Dodaj do ulubionych

pomocy- rozne rozmiaryFL, BDPi AC- w 30 tyg!!!!!

17.05.05, 16:58
witajcie
wczoraj bylam na usg doplerowskim, na ktore wyslalam mnie lekarz prowadzacy.
jestem w 30t.c+ 4 dni, przeplywy, narzadu u dziecka wszyskie prawidlowe, ale
bardzo mnie niepokoi rozbieżnosc w pomiarach ( wczesniej jej nie bylo)
tj kosc udowa fl wskazuje na 28tyg+4,obwod brzuszka na 30+3, a wymiar
ciemiowy na 32+0. Na poprzednich usg dzidzius mial zawsze jednakowe pomiary.
czy ktos z was tak miala?? prosze o jakies posty bo umieram, czy z dzieckiem
wszystko w porzadku
pozdrawiam
buzka
Obserwuj wątek
    • oliwe Re: pomocy- rozne rozmiaryFL, BDPi AC- w 30 tyg!! 17.05.05, 17:02
      Ja mialam w szpitalu usg i wyszły takie rozbieżności. Jak się później okazało to
      gin robiący niezbyt się do tego usg przyłożył. Po tygodniu byłam u swojego i bardzo
      dokładnie dokonał wszystkich pomiarów tez zaniepokojony tymi ze szpitala i okazały
      się wzorcowe.
      • aga03 Re: pomocy- rozne rozmiaryFL, BDPi AC- w 30 tyg!! 17.05.05, 17:14
        Rozbieżności do dwóch tygodni między wymiarami są jak najbardziej w normie,
        twoje są ok. i nie masz powodów do obaw. Poza tym to są tylko wymiary
        orientacyjne i zawsze istnieje mozliwość błędu a poza tym zgadzam się z
        przedmówczynią, że lekarze się czasami nie przykładają, a ten który Ci to usg
        wykonywał powinien Cię poinformować i wyjaśnić wyniki aby zaoszczędzić tym
        samym niepotrzebnych stresów.
        • 18buzka Re: pomocy- rozne rozmiaryFL, BDPi AC- w 30 tyg!! 17.05.05, 17:24
          witajcie
          do mojego gina ide dopiero za tydzien -stad ta panika. mam nadzieje ze ten
          lekarz sie troche nie przylozyl. w opisie jest kilka bledow- chociazby ze
          lozysko mam na tylniej scianie, a od pocztku ciazy az do 26 tyg zawsze bylo na
          przedniej i wysoko, wiec raczej nie moglo zmienic swojego polozenia. juz nie
          wspomne ze przy opisie pomiarow tez sie pomylil ( kilka czeskich bledow), ktore
          latwo spradzic na kalkulatorze ciazy. ciagle sie jednak niepokoje, i nachodza
          mnie czarne mysli
          pozdrawiam
          buzka + Milokaj
    • aga.79 Re: pomocy- rozne rozmiaryFL, BDPi AC- w 30 tyg!! 17.05.05, 18:12
      Nie przejmuj się - wczoraj miałam USG i też niestworzone rzeczy tej gince
      wychodziły (nawet miesiąc rozbieżności), ale niestety to osoba niekompetentna,
      więc ja nie biorę sobie tego do serca.USG to tylko maszyna,która też się myli
      jak i robiący pomiary. Nasze dzidziulki urodzą się zdrowe i wszystkie kończyny
      będą proporcjonalne, zobaczysz.
      Aga 30tc
      • galela Re: pomocy- rozne rozmiaryFL, BDPi AC- w 30 tyg!! 18.05.05, 10:06
        u nas też wychodziły rozbieżności z tego co pamiętam do 2-3 tyg każdy pomiar
        był inny. Nikt się tym nie przejmował, dziecko urodziło się zdrowe, dziś ma 7,5
        miesiąca. Każde dziecko jest inne i to już w brzuchu mamy, potem przecież też
        rodzą się maluchy które mają wagę i wzrost zupełnie różną od siebie i nikt się
        dziwi że jedno dziecko ma 50 a drugie 60 cm. To samo jest z obwodem brzuszka
        główki i długością nóżek, a 30 tydz ciąży to czas w którym różnice ind. są
        bardzo już wyraźne. Pozdrawiam i nie martw się, wszystko jest ok.
            • 18buzka Re: Do 18buzka 18.05.05, 11:09
              witaj
              nie mialam mierzonej kostki nosowej w 30 tyg.
              mialam badana kostkew 12 tyg przy okazji testu pappa i miala chyba 6,1 mm ( ale
              glowy nie dam sobie uciac). W standardzie badania w 30 tyg nie ma badania
              kostki nosowej, chyba ze jstem w bledzie. co prawda ja bylam na badaniu
              doplerowskim i glownie chodzily o zbadanie wszeslich przyplywow, nadzadow a
              pomiary ( ktore BDP, FL, AC , HC tam mnie martwia) to standard na kazdym usg
              pozdrawiam
              buzka
              • 18buzka Re: Do 18buzka 29.06.20, 23:23
                znalazłam ten post przypadkowo po tylu latach. widzę ze zrobiłam błąd mój syn miał przezorność karkowa 1,6 mm w 12 tyg. oczywiście urodził się cały i zdrowy i dziś ma już 15 lat
                18buzka
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka