Dodaj do ulubionych

szukam pomocy w depresji poporodowej

19.08.13, 23:55
Witam.Mam 6-tyg synka(wczesniaczka).Jest zdrowy,sliczny,a ja dostałam depresje poporodową.Od miesiąca jestem na lekach i zaczęłam terapie z psychlogiem.Niby się poprawia,ale nadal nie mogę się odnaleźć.Wszystko mnie przerasta,nic mi się nie chce,mam lęki i czarne myśli. Czy któras z was przechodziła depresję? Jeśli tak PROSZĘ napiszcie jak przetrwać ten początkowy okres.Jak sobie radzić. Kiedy zaczną działać leki i kiedy zacznę cieszyć się macierzyństwem? Ile może trwać taka depresja? Dodam że od kilku lat miałam tendencje depresyjno-lękowe. jednak ta depresja przerasta wszystko co do tej pory przechodziłam. Czekam na wasze odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • zkat Re: szukam pomocy w depresji poporodowej 20.08.13, 19:30
      Nie wiem czy ktos Ci tutaj pomoze, deprasja wsrod mlodych mam to nadal temat tabu, wizja mlodej matki jest taka: szczesliwa zakochana w sowim dziecku mamusia, przepelniona szczesciem z usmiechem tuli malenstwo do piersi, zadna sie nie przyzna oficjalnie, ze ma depresje bo przeciez jak to? Ma dziecko musi byc szczesliwa koniec kropka.
    • bea-luz Re: szukam pomocy w depresji poporodowej 20.08.13, 19:51
      Po kolei, krok po kroku i dzień za dniem. Jeśli nie chcesz, nie rozmawiaj o tym z innymi, ale nie masz się czego wstydzić. Ważne, że poszukałaś pomocy zamiast czekać aż znienawidzisz niczemu winne dziecko. Depresja nie jest ani Twoją ani jego winą. Trzymaj się!
    • semi-dolce Re: szukam pomocy w depresji poporodowej 20.08.13, 22:31
      Podaje się, że antydepresanty zaczynają w pełni działać po mniej więcej miesiącu regularnego stosowania, ale często dzieje się to wcześniej, po 10-14 dniach. Proś o pomoc we wszystkim, w czym tej pomocy potrzebujesz - mamę, siostrę, babcię, koleżankę by ci pomogły przy dziecku i w domu oraz by dotrzymywały towarzystwa. Jeśli trzeba nie wahaj się zatrudnić pomocy. Jeżeli po miesiącu leki nie działają albo działają zbyt słabo (o czym świadczą lęki i depresyjne myśli) to należy zmienić lek lub dawkę, koniecznie jak najszybciej powiedz o tym lekarzowi.
    • gonia28b Re: szukam pomocy w depresji poporodowej 22.08.13, 22:03
      ja przechodziłam depresję.
      To dobrze, że trafiłaś w ręce specjalistów.
      Jak widzisz, jest to choroba,która dotyka nas znienacka, wcale przecież tak nie zamierzałyśmy.

Jak to było u mnie? Zupełnie nie radziłam sobie. Nie ogarniałam "obowiązków" domowych czynności, które zawsze robiłam i jakaś część dnia zawsze mi na to schodziła. Ano pojawił się w domu taki mały krzykacz i ja mamunia sama nie wiem czemu... co mu jest, czy coś go boli, czy głodny, a jeśli nie głodny, przewinięty, to co jeszcze???????

U mnie depresja trwała około roku. Ale nie brałam leków, bo w sumie to bardziej mi przeszkadzały (głowa mnie bolała, szyja mi sztywniała), nastroju nie poprawiały. Sama musiałam dojść do pewnych wniosków, coś sobie dać wytłumaczyć.
      Najgorsze w tym wszystkim było to, że moja najbliższa rodzina nie była w stanie mnie zrozumieć. Moje zachowanie na codzień musiało być dla nich gehenną.
      Optymistyczna wiadomość jest taka, że to przechodzi. Jeśli tylko zdajesz sobie sprawę z tego, że wymagasz pomocy i zrozumienia, to najgorzej też nie będzie...
      Ja przetrwałam, choć miewałam różne chwile słabości, musiałam powyć, powrzeszczeć, wylać trochę łez w poduszkę w poczuciu bezsilności.
      Nic przyjemnego.

Kubuś ma już 7 lat i od września pójdzie do drugiej klasy do szkoły smile
      Szkoda tylko, że początku swojego macierzyństwa nie wspominam tak cudownie i cukierkowo jak to wynika z forum, czy z lektury tych kolorowych pisemek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka