Dodaj do ulubionych

Cukrzyca w ciąży

08.03.19, 08:41
Cześć kochane ,
Piszę i proszę o wsparcie. Jestem w 28 tygodniu ciąży i po teście obciążenia glukozą lekarz stwierdził cukrzycę ciążową i zalecił dietę i kontrolę cukru we krwi i moczu.
Trzymam dietę cukier na czczo wacha się w przedziale 86-96 ,po wszystkich innych posiłkach nie przekracza 120.
Moja pani diabetolog usilnie próbuje mi dołączyć insulinę w zastrzykach czy to nie za wcześnie?

Pozdrawiam i czekam na jakiś odzew z Waszej strony ☺️
Obserwuj wątek
    • bombonierka Re: Cukrzyca w ciąży 15.03.19, 18:44
      Ja mam cukrzycę ciążowa od samego początku. Obecnie jestem w 38 tyg ciazy i nie stosowałam insuliny mimo sporadycznych skoków cukru, jak i niedocukrzenia. Mój diabetolog stwierdził, że jeżeli skoki są sporadyczne a cukier utrzymuje w normie to szkoda kłuć się insulina. Robiłam echo serca i dzidzi ma serce zdrowe, waży też normalnie 3025 g więc nie widać wpływu cukrzycy na jego rozwój. Dietę wprowadzilam restrekcyjna i pojawiły się ketony w moczu ale też nie jakas wielka ilość. Po prostu musiałam zjeść coś przed samym snem. Codziennie mierzylam ilość ketonow i glukozy w moczu na czczo paskami kupionymi w aptece. Oprócz tego co 2 tyg badania moczu w laboratorium. Jakos udało mi się przetrwać tyle miesięcy. Nie wiem dlaczego Twoja diabetolog chce Cie leczyć insulina skoro cukier masz w normach dzięki diecie.
        • slodkamama Re: Cukrzyca w ciąży 23.03.19, 22:32
          Ja jestem w 7 tygodniu ciąży, mój jedyny problem to cukier wysoki na czczo (max 110), nie zdążyłam jeszcze spróbować z dietą a diabetolog już wdrożył unsulinę z czego nie jestem zadowolona. Na szkoleniu z insuliny i glukokometra była dziewczyna w zaawansowanej ciąży (ok.28 tyd) po krzywej, gdzie pierwszy wynik czyli ten na czczo miała przekroczony (92 wiec tylko o 2 jednostki) i już jak ja ma brać insulinę. Zastanawiam się czy to jest dla naszego dobra czy pchania jakieś spirali gdzie lekarz lub placówka zlecająca ma benefity za zapisane konkretnej insuliny i wszystkiego co jest potrzebne do mierzenia cukru? Dodam, ze wszystkie urządzenia dostałam za darmo, muszę tylko kupować paski, lancety i insulinę. Kuzynka z Niemieczech mówiła mi, ze u nich diabetolog to daje duże szanse na uniknięcie insuliny, np. zaleca wstawanie w nocy i zjedenie kanapki by utrzymać cukier w ryzach. Ponadto lekarz nie dał mi żadnych wskazówek, nie zapytał o styl życia, a jak powiedziałam ze chciałabym spróbować z dietą to usłyszałam „masz od razu insulinę po co masz za 3 dni przychodzić”. Nie chcę zaszkodzić dziecku i nie wiem czy takie odwlekanie tego jest dobre, ale z drugiej strony cała ciąża przede mną i dopóki moim jedynym problemem jest podwyższony cukier rano to chciałabym to zniwelować w inny sposób, domyślam się że na późniejszym etapie ciąży wyniki cukru mogą być różne i przyjdzie taki czas że trzeba będzie wdrożyć insulinę. Proszę i poradę. Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka