 17:10
        Kluczowa role odgrywa tu genetyka, ale nie zmienia to faktu, że warto w okresie ciąży zadbać o skórę na brzuchu i biodrach, poprzez intensywne nawilżanie i regularne złuszczanie, natomiast nie natłuszczanie np. oliwką, gdyż ona nawet dla niemowląt nie jest dobra, bo zatyka pory i przyczynia się do powstawania m.in. potówek. Naturalnie właściwa dieta i nawilżanie od środka jest równie ważne, dlatego pijcie dużo wody. Jeżeli jednak powstaną wam rozstępy, można je zmniejszyć a nawet zlikwidować, im szybciej podejmiemy walkę, tym większa szansa na pełną eliminację problemu. Na początek mikrodermabrazja diamentowa albo jeszcze lepiej korundowa - seria w gabinecie kosmetycznym, do tego można dołączyć złuszczanie kwasami owocowymi o różnym stężeniu a także zabiegi z użyciem fal radiowych, fenomenalnie działają nie tylko na rozstępy, ale także na zwiotczałą skórę i nadmiar tkanki tłuszczowej poprzez pobudzanie fibroblatów do odbudowy włókien kolagenowych. Ponadto można również wykonać zabiegi mezoterapii bezigłowej/mikroigłowej lub igłowej z odpowiednim koktajlem działającym na rozstępy.
        --
        Wiktoria 28.05.2006
        Tymoteusz 12.03.2010
        • anetadymek Re: krem przeciw rozstepom-co używacie? 15.11.12, 17:16
          a no widzisz, sądziłam, że natłuszczając jednocześnie nawilżam smile a tu doopa smile dobrze, że stosuję zamiennie kremy na rozstępy z oliwką na rozstępy Bio-Oil. dużo wody, warzyw i owoców...moze uda się przebrnąć do końca bez czerwonych pręgów smile jeszcze tylko max 6,5 tyg
          • farfallina35 Re: krem przeciw rozstepom-co używacie? 15.11.12, 17:34
            Oczywiscie, ze pomaga! Przynajmniej u mnie dziala i u wszystkich tych ktorym polecilam go gdy bylam w pierwszej ciazy 9 lat temu.Genetyka to jedno a smarowanie i zapobieganie to drugie.Ja z okresu dojzewania tez jakies mam na biodrach z boku ale w ciazy smarowalam tylko brzuch a w posladki( gorna czesc) praktycznie tyle co mi na rekach zostalo i piersi zero kremu.Brzuch idealny, zadnego rozstepu a na posladkach i piersiach zrobily sie.przytylam 20 kg wiec duzo a brzuch ocalal.Teraz uzywam tez tego samego kremu ale smaruje wszystko co trzrva.krem to Elancyl
    • ciociazlarada Geny i wiek to jedyne czynniki 15.11.12, 18:33
      Rozstępy powstają w skórze właściwiej, gdzie żadna oliwka ani krem nie dociera.

Rozstępy wynikają z nieprawidłowej produkcji (nadprodukcji) w skórze, więc im starsza matka, tym większe prawdopodobnieństwo, że rozstępów w ciąży NIE będzie miała - nasza skóra z wiekiem nie jest już taka chętna do produkcji czegokolwieksmile Zwróćcie uwagę, że same piszecie o rozstępach z okresu dojrzewania, które pojawiły się nagle. W ciąży po trzydziestce prawdopodobieństwo, że coś się nagle "nadprodukuje" w skórze właściwej jest już raczej marzeniem ściętej głowy.
        • farfallina35 Re: Geny i wiek to jedyne czynniki 15.11.12, 20:08
          Normalnie nie moge z niektorych teorii... To prosze mi wytlumaczyc dlaczego moich kilka kolezanek kolo 40, w tym jedna urodzila majac 41 maja sznyty od rozstepow po ciazy?? To juz odpowiem sama, bo sie nie smarowaly czego zaluja bardzo. Chyba lepiej sprobowac zadbac o skore i liczyc ze nie powstana niechciane pregi niz zalowac ,ze sie nie sprobowalo.Chyba kazda wie, ze z rozstepami juz nic nie zrobimy.Owszem, swierze zlagodzimy laserami itp.To ja dziekuje, wole sie smarowac 2 razy dziennie tymbardziej, ze na wlasnym przykladzie przekonalam sie iz to dziala! Gdybysmy smarowaly sie takimi kremami w wieku dojzewania i zapobiegaly a nie ratowaly sie gdy juz powstana to przyuszczam,ze duza czesc by ich nie miala.
          Nie dzialaja kremy na cellulit, i w to wierze! Ale same kremy bo gdy polaczymy to z dieta i cwiczeniami zadziala a moze w duzym stopniu wspomoze reszte dzialan.
          Dodam,ze nie kazdy krem na rozstepy jest dobry i ten ktory polecilam nie nalezy do najtanszych ale wiem,ze jest skuteczny.Do dzis dziekuja mi kolezanki za polecenie ale robcie jak uwazacie.Dodam,ze w atekach intern sa tansze i czesto w promocji duza pojemnosc.Jak szukacie tanszego to sprawcie sobie sklad z Elancylu i poszukajcie tanszego odpowiednika z podobnym ale co jest WAZNE! Tylko systematyka i zapobieganie od 4 mc a nie ratowanie sie w 8/9 mcu...
          • ciociazlarada Re: Geny i wiek to jedyne czynniki 15.11.12, 23:10
            Farfallino, rozumiem, że Twoje dwie koleżanki to reprezentatywna statystycznie próba?

To może wytłumacz jeszcze na przykładzie kolejnych koleżanek czemu prawdopodobieństwo powstawania bliznowców drastycznie spada po trzydziestce? Bliznowce powstają w takim samym procesie jak rozstępy, więc zastanów się co piszesz, zanim napiszesz.

Oczywiście, można się smarować ile wlezie, ale nie ma na rynku takiego specyfiku na rozstępy, który przenika do skóry właściwej, a właśnie na jej poziomie powstają i rozstępy, i bliznowce. Na pubmedzie jest kupa artykułów na ten temat, wystarczy wpisać "striae gravidarum" i "age" do wyszukiwarki. Np. tu: www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18556850 masz wymienione czynniki ryzyka.

Smarować się owszem, można - dla komfortu psychicznego, ale żadne smarowidło nie zapobiegnie rozstępom. Jeżeli mamy mieć rozstępy, to będziemy je mieć i tyle. Im młodsze jesteśmy w ciąży, tym większe prawdopodobieństwo, że ich dostaniemy. Również wrodzona skłonność do bliznowców oraz rozstępy w rodzinie zwiększają nasze szanse na rozstępy.

Ze swojej strony polecam masło shea, smaruję się od początku ciąży. Tak jak inne smarowidła, zapobiega utracie wody przez skórę, ale rozstępom nie przeciwdziała, cudów nie ma. No i pić dużo, aby nawilżać skórę od środka, tak jak inne dziewczyny pisały.
            • farfallina35 Re: Geny i wiek to jedyne czynniki 16.11.12, 07:48
              ciociazlarada... ja doceniam Twoja wiedze ale... Gdzie napisalam o 2 kolezankach? Czytanie ze zrozumieniem jest istotne w mojej wypowiedzi, polecam.
              Pisalam ze genetyka to jedno? Pisalam, ale nigdzie nie napisalam ze gdy sie bedziemy smarowaly na 100% nie wyjda rozstepy! Za to wyraznie, ze pisze na swoim przykladzie i INNYCH kolezankach , nie dwoch(!) wiec nie lap za slowka, ze lepiej sprobowac i nie zalowac, prawda?? Wybor nalezy do kazdej z nas a to ze piszesz , ze jak maja sie zrobic to i tak zrobia mnie nie przekonuje, poprostu.Ja gdybym sie nie smarowala na brzuchu napewno bym je miala tak jak pisalam.biodra i biust mam w rozst po ciazy wiec jak to mozna wyjasnic? Dla mnie prosto: sa tam gdzie nie bylo kremu.koniec tematu dla mnie, zrobia dziewczyny jak chca i mnie nie przekona teoria ze jak maja byc to beda bo nie zawsze jak widac sie sprawdza
              Pozdrawiam
              • ciociazlarada Re: Geny i wiek to jedyne czynniki 16.11.12, 10:12
                Widzę, że nie rozumiesz słowa "prawdopodobieństwo" (które owszem, trudno wyliczyć nawet i na 10 koleżankach bo to nieco za mało i za mało reprezentatywnie) ani w statystycznym, ani w logicznym sensie, więc faktycznie, dyskusja nie ma sensu.

Sama powinnam nie wierzyć w to co piszę, bo jestem w pierwszej ciąży, mam 34 lata, smaruję się regularnie (cała), a mimo to zrobił mi się rozstęp na jednym udzie. Tyle, że ja wiem, że doświadczenia moje, ewentualnie moich "kilku" psiapsiółek trudno przenieść na dużą grupę. Czego i tobie życzę.

Nikogo nie namawiam, żeby się nie smarował, ale warto sobie zdawać sprawę, że u młodych kobiet w ciąży prawdopodobieństwo wystąpienia rozstępów jest wyższe niż u starszych, choćby wydało się całą fortunę na kremy, które i tak nie docierają do sedna problemu.
    • stuletnia_stokrotka Re: krem przeciw rozstepom-co używacie? 15.11.12, 20:05
      w pierwszej ciąży smarowałam brzuch fissanem-i doopa blada,cały brzuch mi popękał
      w drugiej ciąży-9 lat później najpierw nie smarowałam niczym a potem-jak brzuch zaczął mnie koszmarnie swędzieć-smarowałam ziajką. przez całą ciążę nie wyszedł mi ani jeden nowy rozstęp.
      wniosek? szkoda kasy na kremy big_grin
      --
      Sprzątanie to po prostu przekładanie rzeczy w mniej oczywiste miejsca.
    • brown_aurelia Re: krem przeciw rozstepom-co używacie? 15.11.12, 20:52
      przez całą ciążę (teraz jestem w 32 tygodniu) zużyłam tylko jedno opakowanie Perfecta Mama.
      Stosowałam sporadycznie, tj. co kilka dni.
      Rozstępów nie mam. Myślę, że krem pomógł, bo nic mi nie wyszło na brzuchu smile
      A tendencję do nich mam, bo na pośladkach mam pozostałości rozstępów jeszcze z czasów dojrzewania.
    • izazdo kwas foliowy w tabletkach 16.11.12, 10:53
      Mam genetyczna sklonnosc do rozstepow, w okresie szybkiego wzrostu na przelomie podstawowki i LO pojawila sie ich masa na biodrach, udach, ramionach i piersiach. W ciazy przytylam 24 kg i nie mam po niej ani jednego rozstepu, bo lekarka dala mi kwas foliowy w dawce najpierw 5 mg, a od 5. miesiaca 15 mg dziennie (dla porownania standardowa dawka profilaktyczna to 400 mikrogramow, czyli 0,4 mg dziennie). Nie na rozstepy, profilaktycznie na anemie, ale radzila sie juz niczym nie zmarowac, bo kwas foliowy zapobiega rozstepom. Nie smarowalam sie niczym, nie mam po ciazy zadnego nowego rozstepu. Szkoda, ze nie wiedzialam o tym w okresie dojrzewania. Kwas foliowy na recepte w tej dawce kosztuje jakies kilka zł.

Kwas foliowy w diecie mozna sobie w d... wsadzic, w 100 g salaty jest 0,033 mg kwasu foliowego, wiec zeby przyjac 15 mg, trzeba by tej salaty zjesc codziennie ponad 45 kg.
      • trusia29 Re: kwas foliowy w tabletkach 18.11.12, 22:47
        Może wcale nie od kwasu foliowego smile

Bo ja też myślałam ze mam taką skłonność, w wieku dojrzewania zrobiły mi się rozstępy na udach i biodrach, w ciąży w wieku 35 lat przytyłam 17 kilo i ani jednego rozstępu, figura przeciwciążowa i zupełnie płaski brzuch wróciły mi po 3 miesiącach.

Brałam normalną dawkę 4 mg bodajże. Od drugiego trymestru brałam jakiś zestaw witamin i tam już kwas foliowy był, więc dodatkowo nie łykałam.

Moja lekarka ma taką teorię (nie wiem, czy jest prawdziwa, ona twierdzi ze pacjentki potwierdzają), że dużo częściej rozstępy robią się młodym dziewczynom, starsze (mam na myśli po 30) znacznie rzadziej miewają rozstępy po ciąży.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka