Dodaj do ulubionych

ile razy zmienialyscie juz lekarza prowadzacego?

18.12.13, 08:21
mam wrazenie co po niektorych watkach, ze robicie to bardzo czesto. moze sie myle... czy tak latwo zmienic ot tak sobie lekarza prowadzacego? pytam z czystej ciekawosci bo nie chce mi sie wierzyc, ze w Polsce to takie latwe. nie chodzi mi o tych lekyrzy prywatnych. wiem, ze niektore moje znajome chodza w czasie ciazy tylko prywatnie lub dodatkowe rzeczy robia u prywatnego gina...
Obserwuj wątek
    • figa33 Re: ile razy zmienialyscie juz lekarza prowadzace 18.12.13, 09:49
      W pierwszej ciąży miałam 3 lekarzy z czego od połowy trafiłam na "lekarza życia", który aktualnie prowadzi moją 2 ciążę i nie zamierzam go zmienić ani teraz ani nigdy wink Miałam też to szczęście, że z nim rodziłam bo akurat miał dyżur.
      W pierwszej początkowo chodziłam do luxmedu, gdzie lekarze ogólnie pozostawiają wiele do życzenia. Dopiero od połowy trafiłam na darmowego wtedy lekarza w szpitalu na Żelaznej, gdzie potem rodziłam, wtedy działał program miasta stołecznego "Zdrowie, mama i ja". Niestety dziś już nieaktualny, więc chodzę do tego lekarza prywatnie.
    • mum2004 Re: ile razy zmienialyscie juz lekarza prowadzace 18.12.13, 11:40
      Nie zmieniałam i nie zmienię. Lekarza wybierałam bardzo starannie, pracującego w dobrym szpitalu i będącego specjalistą od takich problemów jakie ja mam w ciąży (nadciśnienie). Mam do niego (tzn do niej) zaufanie i żadne forum tego nie zmieni. Dodam, że chodzę państwowo.

Natomiast bardzo szkoda mi dziewczyn, które na oślep wybierają lekarza, większe zaufanie mają do forum niż do niego, a potem sypią się rady "zmień lekarza prowadzącego" i dziewczyny naprawdę zmieniają po kilka razy.
      • jotka_k Re: ile razy zmienialyscie juz lekarza prowadzace 18.12.13, 11:43
        nie zmieniałam wcale i nie zmienię smile po roku starań trafiłam do lekarki i dzięki niej zaszłam w ciążę w drugim cyklu, rzecz jasna prowadziła ciążę, potem chodziłam do niej po porodzie, prowadziła także moją drugą ciążę i nadal jest moim lekarzem
        prywatnie, nie na NFZ, na NFZ do gina nie chadzam od 10 lat i nie zamierzam
    • truskawka2013 Re: ile razy zmienialyscie juz lekarza prowadzace 18.12.13, 12:56
      Ja jestem w 12 tygodniu ciąży i lekarza zmieniam 1 raz uncertain Niestety ten co zaczął mi prowadzić ciąże popełnił kilka błędów, które moim zdaniem wykluczają go jako lekarza którego mogę nazwać kompetentnym:

- nie wspomniał ani słowem o kwasie foliowym ( byłam 1 raz u niego w 5 tygodniu ciąży), wróżką nie jest i nie mógł wiedzieć że o ciąży się starannie przygotowałam
      - kazał mi przyjść na badanie genetyczne ( to ktore wykonuje się w 11-13 tygodniu) w 14 i 3 dniu tygodnia ciąży czyli ZA PÓŹNO !!!
      - tak ustalał wizyty i wypisywał zwolnienia, ze zamiast chodzić raz na miesiąc to praktycznie musiałam u niego być co dwa tygodnie
      - przekazywał mało informacji, jedynie ze wszytsko jest ok. Nawet mi nie powiedział kiedy wyliczył termin porodu- sama musiałam się dopytywać
      - nie pozwolil partnerowi uczestniczyć w badaniu USG twierdząc, ze tam NIC NIE WIDAĆ. Dziwne,ze ja jakoś w 11 tygodniu wszytsko widziałam uncertain

Z 150 zł które brał spodziewałam się serio czegoś innego uncertain Pod koniec tygodnia idę do nowego. Tym razem kobiety.... No zobaczymy...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka