Dodaj do ulubionych

częste rozwolnienie w ciaży, macie też tak?

12.02.06, 16:05
Dziewczyny,
Wiem, to dosc nieprzyjemny temat, ale czy któras z Was ma częste rozwolnienie?
Wiem, że zaparcia sa problemem w ciaży, o rozwolnienieu nic nie slyszalam.Nie
wiem co z tym zrobic, odżywiam sie caly czas tak samo i wczesniej nie mialam
z tym problemu. Jestem teraz w 28 tc i od tygodnia powtarza sie to
codziennie, zwykle po poludniu.Nie wiem juz co mam jesc a czego nie,zeby temu
zaradzic.
Napiscie czy to normalne w ciąży?
Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Mamuski trzymajcie sie cieplo !!
mona z mala Kruszynka
Obserwuj wątek
    • simonkapl Re: częste rozwolnienie w ciaży, macie też tak? 12.02.06, 18:51
      Byl okres ze miewalam bardzo czesto biegunki i to zawsze po wizycie u kogos z
      kolacja lub obiadem.Rozmawialam o tym z lekarka.Prawdopodobnie, moj organizm
      reagowal zle na inne jedzenie ( w domu gotuje bardzo lekko, nie uzywam masla,
      tluszczu ani cukru).Skonczylam wiec "jedzeniowe" wizyty i biegunki tez sie
      skonczyly.Podejrzewam ze szkodzil mi tluszcz.Pozdrawiam
      • mona_maj Re: częste rozwolnienie w ciaży, macie też tak? 12.02.06, 19:15
        Dzieki za odpowiedzi,
        jesli moze dziac sie tak od zbyt duzej ilosci witamin w organizmie, to chyba
        znam juz przyczyne moich dolegliwosci.Jem bardzo duzo witamin - poza tym ze
        łykam tabletki - Feminatal jedna tabletke dziennie, to pije BoBo Fruty, jem
        duzo owoców i warzyw. Chyba przesadziałam. W czwartek ide do mojego gina, wiec
        zapytam.Napisze na forum co mi na powiedzial.
        Pozdrowionka
        • simonkapl Re: częste rozwolnienie w ciaży, macie też tak? 12.02.06, 19:20
          Najlepiej spytaj lekarza, ale cos z tymi witaminami wierzyc mi sie nie chce.Sama
          odzywiam sie glownie warzywami i owocami, lykam od jakis 2 miesiecy prenatal i
          nie dzieje sie nic zlego.Ale moze kazdy organizm reaguje inaczej.A moze to soki
          ci szkodza? Soki sa bardzo slodzone i maja mnostwo konserwantow.
            • guderianka Re: częste rozwolnienie w ciaży, macie też tak? 12.02.06, 20:29
              jestem w 32tc i luźne stolce mam od początku ciązy-nie nazwałabym tego biegunką
              gdyz biegunka to stan chorobowy a luźny stolec-fizjologiczny.Mój lekarz
              stwierdził że jesli w moim przypadku-załatwiam się 3-4razy na dzień- nie jest
              to nic groźnego tym bardziej że mam ok wszystkie wyniki a dziecko pieknie sie
              rozwija. Wrecz kazał mi sie cieszyc bo lepsze to niz zaparcia. I ja sie z tym
              zgadzamsmile
              • alicja1212 Re: częste rozwolnienie w ciaży, macie też tak? 12.02.06, 20:41
                Ja też łykam Feminatal i piję duzo soków. I faktycznie zauwazyłam potem u
                siebie luźne kupki. Jak zapomnę łyknąć witaminek - zaparcia. Wczoraj nadrobiłam
                i wzięlam 2 tabletki - wizyta w kibelku 3 razy. coś w tym jest, tym bardziej,
                że w poprzedniej ciąży miałam problem z zaparciami, ale brałam inne witaminy,
                głównie Vitaral.
    • izaskun Re: częste rozwolnienie w ciaży, macie też tak? 12.02.06, 21:14
      Moje biegunki skończyły się wraz z pogorszeniem morfologii uncertain ponieważ musiałm
      zacząć brać żelazo. Myślę że mogą mieć one związek, tak jak piszą dziewczyny z
      witaminkami, albo może raczej ze zmianą naszej diety. Gdy dowiadujemy się że
      jesteśmy w ciąży zaczynamy się zdrowo odżywiać, jesć więcej owoców i warzyw
      (czyli błonnika), pić więcej mleka i jogurtów. A wiadomo układ pokarmowy też
      jest bardziej wrażliwy i niektórzy reagują właśnie biegunką.
      Mi lekarz w czasie biegunki zalecił jeść ryż, nie jeść surowizny, muesli.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka