Dodaj do ulubionych

ciąża pozamaciczna?

31.01.13, 10:40
Witam
od piątku jestem w szpitalu co chwila mylą moje badania już nie myślę rozsądnie mam dość tego wszystkiego!
nie mam okresu trafiłam do szpitala z bólem brzucha od soboty już brzuch nie boli badania wykazały że jestem w ciąży jednak są bardzo niskie wyniki i prawdopodobnie jest to ciąża pozamaciczna bardzo chciałam mieć dziecko
ostatni okres miałam 21 grudnia 2012 ale bez zapezbieczenia współżyję od 11 stycznia 2013
Moje badania
poniedziałek badania krwi beta hcg 213 progesteron 19,69
środa beta hcg 505 progesteron 20,96
Proszę mi powiedzieć czy może być to ciąża pozamaciczna? bardzo się boję
Kazali mi zostać jeszcze 2 dni nie wiem po co boją się chcą sprawdzić beta hcg
Obserwuj wątek
    • skrytapiromanka Re: ciąża pozamaciczna? 31.01.13, 11:03
      no sorry, ale nie podałaś żadnej informacji, która mogłaby pomóc przy "stwierdzaniu" ciąży pozamacicznej. przyrost bety masz może nie szalony, ale dobry, progesteron też. ja przy zdrowej ciąży miałam sporo niższy. tydzień leżysz w szpitalu i USG Ci nie zrobili? przecież powinno już być widać, gdzie jest pęcherzyk.
      --
      *nie dokarmiać ciężarnej*
      klinikaplodnosci.blogspot.com/
      • dyta2007 Re: ciąża pozamaciczna? 31.01.13, 11:42
        za wczesna ciąża żeby usg pokazało nic nie widzą robili już 3 usg i nic nie widać.
        To młoda ciąża powiedzieli, że beta musi wynosić ponad 1000 do 1500 aby na usg pokazało zarodek. dlatego muszę czekać do jutra na badania, które się robi co 48h beta hcg
        • skrytapiromanka Re: ciąża pozamaciczna? 31.01.13, 11:57
          ja nie pisałam o zarodkusmile tego może jeszcze długo nie widać, ale myślałam, że pęcherzyk już raczej powinien być... beta wskazuje na 4-5 tydz. ciąży.

słuchaj, ale co Ty się tak boisz tą pozamaciczną? w jakiś sposób Ci to zasugerowali? czy sobie z powietrza wzięłaś? skoro nic jeszcze nie widać, to niby jak można tak sugerować diagnozę... mnie też tak kiedyś lekarz wystraszył. cholernie bolał mnie jajnik, lekarz po badaniu ręcznym mówi, że natychmiast do gabinetu obok, na USG, bo tu jest ciąża pozamaciczna. na USG okazało się, że to spora torbiel po prostu. niektórzy lekarze naprawdę, zamiast najpierw sprawdzić, to są tak mało subtelni, że szokuncertain a betę i progesteron masz naprawdę niezłe, progesteron wręcz świetny. chcesz leżeć w szpitalu? bo z powodu samego badania bety na pewno Cię nie trzymają tydzieńsmile
          --
    • zabaaa1984 Re: ciąża pozamaciczna? 31.01.13, 11:09
      Ja bym tego jeszcze tak do końca nie przekreślala. Niektórym lekarzom jakos strasznie łatwo postawic na czym krzyżyk i spisać na stracenie. W pierwszej ciazy progesteron mialam nizszy od Twojego cos kolo 14, bete mialam nizsza niz Twoja, nie z tym nikt nie robil nie bralam zadnych lekow. Ciaza zdrowa, donoszona, mam 3,5 letniego synka. W tej ciazy progesteron mialam na poczatku taki jak Twoj pierwszy, beta duuzzzo nizsza ale przyrastała prawidlowo. Pierwszy lekarz do ktorego trafilam tez wydaje mi sie nie widzial tego kolorowo, nic nie przypisal, na usg bylo jeszcze za wczesnie, odeslal do domu i kazal przyjsc za 1,5 tyg. Juz do niego nie wrocilam. Teraz jestem w 21 tyg prawidlowej ciazy. Nie twierdze ze wszystkie historie koncza sie pozytywnie ale wcale nie trzeba od razu nastawiac sie na najgorsze. Glowa do gory!bedzie dobrze!daj znac co dalej.
      --
      https://www.alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/5/522787.png [img]
      • mama1dawidka Re: ciąża pozamaciczna? 31.01.13, 11:36
        A moze ciaza jest jeszcze za mala i jej nie widac?
        Ja tez bylam wczesnie u lekarz ok 4 tydzien nic na usg nie bylo widac
        Lekarz powoedzial ze jakby mnie mocno brzuch bolal to szybko do szpitala
        Bo moze byc pozamaciczna albo wczesna ciaza
        Potem mialam wizyte 5 tydzien 3 dni
        Juz widoczny pechezyk we wlasciwym miejscu smile
        Wiec moze poprostu jest za wczesnie zeby zobaczyc czego Ci zycze smile
        • dyta2007 Re: ciąża pozamaciczna? 31.01.13, 11:53
          no jest za wczęsnie dlatego pęcherzyka nie widać mam nadzieję, że jutro wszytsko się okażę bo nie wytrzymuję tu nerwowo głównie skupili się na tym progesteronie, że jest za niski więc już nic z ciąży nie będzie sad
          • skrytapiromanka Re: ciąża pozamaciczna? 31.01.13, 12:00
            normy progesteronu:
            - po owulacji 1 - 28 ng/ml;
            - do 12. tygodnia ciąży 9 - 47 ng/ml;
            - 12.-28. tydzień ciąży 17 - 146 ng/ml;
            - powyżej 28. tygodnia ciąży 55 - 200 ng/ ml.

jaki za niski?? wrrr. a luteinę ci chociaż dali?
            --
            • dyta2007 Re: ciąża pozamaciczna? 31.01.13, 12:05
              Nie wiem jak to on obliczył powiedział, że jest między jakimś 5 a 25 więc jest za niski nic więcej nie powiedział i że przy takim progesteronie ciąża nierpawidłowa.
              Nic mi nie podali.
              Czekają do jutra na badania mająnadzieję, że hcg będzie powyżej 1000 i zobaczą, w którym jajniku jest zarodek i od razu laparoskopia, tylko dlatego robią te badania aby wykryć gdzie jest zarodek.
              Narazie go nigdzie nie widać.
              • skrytapiromanka Re: ciąża pozamaciczna? 31.01.13, 12:10
                no widzisz, to oni zachowują się tak, jakby byli pewni, że jest c. pozamaciczna, chcą się upewnić tylko, w którym jajowodzie. czyli mają jakieś powody... i albo Ty nam nie piszesz o wszystkim, albo oni nie wiem co robiąsad bo jak można tylko na podstawie niezłej bety i dobrego progesteronu stwierdzać c. pozamaciczną. ja się wyłączam, bo coś mało prawdopodobnie mi to zaczęło brzmieć. powodzenia w każdym razie.

PS mój progesteron w 4 tyg. wynosił 17, ciąża rozwija się normalnie.
                --
                • dyta2007 Re: ciąża pozamaciczna? 31.01.13, 12:21
                  Ja naprawdę nic więcej nie wiem tyle co spisałam z moich badań i tyleco mipowiedzieli. Nic więcej nie powiedzieli takjak wypytywałam chodzi o progesteron więc nic z ciązy nie bedzie czekaja na wyniki aby znalezc ciaze pozamaciczna. Nic więcej nie wiem sad
                  Podałam tutaj wszystkie informacje jakie wiem i jakie mi podali nic więcej nie wiem.
                  Trafiłam tutaj z bólem brzucha który w sobotę już minął. Nic mi nie podają.
                  Ostatni okres miałąm 21 grudzień, a współżyłam od 11 stycznia bez zabezpiecznia
                  Jest to młodaciąża więc usg nie pokazuje narazie zarodka musi beta przekroczyc 1000
                  i tyle wiem sad
                  • suuperbaba Re: ciąża pozamaciczna? 31.01.13, 13:34
                    Rzeczywiscie to wszystko jakies dziwne...w jakim szpitalu lezysz?! Wg mnie wyniki masz w miare ok...beta bez szalenstw, ale przyrasta! A jesli 11 wspolzylas bez zabezpieczenia to ciaza jest tak wczesna, ze ma prawo nic nie byc widacuncertain Ciekawe z czego wnioskuja ta pozamaciczna..moze ten bol brzucha?uncertain Smialabym sie, jakby zrobili Ci niedlugo usg i byl pecherzyk w macicysmile Trzymam kciuki i dawaj znac!
                    • dyta2007 Re: ciąża pozamaciczna? 31.01.13, 13:43
                      W Szczecinie w wojskowym szpitalu.
                      Nic więcej nie wiem skąd takie podstawy cp. niby ból brzucha przez 3dni w tamtym tygodniu i ten progesteron bardzo niski tak powiedział. nic pozatym
                      Dziękuje za miłe słowa czekam dalej dojutra sad
                      • kotkowa Re: ciąża pozamaciczna? 31.01.13, 15:02
                        Progesteron nie jest taki zły, mógłby być wyższy, mogliby Ci podać Luteinę, ale to nie jest coś, co przesądza, że ciąża nieprawidłowa. Znam dziewczynę, która miała prg 13 ng/ml i ciąża dobrze się rozwijała. Beta ma dość niskie wartości, tak jakby dopiero niedawno nastąpiło zagnieżdżenie, ale przyrasta nieźle. Można jeszcze ją pobadać i jeśli rośnie, to czekać aż będzie widać gdzie jest pęcherzyk, podawać Luteinę i wszystko się wyjaśni.
                        --
                        synek Krzyś (ur. 13.04.2010 r.)
                        • dyta2007 Re: ciąża pozamaciczna? 31.01.13, 15:42
                          Dziękuje za podbudowywanie mnie dzięki wam jakoś lepiej się czuje mam jeszcze nadzieję, które wczoraj lekarz zniszczył sad
                          Dzwoniłam do ginekologa, który pracuje w innym szpitalu także powiedział to co Ty "kotkowa"
                          że parametry są niskie ale to jeszcze nie znaczy cp ale kazał czekać do jutrzejszych badań
                          Jestem tu tydzień już psychicznie nei wytrzumuje mylą co chwila moje badania mają tu taki syf w sobotę pomylili z kobietą która była w ciąży, wczoraj z kobietą która poroniła chcieli mnie brać na operację że niby ja poroniłam ja mówię, że kiedy? no i rzeczywiście sprawdzili, że złe wyniki domoich dokumentów wsadzili normalnie cyrk na kółkach co tu się dzieje.
                          Wczoraj poinformowali, że nawet gdyby nie cp to i tak nic z tej ciąży nie będzie sad że parametry niskie napewno coś jest nie tak sad
                          Nie życzę nikomu żeby był na moim miejscu sad
                          Pozdrawiam
    • oka2 Re: ciąża pozamaciczna? 31.01.13, 18:27
      Ja przeszlam identyczna sytuacje co Ty, a dzis moja rzekoma ciaza pozamaciczna ma 25 tydzien i jest juz prawie kilogramowym synkiem. Tez mnie bolalo i tez trafilam do szpitala gdzies kolo 5 tygodnia, mi robili tylko b-hcg bez pg. Po kilku dniach gdy zobaczylam pecherzyk w macicy wypisalam sie na wlasne zadanie. I nie daj sobie wmowic jakis pseudopecherzykow, bo pewnie jak nie bedzie widac zarodka to beda jeszcze gderac i o tym, jesli nic Cie nie bedzie bolalo i nie bedzie krwawienia to czekaj spokojnie az sie pojawi serduszko. Duzo naprawde duzo cierpliwosci zycze bo to nielatwe chwile.
      Z calego serca powodzenia zycze i mysle, ze bedzie dobrze.
      --
      De łorld ys bjutiful- tylko pipol nie.
    • magdalenna1986 Re: ciąża pozamaciczna? 31.01.13, 20:27
      W 2011 roku byłam w ciąży pozamacicznej (laparoskopia dokładnie 2 miesiące po ślubie). Wyglądało to mniej więcej tak: w dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam test ciążowy - wynik negatywny, następnego dnia pojawiło się plamienie, potem 2 dni intensywnego krwawienia, a potem plamienie i plamienie. w ok. 40 dniu cyklu poszłam do ginekologa, na USG już było widać coś przy jajniku. W tym czasie badałam też bHCG (w 40 dc było to 165, 2 dni później 290, w kolejnym badaniu wzrosło do 300, a potem do 400). Ogólnie wartość nigdy nie osiągneła 500.
      Przy ciąży pozamacicznej bolał mnie dół pleców i cały czas było plamienie. Sądzę, że powinnaś być dobrej myśli. Skoro współżyjesz od 11 stycznia to Twoja ciąża może być bardzo wczesna jeszcze i ma prawo nie być widoczna na USG.
      Moja zdrowa ciąża na USG w postaci maciupkiego pęcherzyka była widoczna dopiero 20 dni po zapłodnieniu!
      --
      https://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgewd1wqnre.png
      • dyta2007 Re: ciąża pozamaciczna? 01.02.13, 10:47
        Badania pierwsze beta hcg wzrosło do 1221 jest ładnie
        jednak powiedzieli lekarze, że za wolno wzrasta .....
        Czekam teraz na progesteron, ponieważ ten lekarz copowiedział, że nic z tej mojejciąży nie będzie zlecil badanie progesteronu wiec nadal czekam na badania i nie moge isc do domu sad
          • suuperbaba Re: ciąża pozamaciczna? 01.02.13, 12:00
            Kurcze..nie mam pojeciasad Ja to w ogole mialam badana zawsze tylko beteuncertain A co lekarz na to? I tak musisz teraz czekac na usg..daj znac co pokaze! Jesli nie bedzie pecherzyka to pewnie bedziesz musiala zostac w szpitalu, by dowiedzieli sie gdzie zagniezdzonycrying Trzymam kciuki by bylo dobrze! Czekam na wiesci! A co do szpitala, pomylki w badaniach itp..to wspolczuje..znam to niestetysad Tez mialam cyrk, ale w szpitalu neurologicznym..czasem szkoda slow!
            • dyta2007 Re: ciąża pozamaciczna? 01.02.13, 12:12
              USG mialam to jakiś 3 tydzien dlatego nic nie widac na usg dzisiaj wykryli jakis pecherzyk wiec napewno jest wewnatrz maciczna smile nie widac zarodka bo za mala ciaza
              ale teraz czy sie utrzyma progesteron spadl martwi mnie czekam na opinie ordynatora tego co nie dawal mi żadnej szansy.
              Dam znac co dalej dziekuje za podtrzymywanie mnie na duchu i mile slowa smile
    • begonya Re: ciąża pozamaciczna? 01.02.13, 12:20
      Straszne głupoty Ci w tym szpitalu opowiadają. Sama przeżyłam ciążę pozamaciczną, leżałam 3 tygodnie w szpitalu na obserwacji HCG, ale nikt podobnych bzdur nie gadał! Moje HCG rosło bardzo nieregularnie - doszło do ok. 7000, zaczęło spadać dopiero po podaniu metrotrexatu. Progesteron miałam w okolicy 12, ale w zdrowych ciążach miałam na poziomie 9-16 i nikt nigdy nie skazywał ich na niepowodzenie (oczywiście brałam luteinę i duphaston i ciąże utrzymywały się). U mnie ciąża pozamaciczna objawiła się w okolicach 5. tygodnia nagłym potwornym bólem w dole brzucha i obfitym ciemnoczerwonym krwawieniem (ustało na drugi dzień). W tym samym czasie leżała ze mną na sali dziewczyna, u której również podejrzewano cp, jej HCG rosło wolno, ale rosło, miała cały czas plamienia, na co dostawała luteinę. W końcu na USG dostrzeżono pęcherzyk i za parę dni pojawiła się akcja serca dzieciątka. Dlatego nie trać nadziei, bo na pewno nie jest wszystko stracone! A już na pewno nie można tego wyrokować na podstawie wyników progesteronu! Jest to owszem kluczowy hormon w ciąży, ale jego poziom mocno się waha i nie jest wcale powiedziane, że jeśli jest niski, to rokowania są złe. Powodzenia!
        • zabaaa1984 Re: ciąża pozamaciczna? 01.02.13, 17:05
          Skoro juz wiadomo ze pecherzyk w macicy a progesteron spada to powinni od razu podac luteine czy duphaston a nie zastanawiac sie co dalej. Nie wiem co to za szpital ale lekarze co najmniej jacys dziwni.
          --
          https://www.alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/5/522787.png [img]
          • dyta2007 Re: ciąża pozamaciczna? 02.02.13, 13:21
            Witam
            ten ordynator co mnei skreślił, że nic nie będzie z tej ciąży przyszedł nawet nei przeprosił powiedział, że jest płyn owodniowy, że pojawił się pęcherzyk i tyle powiedział, że mogę iść do domu nawet nie patrzył mi się drań w oczy, ale już nic nie powiedziałam chciałam stamtąd jak najszybciej wyjść inny lekarz który mnie badał i wykrył pęcherzyk za waszą poradą poprosiłam go o jakieś leki i przepisał mi luteinę dopochwowo i folik. Teraz już jestem w domu smile leżę mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze big_grin
              • kami-66 idź z tym do gazety 02.02.13, 22:55
                kuźwa ginekolog ordynator. To my kobiety bez studiów medycznych mamy większą wiedzę. przyrost bety bardzo dobre. Żona go wkurzyła i postanowił inną kobietę ukarać.
                Jak to czytałam włos mi się na głowie jeżył. konował jeden
                Czemu w Polsce tak jest, że idziemy reklamować buty warte 50zł a nie reklamujemy jakości usług medycznych? To jest nasze, zdrowie i życie. Ludzie róbmy z tym porządek bo tacy właśnie będą nas leczyć sad
                Jak będziesz miała siłę opisz swój przypadek na forum "szpitale" aby przestrzec inne dziewczyny

Moja pierwsza Beta w 5 tygodniu wyniosła 72.8 a teraz smacznie śpi w łóżeczku smile

Gratuluję ciąży smile a ten szpital omijaj szerokim łukiem

--
                https://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k31441bzh.png
            • oka2 Re: ciąża pozamaciczna? 04.02.13, 09:41
              Jeszcze nie gratuluje coby nie zapeszyc, ale wierze ze bedzie dobrze smile Jak widac nie mozna do konca ufac lekarzom a troszke liczyc na swoja intuicje. Powodzenia i wszystkiego dobrego.
              --
              De łorld ys bjutiful- tylko pipol nie.
    • natalinek.j Re: ciąża pozamaciczna? 04.02.13, 15:53
      Przede wszytkim gratuluję autorce ciąży i cieszę się, że wszystko okazało się ok.
      Ale chciałam napisać coś, co może Wam się nie spodoba, ale takie wnioski mi się nasuwają i poprzez swoje doświadczenie nauczyłam się już, że nie wszystko jest białe albo czarne.
      Autorka trafiła do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej, a więc jakieś czynniki ryzyka były. Zapewniam Was że nie tak łatwo trafić na oddział, na pewno wskazaniem do tego nie jest niska beta, jej niski przyrost, czy niski progesteron. Było na pewno jeszcze coś, co może autorce uleciało, albo tego nie wie. Skoro lekarze w szpitalu zdecydowali się na obserwację w szpitalu to na 100% coś było na rzeczy.
      Zgadzam się natomiast z tym, że lekarze powinni trochę więcej empatii i wyczucia mieć w sobie. Nie walić tak po prostu z mostu że nic z tej ciąży nie będzie (takie teksty słyszałam wielokrotnie podczas ostatniej ciązy). Jeśli popełnią błąd, lub może nzawę to delikatniej jeśli jakieś podejrzenie się nie potwierdzi to powinni też coś na ten temat powiedzieć, tak by kobieta poczuła, że im też zależy. Zależy na pewno, na prawdę im zależy, dlatego badają i leczą itd. Tylko po prostu czasami ciężko zauważyć takie ludzkie odruchy. Wielu lekarzy spotkałam na swej drodze i zdecydowana większość z nich to cudowni ludzie, ale kilku mi się trafiło takich, że włosy mi się jeżyły na głowie.
      • kerri31 Re: ciąża pozamaciczna? 04.02.13, 16:44
        Nic nie było na rzeczy, badania krwi wskazywały jednoznacznie ciążę ale nawet w 6 tygodniu ciąży nie było widać pęcherzyka dlatego podejrzewali pozamaciczną. Kiedy pęcherzyk się pojawił w macicy wyszła do domu...
        • natalinek.j Re: ciąża pozamaciczna? 04.02.13, 16:56
          kerri31 napisała:

> Nic nie było na rzeczy, badania krwi wskazywały jednoznacznie ciążę ale nawet w
          > 6 tygodniu ciąży nie było widać pęcherzyka dlatego podejrzewali pozamaciczną.

Czyli jednak było.... brak pęcherzyka w macicy, mimo ciąży, do tego jeszcze bóle brzucha.

No więc o co tyle krzyku....
          • dyta2007 Re: ciąża pozamaciczna? 04.02.13, 22:22
            Witam
            zaczęłam współżyć dopiero 11 stycznia więc nie możliwe żebym była w 6 tygodniu. Trafiłam z bólem brzucha do szpitala niskie parametry bety i progesteronu i na tej podstawie uznali, że to ciąża pozamaciczna nic innego mi nie powiedzieli, wypytywałam i tylko to mówili, że chodzi o parametry.
            W piątek nagle pojawił się w macicy pęcherzyk jakiś płyn owodniowy i mogłam iść do domu, ale i tak powiedzieli, że zagrożona ciąża ponieważ niski porgesteron, a ten lekarz co mnei skreślił uznał, że może być ciąża obumarła sad
            Byłam dzisiaj na badaniach bety i progesterony jutro będę miała wyniki.
            • kerri31 Re: ciąża pozamaciczna? 04.02.13, 22:41
              Dyta to kiedy współżyłaś nie ma najmniejszego znaczenia, wiek ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, którą Ty miałaś 21 grudnia więc siłą rzeczy 01/02/2013 skończyłaś równo 6 tydzień ciąży i koniec kropka smile Fakt, że w tym tygodniu nie widać nawet pęcherzyka jest rzadki ale spotykany co oczywiście nie oznacza, że ciąża jest zagrożona. Po prostu jest młodsza.
              • skrytapiromanka Re: ciąża pozamaciczna? 04.02.13, 23:31
                och, naturalnie nie masz racji - tak się oblicza tylko w przypadku regularnych cykli trwających średnio 28 dni. ja zaszłam w ciążę w cyklu ponad 50-dniowym i wg Twojej logiki, gdy zrobiłam test, to musiałabym być już w 7-8 tygodniuwink naturalnie tak nie było, a ciąża wg USG była młodsza o ponad 3 tygodnie, niż wynikało z terminu ostatniej miesiączki (i to nie była patologia, zbyt wolny rozwój zarodka, tylko normalny stan rzeczy). termin mojego porodu został wyznaczony wg USG i jest zgodny z terminem liczonym od owulacji+2 tygodnie.

skoro autorka zaczęła współżyć 11 stycznia (owulacja była najwcześniej 22 dc, co sugeruje, że ten cykl byłby zdecydowanie dłuższy niż 28 dni), to równie dobrze może być dopiero teraz w 5 tygodniu, więc zupełnie nic dziwnego w tym, że tydzień temu nie było widać pęcherzyka. zatem brak pęcherzyka w tej sytuacji nie był żadnym objawem ewentualnej ciąży pozamacicznej, a zwykłym stanem fizjologicznym.
                --
                • kerri31 Re: ciąża pozamaciczna? 05.02.13, 08:35
                  Próbujesz wprowadzić nową metodą w medycynie określania wieku ciąży na podstawie współżycia??? Oczywiście , żze długość cykli ma znaczenie ( o co lekarze zawsze pytają ) ale to nie zmienia faktu, że wiek ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Jak idziesz do gnekologa żaden lekarz nie określi Ci wieku ciąży na podst. twoich opowieści o współżyciu bez zabezpieczenia tylko spyta o ostatnią miesiączkę i długość cykli a około 12 tc podczas badań usg, aparat określi najbardziej praawdziwy wiek ciąży i termin porodu.
                  • skrytapiromanka Re: ciąża pozamaciczna? 05.02.13, 11:31
                    nadal twierdzę, że nie masz racji. wyobraź sobie kobietę, która ma cykle 70-dniowe. wg Twojego liczenia, zaraz po pozytywnym teście ciążowym musiałaby być w 10 tygodniu, co naturalnie jest bzdurą. w jej wypadku wiek ciąży oblicza się na podstawie USG i terminu owulacji - jeśli jest znana. skąd ci się wziął termin współżycia, to ja już nie wiemwink i uwierz, że z wyznaczeniem terminu nie trzeba czekać do 12 tyg (wtedy wręcz obliczenia są już mniej wiarygodne, bo różnice mogą wynosić nawet +/- 8 dni), w 6-8 tygodniu spokojnie można to zrobić. rozsądny lekarz określi termin poprzez USG, a nie kalendarzyka i OM. gdyby mnie miał określić wg OM to pewnie miałabym terminacje, zanim ciąża jeszcze zaczęła się porządnie rozwijać (bo wg OM pęcherzyk powinien już być od 3 tygodni) wink

pozdrowienia ode mnie i mojej 14-tygodniowej ciąży, która wbrew wszelkim prawom nie ma 18 tygodni, jakoby wynikało z terminu miesiączkiwink
                    --
                      • dyta2007 Re: ciąża pozamaciczna? 06.02.13, 14:33
                        Hej
                        zrobiłam kolejne badania na betę i progesteron
                        progesteron wyszedł 30,4
                        a beta wyszła 7898,36
                        więc idzie w górę smile
                        Lekarz pwiedział, że w poniedziałek zrobimy USG więc narazie nei wiadomo czy to dobra ciąża czy martwa. USG pokaże w poniedziałek, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze smile
                        Dziękuje wam jeszcze raz za to, że jesteście tu przy mnie i myślami kiss
                        • dyta2007 Re: ciąża pozamaciczna? 06.02.13, 14:35
                          Wszyscy mi mówili, że fora głupota, że mam tego nie czytać.
                          Jednak dzięki wam miałam nadzieję, tylko dzięki wam bo nikt mi w szpitalu nie dawał nadziei sad
                          Tylko dzięki waszemu wsparciu nie podupadłam i wierzyłam big_grin
                          Naprawdę bardzo dziękuje WAM WSZYSTKIM smile
                          • skrytapiromanka Re: ciąża pozamaciczna? 06.02.13, 17:54
                            kto tam Cię znowu stresuje martwą ciążą? przy TAKIEJ becie? nie słuchaj, bo ten stres jest groźny dla dziecka. odzywaj się i składaj relacje, co u maluchasmile
                            --
      • dyta2007 Re: ciąża pozamaciczna? 26.02.13, 10:37
        Witajcie
        nie miałam dostępu do internetu kupuję mieszkanie więc narazie nie mam gdize mieszkać, przyjechałam do rodziców i mam dostęp do internetu.
        U mnie wszystko dobrze 11 lutego byłam na usg widzialam jak bije serduszko, wybrałam już lekarza jak opowiedziałam moją historię wystraszył się i cieszy się, że nie poroniłam. Luteinę już przestałam brać. porobiłam badania krwi, anty hiv, toksoplazmozę i w 12 marca idę na wizytę kolejną do lekarza zoabczymy co powie. Jestem cały czas zmęczona mam mdłości ale nei wymiotuję, nic mnie nie boli, czasami mam głupie myśli czy wszystko w porządku ale czekam na badanie.
        Pozdrawiam
        • nadia1902 Re: dyta2007 02.03.13, 22:42
          A dlaczego lekarze mówili ci że masz złe wartości bety jeśli miałaś 213 a po 48h 505 tj. przyrost o 137% a norma jest minimum 66% co 48h?
          • dyta2007 Re: dyta2007 04.03.13, 09:18
            ponieważ progesteron był zbyt niski dlatego uważali, że jest to ciąża pozamaciczna tylko była to młoda ciąża dlatego trzeba było poczekać bo nie była widoczna jeszcze na usg sad
            • pinkula14 Re: dyta2007 04.03.13, 10:39
              Witam,
              tak czytam o tej cp to chciałabym podzielić się moją historią. W 2010r w marcu i wrześniu stwierdzono u mnie cp które zakończyły się operacją (usunięcie lewego jajowodu i czyszczenie , szycie prawego) przeżyłam to strasznie. No i nadszedł rok 2013 kiedy to okazało się ze jestem w ciaży (OM25.XII.2012) pierwszy wynik bhcg 31.I-1760 (nic nie widać na usg) drugi 04.II.- 1669 zaczęły sie plamienia diagnoza poronienie czekać na spadek bhcg kolejny wynik 08.II-440 pani doktor stwierdzila ok poroniło sie odetchnęłam ze nie bedzie kolejnej operacji. 26 II zrobilam bhcg żeby potwierdzic że juz wszysko zkończyło się a tu szok bhcg 2200 lekarka nie wie co ze mna zrobic nie polożyla mnie do szpitala mam czekać do środy na usg. I co o tym sądzicie?
              01.III powtorzylam bhcg i niestety przyrost niewielki.
              Idę dzisiaj wieczorem do innego lekarza bo juz nie wiem co mam mysleć.
              • suuperbaba Re: dyta2007 04.03.13, 11:16
                Koniecznie idz do innego lekarza, bo to wyglada podejrzaniesad Przy becie ponad 1700 powinno byc widac chociaz pecherzyk w jamie macicyuncertain Do tego beta spadla i urosla znowu - to bardzo dziwnie i moze swiadczyc o cp! Ja bym nie czekala i poszla do jakiegos dobrego ginekologa - zwlaszcza, ze masz za soba 2 takie incydentysad A swoja droga to nikt nie badal czemu az 2 ciaze pod rzad umiejscawiaja sie poza macica? Jesli ta takze okaze sie cp to pobadaj sie, bo moze masz jakies predyspozycje do tego i np.trzeba sprobowac metoda in vitro i wszczepic Ci zarodek bezposrednio do macicy?! Dawaj znackiss
                • pinkula14 Re: dyta2007 04.03.13, 11:27
                  wlaśnie dzisiaj ide do innego lekarza bo juz do glowy dostaje. Co do badań po poprzednich cp to odpusciłam sobie z uwagi na to, że stwierdziłam koniec za dużo mnie to wszystko zdrowia kosztuje i powiem szczerze ze nie spodziewałam sie obecnej ciaży zaskoczenie na maksa, wielka radośc a tu znowu klops, boję się ponownego cięcia. Co do inv to i może dobre rozwiązanie tylko cholernie kosztowne.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka