Dodaj do ulubionych

dlaczego nie wolno podnosić rąk do góry?

26.06.05, 16:20
wszystkie kobietki w wieku mojej mamy stanowczo zakazują mi podnosić rąk do
góry, bo " się macica rozciąga". Jakoś mnie ten argument nie przekonuje, bo
przecież ona i tak się cały czas rozciąga. Może któraś z was zna bardziej
medyczne wytłumaczenie tego zakazu, a może jest to z cyklu "mądrości ludu".
Dodam, że na ćwiczeniach w szkole rodzenia wykonujemy też takie, które
polegają na podnoszeniu rąk do góry. Ja już naprawdę nie wiem o co chodzi.
Obserwuj wątek
    • justin301 Re: dlaczego nie wolno podnosić rąk do góry? 26.06.05, 19:12
      wiesz ja nie wierzę w żaden z tych zabobonów, o których ciągle ktoś mówi - a w
      ten jakoś tak chyba tak. Ale podobno nie jest wskazane trzymanie długo rąk w
      górze - przy ćwiczeniach pewnie tego nie robisz, prawda? Nawet moja koleżanka,
      która jest od wielu lat przedst. medycznym zwracała na to uwagę. Długie
      trzymanie rąk w górze jest np. możliwe przy wieszaniu firanek, więc może
      unikaj. to chodzi ponoć coś o owijanie dziecka pępowiną. Ale nie jestem pewna.
      ja w każdym bądź razie nie wieszam firanek. Zapytam jutro w szkole rodzenia jak
      starczy mi odwagi
      • paulinka84 Re: dlaczego nie wolno podnosić rąk do góry? 26.06.05, 19:45
        Tym razem to nie sa zabobony. Gdy podnosisz rece do gory wtedy macica ciagnie w
        dol, gdyz jest coraz wieksza. Oczywisicie nie chodzi tu o cwiczenia, ktore sa
        specjalnie przygotowane dla kobiet w ciazy, ale np. o wieszanie firanek czy
        prania (na suszarkach, ktore wymagaja podniesienia rak). Opisalam to
        najprostszymi slowami, tal dla zrozumienia. Mi wlasnie w ten sposob tlumaczyla
        mama, ktora jest polozna (juz ponad 20 lat pracuje w zawodzie), bo tez nie
        moglam tego zrozumiec. Pozdrawiamsmile
    • aga.79 Re: dlaczego nie wolno podnosić rąk do góry? 26.06.05, 19:43
      Można podnosić ręce do góry,jednak nie można długo tak wysilać brzucha.
      Absolutnie nie można wieszać firanek. Chodzi o zbytnie naciąganie wiązadeł, lecz
      można w ten sposób (szczególnie w zaawansowanej ciąży doprowadzić do odklejenia
      łożyska. Znajoma koleżanki tak sobie biedy narobiła, chciała przyspieszyć poród
      i łożysko zaczęło się odklejać i od razu musieli zrobić cc, decydowały minuty.
      Słyszałam jeszcze o innym takim przypadku.Więc jednak coś w tym jest. Lepiej nie
      ryzykować życia dziecka przez głupotę. Ja oczywiście podnoszę ręce do góry,
      sięgam coś, modeluję włosy itp.ale jak napisałam nic, co bardzo obciąża brzuch.
    • asia9946 Re: dlaczego nie wolno podnosić rąk do góry? 26.06.05, 20:46
      pamietam pod koniec ciazy chcialam siegnac po cos wysoko na polce, byl to etap
      gdy brzuch dochodzil mi do lukow zebrowych, jasny gwint , poczulam jakby mi sie
      miesien zerwal na wysokosci mostka, cierpialam okropnie, bolalo kilka dni, od
      tamtej pory nie siegalam juz po nic
      a tak poza tym to mama mowila nie podnos rak do gory, bo ci chlupnie i po
      dziecku smile)), nie podnosilam, choc w to nie wierzylam
      z tego co wiem to jak sie podnosi rece do gory to zwiaksza sie tetno, ale to
      nie trzeba byc w ciazy zeby tak sie dzialo
      pozdrawiam J.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka