Dodaj do ulubionych

Wcześniejszy poród z pessarem - możliwy ???

06.04.06, 16:09
Witajcie.
Mam pytanie do dziewczyn, które miały pessar, otóż od 24 tc mam go
założonego, obecnie zaczęłam 36 tc i za dwa tygodnie mam iść na jego zdjęcie.
Chodzi mi o to czy poród może zacząć się wcześniej mimo założonego pessara
czy raczej jest to niemożliwe. Od paru dni mam lekkie skurcze, sama nie wiem
czy to przepowiadające czy nie, ale trochę się obawiam, bo w poprzedniej
ciązy też tak miałam na początku 37 tc, tzn. lekkie ściskanie brzucha przez
cały dzień, ale zbagatelizowałam bo było bezbolesne, a w nocy wylądowałam w
szpitalu i na drugi dzień mimo leków na wyhamowanie skurczów urodziłam
córeczkę. Wtedy oczywiście nie miałam pessara, stąd moje pytanie: czy któraś
z Was tak miała, że poród rozpoczął się z pessarem na szyjce? Czy pessar
powoduje, że skurcze nie pojawią się przed jego zdjęciem?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam Aga.
Obserwuj wątek
    • lolinka2 Re: Wcześniejszy poród z pessarem - możliwy ??? 06.04.06, 16:47
      najwyżej ci się zsunie...
      szyjki nie uszkodzi.
      moze być tak, ze będzie wcześniejszy poród, ale pamiętaj że każda ciąża jest
      inna i teraz może być nieźle do terminowego końca. Na pojawienie się skurczy nie
      masz wpływu, natomiast pessar ma wpływ na zachowanie się szyjki podczas skurczy.
      Może być tak, ze mimo skurczy poczekasz jeszcze troszkę na maleństwo.
    • sokolowa1 Re: Wcześniejszy poród z pessarem - możliwy ??? 06.04.06, 17:04
      Niestraszcie dziewczyny!ja mam tez pessar założony od 24tc, obecnie jestem
      prawie w 33tc ale cały czas sie też obawiam czy wytrwam do 37tc, w którym będe
      miała ten pessar zdjęty.Skurcze tez mam bezbolesne i na ostatniej wizycie
      miałam poprawiany pessar bo się zsunął.Boję się bo malutki mógłby jeszcze
      posiedzieć w cieplutkim brzuszku!!Pozdrawiam
    • karolina_g_k Re: Wcześniejszy poród z pessarem - możliwy ??? 06.04.06, 18:54
      U mnie w poniedzialek skończył się 34 tc. Pessar mam od 24. Niestety nie mam
      tego komfortu co niektóre mamy i nie mogę normalnie funkcjonować sad. Muszę
      leżeć plackiem. Do tego biorę leki rozkurczowe (nospa forte,magnez, scopolan).
      Niestey i to nie do konca pomaga. Na ostatniej wizycie pani dr stwierdziła ze
      pomimo pessara rozwiera mi się szyjka.
      Odpowiadając na Twoje pytanie: Tak nawet mając pessar możesz zacząć rodzić.
      Najczęściej kiedy zaczyna się mocna akcja skurczowa pessar zsuwa sie z szyjki
      ale może być również tak że szyjka rozwiera sie i zaczyna sie poród a pessar
      wciąż na niej siedzi (podobno tak wlasnie jest u mnie bo szyjka bardzo napuchła
      na pessarze). Dobrze, że u Ciebie to już 36tc. Mi lekarka "kazała" wytrwac
      przynajmniej do tej granicy.
      Pozdrawiam serdecznie

Karolina
      • lolinka2 Re: Wcześniejszy poród z pessarem - możliwy ??? 06.04.06, 21:40
        W dużej mierze jest to kwestia założenia pessara - czy delikatnie mówiąc
        załozono go skutecznie czy tak 'żeby nie bolało'... Mam to cudo od 21.01, teraz
        28 tc i lekarka (nie ona zakładała) twierdzi, ze mimo mojej lipnej fizjologii
        (miękka szyjka 1.5cm, główka nisko, skurcze) pessar trzyma się siłą woli i mocą
        przybicia smile). I faktycznie, lekarz który mi go zakładał (znam go od lat, uwazam
        za cudotworcę jasnowidza i wybitnego fachowca w jednym) skomentował: co jak co,
        ale będziesz zabezpieczona, za szyjkę nie ręczę ale to NIE MA PRAWA spaść.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka