Dodaj do ulubionych

wymaz z pochwy - bakterie

10.05.13, 15:23
Dzień dobry wszystkim!

Potrzebuję podpowiedzi w zakresie wyników wymazu. Jestem w 16 tygodniu ciąży, a wynik brzmi nie za ciekawie:

"Wyhodowano w warunkach tlenowych
Staphylococcus koagulazoujemny MRCNS, MLSB+ nie powinno się stosować żadnych makrolidów i linkzamidów
Szczep metycylinooporny - oporny in vivo na natybiotyki beta-laktamowe tj. penicyliny, penicyliny z inhibitorami, cefalosporny, karbapenemy, monobaktamy
Szczep wrażliwy; Gentamycyna"

Lekarz powiedział, że nic z gentamycyny nie może mi dać ze względu na ciążę. I przepisał Gynalgin "bo może pomoże". W poniedziałek mam wizytę u swojego ginekologa i postanowiłam poczekać z wykupieniem recepty na jego opinię, bo wolałabym uniknąć brania antybiotyku "w ciemno". Wolałabym zrobić jeszcze raz wymaz, żeby sprawdzić czy ten Gynalgin pomoże. Czy ktoś jest może zorientowany i może mi podpowiedzieć czy rzeczywiście dobrym pomysłem jest poczekanie z tym Gynalginem na jeszcze jeden wymaz? I jak bardzo groźnie ten wynik brzmi? Może zaszkodzić dziecku? Skąd to diabelstwo się mogło wziąć w ogóle?

Dziękuję z góry za odpowiedzi!
Kjut
Obserwuj wątek
        • aninka9 Re: wymaz z pochwy - bakterie 11.05.13, 17:53
          Nie miałam akurat tych szczepów bakterii, miałam te najbardziej popularne: e-coli, GBS... W każdym razie, już w trakcie ciąży- profilaktycznie brałam penicylinę doustnie oraz biorę dopochwowo macmirror. Nie wiem czy na 'Twoje' bakterie też by działał. Przy chwilowym zaostrzeniu- jednak nie wiem z winy jakiej bakterii -brałam gynalgin. Poleciła mi go brać w ciąży z-ca ordynatora położnictwa w Szpitalu Klinicznym, więc widać, że można go brać w ciąży. Ja bym na Twoim miejscu zaaplikowała ten gynalgin- nie zaszkodzi a może pomoże.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka