Dodaj do ulubionych

Krotka szyjka w 11 tygodniu

06.07.13, 20:56
Jestem po poronieniu w 18tyg prawdopodobnie z powodu niewydolnosci szyjki. Teraz jestem w 11tyg kolejnej ciazy i na wizycie wczoraj mialam szyjke 31mm. Moj lekarz mowi ze nie jest zle, ale wyczytalam ze to dosc krotka szyjka jak na ten tydziensad Za kilka tygodni mam miec zalozony szew-taki byl plan od poczatku ciazy. Teraz mam wiecej odpoczywac, nie musze lezec, ale boje sie i zastanawiam czy u kogos dobrze skonczyla sie podobna historia?
Obserwuj wątek
      • forgetmenot19 Re: Krotka szyjka w 11 tygodniu 06.07.13, 22:06
        Dziekuje, zaraz bede czytac. Tego czy sie skrocila to nie wiem, bo byl to pierwszy pomiar szyjki, kolejny za ponad 2 tygodnie, ale widzialam ze lekarza ten pomiar zaniepokoil i kazal sie bardziej oszczedzac. Teraz kazdy delikatny bol czy rozciaganie macicy biore za zly objaw i sobie wkrecam. Bardzo sie boje ze znowu poronie pozna ciaze. Dodam ze mam corke z pierwszej ciazy, ktora przenosilam o tydzien, porod byl wywolywany, a tu teraz takie cuda.. Przejrzalam moja karte z pierwszej ciazy, ale tam niestety nie ma pomiarow szyjki i nawet nie mam jak sie odniesc.
        • aninka9 Re: Krotka szyjka w 11 tygodniu 06.07.13, 22:43
          Ja miałam szyjkę długości 31mm dokładnie w 11 tygodniu, wcześniej ponoć 45mm. Później - od 18 tygodnia wynosiła 23mm i rozwarcie wewnętrzne 1,5 cm- założony pessar i na tym etapie się zatrzymała...W pierwszej ciąży podobny scenariusz, tylko ze szwem zakładanym w 22 tygodniu-urodziłam w 40 tyg.
          Ale faktem jest, że chyba nie ma co się porównywać.. Tak różnie bywa z szyjkami, to kwestia indywidualna bardzo. Na pewno warto pilnować czy nie ma infekcji, robić wymazy często bo to może mieć wpływ na skracanie szyjki i pęknięcia pęcherza...
    • ankamodr Re: Krotka szyjka w 11 tygodniu 07.07.13, 19:34
      A Ja Cię pocieszęsmile w 4 miesiącu ciąży dowiedziałam się,że moja szyjka jest zbyt krótka 36mm, miesiąc później, pod koniec 5 miesiąca 32mm. Lekarz powiedział, że mogę lada dzień urodzić jak nie będę uważać i leżeć. Powiem tak, nie dźwigałam, nie skakałam na spacery chodziłam i często leżałam, dzisiaj jestem w 9 miesiącu i lekarz powiedział, że doniosę ciążę do końca. Głowa do góry, nie wkręcaj sobie i tyle. Jak ma być dobrze to będzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka