Dodaj do ulubionych

Bezbolesny porod bez znieczulenia

28.07.20, 16:01
Drogie przyszle mamy, chcialam podzielic sie swoim doswiadczeniem z bezbolesnego porodu. I nie chodzi tu bynajmniej o znieczulenie. Postanowilam tutaj o tym napisac, poniewaz sama szukajac czegos na ten temat wciazy w internecie nie znalazlam niczego sensownego. Mam wrazenie, ze to jakas tajemna zupelnie zapomniana wiedza, a przeciez z drugiej strony jest to takie proste. Ja widzialam o tym od swojej mamy, ktora takze miala bezbolesny porod. Dr Fijalkowski tez napisal o tym ksiazki, ale nie sa one raczej popularne. Ale do rzeczy.
Rodzilam naturalnie, bezbolesnie, w 3 godziny, 15 minut parcia i byl to moj pierwszy porod. Chcialam wam dac przepis na taki porod, bo nie moge zrozumiec, czemu kobiety mecza sie i cierpia podczas porodu. Przepis na taki porod sklada sie z 6 skladnikow, ale kluczowy jest jeden.
1. Codziennie cwiczenia podczas ciazy, szczegolnie w drugiej polowie, az do konca w miare mozliwosci. Wazne tutaj sa cwiczenia wzmacniajace kregoslup i rozciagajace miesnie krocza.
2. Codzienne spacery, bo pozwalaja zachowac kondycje.
3. Zdrowa dieta, dzieki ktorej przytyjecie tylko tyle ile trzeba.
4. Zachowanie spokoju podczas porodu.
5. Brak strachu podczas porodu. Im wiecej wiemy o porodzie, tym mniej sie go boimy.
6. Oddychanie przeponowe, praktykowane codziennie przez ostatnie kilka miesiecy ciazy. Wydech dwa razy dluzszy od wdechu. Przyspieszenie oddychanie az do sapania w miare postepu porodu.

6 punkt jest wlasnie tym najwazniejszym skladnikiem.

Drogie mamy, mam nadzieje, ze ktoras z was wezmie sobie te rady do serca i tak jak ja i moja mama ponad 30 lat temu przezyjecie wspanialy bezbolesny porod. Nalezy sie do takiego porodu przygotowywac praktycznie od poczatku ciazy, ale zapewniam, ze absolutnie warto. Jesli ktoras z was chcialaby poznac wiecej szczegolow, moze jakies tytuly na ten temat, piszcie. Bardzo chetnie sie podziele, bo naprawde przykro mi, ze kobiety bez sensu mecza sie podczas porodu. Naprawde nie musi tak byc!
Obserwuj wątek
    • lidek0 Re: Bezbolesny porod bez znieczulenia 25.10.20, 15:40
      szkoda, że to wszystko u mnie nie kompletnie nie zadziałało, bo nie napisałaś nic nowego.
    • milupaa Re: Bezbolesny porod bez znieczulenia 27.11.20, 20:24
      Bzdury jakieś. Może jak któraś sobie wmówi i uwierzy to faktycznie. Poza tym opowiedz o codziennych ćwiczeniach i spacerach kobietom, które ostatnie miesiące ciąży muszą leżeć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka