Dodaj do ulubionych

częstoskurcz a poród

13.06.14, 10:12
Dziewczyny mam takie pytanie może któraś zmaga się z problemami z sercem w ciązy, albo jej znajoma i mi odpowie. Czy częstoskurcz serca jest wskazaniem do cesarki? Napady mam coraz częściej a do porodu już tylko 1,5 miesiąca. Mimo, że biorę leki to chyba te upały jeszcze pogarszają sprawę. Serce rozpędza mi się do 180-200 uderzeń na minutę, cięzko się oddycha. Czasem atak mija sam a czasem trzeba go przerwać w szpitalu. Kardiolog jest za porodem siłami natury z monitoringiem EKG. A tak w ogóle któraś z Was brała leki na serce w ciąży?
Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamusiesmile
Obserwuj wątek
    • iziula1 Re: częstoskurcz a poród 13.06.14, 10:31
      Wiesz, poród przez cc też jest olbrzymim obciążeniem organizmu i negatywnie wpływa na układ krążenia.
      Zaufałabym kardiologowi, jeśli mas wątpliwości skonsultuj to u innego.
      Poza tym pod czas porodu sn organizm kobiety włącza mechanizmy obronne przed "przeciążeniem".

Porozmawiaj z lekarzem położnikiem, kardiologiem i położna. Miej przy sobie męża lub mamę/przyjaciółkę aby pod czas porodu ktoś cie wspierał i pomógł podjąć decyzję co rozwiązania.
      zapytaj też na forum "dobry poród", tam udziela się położna może rozwieje twoje wątpliwości.
      Pozdrawiam.
    • natka-1989 Re: częstoskurcz a poród 13.06.14, 10:39
      Powiem szczerze, że wolę naturalny poród tylko boję się że w trakcie mnie to złapie i nie dam sobie rady albo że będą latać koło mnie zamiast zajmować się dzieckiem, ale chyba nie ma co zakładać czarnych scenariuszy tylko trzeba się zdać na lekarzy.smile
      Dziewczyny a Wy też macie różne schizy ciążowe? Bo ja miałam taki okres, że dużo sobie wmawiałam, ale dałam spokój a moja kuzynka też jest w ciąży i była wczoraj u mnie, pogadałyśmy i ma czasem takie pomysły, że przechodzi sama siebiesmile
      • smoczy_plomien Re: częstoskurcz a poród 13.06.14, 11:44
        Ja miałam tachykardię, ale nie tak silną. Podwyższone tętno w ciąży podobno do jakiegoś tam stopnia jest fizjologiczne. Jeśli jest u Ciebie jakiś szpital kardiologiczny albo chociaż dobry oddział, to skontaktuj się z nimi, niech Ci wskażą lekarza doświadczonego z pacjentkami w ciąży. Ja tak zrobiłam i dostałam opinię do porodu, której ufałam.
        • natka-1989 Re: częstoskurcz a poród 13.06.14, 13:08
          Jestem pod opieką kardiologa, który zajmuje się kobietami w ciąży z problemami z sercem. I właśnie ze względu na jego opinię muszę zmienić szpital, w którym będę rodzić ponieważ w tym 1 jest tylko oddział ginekologiczno-położniczy. Kardiolog wyjechał już na urlop, ale jeszcze porozmawiam na ten temat z ginekologiem.smile
    • figa33 Re: częstoskurcz a poród 13.06.14, 14:25
      Ja brałam całą ciążę Trandate pod kątem trachykardii (do tego dopegyt na nadciśnienie przewlekłe) i 5 dni temu bez najmniejszego problemu urodziłam siłami natury bez żadnego monitowania mojego tętna (tylko ktg u dziecka). Czuję się świetnie, choć od 3 dni strasznie skacze mi ciśnienie (do 160/110), ale po 1 porodzie miałam identycznie i po ok. tygodniu wszystko wróciło do normy.
      • natka-1989 Re: częstoskurcz a poród 13.06.14, 14:44
        Mi kardiolog mówił, że to wszystko zależy od czestosci wystepowania i nasileniu. Mowil ze duzo kobiet ma tachykardie do 120-130 uderzen na minute i kolatanie a ja mam napadowy czestoskurcz wezlowy z zaleceniem zabiegu ablacji po porodzie.I nie uzalam sie nad soba, chcialam zapytac jak to bylo u Was. Tez mam nadzieje ze dam rade przy porodziesmile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka